Jump to content

Canada - Looking for the summer


Kolbas

Recommended Posts

I da, stvar je u tome što su svi uzeli zdravo za gotovo da je gost predsednika parlamenta ispravno vetovan, pa su svi aplaudirali. A mnogi koji su aplaudirali u svojim porodicama imaju žrtve holokausta.

 

Moraće i da se ispita uloga ukrajinske zajednice u Ontariju, i u toj nekoj izbornoj jedinici Nipissing—Timiskaming odakle su Rota i gde valjda živi taj nacista.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Trudeau 2015:

"We have to know that a large percentage of small businesses are actually just ways for wealthier Canadians to save on their taxes, and we want to reward the people who are actually creating jobs, and contributing in concrete ways," he said. 

 

Od tada nisam glasao za Liberale.

 

 

Sada:

Koji su ovi izgubljeni ljudi, party change pod hitno na federalnom nivou 🙂

House Speaker Anthony Rota apologizes after inviting man who fought for Nazis to Parliament

 

Quote

 

Hunka was invited by Speaker Anthony Rota, who introduced him.

"I am very proud to say that he is from North Bay and from my riding of Nipissing--Timiskaming," the Ontario MP said.

"He is a Ukrainian hero, a Canadian hero, and we thank him for all his service."

MPs cheered and Zelenskyy raised his fist in acknowledgement as Hunka saluted from the gallery during two separate standing ovations.

The First Ukrainian Division was also known as the Waffen-SS Galicia Division or the SS 14th Waffen Division, a voluntary unit that was under the command of the Nazis.

The Friends of Simon Wiesenthal Center for Holocaust Studies issued a statement Sunday saying the division "was responsible for the mass murder of innocent civilians with a level of brutality and malice that is unimaginable."

 

 

😄 ovo je prevazisao tragicno, sada je samo komicno.

 

Liberali nemaju nikakve veze sa nacistima, bas nasuprot, ali gafove koji prave u zadnje vreme je malo previse.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

A ovaj predsednik parlamenta samo što ne plače posle desetog izvinjavanja. Potpuno su ga razvalili. A i vlada je sve prebacila na njega, iako je vlada imala dužnost da zaštiti svoje goste i predsednika Zelenskog od ovakve bombe. A vlada tvrdi da je predsedavajući parlamenta pozvao na svoju ruku, bez da je obavestio vladu i ukrajinsku delegaciju.... Međutim čak i tad je nacista morao proći bezbednosnu proveru.

 

Dakle, predsednik parlamenta, ali onda i ceo bezbednosni protokol koji je proverio bezbednosni rizik, poslao pozivnice, i pustio ga u galeriju tokom posete.

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Maharaja said:

I da, stvar je u tome što su svi uzeli zdravo za gotovo da je gost predsednika parlamenta ispravno vetovan, pa su svi aplaudirali. A mnogi koji su aplaudirali u svojim porodicama imaju žrtve holokausta.

 

Moraće i da se ispita uloga ukrajinske zajednice u Ontariju, i u toj nekoj izbornoj jedinici Nipissing—Timiskaming odakle su Rota i gde valjda živi taj nacista.

 

Nas svi vozaju kao da smo neke budale, Ameri i Kina sa Huawei, Indijci sa njihovim unutrasnjim problemima, a sad izgleda i Ukrajinci. Nismo mi za geopolitiku bre 🙂 

 

Edited by nonick
Link to comment
Share on other sites

Neznam. Ja teško mogu da poverujem da ovo tek tako može da se desi. Kao ovaj jedan dobijo ideju da uvede svog komšiju u parlament da mu aplaudiraju... Gde je tu protokol, bezbednostna provera, tajne službe?

 

Ovo mi više smrdi na situacije koje smo navikli u našoj regionalnoj politici, gde se hebe narod u zdrav mozak raznoraznim ludostima, čisto da se vidi koliko je spreman da primi. Ovaj stari nacista je možda bio neki test, da se vidi koliko je narod stvarno protiv Rusa. Da li su spremni da progutaju i ovo? Na sreču, izgleda da ipak nisu.

 

A največi komedijant naravno Trudeau, koji posle toga izađe i ladno ovu situaciju prokomentariše sa upozorenjem pred ruskim dezinformacijama. Show 😄

Edited by L' Imperatore
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, L' Imperatore said:

Neznam. Ja teško mogu da poverujem da ovo tek tako može da se desi. Kao ovaj jedan dobijo ideju da uvede svog komšiju u parlament da mu aplaudiraju... Gde je tu protokol, bezbednostna provera, tajne službe?

 

Ovo mi više smrdi na situacije koje smo navikli u našoj regionalnoj politici, gde se hebe narod u zdrav mozak raznoraznim ludostima, čisto da se vidi koliko je spreman da primi. Ovaj stari nacista je možda bio neki test, da se vidi koliko je narod stvarno protiv Rusa. Da li su spremni da progutaju i ovo? Na sreču, izgleda da ipak nisu.

 

A največi komedijant naravno Trudeau, koji posle toga izađe i ladno ovu situaciju prokomentariše sa upozorenjem pred ruskim dezinformacijama. Show 😄

 

I te kako moze da se desi jer su zasjedanja parlamenta u Kanadi javna, i sjednicama moze prisustvovati svako bez ikakvih prethodnih provjera (osim kontrole da ne unese oruzje u salu), i ovaj matori nacista i jeste sjedio na galeriji gdje sjede posjetioci koji posmatraju skupstinu. Jedini problem je sto nikakvu provjeru nije uradio poslanik (koji je uz to i speaker of parliament tj uslovno receno predsjednik skupstine) koji ga je pozdravio i pozvao sva da mu odaju priznanje da bi prikupio par politickih poena. Sve partije su reagovale brzo i osudile taj propust kao veliki skandal tako da je vec zavrseno ostavkom poslanika.

Edited by ters
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

He-he, Joe Rogan, kakav je ovaj idiot. Kad su glupost mazali na hleb Joe je uzimao repetu, vise puta. 🙂

 

Kad pojma nemas o necemu i pricas glasno da bi te razumeli:

 

Quote

“I don’t go up there anymore,” Rogan, 56, said. “What they’ve done up there, what they did with the trucker rally and what Trudeau is doing with guns and what they’re trying to clamp down on censorship on the Internet. That guy can eat s***. That place needs 100% an overhaul of government. They’re sliding down that dangerous road of communism. It scares the s*** out of me.”

 

Nijednom od tri puta nisam glasao za njega, a kamoli za nesto levlje, ali ovo proseravanje od Rogan je rezultat kao kad se crazy uncle informishe na FB-u. 🙂

Neka pita stanovovnike i male biznise Otave, a i vecinu kanadjana, sta misle o tim  kamijondzijama. F*cken' snowflakes, losers. Moji priljatelji kamiondzije ni jedan dan nisu stajali preko celog Kovida. Ako nisi imao vakcinu nisi mogao icu u US zbog US zakona (u Kanadi si mogao ici svugde), jbg. Trump nije dao 🙂  he-he-he, US diktatura, ja u mestu Rogana ne bi isao ni u US.

 

Kako njega da uzmes za ozbiljno u vezi bilo cega? Valja covek, has to meet the sales revenue target 🙂

 

Edited by nonick
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 12/8/2023 at 3:33 PM, nonick said:

He-he, Joe Rogan, kakav je ovaj idiot. Kad su glupost mazali na hleb Joe je uzimao repetu, vise puta. 🙂

 

Kad pojma nemas o necemu i pricas glasno da bi te razumeli:

 

 

Nijednom od tri puta nisam glasao za njega, a kamoli za nesto levlje, ali ovo proseravanje od Rogan je rezultat kao kad se crazy uncle informishe na FB-u. 🙂

Neka pita stanovovnike i male biznise Otave, a i vecinu kanadjana, sta misle o tim  kamijondzijama. F*cken' snowflakes, losers. Moji priljatelji kamiondzije ni jedan dan nisu stajali preko celog Kovida. Ako nisi imao vakcinu nisi mogao icu u US zbog US zakona (u Kanadi si mogao ici svugde), jbg. Trump nije dao 🙂  he-he-he, US diktatura, ja u mestu Rogana ne bi isao ni u US.

 

Kako njega da uzmes za ozbiljno u vezi bilo cega? Valja covek, has to meet the sales revenue target 🙂

 

A ja recimo znam trakera koji nije ni bio u Ottawi i ne samo što je izgubio posao nego i starateljstvo nad sopstvenim detetom zbog toga što je izabrao da se ne vakciniše i evo još dan danas se vuče po sudu

Edited by Kolbas
Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, Kolbas said:

A ja recimo znam trakera koji nije ni bio u Ottawi i ne samo što je izgubio posao nego i starateljstvo nad sopstvenim detetom zbog toga što je izabrao da se ne vakciniše i evo još dan danas se vuče po sudu

 

Sigurno je bilo i takvih slucaja. Ovde kod nas u Ontariju nisam cuo za tako nesto. Poenta je da se Rogan nalupetao. Kad su kamiondzije blokirali most kod Vindsora (Windsor-Detroit) trebali su ih naguziti istog momenta. Doug Ford je cekao malo ali posle i njemu je prekipeo. Poslao je policiju i polako se razisli. Ako ne policija, narod bi ih sklonio, koje su te princeze jbt, ponasli se kao pokvarena deca. Oni ce da blokiraju neki glavni ekonomski put za US. Pa u US nisu ni mogli ici placipicke koje su se bojali od vakcine za decu. Nije im idiot Trudo zabranio nego US.

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, Kolbas said:

A ja recimo znam trakera koji nije ni bio u Ottawi i ne samo što je izgubio posao nego i starateljstvo nad sopstvenim detetom zbog toga što je izabrao da se ne vakciniše i evo još dan danas se vuče po sudu

Ako je izgubio starateljstvo nad decom, taj je imao mnogo većih problema od toga što je imbecilni avaks. Ovo mu dođe kao patetičan izgovor.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nonick said:

 

Sigurno je bilo i takvih slucaja. Ovde kod nas u Ontariju nisam cuo za tako nesto. Poenta je da se Rogan nalupetao. Kad su kamiondzije blokirali most kod Vindsora (Windsor-Detroit) trebali su ih naguziti istog momenta. Doug Ford je cekao malo ali posle i njemu je prekipeo. Poslao je policiju i polako se razisli. Ako ne policija, narod bi ih sklonio, koje su te princeze jbt, ponasli se kao pokvarena deca. Oni ce da blokiraju neki glavni ekonomski put za US. Pa u US nisu ni mogli ici placipicke koje su se bojali od vakcine za decu. Nije im idiot Trudo zabranio nego US.

Pa vidiš bilo je raznih prosvjeda u posljednje vrijeme gdje su se blokirale prometnice ili željezničke pruge iz raznoraznih razloga i uglavnom se sve na kraju završilo intervencijom policije. Ne bih sad u sitna crevca kako se hendlovalo Covid i posljedicama jer ih je pregršt na opčem i na individualnom nivou, to što je Rogan rekao misli veliki broj ljudi ovde na zapadu, zapravo, rekao bih da je njegova izjava prilično čedna u odnosu na dominatni stav dobar dio ljudi iz Alberte ili Saska. Dopuštam da je kod vas situacija drugačija 

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Maharaja said:

Ako je izgubio starateljstvo nad decom, taj je imao mnogo većih problema od toga što je imbecilni avaks. Ovo mu dođe kao patetičan izgovor.

Zbog prirode posla znam konkretan slučaj, tako da mogu pouzdano da ti kažem da su njegovi navedeni problemi počeli baš onog trenutka kada nije želio da uzme vakcinu. 

Pre toga nije imao nikakvih slučajeva sa kršenjem bilo kojeg zakona.

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Kolbas said:

Pa vidiš bilo je raznih prosvjeda u posljednje vrijeme gdje su se blokirale prometnice ili željezničke pruge iz raznoraznih razloga i uglavnom se sve na kraju završilo intervencijom policije. Ne bih sad u sitna crevca kako se hendlovalo Covid i posljedicama jer ih je pregršt na opčem i na individualnom nivou, to što je Rogan rekao misli veliki broj ljudi ovde na zapadu, zapravo, rekao bih da je njegova izjava prilično čedna u odnosu na dominatni stav dobar dio ljudi iz Alberte ili Saska. Dopuštam da je kod vas situacija drugačija 

 

 

Evo sta je Rogan rekao:

Quote

“I don’t go up there anymore,” Rogan, 56, said. “What they’ve done up there, what they did with the trucker rally and what Trudeau is doing with guns and what they’re trying to clamp down on censorship on the Internet. That guy can eat s***. That place needs 100% an overhaul of government. They’re sliding down that dangerous road of communism. It scares the s*** out of me.”

 

Pa valljanje ovakvih buckurisa je poznato kod velikih branioca slobode, Qanon, Queen of Canada i slicno. Sta se desilo sa kamiondzijama? - nista, sta radi Trudo sa oruzljem? - nista, kakva internet cenzura? - nikakva. Komunizam? 

 

Evo sta je rekao, kanadjanin u toj istoj Roganovoj emisiji, nije znao o cemu Rogan prica 🙂 Znaci Roganove izjave su pure entertainment, kao sto je i on primetio.

Quote

Derek, a fitness entrepreneur based in Canada, replied, “Even though I’m in Canada, it seems like the prevalence of political information and media is so much lesser than what goes on in the States because it’s just far more interesting. But even the alternatives that I’m aware of on the political side of things that are trying to get Trudeau out and replace him (are) not much better from my understanding.”

 

Ja upste ne kazem da nije bilo nepravdi, bilo je u svim segmentima - i svugde, naprimer vlasnici restorana su nahebali vise nego kamiondzije, barem ovde kod nas u Ontariju. Ja sam clan CFIB i uvek sam apelovao protiv zatvaranja restorana ili pomocu njima (a u potpuno sam drugacijoj industriji od restorana).

Edited by nonick
Link to comment
Share on other sites

Dobro de, čovjek ima svoj podkast gdje sa gostima razbira razne teme. Dakle privatnik.  i to poprilično popularan. Ja ne vidim razlog da se iko previše uzbudjuje zbog njegovih stavova jer če kao i svako iz te branše (entertainment) da bude water under the bridge. 

Glede komunizma, ne nije komuizam u tom totalitarnom obliku na koji se prvo pomisli kad se kaže, ali da smo pod Justinom skrenuli u neki oblik strmopizda to je valjda očito. Na primjer, nametanje Carbon tax 

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, Kolbas said:

Zbog prirode posla znam konkretan slučaj, tako da mogu pouzdano da ti kažem da su njegovi navedeni problemi počeli baš onog trenutka kada nije želio da uzme vakcinu. 

Pre toga nije imao nikakvih slučajeva sa kršenjem bilo kojeg zakona.

 

 Zbog toga sto je odbio da uzme vakcinu nije mogao izgubiti starateljstvo nad djetetom. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, ters said:

 

 Zbog toga sto je odbio da uzme vakcinu nije mogao izgubiti starateljstvo nad djetetom. 

Ne bih da pravno obrazlažem slučaj u celini, ali ukratko, On i bivša supruga imali su zajedničko starateljstvo nad sinom.(pola/pola) I jedno i drugo su bili na extremnim stajalištu glede Covida. Ona panic level max, a on rezolutno odbijanje vakcine, a tu je i odluka da li vakcinisati dete, Elem, ona ga je tužila za uznemiravanje (sad, to je priča za sebe) i za svesno ugrožavanje zdravlja deteta i nje same i pokrenula postupak za reviziju starateljstva i onda je nažalost sve otišlo do djavola za svo troje. On je privremeno izgubio pravo da posećuje sina, a u odluci suda se izmedju ostalog pominje i nepoštovanje, sad ako dobro pamtim formulaciju Public Health Order kao jedan od razloga za restraining order. Naravno, ovo je samo sažvakano bez mnogo detalja, ali stvar je komplikovana jer je za Criminal Code (uttering threats) jurisdikcija Provincijski sud, a starateljstvo podpada pod federalni nivo (Court of King's Bench, t.j onomad je još bio Queen's Bench). Možda je u medjuvremenu pao i neki update, ali prošle godine još nije imao pristup detetu. Btw, fizičkog nasilja nije bilo, bar prema onome što je bilo u presudi

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Kolbas said:

Ne bih da pravno obrazlažem slučaj u celini, ali ukratko, On i bivša supruga imali su zajedničko starateljstvo nad sinom.(pola/pola) I jedno i drugo su bili na extremnim stajalištu glede Covida. Ona panic level max, a on rezolutno odbijanje vakcine, a tu je i odluka da li vakcinisati dete, Elem, ona ga je tužila za uznemiravanje (sad, to je priča za sebe) i za svesno ugrožavanje zdravlja deteta i nje same i pokrenula postupak za reviziju starateljstva i onda je nažalost sve otišlo do djavola za svo troje. On je privremeno izgubio pravo da posećuje sina, a u odluci suda se izmedju ostalog pominje i nepoštovanje, sad ako dobro pamtim formulaciju Public Health Order kao jedan od razloga za restraining order. Naravno, ovo je samo sažvakano bez mnogo detalja, ali stvar je komplikovana jer je za Criminal Code (uttering threats) jurisdikcija Provincijski sud, a starateljstvo podpada pod federalni nivo (Court of King's Bench, t.j onomad je još bio Queen's Bench). Možda je u medjuvremenu pao i neki update, ali prošle godine još nije imao pristup detetu. Btw, fizičkog nasilja nije bilo, bar prema onome što je bilo u presudi

 

Dakle ipak je malo prijetio bivsoj supruzi, a malo se i pojavio na vratima premijera Saskatchewana da se objasni sa njim... Da je prijetnje ostvario, svi bi se cudili zasto sistem ne reaguje i otkud jos jedan slucaj porodicnog nasilja ili u najgorem slucaju femicida... Kad sistem reaguje, onda ise kaze da je to ipak samo prijetnja, da nije mislio ozbiljno....

Edited by ters
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...