Jump to content

FK Partizan 2021/22


Xpert

Recommended Posts

15 minutes ago, Jakob Aman said:

Krakati Jevtovic ume s loptom. Ne znam samo sta ce nam Fejsa pored njega i Zdjelara ali zadnjih bezveznih u našem fudbalu nikad dosta izgleda. 

 

Ljubomir je tu samo da izbajamo tu titulu vec jednom 😄

Edited by fillam
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Čestitam komšije, dobar rezultat. Htedoh još na poluvremenu da napišem da ovi nisu ništa posebno prikazali i da ako ih Partizan malo stisne može do gola, ali nisam hteo da baksuziram. Videlo se to par puta kada ste krenuli napred, samo uvek neki tupav potez i ništa konkretno. Uz gol u Beogradu ne bi trebalo da bude problema. Nadam se da Stanoje neće ići na nulu jer to lako može da se obije o glavu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Na osnovu viđenog čini mi se da bi na dva mesta na sredini u nastavku sezone trebalo da se rotiraju Zdjelar, Jevtović i Fejsa, a da će se ispred rotirati Natho i Jojić po principu 60/30. Mnogo smo bili bušni sa Jojićem. Jevtović je sa Zdjelarom lepo to povezao, a to nam je i dalo šansu da igramo otvorenije i držimo loptu. Tada nam je bio potreban Natho. On čini razliku u domaćoj ligi, ovde nije mogao ništa jer nit ima snage nit je imao saradnju ali ako su mu osigurana leđa ima najbolji potez kojim može da napravi šansu ili višak na strani.

 

Sve u svemu poprilično loša utakmica s obe strane, milion nasumice ispucanih lopti i nekakvog glavometa, samo je falilo takmičenje u prebacivanju crkvenog tornja. Tromi smo, slabi, spori, ali nekako smo izdržali i posle bili ozbiljniji i umuvali ga nekako. 

 

Kako smo ga dali tako možemo i da primimo dva komada u prvih 15 minuta u BG. Nema opuštanja.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Stanojeva signature igra i pobeda.

 

Česi su zajebani pre svega u duel igri i trebalo je vremena (i izmena) da se na to adaptiramo.

 

Odbrana je opet krenula klimavo pa bila sve sigurnija kako je meč odmicao. Na kraju smo baš delovali sigurno i koncentrisano, kao ekipa koja ne zna baš mnogo da igra fudbal, ali zna šta radi na terenu.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Očekivao sam potpuno drugačiju utakmicu, jer nisam znao da je Sparta ovako izmenila fizionomiju tima u odnosu na prethodne godine. 

Tek kad sam video da im je Pavel Vrba trener, jasno mi je bilo da će biti krljanja na lošem terenu i generalno negledljiva tekma. 

Sreća pa i mi konje za takvu trku imamo. 

Odlični Zdjelar i Jeftovic I kompletna odbrana. 

Ne verujem da Stanoje može ovo prokockati, jer ova Sparta nema čime da iznenadi. 

 

Edited by Bejbl
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Bejbl said:

Očekivao sam potpuno drugačiju utakmicu, jer nisam znao da je Sparta ovako izmenila fizionomiju tima u odnosu na prethodne godine. 

Tek kad sam video da im je Pavel Vrba trener, jasno mi je bilo da će biti krljanja na lošem terenu i generalno negledljiva tekma. 

Sreća pa i mi konje za takvu trku imamo. 

Odlični Zdjelar i Jeftovic I kompletna odbrana. 

Ne verujem da Stanoje može ovo prokockati, jer ova Sparta nema čime da iznenadi. 

 

Teško igramo sa ekipama koje su fizički spremne na našem nivou. Zato je i ovaj Vrba izveo mladju ekipu, igrali su presing po celom terenu 90 minuta. Skoro sve vazdušne duele su dobili. Ko misli da je Sparta slaba ekipa, neka pogleda njihove rezultate ove sezone u Evropi na ovom terenu.

Odbrana igrala za 10. Vezni red mnogo bolji u nastavku. Zeka nabio 20km večeras.

Napad 0. Rikardo je ozbiljno limitiran igrač, realno protiv ozbiljnih ekipa nema šta da traži. Prodisali smo kad je ušao Milovanović. Dečko baš zna fudbala, kapa dole.

Markec i dalje nespreman, dok ima snage daleko je najbolji naš igrač. Natho potpuno van forme. Menig kao preplašeni dečak celu utakmicu, ali ozbiljno je brz i opasan po gol.

O Stanojeviću ne moram više da pričam, rezultati sve govore.

Link to comment
Share on other sites

Sva sreća pa je bila zatvorena ta tribina, ubio bi nekog.

 

9 hours ago, Neme said:

Sparta ništa spec. Da je ušao onaj zicer završili biste posao još večeras

Ako odigrate ovako i u Bgd, Bodo Glimt mi se nešto javiotm:classic_wink:

 

Mogli su i oni da daju nešto od onih šansi pa da isto tako završe posao. Najviše sam se plašio nekog gola ni iz čega.

 

Inače, ne bi mogao da nam dođe Bodo, jer i oni igraju ovaj plej-of. Bićemo zajedno na žrebu, ako prođemo.

 

9 hours ago, Arsenije Pesic said:

Na kraju smo baš delovali sigurno i koncentrisano, kao ekipa koja ne zna baš mnogo da igra fudbal, ali zna šta radi na terenu.

Sjajan opis. 🙂

 

Čim su malo Česi izgubili snagu uspostavili smo ravnotežu i držali loptu.

 

edit: Kako god, pobeda u gostima u Evropi je uvek razlog za osmeh ceo naredni dan. Da bude tako i za sedam dana.

Edited by Barkley#34
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Barkley#34 said:

edit: Kako god, pobeda u gostima u Evropi je uvek razlog za osmeh ceo naredni dan.

 

Apsolutno. Pobeda u gostima protiv tima koji se bori za titulu u Češkoj nije nešto što nam se dešava previše često, plus je pobeda čista, nismo nadigrani ili dobili na sreću i to jeste razlog za osmeh.

 

1 hour ago, Barkley#34 said:

Da bude tako i za sedam dana.

 

Da bude za šest dana i da bude pobeda kod kuće ako može. :classic_biggrin:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Posle dugo vremena, odgledah celu utakmicu Partizana bez da sam se nesto pribojavao ili imao osecaj da necemo dobiti. Sto rece Arsenije, duel igra je nesto cega sam se plasio, pogotovu na sredini (Jojic/Natho) i tamo gde nasi bekovi moraju da igraju 1na1, ali korektno je to izgledalo.

 

Kvalitet Sparte, kao i Plzena pre par godina, odnosno ekipa Pavela Vrbe se nikada nije ni ogledao u individualnom kvalitetu, ali sinoc smo videli dosta slabu Spartu i bez onih stvari - duel igra, prekid, jednostavan i direktan fudbal. Imaju nekoliko dosta mladih igraca u 11, jednog stopera od 18 godina, dok ako se ne varam Plzen je pre par godina dosao sa prosekom godina od tipa ~29.

 

Sve u svemu, velika stvar je sto smo dobili i to u ovako sigurnom maniru, revans ocekujem sa dosta optimizma.

 

edit: Ne bi bilo fer ne pomenuti Stanoja, odnosno jedan od vecih razloga za slabu Spartu je i odlicno postavljen i pripremljen Partizan. Odlicno spremljena utakmica.

Edited by kendrick
dodatak
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Одгледао сам и ја после дужег времена наш ФК.

Не зато што играмо пролеће у Европи, него сам прочитао књигу Моја Енглеска од Згроа, па ме подсетио ма ту љубав и страст према вољеном ФК.

Сећам се кад сам уписао средњу у Београду (један од разлога је била близина стадиона) и узбуђења када сам први пут отишао на стадион. Добар део џепарца потрошен на утакмице. И то је оно, цео дан је утакмица, долазиш раније, пиво у Хајд парку или испред четрескеца.

Нисам био више од 11 година на стадиону, надам се да ћу у четвртак успети да одем и подржим другу љубав.

 

Буквално сам 5 секунди пре гола послао другу поруку да тако лако можемо да им забодемо гол, али исто тако и да примимо два комада, јер је то ФКП. Плашио сам се да ћемо опет прославити неког играча који никад више неће дати гол.

Здјелар показао да је душа ове екипе. 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Protiv Partizana nije lako igrati pošto Stanoje lepo zna da zatvori i prikrije nedostatke ekipe. Partizan ima problem kad mu dođe ekipa slična njemu koja ne igra ofanzivni fudbal već ga  kvar igru. Onda se treba pokazati ofanzivni potencijal koji je prilično upitan i uglavnom zavisi od individualnog kvaliteta. Pobeda u Evropi u prolećnom delu je veliki uspeh , nebitno protiv kojeg protivnika se igra. 

Link to comment
Share on other sites

  • Xpert locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...