Jump to content

Košarka - Tokio 2020


Recommended Posts

spacer.png

legenda

OI:Zlato u Atini i 3 mesto u Pekingu

SP:2 mesto 2002 i 2019

Fiba  Americup:prvo mesto 2001 i 2011.godine

                           drugo mesto2003,2007,2015 i 2017.godine

                            trece mesto 1999,2009 i 2013.godine

22 godine u reprezentaciji i nijedno propusteno takmicenje :Hail:

Edited by Mile1
  • Like 20
Link to comment
Share on other sites

Dok vidim dobru sliku i setim se istorije, nekako je u duhu kosarke da reprezentacije ili igraci koji obeleze prethodni period nemaju bas srecan kraj.

 

Samo u slucaju ove dvojice, nije doslo do politickih razaranja. Ja kada vidim koliko je SSSR bio dominantan u kosarci, najezim se skroz.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Ta'veren said:

Ja kada vidim koliko je SSSR bio dominantan u kosarci, najezim se skroz.

 

Ok, razumem poentu, ali malo je drugačije bilo jer su SSSR&Juga bile dominantne sile dosta dugo, ali u tih 20-ak god, ni nije bilo neke druge zemlje na tom nivou sa ove strane bare. Tek '80-ih se Grci i Italijani pojavljuju kao faktor sa onih par osvojenih EP.

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Marko said:

 

Ok, razumem poentu, ali malo je drugačije bilo jer su SSSR&Juga bile dominantne sile dosta dugo, ali u tih 20-ak god, ni nije bilo neke druge zemlje na tom nivou sa ove strane bare. Tek '80-ih se Grci i Italijani pojavljuju kao faktor sa onih par osvojenih EP.

 

To je bio spoj vise naroda u jednu zemlju, verovatno i jedna od glavnih inspiracija za EU uz SAD.

 

Spanija na neki nacin zivi san velike Srbije, posto tu pored Spanaca imas i druge narode. Za sada ih je ocuvala demokratija.

 

Nisam toliko proucavao istoriju Spanije, ali mi je posao povezan sa njima pa jedna od stavki koju sam zapamtio su provincije u kojima se nalaze gradovi.

 

Sada se prebacujem malo na fudbal, ali iz danasnje perspektive mi je jos jasnije zasto su Deportivo i Valensija bili jaki na pocetku novog milenijuma i pre toga. Ubila ih je globalizacija.

 

Dok god smo se zvali okrnjena Jugoslavija(Srbija, Crna Gora, Vojvodina i Kosovo), trebali su da nam gledaju u ledja u basketu. Mi se prvo raspali na kosarkaskom planu cim je nestao naziv Jugoslavija, cim se desila nezavisnost Crne Gore oni dosli do prvog zlata.😄 Ja sam rekao u par navrata da u prostorijama KS Spanije stoji slika Mila Djukanovica.😄😄😄

Edited by Ta'veren
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Bravo devojke!

 

Opet igrale triler, ceo mec su igrale traljavo cekalo se samo da kineskinje pogode par suteva da se odlepe sto se i desilo krajem trece cetvrtine. Medjutim nase se otkacile treme konacno i serijom 11:0 stigle razliku i u zavrsnici na iskustvo resile Kinu. Dabovic odigrala jednu vintage 4/4

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ana i Sonja izvukoše pobedu. Kineskinje više i brže od naših, odbranu igraju sa puno kontakta. Loše smo šutirali slobodna bacanja. Pomislio sam samo da nas to ne košta. Međutim kad je bilo najpotrebnije odlično su izvodile Ana i Sonja. Dobro je, idemo dalje :classic_smile:

Link to comment
Share on other sites

Pogledao sam zavrsnicu, nisam ni sumnjao da cemo dobiti. Kada se lomilo Sonja vezala 9 poena, Ana imala par stvarno dobrih poteza (cela partija je bila dobra), malo odbrane, kontre i prelomismo. Kina po kladionicama bila solidan favorit.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Del Piero said:

Australija nije vise tako dobra, jedva su grupu prosli i izgubili su ubedljivo od USA u QF.

 

Ja sam shvatio da su Amerikanke dovele manje vise sve najbolje sto imaju, tako da su nam sanse skoro nikakve. 

I ako se ne varam 53. pobeda zaredom

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...