Jump to content

FK Crvena Zvezda 2021/2022


tsva

Recommended Posts

Namerno su dobili kartone i Sanogo i Cupo, pauziraju protiv Kragujevca da ne bi rizikovali dupli zuti i propuste derby. Rodic ima jedino opasnost od kartona. 

 

Sama utakmica, ocekivano neubedljiv pocetak, nakon dve nedelje pauze, napaljenog rivala i ocajnog terena gde lopta non stop odskace. Ipak, dovoljno smo kvalitetni bili da povedemo sa 0 1 i da nije bilo retardiranog pravila o ofsajdu i greske sudija, ostalo bi 0 1 nakon prvog dela igre. 

Ne znam na koju foru ono nije ofsajd, covek uputio loptu prema Mitrovicu koji je metar u ofsajdu, stoper glavom reaguje instiktivno jer da nije, lopta bi stigla do njega, a on ne moze da zna da li je ili nije u ofsajdu, znaci Mitrovic direktno utice na ponasanje stopera i to je automatski ofsajd. 

 

Kakva nova akcija kakva gluposti, to nema nigde,  mozda da je sutnuo na gol, pa se odbila od stopera i dosla do spica koji je bio u ofsajdu, a da nije prvobitna namera bila da se njemu doda, ali ovde je sve jasno, ofsajd kao vrata, upucena lopta prema njemu, Mitrovic stoji u ofsajdu direktno utice na ponasanje stopera, lagano za sudije i VAR, ali ovo je lopovska liga, videli smo to u Subotici. 

 

Cak nije hteo da da drugi zuti Savicu, tek nakon bunjenja od strane gostiju covek se setio za drugi zuti, a Savic je samo u 1/2 imao bar jedno nekoliko zutih koje mu je oprostio , necuveno. 

 

Edited by Ljubitelj baklave
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Ljubitelj baklave said:

Namerno su dobili kartone i Sanogo i Cupo, pauziraju protiv Kragujevca da ne bi rizikovali dupli zuti i propuste derby. Rodic ima jedino opasnost od kartona. 

 

Sama utakmica, ocekivano neubedljiv pocetak, nakon dve nedelje pauze, napaljenog rivala i ocajnog terena gde lopta non stop odskace. Ipak, dovoljno smo kvalitetni bili da povedemo sa 0 1 i da nije bilo retardiranog pravila o ofsajdu i greske sudija, ostalo bi 0 1 nakon prvog dela igre. 

Ne znam na koju foru ono nije ofsajd, covek uputio loptu prema Mitrovicu koji je metar u ofsajdu, stoper glavom reaguje instiktivno jer da nije, lopta bi stigla do njega, a on ne moze da zna da li je ili nije u ofsajdu, znaci Mitrovic direktno utice na ponasanje stopera i to je automatski ofsajd. 

 

Kakva nova akcija kakva gluposti, to nema nigde,  mozda da je sutnuo na gol, pa se odbila od stopera i dosla do spica koji je bio u ofsajdu, a da nije prvobitna namera bila da se njemu doda, ali ovde je sve jasno, ofsajd kao vrata, upucena lopta prema njemu, Mitrovic stoji u ofsajdu direktno utice na ponasanje stopera, lagano za sudije i VAR, ali ovo je lopovska liga, videli smo to u Subotici. 

 

Cak nije hteo da da drugi zuti Savicu, tek nakon bunjenja od strane gostiju covek se setio za drugi zuti, a Savic je samo u 1/2 imao bar jedno nekoliko zutih koje mu je oprostio , necuveno. 

 

Ne rasipaj uzalud energiju...pravila su jasna i ofsajda nema. Uostalom, slično se desilo na utakmici u Beogradu, isti protivnici, samo obrnut slučaj, pre par sezona, verujem da se neko od Zvezdaša seća toga.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

mrzim Niš, (ne i nislije) (večito mi se neka sranja dešavaju, ali to je neka druga, duga priča )

Prelep gest i aplauzi pri "defileu" ( čak i sa "severa" ) za generaciju Radničkog koja je igrala polufinale kupa UEFA...

Neverovatno koliko je Gajic "ogranicen" igrac, koliko su mu lose odluke na terenu i koliko kasni sa istim.

Pavkov, bukva nepokretna.

Dobijem ospice svakog puta kada vidim Gobelju/Srnalda na terenu

Jbeni vetar


P.S: tužno je videti Cair u onakvom stanju, potencijalno prelep fudbalski stadion.21c8caf47352b04d216b9e7905b4c5e1.jpga69c2a1e113d1895439120b0f930338e.jpg

Sent from my SM-G980F using Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Bio je ofsajd. To sto je bilo pre par sezona na Mari protiv Radnickog , nije uopste nisto,  jer tada lopta nije bila upucena prema spicu, vec je bila sutnuta na gol, a od stopera se odbila koji je pokusao da blokira taj sut i dosla do spica koji jeste u momentu suta bio najblizi golu. Dakle, nova akcija, a ovo je bila jedna fucking ista akcija, lopta dodata Mitrovicu koja je pritom zakacila stopera zato sto je pokusao da spreci da dodje lopta do Mitrovica. 


Pa dajte logike malo, ispada da je bilo bolje da je odbrana Zvezde mirno stajala i gledala mirno kako lopta dolazi do Mitrovica koji je bio u ofsajdu, umesto sto je pokusala, gle cuda, da spreci dodavanje prema igracu koji je bio metar u ofsajdu, normalno, niko nije mogao da vidi da li jeste ili nije ofsajd, nemaju oci na ledjima, svako normalan ce da pokusa da spreci dodavanje lopte prema spicu koji je u gol sansi, a ovaj je bio 2 m u ofsajdu. 

 

Potpuno ste pogresno informisani, lopta koja NE ide prema spicu, vec promeni pravac usled blokade stopera i dodje do spica - E to je nova akcija, a ovo danas je bila jedna te ista akcija. Ovo je proveren info od sudije.

 

Cist ofsajd !!!! 

 

Necevena odluka sudija, koja pokazuje vrhunsko neznanje sta je ofsajd, a sta nije. Mitrovic je svojom pojavom i kretnjom direktno uticao na posanje svih u odbrani Zvezde, sama ta cinjenica je dovoljna da bude ofsajd. 

 

A zamislite ovu situaciju - Micibuci sutne prema gol, Dragovic krene u blok, od bloka se odbije do Mitrovica , dakle lopta menja pravac , a Mitrovic je u trenutku suta u ofsajdu, eeeee to se sada racuna kao nova akcija, jer Dragovic je krenuo blokadu suta, a ne da spreci dodavanje prema Mitrovicu. Nadam se da razumete sta je nova akcija i sta je povezano sa sutem, a sta je deo celine. Ovde je stvar tolika jasna i prosta da je neverovatno da u uslovima VARa prodje ovako nesto. Covek uputio loptu napadacu koji je 2m u ofsajdu i nije ofsajd, jer eto stoper je u tome putovanju lopte od 10m, negde na sredini potkacio loptu jer je pokusao da spreci da lopta dodje do spica, pa jok sta je trebao da radi, da gleda kako lopta dolazi do njega  - Ludilo ! 

 

Druga stvar je sto je FKCZ bolja od jsl ligasa za po 2,3 gola razlike, pa moze i ovakve kradje da pregura, i to u uslovima VARa i mozda kad se lomi titula. Nekada nece biiti tim dovoljno kvalitetan da prevazidje ovakve lopovluke sudija. 

Edited by Ljubitelj baklave
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Zato sto te sudije pojma nemaju, covek je dao Stulicu crveni jer dobio zutu u penal seriji, a ti zuti se ne racunaju sa ovima iz regularno dela, to sto VAR nije reagovao

znaci da su dunsteri, a ne da nije bio ofsajd. 

 

Mozes da pricas sta hoces, ofsajd je kao kuca i vec sam ti objasnio da ta situacija na Mari kad je Radnicki primio takav gol , da to nisu uopste iste situacije, jer lopta nije tada bila upucena prema spicu, vec je sutnuta na gol. 

 

I zasto je ponisten gol Benu protiv Rengersa, lopta se od golmana odbila do njega, ergo to je nova akcija, ako cemo tako da gledamo, onda je i Benov gol regularan, a nije. Znaci, nemoj da se pravite pametni, ovde je toliko prosto, da uopste je smesno polemisati oko ovoga. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Zato sto te sudije pojma nemaju, covek je dao Stulicu crveni jer dobio zutu u penal seriji, a ti zuti se ne racunaju sa ovima iz regularno dela, to sto VAR nije reagovao
znaci da su dunsteri, a ne da nije bio ofsajd. 
 
Mozes da pricas sta hoces, ofsajd je kao kuca i vec sam ti objasnio da ta situacija na Mari kad je Radnicki primio takav gol , da to nisu uopste iste situacije, jer lopta nije tada bila upucena prema spicu, vec je sutnuta na gol. 
 
I zasto je ponisten gol Benu protiv Rengersa, lopta se od golmana odbila do njega, ergo to je nova akcija, ako cemo tako da gledamo, onda je i Benov gol regularan, a nije. Znaci, nemoj da se pravite pametni, ovde je toliko prosto, da uopste je smesno polemisati oko ovoga. 
Meni se čini da je VAR soba proveravala...da nije to bilo presudno što je Eraković dirao loptu, ne bi bilo dileme, Mitrović je bio debelo u ofsajdu...
Link to comment
Share on other sites

Pa to je, zapravo, ista situacija kao ovde, u Ligi nacija, kada je Mbapeu priznat gol. 

1634301751118_1633949162901_FBXaM0dXoAY9

https://www.mozzartsport.com/fudbal/vesti/zbog-mbapeovog-regularnog-ofsajda-uefa-razmatra-promenu-pravila/401187

 

Ovo je bilo u oktobru. Ako se nakon toga nije ništa promenilo, znači da je i ovaj gol Radničkog regularan. 

Edited by Dropkick Murphys
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ako se dobro secam Man city vs Tot cetvrtfinale LS....Igrac Sitija dodaje liku koji je u ofsajdu a defanzivac Tot dira loptu tj malo je kaci....I opet je sviran ofsajd sto po pravilima i jeste...

A gol pao u 93minutu i gol za prolaz City-ja za polufinale...Tako da...

Link to comment
Share on other sites

Meni je otprilike bilo jasno da je gol regularan (bez da sam znao ovo pravilo) cim sudija nije ni hteo da gleda VAR.

 

Ali ovo pravilo je toliko debilno da nemam reci. Znaci odbrambeni igrac treba da gleda u pasulj da li je napadac u ofsajdu, jer ako kaci loptu, dzabe ofsajd zamka? Totalni kretenizam.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ne znam, ofsajda po pravilu jeste bilo, al meni je pravilno totalno glupo, kao i ono kad su ponistili Benu gol. AKo se lopta uputu a neko pri tome minimalno promeni pravac lopte, treba da se ne sudi ofsajd a pogotovo ono Benovo kad golman brani  i maltene je potpuno nova stvar na terenu, nije bilo ni najmanje naznake da lopta ide prema Benu. 

Link to comment
Share on other sites

To sa ofsajdom je najkretenskije pravilo u fudbalu, ako dira neko loptu, da bude nova akcija, a covek dira loptu jer pokusava da spreci da dodje do spica koji je iza njega i direktno svojom pojavom utice na stopera. Ovo pravilo jedino moze da ima smisla kad se lopta sutne ka golu, a onda promeni smer i dodje do nekog kome prvobitno nije bila namenjena, iako je taj bio u ofsajdu u momentu suta. To je jedino ispravno i logicno interpretiranje pravila. 

 

I u Ligi Nacija je ono bila greska, to sto se svi prave ludi, to je druga stvar. Gledao sam za istu takvu akciju da su se prekidale akcije i dosudjivali ofsajdi, 9 od 10 slucajeva ce biti ofsajd, taj jedan slucaj je bio u Nisu i u Ligi Nacija.  

 

 

Edited by Ljubitelj baklave
Link to comment
Share on other sites

Ja sam apsolutno svestan da je pravilo maksimalno idiotsko, ali nevezano za lično mišljenje samo sam se u svom komentaru odmah nakon gola pozvao na to da ofsajd nije sviran u skladu sa (idiotskim) pravilom po kom to nije ofsajd.

Uostalom, ne znam da li je i šta rekao neki od sudijskih eksperata koji komentarišu suđenje u vezi ovog gola/ofsajda ali vrlo mi je indikativno da se niko od naših nije oglasio nekim saopštenjem nakon gola - a ne verujem da bi propustili priliku da to učine da je bilo šta mimo pravila jer bi to bio pravi zicer za Terzinja.

Link to comment
Share on other sites

On 4/3/2022 at 1:10 AM, Constantin said:

Da, bolje je da je odbrana stajala....VAR soba je potvrdila i to je to. Ako je 5 sudija (odnosno 4) tako reklo, nema druge....još Jokić da potvrdi. 😊

 

On 4/3/2022 at 12:56 AM, Ljubitelj baklave said:

Cist ofsajd !!!! 

Nije bio ofsajd iz jednog prostog razloga. Eraković je sa namerom išao na loptu. 

Da li je ovo pravilo pošteno ili ne, nemam pojma, ali jeste suđeno u n puta do sada uključujući i EP kada je Lukaku dao gol iz slične situacije.

5 hours ago, СтелаРоса said:

Onda bi golman morao da pazi gde ce da odbije loptu u slucaju odbrane, kako ona ne bi dospela do igraca koji je u momentu udarca bio u ofsajdu. 😁

U stvari ovo ne važi za golmane, odnosno kod intervencije, ali ako je uhvati ili ispusti sa namerom, računa se nova akcija.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Martin Mystere said:

Pravilo je ultra glupo iz više razloga koje je više njih pomenulo ovde ali nažalost, koliko god bilo glupo, dok ga zvanično ne promene ono je još uvek važeće i moraju ga se pridržavati.

Tako je....ja sam pratio fudbal kad je postojao i "pasivni ofsajd"...kad si mogao golmanu više puta da vratiš loptu, a on da je uhvati rukama...itd. Neka pravila su promenjena, neka od njih su totalno glupa, kao ovo, za neka, po meni glupa kao ukidanje ofsajda se ljudi lobiraju...tu je VAR koji oduzima mnogo vremena, ali unosi "poštene" odluke. Priča se o unapredjenju fudbala, o ubrzavanju igre, a VAR baš to i ne radi.....

Link to comment
Share on other sites

Pravilo je debilno i ne postuju ga svi, mrze me sad da trazim gde i kada sam video da za istu situaciju se dize ofsajd, nikave nove akcije nista slicno. Mogu da kazu pravila sta hoce, ovo je zdravo razumski cist ofsajd bio. Covek igra namerno glavom, jeste, ali zasto igra??? Pa da lopta ne dodje do spica koji ide sam ka golu. Svojom pojavom spic utice na ponasanje citave odbrane, i to je to. 

Edited by Ljubitelj baklave
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...