Jump to content

US Open 2021


Darth Steva

Recommended Posts



...
..., na kraju je rekao, u intervjuu na AA, da ce mec u nedelju da tretira kao poslednji u karijeri.
...


Meanwhile in Switzerland...
Mirka gasi TV i budi Rođu u crnom čipkastom donjem vešu i sa šampanjcem u ruci... :s_d:

Sent from my phone using their app

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Svaka cast Novaku, neverovatan je! Sa druge strane, voleo bih da i ova izgubljena generacija stavi prst na celo i prestane da gubi na snagu od coveka koji ima 34 godine. Da David Ferer udje u vremeplov bio bi suvereni vladar tenisa u ovoj generaciji, a sa Big 3 u prajmu bi mogli da bataljuju tenis kolektivno. Na stranu glava i mentalna nesalomivost, oni gube na noge po ko zna koji put. Da nisu u pitanju noge, jos bi teze dobijali u Best of 3, a znamo da to nije slucaj

Edited by McLeod
  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, McLeod said:

Svaka cast Novaku, neverovatan je! Sa druge strane, voleo bih da i ova izgubljena generacija stavi prst na celo i prestane da gubi na snagu od coveka koji ima 34 godine. Da David Ferer udje u vremeplov bio bi suvereni vladar tenisa u ovoj generaciji, a sa Big 3 u prajmu bi mogli da bataljuju tenis kolektivno. Na stranu glava i mentalna nesalomivost, oni gube na noge po ko zna koji put. Da nisu u pitanju noge, jos bi teze dobijali u Best of 3, a znamo da to nije slucaj

Jako slican period onom od 2003 do 2006 godine, kada si imao jednog igraca u primeu i epizodiste. Naravno i Nadala na sljaci, na ostalim podlogama jos uvek nije bio ni senka igraca kakav ce kasnije postati. 

 

Gubili su se mečevi u svlačionici,  skoro kao i sada,  bio je lik mentalno iznad svih kao i Novak sada. 

 

U tom periodu covek je uzeo 9 GS titula, ne bih se bunio da Novak uradi isto, da maksimalno iskoristi nedostatak "vrhunskih igrača" kao sto je Fed uradio u te cetiri godine. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, McLeod said:

Da David Ferer udje u vremeplov bio bi suvereni vladar tenisa u ovoj generaciji, a sa Big 3 u prajmu bi mogli da bataljuju tenis kolektivno.

Ovaj, jel ti hoćeš da kažeš da bi David Ferrer bio rame sa rame sa Big 3 u prajmu?

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Pricali smo o tome vec nekoliko puta, pa cu samo kratko zasto je ta analogija potpuno pogresna. Prvo, Federer je uspostavio dominaciju nad svojom generacijom i malo starijima, a ta generacija je ispratila u penziju najuspesnijeg ikad (ne mogu da kazem i najboljeg, svaka cast Samprasu ali i pre i posle je bilo boljih tenisera). Znaci, ekvivalent bi bio da su Zverev, Medvedev i kompanija ispratili big 3 pre 4-5 godina, a sad njih poceli da ispracaju Feliks i Alkaraz. 24-26 godina je bio prajm u svakom smislu ranije, na ove se i dalje gleda kao na tinejdzere. Ima do Big 3, sada mozemo reci i samo do Novaka nesto, ali moze on biti najbolji ikad 50 puta, ako nijedan igrac od oko 25 godina ne moze iskljucivo fizicki da se nosi sa njim, to je njihova sramota, ne Novakov kvalitet. Pokazatelj za ovo je i generalna lista, moze Novak da se izuzme iz price. Pre kovida najstariji top 100 u 21. veku, sada dolazi do smene mahom zbog kovida, jer ne mogu vise ljudi od 35 godina sa decom da giljaju na ATP 250 za leba vec bataljuju. Tako da, ako pocne prica o weak eri, moze samo da se prica o 2015-2021 gde je jedini izazivac bio covek vrsnjak Dimitrova, i to, cudna mi cuda, zato sto je postao najspremniji igrac. Da moze mozak da se bilduje uzeo bi 5+ slemova, ali avaj. A ako hoces da se vratis na Djokovica, on je na 60% svog karijernog maksimuma i to je dovoljno da uradi ono sto je uradio jedan covek u Open Eri. Pa ja bih rekao da je ipak malcice i do konkurencije, a njemu svaka cast, nek ih gazi do cetrdesete sto se mene tice kad su lenji, glupi i nezreli. Da ne zaboravim, baci malo pogled na meceve iz te weak ere Federera, ili Nalbandijana sa zavrsnog turnira kad ih je sve naredjao, pa predji na Djokovica 2011, a mozes i pre, Montreal kad ih je sve naredjao rekao bih i Nadala ,2010. recimo al to je dosadno, pa uporedi to sa ovim danas i samo ce ti se kasti.

14 minutes ago, Darko said:

Ovaj, jel ti hoćeš da kažeš da bi David Ferrer bio rame sa rame sa Big 3 u prajmu?

Ne, ja hocu da kazem da je David Ferer iz 2011-2013 igrac koji bi isto ovako dominirao nad ovom generacijom, na identican nacin poput Djokovica i na sljaci i na betonu bez ikakvih problema. Sprdali se sa mucenim Dimitrovim koji se pojavio u najgore vreme, lost gen, a decko I pored toga ima vise uspeha od skoro svih ovih u 10 puta laksoj konkurenciji 

Edited by McLeod
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, McLeod said:

Ne, ja hocu da kazem da je David Ferer iz 2011-2013 igrac koji bi isto ovako dominirao nad ovom generacijom, na identican nacin poput Djokovica i na sljaci i na betonu bez ikakvih problema.

Zar možda pre nije u pitanju da je Novak toliko izvan konkurencije? Ne verujem da su Medveded i Zverev toliko jadni kao što ih predstavljaš. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Darko said:

Zar možda pre nije u pitanju da je Novak toliko izvan konkurencije? Ne verujem da su Medveded i Zverev toliko jadni kao što ih predstavljaš. 

Pa ti ne moras da verujes meni, veruj svojim ocima, pogledaj recimo četvrtfinale USO Ferer - Tipsarevic, nivo obojice je pipe dream za svakog od ovih. A te dve stvari su povezane. Djokovic jeste toliko iznad konkurencije, ali Djokovic ima 34 godine i danasnji maksimum mu je 60-70% karijernog maksimuma, dobija na fizicku spremu ljude mladje 10+ godina. Moze on biti ludak kakav se jednom radja, kao sto je recimo i Kristijano Ronaldo, i da njihova volja i rad na sebi odoleva biologiji, ali to je samo usporavanje neminovnosti. Vidljivo je da ni jedan ni drugi nisu ono sto su nekad bili, a i dalje su tu na vrhu. U tom slucaju njima dubok naklon i vecno postovanje, a mladji neka se zapitaju.

Link to comment
Share on other sites

Novak je oličenje sportiste, lik koji stalno napreduje. Servis mu je sada bolji nego što je ikad bio, nije samo fizika u pitanju. Takođe, nešto se ne sećam igrača tipa Zverev/Medvedev, 195+ koji onako udaraju i kreću, sem možda Delpa pre svih silnih povreda. Tenis se ubrzao, to se vajda može lako proveriti. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

U celoj toj prici oko konkurencija se zaobilazi fakat da je Novak poceo da osvaja najvece trofeje kada je Fed imao 13 godina manje a Rafa tek prakticno pocinjao. Dakle, u eri kada su dvojica od trojice najboljih svih vremena bila u punoj snazi. Fed je imao toliko vremena da se naosvaja slemova od 2008. Kakav Berdih, kakav Dimitrov, Rodik i ostali... Bitno je ko su bili najjaci konkurenti. Novaku su to bili Fed i Rafa od samog starta, Fedu oni strasni Rodici i ostali.

Jos samo jedna stvar. Nivo ige koji je Vavrinka mogao da pruzi je naucna fantastika za sve te "moćne" igrace od pre 20 godina. U ono vreme bi se naosvajao turnira dok bilo ko od strasnih Rodika i ostalih danas bi malo sta uradio.

A to sto danas Novak dobija mladje na fizicku spremu... Nije to bas samo to, glava radi mnogo toga. Mentalna sprema jednog izazviva mentalnu frustraciju drugog, a ta mentalna frustracija utice i na kretanje, pokrete... Tako da izgleda kao da je igrac lipsao, a u stvari mu se sve smucilo, dokurcilo i ubijena mu je volja za sve.

  • Like 7
  • Thanks 4
Link to comment
Share on other sites

"...ako nijedan igrac od oko 25 godina ne moze iskljucivo fizicki da se nosi sa njim, to je njihova sramota, ne Novakov kvalitet..." :lol_2:

 

Ima istine,ima istine...Beretini i ostali se švalerišu, ova trojica po jednu devojku, a posle ženu...sve ima svoju cenu (još mi se i rimuje) :classic_laugh:

 

Jesi, a ako sam ja pročitala dobro Kasper Rud je od ponedeljka u top 10 :lol_2:

 

8 minutes ago, NMX said:

Je l sam to dobro pročitao da Zverev još uvek nema pobedu na slemovima protiv top10? :krstipd4:

Edited by Helena
Link to comment
Share on other sites

Prototip igraca je potpuno nebitan, Tim je nizak i ima jednorucni bekhend i nema mozak, pa ga je mucio i dobijao na slemovima sa svim tim manama. Mislim, stvarno ne treba biti genijalac pa zakljuciti sta je osnovni uslov za pobedu, tek posle mozemo da pricamo o ostalim

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...