Jump to content

US Open 2021


Darth Steva

Recommended Posts

9 hours ago, Helena said:

Bih-post sam napisala kad sam sebi postavila to pitanje, a potaklo me ono Benovo odbrojavanje sa koalama, puzevima, jagodama i stauama...

 

Vau, super. Vidiš, ja ne bih. Ne vidim zašto nečiji istorijski uspeh treba da me uslovljava da navijam za njega.

 

Verujem da je reč koju tražiš poštovanje. Znači treba poštovati nečije rezultate i odati mu zasluženo priznanje, a to možeš i bez navijanja.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

E_DHxLcWYAQLX2f?format=jpg&name=large

 

Ema #150:

Q1 d. Schoofs 6-1, 6-2   - #285

Q2 d. Bolkvadze 6-3, 7-5    - #167

Q3 d. Sherif 6-1, 6-4     - #96

 

R1 d. Voegele 6-2, 6-3    - #128

R2 d. Zhang 6-2, 6-4     - #49

R3 d. Sorribes Tormo 6-0, 6-1    - #41

R4 d. Rogers 6-2, 6-1      - #43

QF d. Bencic 6-3, 6-4     - #12

SF d. Sakkari 6-1, 6-4     - #18

F d. Fernandez 6-4, 6-3    - #73

 

prosecan renking protivnica (glavni zreb): 52

NIje imala ni jednu Top10  protivnicu

 

Leyla #73:

 

R1 d. Konjuh  7-6, 6-2     - #88

R2 d. Kanepi  7-5, 7-5     - #70

R3 d. Osaka  5-7, 7-6, 6-4     - #3

R4 d. Kerber  4-6, 7-6, 6-2    - #17

QF d. Svitolina  6-3, 3-6, 6-4    - #5

SF d. Sabalenka  7-6, 4-6, 6-4     - #2

 

prosecan renking protivnica: 31

pobedila 3 Top10/Top5 teniserke

  • Like 2
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Taj narativ tezeg zreba se provlaci u pricama jos od QF, samo na osnovu wta rankinga, za koji se u praksi pokazalo da ne vredi pisljiva boba (a poslednji dokazao ovaj uso). 

 

U stvarnom zivotu, a ne na papiru, igracice koje su ovde dosle u ponajboljoj formi su Bencic (odrala je Raducanu iako je ova skroz dobro igrala, posebno prvi set) i Barty (Raducanu odrala devojku koja ju je dobila), a najbolju igru na USO je do poraza prikazivala Sakari. 

 

Dakle, pobede nad Bencic i Sakari su u ovom trenutku teze ostvarive nego pobede nad depresivnom Osakom, always gs choke Svitolinom i sama sebe redovno zajebem Sabalenkom (ovaj mec nisam gledao, ali pisalo se ovde da je bukvalno samu sebe pobedila),sta god brojevi na wta rankingu pokazivali. 

 

Edit: sto rece Mcl, mnogo je zajebanija bila prva nedelja. Konjuh dok je jos sveza i nije se povredila, Kanepi isto, a tu je i Kerber koja je podsetila na svoje zvezdane dane

Edited by nlavrnja
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

da, da, to sto vi pisete o zrebu i renkingu  je narocito znacajno za devojcice od 18,19 godina. 

 

a kao atp bolji , pa koje dosao do cetvrtfinala ( pa onom muceniku nisu znali ni prezime da izgovore niti su ga videli na delu pre ovog turnira ) ? zaboravljeno.vazno da se pljucne po wta .

 

 

Edited by vanjabarsa
Link to comment
Share on other sites

No, guglala sam i mzim te reci koje ne znam sta znace, jos kad se stave tako...prazno...
 
Uglavnom, niko ne zeli da propusti Halejevu kometu...a vi se (ne) hvatajte u kolo... :bravo:
Iskreno, da je u ovom momentu Federer ta Halejeva kometa ne samo da ne bih izašao na terasu i pogledao u nebo, srećan zbog pojave, već bih otišao da spavam.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Martin Mystere said:
2 hours ago, Helena said:
No, guglala sam i mzim te reci koje ne znam sta znace, jos kad se stave tako...prazno...
 
Uglavnom, niko ne zeli da propusti Halejevu kometu...a vi se (ne) hvatajte u kolo... :bravo:

Iskreno, da je u ovom momentu Federer ta Halejeva kometa ne samo da ne bih izašao na terasu i pogledao u nebo, srećan zbog pojave, već bih otišao da spavam.

 

Kao sto ce svaki pravi navijac Feda i Nadala da uradi veceras, otici ce da spava, sutra je radni dan.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, nlavrnja said:

Dakle, pobede nad Bencic i Sakari su u ovom trenutku teze ostvarive nego pobede nad depresivnom Osakom, always gs choke Svitolinom i sama sebe redovno zajebem Sabalenkom (ovaj mec nisam gledao, ali pisalo se ovde da je bukvalno samu sebe pobedila),sta god brojevi na wta rankingu pokazivali. 

Nije baš tako jednostavno. Sabalenka je pravila gluposti u ključnim trenucima ali bila je velika borba i neizvesno je bilo ko će pobediti do tog poslednjeg njenog gema koji je prosula na sebi svojstven način. S druge strane Sakari se u meču protiv Eme pojavila tamo negde sredinom drugog seta, dotle nije mogla teren da pogodi a ni tada nije uspela da zapreti ozbiljno, tako da definitivno u tom trenutku nije bila teže pobediva od Sabalenke, pa ni Ema nije odigrala toliko dobro u polufinalu kao Lejla jer prosto nije ni morala. 

 

Što se tiče pitanja zašto nenavijači nisu na strani Đokovića da osvoji kalendarski slem, ne moramo se stavljati u hipotetičke situacije. Jesmo li svi pre par godina zdušno navijali za Serenu da to postigne? Eto odgovora.

Link to comment
Share on other sites

 
Kao sto ce svaki pravi navijac Feda i Nadala da uradi veceras, otici ce da spava, sutra je radni dan.
Poštujem i naravno da ne očekujem da navijate za njega, naročito što se svako od vas (njihovih navijača) nada da će na kraju, kada se podvuče crta, baš on biti onaj sa najviše GS. A jedan od uslova je da Novak više ništa ne osvoji (ili bar što manje) pa tako zašto bi navijali za njega.
Link to comment
Share on other sites

Ja razumem da fedal fanovi nece navijati za Novaka veceras ali ne razumem da ih ne interesuje da gledaju mec gde ce se igrati vrhunski tenis sasvim sigurno. To znaci ljubavi prema tenisu nema, ima sam prema Fekiju (ili rafi)? Pa nije on filmski glumac , ali ajde, vasa stvar

Edited by ciao
Link to comment
Share on other sites

E_DHxLcWYAQLX2f?format=jpg&name=large
 
Ema #150:
Q1 d. Schoofs 6-1, 6-2   - #285
Q2 d. Bolkvadze 6-3, 7-5    - #167
Q3 d. Sherif 6-1, 6-4     - #96
 
R1 d. Voegele 6-2, 6-3    - #128
R2 d. Zhang 6-2, 6-4     - #49
R3 d. Sorribes Tormo 6-0, 6-1    - #41
R4 d. Rogers 6-2, 6-1      - #43
QF d. Bencic 6-3, 6-4     - #12
SF d. Sakkari 6-1, 6-4     - #18
F d. Fernandez 6-4, 6-3    - #73
 
prosecan renking protivnica (glavni zreb): 52
NIje imala ni jednu Top10  protivnicu
 
Leyla #73:
 
R1 d. Konjuh  7-6, 6-2     - #88
R2 d. Kanepi  7-5, 7-5     - #70
R3 d. Osaka  5-7, 7-6, 6-4     - #3
R4 d. Kerber  4-6, 7-6, 6-2    - #17
QF d. Svitolina  6-3, 3-6, 6-4    - #5
SF d. Sabalenka  7-6, 4-6, 6-4     - #2
 
prosecan renking protivnica: 31
pobedila 3 Top10/Top5 teniserke
Sve je ovo u redu ali ja bih računao rejting protivnica samo u prvih šest kola, do finala, jer se samo tako ima najbolji i najrealniji uvid u težinu puta do finala kod obe (znači ne bih računao kvalifikacije i finale). To ne menja puno stvari jer je prosečan ranking Eminih protivnica #48 ali eto...
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...