Jump to content

VN V. Britanije 2021, Silverston


Radoye

Recommended Posts

7 minutes ago, DASUBO said:

I, Horneru, jel' ne može da se obiđe u Kobsu?

 

Upravo ono što govorim. Koja je razlika između ova dva obilaženja? (Maks i Lekler) Lekler nije branio poziciju s time da se ide na kontakt i incident, Maks jeste. Zato je i završio u ogradi.

Edited by Duh sa sekirom
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Frapiran sam količinom hate prema Hamiltonu i Mercedesu na #skf1.

Tolika količina mržnje, rasizma, vulgarnosti...sačuvaj Bože...

Kapiram da se ljudima smučilo da od 2014. gledaju kako Hamilton pobeđuje, ali opet...

Hamilton je izvanredan vozač i kada se bude povukao ostaće veeeelike cipele da se popune.

Ja sam na primeru Sene mnogo naučio kada sam bio mlad i glup pa da uživam u magiji na stazi koju je on stvarao. A imao sam prilike i uživo da ga gledam.

Isto tako,ne dozvoljavam da me gađenje prema Horneru i Helmutu koje osećam sprečavaju da uživam u raskošnom talentu Maxa.

Nadam se da će biti skroz ok i fit za sledeću trku.

Danas je imao sreće.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ja sam bas imao suprotno misljenje. Narucito na kraju kada su pricali kako su zabari pre 7 dana sprecili da se fudbal vrati kuci, a da to ovaj put nisu uspeli ni zabari ni kazna. Ne znam na osnovu cega si zakljucio da postoji hejt. 
 

sa rasizam se slazem, engleska “gospoda” su sklona tome

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Duh sa sekirom said:

 

Upravo ono što govorim. Koja je razlika između ova dva obilaženja? (Maks i Lekler) Lekler nije branio poziciju s time da se ide na kontakt i incident, Maks jeste. Zato je i završio u ogradi.

 

Razlika je u tome što je Maks skrenuo idealnom putanjom, a Lekler nije i zato je izleteo na izlasku. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Gledao sam samo start i par zadnjih krugova. [emoji23] JbG toliko uhvatih posto sam na u Austriji na spavanju pa nastavak za Srb.
Max-Hamilton, Max “zasluzeno” za ispadanje ali ne i za povrede. Nadam se ce biti sve ok, ali ono je samo njegova greska, ako zelimo da odredjujemo krivca uopste. Hamilton-Lekler duel to potvrdjuje. Samo on je isao na kontakt po njegovom oprobanom bezboraznom receptu koji je prolazio do sada jer njegovi rezultati su bili blip u celoj sezoni i Mercedes i Hamilton su ih racunali kao anomaliju. To sada vise nije slucaj, zato ce svaki sledeci put biti isto. Nema vise popustanja. Valjda ce se opametiti. Kazna za Hamiltona je smesna.

Gresna mi dusa, moram da priznam da sam bio skloniji tome da Hamilton pljusne Leklera iako me boli za tim, ali ne za Leklera. Ferari je u kanalu do guse. Bolje da nisu pobedili samo bi bila lazna potvrda da “nesto” rade ispravno. Oba vozaca napolje, uprava napolje [emoji23] Pa iz pocetaka. Ovo nicemu ne vodi.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Hertzog said:

Ja sam bas imao suprotno misljenje. Narucito na kraju kada su pricali kako su zabari pre 7 dana sprecili da se fudbal vrati kuci, a da to ovaj put nisu uspeli ni zabari ni kazna. Ne znam na osnovu cega si zakljucio da postoji hejt. 
 

sa rasizam se slazem, engleska “gospoda” su sklona tome

Mislio sam na Tviter, ovde zahvaljujući Radoju i dalje ne prolaze takve bljuvotine.

Link to comment
Share on other sites

Iako je Hamilton danas uzeo 25 poena ipak je izgubio. Pokazao je da nema više onog "cool and slick dude" stava koji traje od 2014. zahvaljujući dominantnom bolidu. Počeo je opet da brlja kao 2011. godine (koliko je samo puta udario mučenog Masu) jer ga ravnopravno pobeđuje Verstapen i Red Bull. 

Od Luisa do kraja godine možemo očekivati još sličnih gluposti, izletanja i plakanja u radio kako mu treba još snage, a na kraju kada konačno bude izgudio titulu biće peckanja prema ekipi kako nisu uradili dobar posao. Deja vu...

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Cooper said:

Rekao je Horner da nije bilo potresa, samo provere u bolnici i par modrica

 

FIA je rekla da se Maks zalio na nesvesticu i da je iz predostroznosti prebacen u bolnicu zbog moguceg potresa mozga.

 

Inace i ja se nadam da nije to u pitanju, ali 52 G nije naivno u svakom slucaju.

Link to comment
Share on other sites

Sada na Sky porede HAM vs VER i HAM vs LEC. Hamilton je citav metar bio vise udesno kad je preticao Leklera, desnim tockom na zelenom preko bele linije. Da je i protiv Maksa isao istom putanjom ne bi ni tu bilo kontakta. 😐

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Dobra analiza incidenta Karuna na Skaju.

 

Uglavnom, njegov zaključak je da su obojica mogli malo manje agresivnije i mogli su da ostave malo više prostora protivniku.

 

Prvo je Hamilton mogao još malo desno, kao kod duela sa Leklerom, dok je kod Maksa uočio trzaj u levo kad je video Luisa, ali onda je Maks namotao skroz desno da ga u potpunosti zatvori...

 

Po njemu čist trkački incident.

 

5268ff17c98f2d77d8d3f55639389396.jpg489aaaf49ac29f20ec403eb2c529ffd4.jpg

 

 

Link to comment
Share on other sites

U principu jeste trkacki incident narocito s obzirom da je u prvom krugu kada se obicno tolerise vise toga nego da se ovo dogodilo kasnije u trci (uobicajena startna guzva, svi na jednom mestu u borbi za sto bolju poziciju i tako to). Ali uz skorasnje presedane da se za slican kontakt prednjim u zadnji tocak u prvom krugu dodeljivala kazna FIA je sama sebi uskratila opciju da je ovo trkacki incident i morala je da reaguje.

 

Plus jos sto se sve desilo na takvom mestu da je rezultovalo udesom od 50+ G i da su posledice mogle biti i mnogo gore.

 

Sto rece DASUBO nekad se vozilo "na noz" bez uplitanja FIA da glumi dadilju i salje vozace da stoje u cosku, i to je istina - no tada su i vozaci duelima pristupali drugacije i sami svesni da svako izletanje sa hronicno nebezbednih staza moze da ti bude poslednje. Danas su svi uljuljkani bezbednoscu bolida i staza i vozi se mnogo agresivnije u duelima nego nekada - na primer vrludanje pri kocenju (Maksov recept btw) nekad nije bilo tolerisano i taj ko bi to radio bi fasovao dobre batine jos u nizim kategorijama i ne bi nikada ni imao prilike da sedne u F1. S obzirom na sve to, da vise ni sami vozaci a ni staze / bolidi ne postavljaju cvrste granice preko kojih se ne sme, neko to mora da uradi na vestacki nacin i zato imamo FIA sa sve komplikovanijim pravilima i kaznama za ovo ili ono.

I to samo po sebi i nije problem, da ta pravila postoje i da se kaznjava - problem je sto se ona jako nespretno primenjuju, cesto nedosledno od jedne do druge trke, sto se ostavlja previse prostora za "slobodno sudijsko uverenje" sto na kraju rezultuje osecajem da se manipulise rezultatima.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...