Jump to content

VN V. Britanije 2021, Silverston


Radoye

Recommended Posts

Ja mislim da je ono bio trkački incident gde je možda trebala kazna a možda ne ali ono što je mene iznerviralo je proslava Mercedesa sa sve Hamiltonom a on poslao glavnog konkurenta u bolnicu posle prvog kruga zbog čega su i mogli da pobede :puke:

Edited by Nicklord
Link to comment
Share on other sites

Naravno da je trkacki incident. Oko toga se svi slazemo. Problem je sto zele striktno da zabrane kontakt medju vozacima kako bi smanjili mogucnost ovakvih udesa ili ne daj boze i sa tezim posledicama. Jednostavno FIA ne zeli da rizikuje sa zivotima vozaca i ljudi pored staze. Iz tog razloga ne mogu dopustiti bilo kakav kontakt da se racuna kao trkacki incident, jer lakse im je da imaju nultu toleranciju nego da se vozaci guraju po stazi u sklopu trkackih duela. 

Link to comment
Share on other sites

 

3 minutes ago, Gaga said:

Mislite li da je trebalo jace kazniti Luisa ili je 10+ bilo dovoljno?

 

+10 s u kontekstu svega sto se dogodilo je smesna kazna (s obzirom na ozbiljnost Maksovog udesa i da ga je direktni konkurent za titulu izbacio iz trke i profitirao time), u rangu kao kada fudbalski sudija nakon faula pozove igraca i kaze mu "nemoj vise ovako jer cu te sledeci put kazniti". Kaznili su ga jer su morali (sami su takav kriterijum uspostavili i nisu sebi ostavili drugi izbor) a kad su vec morali da ga kazne kaznili su ga tako da ga ustvari ne kazne.

I eto sad imamo reset u sampionatu, prakticno poravnata prva dva i u konkurenciji vozaca i u konkurenciji konstruktora, napeto k'o u mideru, tviter i fejsbuk u plamenu - a vlasnici FOM trljaju ruke i vec unapred broje dolare...

Link to comment
Share on other sites

Što se kazne tiče slažem se da ako gledamo trend poslednjih godina da je sasvim očekivana.

Druga stvar, kazna je mogla biti kao kod Pereza 5s, 10s ili drive through, što je nekih 15ak sekundi.
Zaista mislim da ovo nije tip incidenta za stop and go.

Tako da ono, nije 10s kazna mala. Da je bio duel sa Norisom ili Leklerom uticala bi itekako, ovako pošto je Maks onda izgleda preblago.

Ipak lako je mogla pući i osovina.

Sve u svemu, dobar začin za nastavak sezone.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Cooper said:

Ipak lako je mogla pući i osovina.

 

Pa ne verujem da iko ovde misli da je HAM sracunato isao da ga tu izbaci jbg. Da jeste onda bi bilo za zatvor a ne za +10 s ili stop + go. Pre je bilo neoprezno nego bilo sta drugo, a usput je kasnije preticuci LEC pokazao da moze i bez kontakta tu ako se ide jedno metar udesno i ne ispravlja krivina tako da seces onog ko ti je spolja.

Al' jbg kad posaljes direktnog konkurenta za titulu u bolnicu i profitiras od toga pobedom tu definitivno nesto nije u redu i nekakve posledice bi trebalo da bude.

EDIT: nepismenos'

Edited by Radoye
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Aj' manje-vise Madjarska nego posle Hamilton ide mecki na rupu prvo na Spa (pod uslovom da poprave stetu od poplava na i oko staze) a onda na Zandvort. Sav cirkus sto su navijaci Englezi danas radili bice nista u poredjenju sa narandzastima. Ja da sam neko u Mercedesu dao bih direktivu da osoblje tima nigde ne ide van padoka u timskim uniformama ili na bilo koji drugi nacin obelezeni...

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Maharaja said:

Sore loser. Da nije vozio kao Mad Max iz ranijih godina, imao bi 18 ili 19 bodova...

 

Vozio je savršeno bez i jedne greške ceo vikend. To što Hamilton ne može da ga pretekne bez da ga izbaci je drugi par rukava, to nema nikakve veze sa Maksom. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Being a racing driver means you are racing with other people and if you no longer go for a gap that exists you are no longer a racing driver because we are competing. 

 

Trkacki incident u zaru borbe gde vise odgovornosti ima Luis i stoga kaNa od 10sec je maksimalna. Nije isao ludacki u njega, nije ga gurao, nije prekasno kocio, nije krivudao po stazi, blokirao... Nesretno se dotakli prednji i zadnji tocak a to u krivini obicno znaci izletanje barem jednog vozaca.

 

Radije bih gledao ovakvo trkanje, pokusaje i po cenu izletanja, nego neki vozic gde niko nista ne pokusava.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Hamilton posle trke: "I'm VERY PROUD of this win".

 

Da malo rezimiramo trku:

 

- Izbacio jedinog direktnog konkurenta za pobedu u trci i u šampionatu

- Lagao da je bio ispred i da je Maks "skrenuo"  u njega

- Dobio kaznu 

- Timski kolega ga još jednom propušta 

- Slavio dok je konkurent u bolnici njegovom krivicom 

 

 

  • Like 4
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Jurgen said:

Hamilton posle trke: "I'm VERY PROUD of this win".

 

Da malo rezimiramo trku:

 

- Izbacio jedinog direktnog konkurenta za pobedu u trci i u šampionatu

- Lagao da je bio ispred i da je Maks "skrenuo"  u njega

- Dobio kaznu 

- Timski kolega ga još jednom propušta 

- Slavio dok je konkurent u bolnici njegovom krivicom 

 

 

Najgore kad je dobio pitanje posle pobede za incident i onda on kaže u fazonu kako je teško da se vratiš nakon što dobiješ 10 sekundi kazne. A ni da spomene da je poslao čoveka u bolnicu 🤢

Link to comment
Share on other sites

Poenta je što Luis ZAISTA ne misli da je Maxa poslao u bolnicu svojim postupkom.

Da bi uopšte mogao da sedne u auto i odveze onakvu trku, morao je da u glavi čitavu stvar podvede pod "shit happens" i da je Max ok.

To je užasno teško iz milion razloga jer je lako on mogao biti na Maxovom mestu. Ne dao vam Bog da doživite krckanje rol bara kad se "leti u ambiciju" (reli vozači ambis zovu ambicija).

Zanimljiva količina muda je potrebna da ponovo sedneš u auto i da se noga ne koleba na gasu.

Ljudski je da navijači zaboravljaju iz udobnosti svojih domova koliko su ovi momci hrabri, vešti sa nadljudskim psihofizičkim sposobnostima. Ali su i dalje ljudi, sa svim svojim manama i prednostima.

Da li je Luis svetac? A Max? Ni jedan ni drugi. Obojica imaju killer instinkt kao što svaki pravi šampion u profesionalnom sportu mora da ima.

Meni se to ne sviđa, ali jbg ja sam old school i ova moderna vremena mi poprilično idu na q.

Slažem se sa Radojem u jednom, FIA opet ne hendluje ovo kako valja.

I ako se uzme u obzir a da su na suprotnim stranama šefovi timova koji su prave ajkule, ovde može biti ozbiljnog sranja.

Za početak, na koju foru je dozvoljeno vrludanje na pravcu?

Kako sme da se dozvoli namotavanje volana na protivnika koji je bolid već postavio u pravcu apexa?

Veština vozača mora biti u tome da što bliže budu jedan drugom kako bi ostvarili prednost u prolasku idealnom putanjom a ne vašarska igra udaranja autićima da gumenim odbojnicima.

Tako se gine.

Tačno je da su vozači uljuljkani u bezbednost bolida ali ona vatra Grožana i čudo koje se desilo ne može baš svaki put da se desi.

Da sam neko mooodo u F1 napičio bi i Hornera i Tota. Njihov je posao da hendluju vozače.

A ovo počinje da izmiče kontroli, jer navijači sa obe strane izbezumljeni svim stanjima proteklih meseci traže ventil.

Ne verujem šta čitam na Tviteru i to od ljudi koji znaju šta je trkački auto.

 

Daće dobri Bog, pa će valjda razum pobediti.

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, DASUBO said:

Kako sme da se dozvoli namotavanje volana na protivnika koji je bolid već postavio u pravcu apexa?

 

Naravno da ne sme da se dozvoli, s tom ogradom da Luis danas nije isao na apeks nego ga je promasio za dobar metar jbg. Mada, i to se desava pa cak i najboljima.

(Anegdota - dok je bila tribina na spoljnoj strani T9 u Torontu voleo sam odatle da gledam jer je pogled isao od izlaza T8 do ulaza T10 i moglo se lepo videti kako ko od vozaca preferira putanje, pojedinci izuzetno agresivni s ivicnjakom - Frankiti, Sato - drugi malo manje ali i dalje iz kruga u krug k'o preslikani, pojedinci se ponekad prekoce i proklizaju malo sire; jedino Trejsija se ne secam da sam video da je dvaput zaredom tuda prosao istom putanjom :lol_2: ono imas svega od secenja bankine do podupravljanja skroz do spoljne ograde, uglavnom nikad dosadno, no opet kad pogledas u stopericu vremena su mu i dalje tu, znaci ipak radi nesto kako valja jbmliga...)

Link to comment
Share on other sites

Hamilton je kriv samo iz razloga što nije imao strpljenja. Razlika u preticanju Leklera i Verstapena je što su na startu trke gume bile hladnije, a bolidi napunjeni do vrha. Ne ponaša se bolid jednako u istoj krivini kada je skoro prazan i kada je pun i zato Luis nije mogao jednaku putanju da bira.

 

Ono što su Dasubo i Radoje govorili za stare dane je tačno, sada se vozi kao da sutra ne postoji. Razlog je što su sve ekipe postale Excel ekipe. Sve se računa u procentima, efikasnosti, iskorištenosti, projekciji... Ako superkompjuter proceni da npr. Vetel ne može bolje od osme pozicije u datoj trci onda se pristupa strategiji čuvanja pozicije jer Bože moj, vredni bodovi su u pitanju. Kakvi bre vredni bodovi, nikoga ne interesuje što se boriš za neko peto, deseto ili petnaesto mesto. F1 kao i svakom sportu (ja ovo još smatram sportom) trebaju heroji, neko ko će izvesti malo čudo. Pa šta ako Vetel ne može bolje od osme pozicije, odvrni motor, izaberi rizičnu strategiju, na jednoj od 20 trka u sezoni će možda upaliti i svi će zapamtiti tvoj trijumf.

1992. godine Mensel i Vilijams su uništili konkurenciju ali iz te sezone svi pamte samo jednu trku, kada se Sena herojski odbranio u Monaku u sporijem bolidu od istog tog Mensela. Ta pobeda je ostvarena i zato što su njih dvojica imali respekt međusobno, znali su da neće pokušati nešto sumanuto. Danas da se vozi ta trka gotovo sigurno bi obojica zajedno završili van staze nakon banzai manevra npr. u šikani nakon tunela baš zbog bodova koji su najvrednija stvar koja postoji prema sadašnjoj filozofiji.

Link to comment
Share on other sites

RIC mudro zbori:

https://www.racefans.net/2021/07/18/hamilton-went-in-too-hot-in-verstappen-collision-ricciardo/

 

Quote

“Ultimately Lewis went in too hot for the for the given level of grip and that’s where you see [he] just drifted up into Max. Completely unintentional, but just the nature of the aero on these cars and [you] just have to allow a little more, but I’m certainly not going to sit here and judge and say he should have done that or that.”

 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Cooper said:

Po njemu čist trkački incident.

 


Naravno da je trkački incident, ali i naravno da je morala i trebala da ide kazna za Luisa jer bolje se pridržavati lošeg kriterijuma i principa nego za istu stvar imati različite aršine. Ako su već koliko juče kaznili za identičnu stvar Rasela morali su i Luisa danas, tako je jedino ispravno ma šta koji i čiji navijači smatrali. E sad da li je kazna od 10 sekundi stroga ili blaga je već za diskusiju. Verujem da su u istoj situaciji bili Kimi i Perez da se ne bi uopšte dovodilo u pitanje da je +10s malo.

 

Ovaj incident ima barem 3-4 aspekata, neke od njih sam pomenuo već: zašto treba da bude kazna, da je trkački incident bez krivca, težinu kazne… I poslednji ali po meni ključan je neka istorija, i zbog toga smatram da je glavni uzrok incidenta Max. Konstantno igra kukavice, ide preko granica pri čemu nema nameru uopšte da se povuče gde većina vozača odustane od duela u poslednjem trenutku i incidenti se uglavnom izbegnu. Luis jednostavno danas nije hteo i svesno nije imao nameru da odustane, obojica su išli preko ivice po cenu da i jedan i drugi završe van staze. Najbolji primer je duel Lekler - Hamilton na kraju trke.

Pisao sam već nakon nekih trka do sad u sezoni da Hamilton dozivljava samar za samarom, prosto je bilo neminovno da se ovakva situacija desi pre ili kasnije.

 

Sto se navijačkih pretenzija tiče - šteta za loš pitstop McLarena iako bi Lando teško mogao da uradi bilo šta više od treceg mesta 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...