Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

223 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      96
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

Moram da napišem jednu jeres.

 

Sinoć smo imali dobro suđenje. Ne u smislu da nije bilo grešaka ili da su navlačili za nas, već mislim na generalni kriterijum, tolerisanje kontakta i slično. Baš sam u nekim trenucima imao utisak kao da gledam EL tekmu.

Omraženi Javor i ostatak ekipe su nam dozvolili da igramo onako kao nama najviše odgovara, jer od te odbrane živimo. Ne mislim da su svi ti kontakti bili za faul, ali jesu situacije koje su prethodnih sezona često svirane kao prekršaj.

 

Navikli smo već da se ABA i EL suđenje razlikuje, makar sudile iste sudije, pa me malo i plaši šta će biti kada bude sviran svaki kontakt. Nadam se da će tu doći do izražaja Radonjićevo uspostavljanje kriterijuma tokom utakmice, kada bukvalno primoraš sudije da malo olabave. Generalno, pošto smo ofanzivno dosta limitirani, svaka utakmica će nam zavisiti od sudijskog uverenja. 

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

Kad smo kod Lazarevica, jel ima neki info kakav je epilog onog pada od sinoc? Mozda laksi potres mozga ili nesto jos?

Decko me je tako kupio u ovih par utakmica na pocetku sezone, da pretenduje da mi postane omiljeni igrac ove ekipe. Jak kao bik, stav i noge beton, lepo vidi igru, full hustle (asistencija Mitru sinoc malo remek delo).

Jos samo malo da se oslobodi i pocne da uzima otvorene suteve, jer je i taj segment prosle godine ozbiljno popravio, onda bi se i protivnicke odbrane manje skupljale kad je lopta kod njega, i to bi ostavilo prostora ostalima da se razmasu. Bravo decko i samo nastavi tako👍

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Betolingar Misdongard said:

Ljudi su pisali da će Simonović nestati kad se vrate Dobrić i Davidovac, ali realnost je drugačija. Sinoć je opet odigrao 15 minuta. Kad god je imao loptu u rukama napravio je neku pizdariju, zaleti se na koš i onda baci neki divljački pas. U odbrani kao neki napaljeni rukometaš koji se našao na košarkaškom terenu. Stigao je čak i Micova da nokautira. Stvarno je nepodnošljivo gledati Simona, svaki minut je šamar u lice navijača.

Za ostatak posta, koliko je Simonovic ocajan se slazem, ali ako se pozivas na realnost onda bar sagledaj stvari realno. Nije valjda da ocekujes da u prvoj utakmici posle tromesecne pauze zajasemo Dobrica 20-30 minuta, ili Davidovca koji je i bez povrede fizicki nespreman za veliku minutazu u Radonjicevoj kosarci. Drugo, sezona je predugacka a mi smo vec usli sa vrlo ogranicenom rotacijom, ni ovi sto su zdravi nisu imuni na povrede ako budu igrali i trosili se sad preterano i vise nego sto je planirano. Mozemo mi da dodamo jos 5 minuta Kalinicu, Luku da koristimo i na 4, jos malo Dobric/Davidovac i da Simon vec sinoc ne vidi parketa ali koje posledice za kasnije to moze da ostavi? Uostalom i Radonjic je to sinoc rekao na konferenciji, da ako nastavimo da se trosimo kao sada sa ovako plitkim rosterom nece proci to besplatno, imacemo problema kasnije. 
Tako da pobedili smo sinoc a i pored toga Simonovic je uzeo 15 minuta trosenja i rizika nekih bitnijih igraca. 
Kada se bude vratio Lazic on ce da uzme deo Simonovicevih minuta, sa rastom minutaze Dobrica takodje ce se isto desiti a kada se i Cirbes oporavi od korone, ili jos bolje dovedemo centra, onda ce Luka igrati vise na 4. 
Na kraju krajeva ni Radonjic nije sigurno slep da ne vidi na sta MS lici i da kad ima zdrave igrace nastavi da mu daje ovakvu minutazu

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, Losmi17 said:

Pazi, stefan je stradao. Radonji je para iz usiju izlazila, delovalo je da su mu se donji i gornji pritisak ukrstili 😂


Svi smo zagotivili Lazarevic pa se njemu skida sva odgovornost, ali ima i nje kod onog ofanzivnog skoka Buducnosti. Tacno je da kad igrac zagradi drugi skupljaju loptu ali u onoj situaciji i kod slobodnih bacanja nije bas uvek tako

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites


Svi smo zagotivili Lazarevic pa se njemu skida sva odgovornost, ali ima i nje kod onog ofanzivnog skoka Buducnosti. Tacno je da kad igrac zagradi drugi skupljaju loptu ali u onoj situaciji i kod slobodnih bacanja nije bas uvek tako
Skroz si u pravu. Lazarevic je morao bolje da reaguje i to je i njemu jasno.

Radonja je izgledao jezivo ljut kada je isao do tunela na poluvremenu. Bio je crven u faci kao kada Zeljko Obradovic poludi.

Послато са SM-A405FN помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Dzoni 8-10, Walters 6-8

Dobric 8-10, Hollins 6-8, Lazic 4-6

Kalinic 10-12, Davidovac 6-8

White 8-10, Lazarevic 4-6

Centar 8-10, Kuzmic 4-6, Mitrovic 4-6

 

Kad budemo kompletni i uigrani, da li je realno očekivati ovakav neki prosjek ubačenih poena ili je previše optimistično za neke igrače? I da li je ovo dovoljno sa našom odličnom odbranom da bi bili konkurentni? 

 

Konsenzus je neki da nam je potreban trpač, siledzija čak i da je rupa u odbrani, ali da nam donese te potrebne poene. Gdje bi ga ubacili, i od koga bi uzeo kvotu šuteva? Da li nam je potreban još jedan igrač na ovu selekciju, ili nam je trebao drugačiji profil u odnosu na Hollins-a? Evo recimo da je ostao Lloyd, a nismo doveli Hollins-a, zar se ne bi očekivila promjena Lloyd-ove uloge u ovoj koncepciji ekipe & Radonjin pozicioni napad ili bi i dalje uzimao 30% totalnih šuteva? Ako se uzme u obzir da je Kalina došao kod nas da bi bio alfa i omega ekipe, a ne sidekick, da se treba Dobriću dati adekvatna prilika, Dzonijevi prohtjevi, White-ovi (koji su ovdje došli radi uloge) taj centar što se traži itd. Da li bi oni bili zadovoljni sa tim napadačkim specijalistom, i kako bi se odrazilo na hemiju u ekipi kada bi oni nastavili da rudare u odbrani, a u napadu im se umanjila uloga?

 

Evo i selekcija tog centra, za pare koje traži Monro (700-800k) zar nije logičnije uzeti nekog dvosmjernog igrača Hunter-olikog koji bi se uklopio u profil ekipe (ratnička, krvava koljena), i dopunio se sa Kuzmicem/Mitrovicem, pa makar bio i impotetentniji u napadu od Monroa? 

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne moramo ići do Huntera, sama činjenica da smo hteli (a nismo uspeli) da zadržimo Nnoka dovoljno govori o tome kakvog je startnog centra Radonjić preferirao. Nnoko je u napadu tek malo manje drven od Kuzmića, a za Monroea je klasično drvo po ofanzivnom skillu, ali zato u odbrani vrlo kompetentan.

 

Loyda svakako nismo mogli da zadržimo ni u kojoj varijanti, dečko je strelac ubica - za klasu talentovaniji individualan napadač od bilo kog iz ovog rostera, a nije ni defanzivna rupa. Kao što rekoh, verovatno je procenjeno da Dobrić može da iznese veću ulogu i da deli 50-50 lopte sa tim novim SG. Hollins kao izrazito dobar defanzivac i atleta je uzet, on je sasvim solidan sekundarni napadač, naravno ni blizu Loyda po 1 na 1 umeću. 

 

Stvarno je maler povreda Whitea, koncepcijski igrač koga je možda najteže nadoknaditi pored jednog od plejmejkera (da, i za Kalinu bismo imali kakve takve zamene), pošto atletičnu stretch četvorku nemamo ni pod razno.

 

Jedva čekam da se kompletiramo, pa makar sa Zirbesom mada mislim da je eksperiment sa njim stvarno nepotreban.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Sticete li vi utisak da cemo puci kao balon ako budemo u kontinuitetu igrali ovako energicno? Kalina i Lazarevic deluju kao da su ukljuceni na baterije.

Laicki posmatram, ali ne deluje realno da ijedna ekipa u EL moze da jase na ovom energetskom nivou u duzem periodu.

Ok, vratice se par igraca u rotaciju, al ne menja poentu.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Sve se slažem, i za Lloyda - definitivno bi se našla uloga za njega, stvarno je fantastičan (sigurno platežno nedostupan). Našao se jeftiniji, kompatabilni igrač sa Dobrićem i meni je to sasvim ok, Hollins mi je pun pogodak. Još samo da ga vidimo u tandemu sa oporavljenim Ogijem.

Pokušavam koncepcijski da shvatim gdje smo napravili grešku u selekciji, gdje i kako ubaciti tog dostupnog napadačkog ubicu u ovaj roster. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, NikadProtivKaline said:

mene malo brine da skoro svaka ekipa u evropi vidi da treba da ima tog nekog igraca koji moze da se zapali i pogadja u serijama...samo mi ne

pa makar to bio i drugorazredni trpac tipa sili

...

 

istina da nije bek šuter, ali eto, meni se Džoni donekle uklapa u opisani profil. Neko ko može da se zapali i pogađa u serijama. Nije on neki volume ispucavač, koji če svaku utakmicu da uzme neku svoju kvotu šuteva, ali možda je i bolje tako.

 

4 hours ago, Losmi17 said:

Dajte klip/gif s kraja prvog poluvremena kad je radonja uleteo u teren i gledao besno lazarevica 😂 nakon sto ovaj nije zagradio posle bacanja. 

 

2 hours ago, Tunji Awojobi said:

 
Lazarević jeste zagradio svog čoveka ali se Simon uspavao i dozvolio da nam drugi igrač uđe u reket i pokupi skok. De Lazarević da ne zagradi, jesi lud. 🙂

 

Mislim da je Ridji več napisao, i slažem se sa njim. Pitanje je kako su tu bile rasporedjene uloge kod tog skoka. Lazarević jeste  zagradio svog igrača, ali je isto tako verovatno trebao bolje da proceni, kad je box out osiguran i može da se napadne ta lopta. Mislim da je on bio u najboljoj poziciji za tako nešto. Meni je tu više bila greška njeg ai Luke što nisu to bolje iskomunicirali i odadili, nego Simonova, koji je bio dosta daleko od koša, isto u startu zagradio svog igrača, ali nije očekivao da če lopta da padne na parket, pa je več bio krenuo u napad.

 

2 hours ago, Betolingar Misdongard said:

Lazarević u odnosu na Lazića ima još bolje predispozicije za dobru odbranu, ali čini mi se da je Lazić lakši na nogama, bolje lateralne kretnje ima.

 

Da, sigurno. Lazić glajduje po parketu kad davi protivničke plejmejkere.

 

Mada, nije to ništa sad protiv Lazarevića. I on odlično radi posao, samo što mi on ima više stil kao Danga recimo, kad je više koristio svoj length kod čuvanja vanjskih igrčaa, nego brzinu i lateralne kretnje. Barem je takav moj dojam.

 

Ali kao što sam rekao, nije to uopšte neka kritka. Lazićev nivo je teško postiči. Ono što je zaista fascinantno je to da lik par dana ranije u Istanbulu brani Veselya i Polonaru, a onda par dana kasnije ladno na Cobbsa. Do sad sam mnogo slušao mitove o igračima koji brane sve od 1 do 5, ali mislim da je Lazarević prvi kojeg sam vidio da to radi uspešno  (ili jedan od retkih, ali nemogu sad da se sjetim nikog drugog). Lik je zver ❤️

 

1 hour ago, Dropkick Murphys said:

el se DeDa nadisao dima od tamjana?

(daj šta daš)

 

Naso patriarhu i kalinu po čašicu, a onda natego iz flaše 😄

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

meni, za sad, holins deluje kao greska u koncepciji

ne slazem se da je kompatibilan sa dobricem, posto su vrlo vrlo slicni igraci

rekao bih da nam je trebao bek koji je bolji sa loptom u rukama

 

ok, krvava kolena su tu, i on ce imati svoju ulogu kod radonje

ali, za moj ukus, nije to to

i potroseno je mesto beka stranca na 3&d igraca

 

naravno, tek je pocetak, i ostavljam prostora da me demantuje

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Sa ovim spartanskim levelom izgaranja i ozbiljnog požrtvovanja nemoguće je spojiti u EL ni mesec dana bez habanja rostera pa da su nam i svi igrači dostupni. Na najvišem nivou rasni šuteri ubacuju i preko bloka i u ozbiljnim serijama a tamo ima i top penetrača da nas napune faulovima, posebno dok smo ovako kratki a rupe krpimo ozbiljno rizičnim haslom.

Radonja je preozbiljno navio ekipu da timski pokriva propuste u odbrani ali to što nas ima svuda moguće je dok se ima goriva, fokus na max i svi na istom levelu forme. I svileni Nejt je odigrao odbranu za ne-verovati, Lazarević se ne štedi jer je ,,no surender'' baja i naravno željan dokazivanja. Luka je išao bukvalno na svaki skok, ćak je par puta zasmetao i svom igraču koji je bio bolje pozicioniran.

Sinoć da nije bilo onog prangijanja Silija aka Panter on fire...ništa nam ne bi ubacili spolja. Neverovatno je kako pritiskamo spoljnu liniju a ne znam da li smo primili više od 8 poena iz solo prodora iz driblinga i do kraja i možda par poena iz kontre.

Previše je, nakon takve odbrane na nož, očekivati neke visoke procente u šutu spolja, posebno bez genuine trpača. Očekujem da duel sa Makabijem, koji je samo jedan u nizu EL timova nad kojim sigurno ne možemo da ostvarimo prednost snagom, bude prekretnica u donošenju odluke da li tankujemo sa Cirbesom ili dovodimo visokog čim pre.

 

Edited by Wingwalker
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Princeton said:

Sve se slažem, i za Lloyda - definitivno bi se našla uloga za njega, stvarno je fantastičan (sigurno platežno nedostupan). Našao se jeftiniji, kompatabilni igrač sa Dobrićem i meni je to sasvim ok, Hollins mi je pun pogodak. Još samo da ga vidimo u tandemu sa oporavljenim Ogijem.

Pokušavam koncepcijski da shvatim gdje smo napravili grešku u selekciji, gdje i kako ubaciti tog dostupnog napadačkog ubicu u ovaj roster. 

Po meni , imamo 2 koncpcijske greske. Svi igraci sa pozicije 2 (Dobric Holins Lazic) su blize poziciji 3 , gde smo vec popunjeni nego 1. Nama bi povreda jednog od 2 play bila kobna, mnogo kobnija od povrede Whita. Po meni ako su Dobric i Laza vec tu, trbao nam  je igrac na 2-1, sta znam mozda kao Djenka u nekom svom prajmu, ili Wolden , pricam o igracima koji su vec bili kod nas, znaci neka 2 koja po potrebi moze da odigra skundarnog pleja. 

Druga greska je pozicija 5, gde sad imamo 3 relativno slicna igraca, totalno bezopasna van reketa. Mislim da bi recimo umesto Cirbesa mnogo bolje legao Rit, ili ako se planira centar da bude ipak igrac koji je pretnja sa spoljnih pozicija, ne mora cak za tri moze nesto Dion T

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Što se tiče Monroe-a, osvrnuo bi se na one priče da se on mnogo zamerio Radonji iz sezone u Bayernu i da ga Dejo zbog toga neče ni po koju cenu. Nekako mi je teško poverovati to, iz jednog prostog razloga. Mislim da svi igrači koji su se do sada zamerili Radonji, to se je direktno oslikalo na njihovu minutažu  (setite se samo one situacije kad je Jović poslat u garderobu, kad se lomila utakmica sa Realom, nebitno što je jedina zamena bio Reba beba). A koliko se sečam te sezone, Monroe je igrao normalne minute od početka do kraja mandata.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, djurava said:

Po meni , imamo 2 koncpcijske greske. Svi igraci sa pozicije 2 (Dobric Holins Lazic) su blize poziciji 3 , gde smo vec popunjeni nego 1. Nama bi povreda jednog od 2 play bila kobna, mnogo kobnija od povrede Whita. Po meni ako su Dobric i Laza vec tu, trbao nam  je igrac na 2-1, sta znam mozda kao Djenka u nekom svom prajmu, ili Wolden , pricam o igracima koji su vec bili kod nas, znaci neka 2 koja po potrebi moze da odigra skundarnog pleja. 

Druga greska je pozicija 5, gde sad imamo 3 relativno slicna igraca, totalno bezopasna van reketa. Mislim da bi recimo umesto Cirbesa mnogo bolje legao Rit, ili ako se planira centar da bude ipak igrac koji je pretnja sa spoljnih pozicija, ne mora cak za tri moze nesto Dion T

 

Imamo i Uskokovica, da vidimo sta moze. Vec mu je 22god. druga sezona sa ekipom, da mu ostavimo prostora za neku sansu. Ako bude bilo potrebe, moze da se odradi doselekcija. Sjetimo se da smo poceli sezonu sa Jovicem, Dzenkinsom i Rebicem, i da je Volters naknadno dosao, s toga moze da se ocekuje reakcija i ovaj put. Koliko sam cuo Uskokovic je takodje povrijedjen, mozda je to razlog nesto losijeg pocetka, ali sam svakako ok s tim da mu se ostavi prostor.

Sto se tice centarske pozicije, nadam se da je ovakav  Cirbes kratkorocno rijesenje kako se i najavilo. Ostavljam mogucnost dovodjenja kvalitetnog igraca, ili CIrbes da vrat sat u nazad.

 

Nacelno bih se slozio sa obe tacke, ali mi je vise bio cilj da razumim gdje se trazi mjesto za ovog napadackog ubicu koji rijesava EL odbrane kada nam pozicioni napad zagusti?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...