Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

223 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      96
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

Derik Willis iz Huventuda bombona od 4-ke…

 

Ima tih igrača koji se “šunjaju” po Nemačkoj, Italiji a kojima samo treba dati šansu…

 

Ali zato treba košarkaškog njuha i herca…

 

Tomić prve sezone je odradio sjajan prelazni rok (Perper, Bili, Faye) sa nikad manjim budžetom…

 

Radonju mnogo poštujem, ali sam siguran da bi u košarkaškoj poeziji Perperoglua uživali navijači nekog drugog kluba da je On bio trener…

 

Još jednom da ponovim, Perper je stvarno veliki majstor bio :))


Sve u svemu, voleo bi da vidim Willisa sledeće sezone kod nas…

Takmičarski karakter, fizikalije sjajne, odličan šut… 

Edited by Naša posla 2.1
  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

"Mislim da bi to bilo to od mene sto se gledanja Zvezde tice, nemam vise zivaca za ovaj dan mrmota. Svi znaju sta nam je bilo potrebno da zavrsimo selekciju i sta nam uopste nije bilo potrebno a Radonjic je iz ciste tvrdoglavosti uradio upravo ovo drugo, ne bi li valjda svima dokazao da je samo on u pravu. Ne samo sto produzava Cirbesa nego ga skida za utakmicu da sedi na klupi i ne uvodi ga i pored toga sto se Mitrovic raspao, iz tima zbog toga izbacuje Lazarevica da bismo gledali Davidovca kako trci okolo kao muva bez glave dok nas njihove cetvorke pune a skok nam ne uzima samo ko nece. Bukvalno smo produzili treceg centra da bi izbacio Lazarevica iz tima, sedi na klupi i ne ulazi nevezano za to kako Kuzmic i Luka igraju jer svi znamo da ako udje na parket odosmo u minus smesta. Valjda ga drzi za slucaj da se neko od ove dvojice povredi pa da ima ko da igra. Posebna minijatura je stavljanje Markovica da cuva Dilejnija posto decko nije dobro usao u utakmicu pa bi mu dobro doslo da ubaci jedno 3-4 trojki, sto je ovaj neometan i uradio.

 

Imali su i imace klubovi lose i pogresne selecije ali da trener iz ciste tvrdoglavosti ovo napravi ekipi koju trenira, to jos nisam video. Na kraju ce da osvoji ABA ligu nekim hrkljushom od kosarke i onda ce da se siri pricama o Kalemegdanu u junu i nemogucnosti da se "s ovakvim budzetom nesto uradi u Evroligi", mi cemo dobronamerno da zaboravimo da je on licno oduzeo ekipi sansu da se ravnopravnije takmici jer je bandoglav. Jebali ga mrtvi Pefi i Cirbes."

 

 Harperov post o danu mrmota 

  • Like 4
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Setite se 2011 said:

"Mislim da bi to bilo to od mene sto se gledanja Zvezde tice, nemam vise zivaca za ovaj dan mrmota. Svi znaju sta nam je bilo potrebno da zavrsimo selekciju i sta nam uopste nije bilo potrebno a Radonjic je iz ciste tvrdoglavosti uradio upravo ovo drugo, ne bi li valjda svima dokazao da je samo on u pravu. Ne samo sto produzava Cirbesa nego ga skida za utakmicu da sedi na klupi i ne uvodi ga i pored toga sto se Mitrovic raspao, iz tima zbog toga izbacuje Lazarevica da bismo gledali Davidovca kako trci okolo kao muva bez glave dok nas njihove cetvorke pune a skok nam ne uzima samo ko nece. Bukvalno smo produzili treceg centra da bi izbacio Lazarevica iz tima, sedi na klupi i ne ulazi nevezano za to kako Kuzmic i Luka igraju jer svi znamo da ako udje na parket odosmo u minus smesta. Valjda ga drzi za slucaj da se neko od ove dvojice povredi pa da ima ko da igra. Posebna minijatura je stavljanje Markovica da cuva Dilejnija posto decko nije dobro usao u utakmicu pa bi mu dobro doslo da ubaci jedno 3-4 trojki, sto je ovaj neometan i uradio.

 

Imali su i imace klubovi lose i pogresne selecije ali da trener iz ciste tvrdoglavosti ovo napravi ekipi koju trenira, to jos nisam video. Na kraju ce da osvoji ABA ligu nekim hrkljushom od kosarke i onda ce da se siri pricama o Kalemegdanu u junu i nemogucnosti da se "s ovakvim budzetom nesto uradi u Evroligi", mi cemo dobronamerno da zaboravimo da je on licno oduzeo ekipi sansu da se ravnopravnije takmici jer je bandoglav. Jebali ga mrtvi Pefi i Cirbes."

 

 Harperov post o danu mrmota 

 

Ne kažem ja da Harper nije mnogo kvalitetnih postova napisao, dok je još bio na ovom forumu. Ali neznam šta tačno je toliko specialno u ovom postu da ovde pričamo o njemu. Post kakvih je ovde ispisano stotine. O Radonjićevoj tvrdoglavosti, koja nam je uskratila šansu da napravimo više u euroligi, i koja graniči na sabotažu sopstvenog tima. A to radi samo zato da bi dokazao da je on u pravu. 

Na svakoj stranici su barem 2 takva posta.

 

S tim da mi je zanimljivo što se u istoj rečenici buni što je produžen Cirbes, a i što nije ušao umesto Luke 😄

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, Ridji said:


Problem sa kojim se Radonjić bori od starta, i koji će imati do kraja sezone, je što je Kalinićev dolazak bio skroz neplanski i što se dogodio usred sastavljanja i koncipiranja ekipe. Nama je u tom momentu najmanje trebao igrač na toj poziciji ali kad je već ispala prilika da se dobije Kalina ispod cene (mada opet za skupe pare) to je bilo teško i glupo propustiti. Od tog trenutka krenule su pretumbacije već postojećih igrača, menjanje fokusa i interesovanja za igrače koji tek treba da potpišu… Da li će do kraja Radonjić uspeti da sve to prekombinuje i ukombinuje videćemo. Lično idalje verujem da smo na dobrom putu, barem što se trofeja tiče.

Ima tu istine, što je i provejavalo iz mog prethodnog posta. Ali, moram biti kristalno jasan, da me ne bi dušebrižnici koji mere svaku napisanu reč optužili za ovo ili ono.

 

Dolazak Kaline, per se, ne može i ne sme biti problem ni za jednu EL ekipu, posebno ne za Zvezdu. Kvalitet i iskustvo, motiv i zalaganje ovog igrača su opšte poznati i potvrđeni mnogo puta na najvišem nivou evropske košarke, gde je vrhunac bila ključna rola u Fenerovoj tituli prvaka EL.

 

Ono što može i jeste problem je druga interesna strana, KKCZ, koja izgleda nije bila spremna na kapitalca (pa još i domaćeg igrača koji se afirmisao u Zvezdi) i na sve što takav status nosi. Ja nemam ni trunke sumnje u iskrene i ispravne namere svakog igrača iz našeg rostera, posebno ne u Kalinu. Siguran sam da želi najbolje za tim i da misli da može sve to što je zamislio i da iznese. Ali, zato postoji trener i stručni štab, pa i menadžment kluba - da reaguje i koriguje određene stvari koje više štete nego koriste ekipi. To je izostalo i sada trpimo posledice svi mi - i igrači i navijači, a najviše sam Kalina.

 

Ovde se ne bih previše osvrtao na poziciju koju on igra, tj. na priču da je do tumbanja došlo zbog velike gužve na toj poziciji 3/4. Tim pre što se i pre početka sezone povredio naš projektovani starter na poziciji 4 White, a Luka doveden mnogo ranije da bi igrao centra, a ne četvorku, tako da se potpuno otvorila ta pozicija 4 za Nikolu. DeDa, Simon, Lazarević su bili samo igrači rotacije, gde dvojica od ove trojice stavrno nisu mogli da očekuju veću minutažu u EL, već da budu ono što im je i namenjeno kao uloga - backup opcije. Ovde zaista ne visim nikakv sukob interesa, hijerarhija je vrlo jasna i laiku.

 

Ono što je meni nejasno se oslikava u pitanju: da li je sam Kalina uzeo na sebe ova ovlašćenja koja ima ili je to trenerova ideja i plan? Suštinski, nebitan je čak i odgovor na ovo pitanje, već da se ponovo uspostavi balans u timu, gde će svako raditi svoj deo posla. Evo, sada smo konačno kompletni i zdravi, pa je pravo vreme za to. Ja stvarno smatram da u ostatku rostera imamo dovoljno materijala i mogućnosti da se rastereti Kalina, ali ako je on alfa mužjak u svlačionici, na parketu i van njega, neko kome će se praštati gomila nepotrebnih grešaka samo zato što nas je udostojio potpisa za ovu sezonu, onda smo u velikom problemu i sa pravom možemo da se upitamo da li idemo ka tome da jedan igrač postane važniji od tima?

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, L' Imperatore said:

 

Ne kažem ja da Harper nije mnogo kvalitetnih postova napisao, dok je još bio na ovom forumu. Ali neznam šta tačno je toliko specialno u ovom postu da ovde pričamo o njemu. Post kakvih je ovde ispisano stotine. O Radonjićevoj tvrdoglavosti, koja nam je uskratila šansu da napravimo više u euroligi, i koja graniči na sabotažu sopstvenog tima. A to radi samo zato da bi dokazao da je on u pravu. 

Na svakoj stranici su barem 2 takva posta.

 

S tim da mi je zanimljivo što se u istoj rečenici buni što je produžen Cirbes, a i što nije ušao umesto Luke 😄

 Preneo sam ga samo zato što je nekoliko puta pominjan taj post o "danu mrmota" , pa kad se već pominje neka  ga pročitaju i drugi , bez tuđeg tumačenja 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Edward Louis Severson III said:

 

Navijacki svakako jeste bitan, naravno. Ali pre svega mislim da se oni poboljsavaju a mi padamo.

 

 

Ovo kao kad je Tito pisao na pocetku sezone da ne valja sto dobro igramo jer mozemo samo da padamo a oni mogu samo bolje da igraju. Prosta filozofija. 

 

  • Like 4
  • Thanks 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Kalina sigurno ima slobodu da kada nam zaustave pozvanu akciju, proba i 1 na 3 izolaciju jer to gledamo već par nedelja. Kod Mesine nije imao više od pola metra prostora za manevar. Baš u toj tekmi se videlo da je imao nikad više nervoznih gestikulacija kojima je neuspešno usmeravao igrače tokom napada. Bilo je transparentno i bez ustručavanja kao da je na treningu...epilog... nakon ona tri poniranja sa loptom...dupla tehnička. Ok, nikad alibi igrač...neustrašiv i temperamentan ali prvi put je u ulozi prve violine i uber korektora. Sa jedne strane, Radonja mu ga je tesno skrojio i sada može samo pravovremeno da ga izvlači iz igre. Ali moraće Kalina sam iz tog kanala jer on je zadnji igrač na parketu koji sebi može dozvoliti ovo luksuziranje sa napušavanjem sudije do isključenja. Baš je bilo mučno za videti.

 

 

 

 

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Setite se 2011 said:

 Preneo sam ga samo zato što je nekoliko puta pominjan taj post o "danu mrmota" , pa kad se već pominje neka  ga pročitaju i drugi , bez tuđeg tumačenja 

 

Pa već sam ga postavio pre par strana.

Link to comment
Share on other sites

Quote

Radonjić: "Juče je stvarno podrška bila fenomenalna, nadam se da će biti i sutra, jer nam je potrebna, bez ikakve dileme. Pričali smo dosta o tome šta smo prošli ovih mesec i neki dan, i da smo bili u ogromnim problemima, i da sam negde, pomalo i dosadan, ponavljao pred svaki meč kako ćemo da izgledamo, i da te stvari koje su se dešavale mogu da ostave traga, na ekipi koja puno zavisi od energije. Potrebna nam je podrška sa tribina onakva kakva je poznata svima!"

Svako ko je u mogućnosti, u Pionir! Potrebna je podrška momcima!

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Naša posla 2.1 said:

Derik Willis 

Sve u svemu, voleo bi da vidim Willisa sledeće sezone kod nas…

Takmičarski karakter, fizikalije sjajne, odličan šut… 

Spominjem ga ja odavno, dojmio me jos na prvoj utakmici sa komsijama, a nakon toga malo, malo pogledam ih i vidim da nisam bio u krivu. Prava moderna cetvorka, dobra energija, sasvim solidan sut, odlicne fizikalije....

Znaci fuj, fuj, za nasu skauting sluzbu (kooooja sluzba?!)🤣

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Setite se 2011 said:

 Preneo sam ga samo zato što je nekoliko puta pominjan taj post o "danu mrmota" , pa kad se već pominje neka  ga pročitaju i drugi , bez tuđeg tumačenja 

 

Razumem. Verovatno nisi primetio da ga je pre tebe Laki več podelio. Tu je i krenula debata

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

 Nije tačno da centar u Zvezdu nije došao jer nismo imali pare, nego ga nije izabrao stručni štab jer je bio mali izbor na tržištu – poručio je Čović i dodao da od ekipe očekuje da osvoji sve tri titule na regionalnoj i domaćoj sceni, dok za Evroligu važi pravilo “dokle stignemo”.

Covic 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Centra ne dovodi trener vec uprava kluba. Drugi par opanaka je da trener i SD ma ko je nisu dali svoje zelje onom ko dovodi  igrace i pregovara. Koliko znam tri centra su nas odbila ili klubovi gde igraju.

 

Da je dosao centar, mi bi igrali F8 EL...a mozda i osvojili EL. 

 

Radonjicev pa i Covicev problem je sto ne znaju da isprate viziju svojih navijaca koji su sigurno u top 8 po kosarkaskom znanju u Evropi xD

 

 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Devil In My Pants said:

 

Da je dosao centar, mi bi igrali F8 EL...a mozda i osvojili EL. 

 

 

koji je to centar, greg monroe koji je otišao natrag u nba? 

priznajem da ne pratim evropsku košarku dovoljno pažljivo ali opet ne mogu da zamislim centra koji nije pod ugovorom a da pravi toliku razliku da bi mi igrali plejof.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Bukvalno nijedan centar iz EL nam ne bi garantovao nikakav top 8, ni Tavares, ni Milutinov, a kamo li neki centar za koga mi možemo objektivno da se isprsimo. Top 8 nije garantovan ni mnogo jačim ekipama nego što smo mi. Top 8 bi mogao da nam garantuje samo Jokić ili Embiid na ovaj naš roster.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, uini said:

 

koji je to centar, greg monroe koji je otišao natrag u nba? 

priznajem da ne pratim evropsku košarku dovoljno pažljivo ali opet ne mogu da zamislim centra koji nije pod ugovorom a da pravi toliku razliku da bi mi igrali plejof.

 

Ako niste primetili bio sam ironican, ne da nam centar ne bi garantovao vec ni Loyd sa sve Beronom i tim centrom.

 

Pisao sam da je veoma opasno non stop menjati nosioce igre i da treba neki period da prodje da se tim stabilizuje. Mada nasa braca bar po navijanju za isti klub bi menjali sve..odmah i sad dok jednog dana ne ubodu loto.

Edited by Devil In My Pants
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Chaos Is Me said:

Bukvalno nijedan centar iz EL nam ne bi garantovao nikakav top 8, ni Tavares, ni Milutinov, a kamo li neki centar za koga mi možemo objektivno da se isprsimo. Top 8 nije garantovan ni mnogo jačim ekipama nego što smo mi. Top 8 bi mogao da nam garantuje samo Jokić ili Embiid na ovaj naš roster.

mozda ne bi garantovao top8, al bi do sada imali minimum 3 pobede vise, i imali bi kontrolu nad aba ligom..:default_coffee:

 

sto se tice danasnje utakmice, ne bih se iznenadio i da izgubimo laganije nego od milana, ne igra monako neku odbranu, al su im bukvalno svi u timu u najmanju ruku solidni strelci, a s ozbirom na nasu sutersku formu, ne treba biti poaro, pa zalkjuciti sta sleduje..:default_coffee:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...