Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

223 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      96
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

Quote

- Što se tiče same utakmice, nekako mi se čini da se Zvezda tokom čitavog meča mučila. Kao da nešto nije funkcionisalo na terenu. Možda je uzrok i to što je većina igrača bila povređena, ali i ritam u Evroligi je neverovatan. Verovatno ih je stigao i umor. Smatram da su mnogo više mogli, pogotovo što ni Milano nije pokazao neki kvalitet. Njihovo najjače oružje je šut, i u početku ih nije išao. To je trebalo da se iskoristi, međutim, nije, a onda su oni počeli da pogađaju iz svih pozicija. Mislim da smo imali šansu da ih pobedimo. Taman se Zvezda približi, a oni pogode neku čudnu trojku i odlepe se.

MN Press

 

Miličić, i pored poraza, ističe da Zvezda ima odličan tim i da protiv Milana nije pokazala sav svoj kvalitet. 

- Pojedinačno, Kalinić je klasa. Više sam očekivao od Davidovca, nekako mi stagnira, njega sam najviše pratio i čini mi se da može mnogo više, ali na terenu mi izgleda nezainteresovano. Kuzmiću svaka čast, posle svega što je prošao dobro je da se opšte vratio košarci - istakao je Miličić, i dodao: 

- Dobrić je kvalitetan igrač, Lazić standardan, Mitrović je dobar košarkaš, i on je imao problema sa povredama. Vajt je došao kao veliko pojačanje, a onda se desila povreda. Smatram da mu je potrebno samopouzdanje, a takođe i podrška igrača. Ivanović je dobar igrač, koristan, i mislim da će kako sezona bude odmicala igrati sve bolje. Zvezda ima ozbiljan igrački kadar, odličnog trenera koji tačno zna šta hoće. Činjenica je da je fokus na defanzivi, i to zasada daje rezultate.

Miličić smatra da je teško da se plasiraju u TOP 8, ali da ne treba gubiti nadu, i ističe da je za tim mnogo važnije šta će da uradi u Admiral BET ABA ligi.

- Što se tiče ambicija, nisam siguran da je realno da se plasiraju u TOP 8, a što se tiče regionalnog takmičenja, tu su uz Partizan najveći favoriti, pogotovo što Željko Obradović tempira formu za kraj sezone. Biće dosta uzbuđenja - kazao je bivši košarkaš.

Miličić je otkrio da mu je u meču protiv Milana došlo u jednom trenutku da se popne na tribine i pokrene ekipu na parketu.

- Što se tiče navijanja, joj brate, došlo mi je da odem među najvatrenije i da sa svojom bratijom navijam bez prestanka 15 minuta i dignem igrače iz mrtvih. Naravno, razlika između fudbalske i košarkaške utakmice je velika. I sam meč je bio nekako bio takav da publika nije mogla da dođe do izražaja. Jedan deo navija, drugi prati, ali stvarno mi je došlo da odem među navijače i da krene ludilo od navijanja. Da budem iskren, bilo mi je lepo dole, ali jedan deo srca je hteo i da budem među bratijom, da zajedno s tribine bodrimo igrače - istakao je Miličić za 24sedam. 

Sa bivšim NBA igračem dotakli smo se i Nikole Jokića, koji ima još jednu izuzetno uspešnu sezonu u najjačoj ligi na svetu.

- Jokić, ljudi, pa šta da kažem, on je magija, tako običan čovek, a tako dominira NBA. Drži sam svoj tim, i to pokazuje iz utakmice u utakmicu. Igra fenomenalno, a tako je normalan i skroman. To očigledno smeta ovima u NBA. Ne mogu da verujem da kad otvorim sajt NBA, nema njegove slike, vidim tu su Embid, Janis, a nema Jokića, koji je ubedljivo bez premca u najjačoj ligi na svetu. Jednostavno, to je još jedan pokazatelj da ga tamo ne poštuju, jer dolazi iz Srbije, stvarno sramota.

Miličić je postao član Skupštine i, kako kaže, neverovatni rezultati se postižu od 2011. godine.

- Kao član Skupštine, mogu biti prezadovoljan time kako Zvezda funkcioniše. Ono što je urađeno za 11 godina, kapa dole. Možete Čovića da volite ili ne, on je od kluba koji je imao samo četiri registrovana profesionalna igrača, i 13 miliona evra duga -  čak je i grb bio na prodaju, uspeo da napravi respektabilan klub, koji svake godine igra u Evroligi. To je za poštovanje - zaključio je Miličić za 24sedam.

 

Edited by srlepajce
  • Like 2
  • Love 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Neko ce reci da je u pravu Obradovic jer je uzeo svaki dinar, posao je posao. Neko ce reci da je mogao da na drugaciji nacin resi sve, jer ljubav prema klubu je ljubav prema klubu. A istina je ocigledno negde izmedju. Sva ona skandiranja pre dolaska u Zvezdu, ocigledno ce biti pretvorena u zvizdanje.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, bosMan_jr said:

Ne mogu se vise slagati sa ovim Kalinic- Lebron trenutkom, zaista ne znam zasto mu je dozvoljeno da igra ovako. Imas u ekipi vrhunskog igraca kada je u svojoj ulozi, ti ga pustas da igra nesto sto ne moze.

 

 

Pa ko će? Ovde eventualno još Volters može ponekad da napravi prednost i to je to.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Edward Louis Severson III said:

Gledam Juventud-Partizan. Dva su utiska.

 

1. Kako bi nam lepo legao Brendon Paul.

2. Ne znam kako cemo dobiti derbi, ne ovaj sad sledeci jer je nebitan, vec neki naredni, nije mi jasno.

 

Slična priča je bila i pred prvi derbi pa smo ih odučili od košarke.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Edward Louis Severson III said:

Gledam Juventud-Partizan. Dva su utiska.

 

1. Kako bi nam lepo legao Brendon Paul.

2. Ne znam kako cemo dobiti derbi, ne ovaj sad sledeci jer je nebitan, vec neki naredni, nije mi jasno.

Odracemo ih u odbrani, nece znati gde je levo, ali problem ce biti napad. Mada, nisu oni Armani da nas tako zaustave. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Čvarkov said:

 

Slična priča je bila i pred prvi derbi pa smo ih odučili od košarke.

 

Nisu bili ni blizu ovog nivoa. Mi smo u medjuvremenu regresirali.

 

Just now, Predragdjape said:

Odracemo ih u odbrani, nece znati gde je levo, ali problem ce biti napad. Mada, nisu oni Armani da nas tako zaustave. 

 

Verovatno. Bice duel dva razlicita stila. Kazu da napad dobija utakmice a odbrana trofeje. Nadam se.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, fradler said:

Moj utisak je da smo diletantski ispustili Lesora. I dalje je glup, ali zna kosarke i za klasu je ozbiljniji grac od svih nasih centara zajedno.

 

Nismo ga ispustili. Čovek zalepio cenu. Mi rekli nemamo. On reko znam ja ko ima...

Edited by L' Imperatore
  • Like 5
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Golijat said:

Iskreno, fala k**** sto takvi ne gledaju utakmicu KKCZ.

 

 

Pazi ti, zavrsio covek jer je Radonja ostavio Cirbesa... Najiskrenije mi se sere, hala bre prazna zuji.

 

Pricaju o pandemiji, mozda bi to pilo vodu da ne znam kakva disciplina vlada generalno oko tih mera. Kafici puni  trzni centri itd itd. O cemu pricamo ovde?

 

 

 

Ponovo treba čitati s razumevanjem. Poenta posta je DAN MRMOTA*

 

*situacija koja se ponavlja beskonačno

 

E sad, postoje strpljiviji i manje strpljivi ljudi. Neke možeš jebati doveka, a neki imaju manje strpljenja. Evo, i meni je dokurčilo jbg da me beskonačno sprdaju, ne vidim to kao greh.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, L' Imperatore said:

 

Nismo ga ispustili. Čovek zalepio cenu. Mi rekli nemamo. On reko znam ja ko ima...

 

Kakvo bre zacepljivanje cene, nemojmo biti smesni. Lessort je na oko 40k evra mesecno. Znaci za 6 meseci 240k. Ako toliko nemamo, onda sve u kurac. Na stranu to sto mislim da nije trebalo ni dovoditi Lessorta, samo kazem da se ne lazemo da je skup. Skupi su, papreno Leday i Punter. Ne i Lessort.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Edward Louis Severson III said:

 

Nisu bili ni blizu ovog nivoa. Mi smo u medjuvremenu regresirali.

 

Ovako je izgledala njihova forma pre derbija:

 

Spoiler

Screenshot-20220202-214333-Flash-Score.j

 

Trenutna forma:

 

Spoiler

Screenshot-20220202-214709-Flash-Score.j

 

Koji je to nivo, dobiti Krku, Hamburg, SC, Trento, Split, Zadar? Pritom izgubili su svaku jaču utakmicu (Lokomotiva, COL, Turk Telekom).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Edward Louis Severson III said:

 

Kakvo bre zacepljivanje cene, nemojmo biti smesni. Lessort je na oko 40k evra mesecno. Znaci za 6 meseci 240k. Ako toliko nemamo, onda sve u kurac. Na stranu to sto mislim da nije trebalo ni dovoditi Lessorta, samo kazem da se ne lazemo da je skup. Skupi su, papreno Leday i Punter. Ne i Lessort.

 

To što je Lessort duplo jeftiniji od LeDaya, ne znači da je jeftin.

 

Koliko se je pričalo, mi smo u dva navrata ove sezone pričali sa Lessortom i nismo našli skupni jezik. Što znači da je zapelo na ceni. A kad logički razmisliš, to i nije toliko neverovanto. Jer on zbog visoke cene neko vreme nije imao klub uopšte. Pa je posle toga potpisao za dva kluba koja nisu baš siromašna. 

Ako se ne varam. išla je priča da je pre potpisa sa Maccabijem razgovarao sa nama i tražio 550k do kraja sezone. To kad podeliš po mesecima, izađe malo više od 40k. Doduše, ovo pišem iz glave, pa može biti da sam pomešao sa nekim drugim igračem. Neka me ispravi neko ako je tako. Ali mislim da je bilo govora o njemu, dok je Monroe navodno tražio dosta više

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Setite se 2011 said:

 

 Jako zanimljiv raspored za kraj februara i početak marta 

 

 25.feb Pao (Atina) 

 27.feb Fener (kući)

 03.mart Baskonija (kući)

 05 ili 06.mart kkp (gosti)

 08.mart Real (kuči) 

 11.mart Makabi (kuči) 

  Nervozni , frustrirani , bolje da zaborave na dolazak u Pionir 

 

Maccabi je 10.3.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Edward Louis Severson III said:

Gledam Juventud-Partizan. Dva su utiska.

 

1. Kako bi nam lepo legao Brendon Paul.

2. Ne znam kako cemo dobiti derbi, ne ovaj sad sledeci jer je nebitan, vec neki naredni, nije mi jasno.

Ako si gledao celo poluvreme, mogao si da vidis da imaju dosta oscilacija u napadu i odbrani. Na koji derbi mislis kad kazes sledeci? U kupu ili ABA ?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...