Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

223 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      96
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

17 minutes ago, Hugo Punch said:

Postoje dobre indicije da ce pojedini fasisti iz navijacke grupe da vredjaju Kalinica na nekoj od sledecih utakmica u Beogradu. Nisam najsigurniji sta je razlog, valjda ono sa crkvom.

 

8 hours ago, Laki21 said:

 

 

Ovo. 

 

Nisu svesni kako će se nasisati kurca. Kalina je nekoliko puta u nedelju dobio standing ovation.

 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Meni Lazarevic nema toliko slicnosti sa Kalinom kao sto to neki vide. Kalina ima dobar ball handling, igru 1 na 1, igru ledjima, bolji skok, tranziciju, i asistenciju dok kod Lazarevica ne mogu da vidim taj potencijal ai nije nesto mlad. On je igrac zadatka i pokazao je da to ume odlicno da radi.Dakle moze biti bitan sraf u dobro postavljenom sistemu, ali ga ne vidim kao nosioca igre. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Vlada_79 said:

 

Daj Boze da bude tako. Znamo kako je bilo sa Omicem. Bas su bile nemile situacije. Cini mi se da je njihov pritisak pobedio.

 

Klub je stao uz svog igrace, mozda ne bas najjasnije, ali je stao. Omic jednostavno nije bio dovoljan kvalitet da se nastavi saradnja a i ta sezona je bila uzas.

 

Ali ovo sad bi bila tragedija. Kalinic bukvalno mogao da bira gde ce doci, Zoc ga lovio nedeljama. Covek se pokazao i dokazao kao nas. 

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, NikadProtivKaline said:

prava mala skola kosarke

svaka cast radonji kako je naspanovao desetkovanu ekipu

za mene najvece iznenadjenje do sada - luka

stvarno sam mislio da je bivsi igrac, ali me demantuje iz nedelje u nedelju

Fali nam samo JOB i da igramo F8..:) Bitno da ti je Radonja vratio veru u kosarku i da se tu desavaju price kao sto je Lukina, Dobriceva, Lazareviceva itd....ali taj JOB..

7 minutes ago, mmajstor said:

Meni Lazarevic nema toliko slicnosti sa Kalinom kao sto to neki vide. Kalina ima dobar ball handling, igru 1 na 1, igru ledjima, bolji skok, tranziciju, i asistenciju dok kod Lazarevica ne mogu da vidim taj potencijal ai nije nesto mlad. On je igrac zadatka i pokazao je da to ume odlicno da radi.Dakle moze biti bitan sraf u dobro postavljenom sistemu, ali ga ne vidim kao nosioca igre. 

Vrv si tako gledao i na Kalinu...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dosadni smo (verovatno) sa ponavljanjem ali baš postoji neka tajna veza izmedju Radinjića i Zvezde. Šta drugo reci kad je dovoljno da pogledaš dve utakmice sa pripremnog turnira i da stekneš, ili tačnije rečeno da ti se vrati, osećaj da jedva čekaš svaku utakmicu. Što je još bitnije da joj se nadaš sa iskrenom verom u pobedu, a naročito u situaciji kada je gomila igrača van stroja, kada je prva četvorka teško povredjena, kad adekvatan centar (još) nije ni doveden…

E to su Dejan Radojic i Zvezda. 
 

Mnogo mi se svidja kako je DR koncipirao ovaj roster, možda i više nego neke ranije iako je bilo i jačih/boljih sastava. Nemamo, za sada, visinu ekipe, u smislu da sem Kuzmića nemamo izrazito visoke igrače, ali nam je generalno prosek veoma dobar i ujednačen, plus standardno za Radonjića imamo snažne igrače na 2 i 3. Sve to nam omogućava da sjajno preuzimamo i rotiramo u odbrani pa smo defanzivu već u ovoj fazi sezone doveli blizu savršenstva. Upravo smo na taj način večeras u Izraelu zaustavili napad Makabija, posebno Nanelija i Vilbekina. Jesta ovaj drugi ubacio 6 trojki, ali u fazama utakmice kad nije bilo mnogo od pomoći žutima. 

Sa druge strane imamo jako visok i obican i basket IQ u ekipi. Kad je na terenu petorka u kojoj su Kalinić, Davidovac i Mitrović protivnik ne zna odakle asistencija i sekundarna organizacija mogu da stignu. 
Interesantan i isti komentar na analizu Lukine statistike su imali Edin u ponedeljak i Plavšić večeras, zvanično samo jedna asistencija u statistici a zakleo bih se da je greska, deluje da ih je bilo dosta više.

 

Nastavljamo dalje, prioritet je kroz utakmice i pobede vraćati igrače koji se oporavljaju, te dizati nadam se formu i ulogu Dobrića. Iz ove perspektive šteta za tog centra, u svoje ime bih rekao baš šteta za Lesora, dobar je. Večeras brz za Kuzmića a jak i skočan za Luku.

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Hugo Punch said:

 

A, e pa izvini onda na mom odgovoru, pogresno te protumacih.

 

Da, tako bi mi odgovorili fasisti, ali ja pitam ovde vas 🙂

 

Nema frke. 

 

Ko če ga znati. Verovatno još od onoga kad se je odlučio za nešablonski komentar na temu kosova, a i onaj retweet tarzanije kad su ovi postavili tenk ispred marakane nije pomogao. 

 

2 minutes ago, mmajstor said:

Meni Lazarevic nema toliko slicnosti sa Kalinom kao sto to neki vide. Kalina ima dobar ball handling, igru 1 na 1, igru ledjima, bolji skok, tranziciju, i asistenciju dok kod Lazarevica ne mogu da vidim taj potencijal ai nije nesto mlad. On je igrac zadatka i pokazao je da to ume odlicno da radi.Dakle moze biti bitan sraf u dobro postavljenom sistemu, ali ga ne vidim kao nosioca igre. 

 

Mislim da kad pričamo o poređenjima, više se pričalo samo o defanzivnom delu igre. Da građom i mogučnošču branenja pozicija 3-4 više liči na Kalinu nego na Lazića.

 

Ofanzivno, mislim da je trenutno iza obojice

Link to comment
Share on other sites

Meni je Omic izgledao posle tih prozivki kao da je odigrao sa 70% mogucnosti. A i Branko kapiten nije stao u njegovu odbranu, kao sto je stao za Ficka.

Nije smeo.

 

Ovo sve sto si nahvalio Kalinu, njih zabole bas uvo. Valjda si vec skapirao kakve su to njuske.

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Hugo Punch said:

 

Klub je stao uz svog igrace, mozda ne bas najjasnije, ali je stao. Omic jednostavno nije bio dovoljan kvalitet da se nastavi saradnja a i ta sezona je bila uzas.

 

Ali ovo sad bi bila tragedija. Kalinic bukvalno mogao da bira gde ce doci, Zoc ga lovio nedeljama. Covek se pokazao i dokazao kao nas. 

 

Ali ako moze neko da objasni kakve veze ima to sto on misli o Kosovu sa ljubavi prema Zvezdi? Ja ne znam otkad je to jedno isto. Covek bukvalno daje i vise od 100% sebe na svakoj utakmici, znaci nam za tim toliko da se recima ne moze opisati, ne stedi se povreda, mogao je da bira gde ce a dosao je kod nas i sad da se proziva jer ima stav koji se ne svidja nekome? Pa zar ne treba da nas vezuje ljubav prema Crvenoj Zvezdi jer gledamo utakmice Crvene Zvezde i  bodrimo Crvenu Zvezdu. Po meni, svako ko nista nije prociao protiv Zvezde je ok, sta mene briga sta ko misli o Kosovu, Kosovo se ne brani na utakmici. A sigurno je manja steta imati drugaciji stav o Kosovu nego raditi stvari koje rade ti ,,ultrasi''.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Devil In My Pants said:

Vrv si tako gledao i na Kalinu...

 

Kalina je reprezentativac od 2013 gde je pokazao napadacki potencijal. Vidi koliko je on tad imao godina a koliko ima Lazarevic sad i jos uvek nije ni blizu.

Ono sto im zajednicko jeste srcanost i borbenost, i neko je vec pomenuo slicnosti u odbrani. 

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, L' Imperatore said:

Ofanzivno, mislim da je trenutno iza obojice

 

Daleko iza Kaline u ovom trenutku, ali već sada produktivniji i raznovrsniji od Lazića: trademark pozicioniranje u sred reketa u ranoj fazi napada (kao protiv Budućnosti kada je ugurao Kobsa), solidna opcija i da mu se u half court-u spusti na levi blok ako protivnik pokuša na njemu da sakrije nekog fizički inferiornog beka, prava napast na ofanzivnom skoku, odličan kater, možeš ga koristiti i kao roll man-a kada je na 4 (recimo kada je protiv Budućnosti iz rola podvalio loptu Mitroviću na kucanje), a uz sve to je mnogo bolji dodavač nego što ljudi misle - što će tek pokazati. Jedina Lazićeva prednost u napadu je sigurniji spot up šut za tri, al' sve drugo je na strani Lazarevića.

  • Like 25
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Guru said:

 

Daleko iza Kaline u ovom trenutku, ali već sada produktivniji i raznovrsniji od Lazića: trademark pozicioniranje u sred reketa u ranoj fazi napada (kao protiv Budućnosti kada je ugurao Kobsa), solidna opcija i da mu se u half court-u spusti na levi blok ako protivnik pokuša na njemu da sakrije nekog fizički inferiornog beka, prava napast na ofanzivnom skoku, odličan kater, možeš ga koristiti i kao roll man-a kada je na 4 (recimo kada je protiv Budućnosti iz rola podvalio loptu Mitroviću na kucanje), a uz sve to je mnogo bolji dodavač nego što ljudi misle - što će tek pokazati. Jedina Lazićeva prednost u napadu je sigurniji spot up šut za tri, al' sve drugo je na strani Lazarevića.

 

Da, u pravu si. Ja am gledao previše površno na to. U stilu, Lazić ume da metne tricu, Lazarević samo da prikuca iz backdoor cuta

Link to comment
Share on other sites

Lazarevic kod nekog drugog trenera ne bi se ni primjetio, al kod Radonjica to ima svoje mjesto u lancu ishrane, i ako je on tezak na te promjene. 

Usled ovih povreda (sreca u nesreci) momak dobi sansu da se pokaze i opravdao je ukazano povjerenje.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Ridji said:


Sa druge strane imamo jako visok i obican i basket IQ u ekipi. Kad je na terenu petorka u kojoj su Kalinić, Davidovac i Mitrović protivnik ne zna odakle asistencija i sekundarna organizacija mogu da stignu. 

 

s'tim u vezi, istakao bih ogromnu & ključnu razliku u odbrambenom pristupu protiv fenera & protiv makabija:

sinoć nismo igrali krvava kolena, već odbranu sa mozgom. trud jeste bio na max i sve ali ono je 2 kilometara daleko od odbrane gde se svi nešto troše i lome - ono je odbrana u kojoj svi razmišljaju gde stoje i koriguju svoje pozicije u odnosu na kretnje protivnika. vrhunski.

 

takav nam je bio i napad, mada iskreno nisam mogao da verujem da sferopulos nije u stanju da napravi korekcije bukvalno celu utakmicu. ja ne mogu da se setim bilo koje tekme u kojoj od prvog do poslednjeg minuta iz neke varijante centralnog pika sledi backdoor upad po čeonoj liniji. to obično prolazi u nekom delu utakmice pa protivnik zatvori.

 

u svakom slučaju, ako se i odbrana i napad igraju sa ovakvim nivoom inteligencije & fokusa u kontinuitetu, na konju smo.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Kakva igra. Ono je bilo cisto uzivanje ispratiti. Kakav tim. Momci su odigrali fenomenalno ali ja ne mogu da ne istaknem Kalinica. Gledam cijeli tim koji igra-melje sa tolikom energijom i onda primjetis Kalinica koji krpi i pokriva svaku rupu u oba smjera, niko mu nista ne treba reci sve vidi i sve stize covjek i daje sve sto ima. Ne mozes reci da igra profesionalno i odgovorna prema klubu i saigracima ono je cista emocija kao prema porodici. Ljubav.

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Hugo Punch said:

Postoje dobre indicije da ce pojedini fasisti iz navijacke grupe da vredjaju Kalinica na nekoj od sledecih utakmica u Beogradu. Nisam najsigurniji sta je razlog, valjda ono sa crkvom.

Izgleda da ima sanse da se resi ovo  i da ne bude vise zle krvi. Boli nekog kurac da li ce oni dolaziti na utakmice, ali bi bilo mucno da se slusa kako Kalinu najgroznije vredjaju. A budale su spremne na to.

Videcemo.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...