Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

223 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      96
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

Nije problem Radonjine mane, svi ih imamo, samo je fora koliko je nama dostupno boljih trenera? Pogledajmo komsije, posle Vujosevica su izmjenjali i kurte i murte, pa je pitanje jesu li i ovo zadnje sto imaju uboli, a za neki sistem da i ne pricamo. Probali smo i mi, nije nesto da smo se proslavili, nego naprotiv. Po mom misljenju Radonjic uz veci budzet i odrijesene ruke (recimo da ih vec ima), bi bio veliki napredak, fajnal for bar.

Ovde se prica da bi opet iste igrace uze sve i da ima neogranicen budzet, nego nemoj da se zajebavamo. Covjek je uzeo ono sto je bilo bolje bar za hemiju u datom trenutku, a imao je izbor izmedju igraca koji i sada nemaju angazman i igraca koji je promijenio tri kluba u toku sezone, mislim da je tu kriviti njega za propust nigdje veze. Jedini propust koji bas direktno moze na njega da ide po meni je Markovic, mislim da je moglo bolje, al vecina nas bi ga potpisalo da se nas pita.

 

Ako de bas mora da mijenja struka onda se to treba nesto iz korijena, sa nekom mladom ekipom, strucnjaka i igraca, al da to nije lik tipa Alimpijevic, mislim da ima stofa, al nema muda da se usprotivi Covicu i njega se pitalo u ekipi kao sve nas ovde na forumu, a znamo da je to nemoguce.

 

Ipak ovo je Srbija i tako stvari valjda idu, a sadasnji trener se izborio da se njega dosta toga pita, pa po meni nek tako i ostane. 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

ovde se ide u 2 krajnosti, u zavisnosti od toga da li i koliko se idolizuje radonja

fakat su sl. stvari:

- radonja i ovakav kakav jeste(sa prilicno mana) je verovatno najbolji moguci dostupan fit za kkcz. meni licno se mozda vise dojmi celafuto kosarka, ali to ocigledno u ovom trenutku ne moze da se napravi uz cuvenu domacu osnovu, gde nema igraca koji ume da spusti loptu na parket

- radonja je napravio solidan broj gresaka ove sezone, i u selekciji, i u doselekciji, i u vodjenju utakmica. na njegovu dusu ide i nekoliko tesnih poraza, nakon vodjstva od 10-15 razlike

 

 

 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, PERICA!!! said:

 Pogledajmo komsije, posle Vujosevica su izmjenjali i kurte i murte, pa je pitanje jesu li i ovo zadnje sto imaju uboli, a za neki sistem da i ne pricamo.

 

nevezano za ostatak posta, željko obradović, osim što je hofer i slično, bukvalno sa sobom donosi sistem, od načina igre, preko treniranja i okvira ponašanja (a u partizanu to verovatno ide i izvan regularnih trenerskih aktivnosti)

 

daklem, nije dilema da su uboli i da su dobili ne neki sistem, već oproban sistem - samo što to ne garantuje da će uzeti pozicije koje im trebaju za euroleague.

međutim, dobijaju puno toga na neke srednje staze

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ukoliko Radonjic zeli da ostane ostace. Imace ponudjen ugovor od nas. Bila je prica da ima ugovore od Baskonije, Panatinaikosa, Makabija tacnije od nekog ugovor od nekog interesovanja nemojte me drzati za rec. Zbog toga i nije potpisao visegodisnji ugovor, ali naravno nista ne mora da znaci i iskreno se nadam da ce ostati bar jos godinu dana, s obzirom da je vecinu pojacanja ove sezone potpisao na 2 godine i po meni malo ne bi bilo u redu sto nam je doveo neke igrace na 2 godine a da ne ostane i naredne, svakako i da ode hvala mu na svemu i zaduzio nas je i previse s obzirom na odnosenje koseva do polufinala Evrokupa i top8 Evrolige kratak je put bio i nisam siguran koji bi jos to trener iz Evrope to ostvarivao sa onim budzetom.

 

Pao i Baskonija veoma slicno trose na igrace kao mi nisam siguran da bi tamo mogao da napravi nesto jace timove nego sto bi mogao kod nas sledece sezone pritom ovde poznaje sve igrace, takodje koliko bi puno vecu platu dobio tamo pitanje je a i zivot je skuplji znacajno u Spaniji na primer. Makabi bi mu bio apgrejd za cv i neka polugarancija da se konacno domogne plej ofa u novom formatu, ali je Makabi kao prvu zelju stavio Paskvala prema poslednjim informacijama. Jedini neki razlog je mozda to sto je isticao da mu je bilo lepo u Minhenu, mozda opet zeli opet sa porodicom u inostranstvo, mozda kasne plate opet, mozda ne zeli da nema pritisak u smislu salece ga svaki dan 10 ljudi sa "Dejo ocemo da jebemo grobare" i "kad ce centar", ovo su samo neka moja nagadjanja ne vidim druge razloge.

 

Slobodnih trenera ce biti ali ce trenera traziti Makabi i Zalgiris sigurno a vrlo moguce i Pao i Baskonija, moguce i Real. Da vidimo sta imamo, dopunjavajte ako sam nekog zaboravio:

 

-Itudis(Cska) Paskval(Zenit) ukoliko Rusi ne igraju El naredne sezone ali i nevezano od toga isticu im ugovori, jasno je da ukoliko bude bila opet stara El njihovi klubovi imaju prednost da ih produze.

-Zvezdan Mitrovic(ex Monako)

-Dusko Ivanovic (ex Baskonija)

-Sferopulos (ex Makabi)

-Martin Siler (ex Zalgiris)

 

Izbor je realno dobar, pa i samo sa ovom cetvoricom bez Itudisa i Paskvala. Nesumnjivo Paskval najboji izbor po meni ali za njega zagrizao Makabi. Ne likujem ispadanju Rusa al ne bi se bunio za Itudisa koji prica nas jezik, bilo je prica da svejedno hoce da ga smene a bilo je interesovanja Cska prosle godine za Radonjica prema Sarcevim informacijama ako se dobro secam. Sledeci pik bi mi bio Martin Siler koji je prosle sezone bio 11. u El sa Zalgirisom, imao 7 pobeda vise od nas i igrao dopadljivu kosarku meni bar. Ove sezone dobija otkaz nakon samo par meceva nesto je tu puklo i nije imao srece povredom Lovernja i Mudiaja koji je dosao kao jedno od najveci pojacanja u Evroligu a ispostavio se jednim od najgorih. Treci moj pik Zvezdan Mitrovic inace Radonjin kum osjavac Evrokupa a nije bio ni u prva 4 favorita, koji je imao poveci budzet za ovu sezonu i doveo Nba igrace koje mi ne bi mogli u zivotu da platimo poput Dzejmsa, Bejkona, Mocijeunasa ali je i doveo Dontu Hola iz Nba koji tamo nije bio puno placen i dobio je sansu na samo 13 utakmica, primer jednog atletskog centra odlicne defanzive kakvog smo sanjali ove sezone i izvukao Alfu Dialo-a iz grcke lige kao jedno sjajno pojacanje ispod radara slican Kalinicu i bolji u nekim segmentima a jedno 3 puta jeftiniji, tako da ume on da dovodi igrace ispod radara iako je imao jasno dosta veci budzet nego prosle sezone. Sferopulos i Ivanovic nisam fan ali nesumnjivo preiskusni evroligaski treneri. Moguce i da Laso dobije otkaz nakon svega sto se desava u Realu trenutno verujem da ce se to i desiti ukoliko se ne plasiraju na f4 i ne osvoje Acb oba odjednom je veliki neuspeh za takav klub. Nesumnjivo da Laso radi za mozda i dvomilionsku platu ali verujem da bi pre radio kod nas za 700-800k  ako bi i toliko mogli da obezbedimo nego da ne radi nigde, svi top8 klubovi osim Makabija imaju trenere i za narednu sezonu. Ovo je samo moja slobodna procena i za platu i da ce dobiti eventualni otkaz.

 

Da se razumemo Radonjic mi je najveca zelja da ostane jer za novac koji radi sam siguran da ne postoji bolji fit za nas ovo sam cisto naveo da ukoliko kojim slucajem ne produzi da kvoutujem upis i da precrtavam sta ostaje od ovog slobodno za nas a i neko je iznad pitao pitanje koliko je nama dostupno trenera boljih od Radonjica, ne znam da li su bolji tj. koliko bi nama legli ali su svakako dobri svi navedeni.

 

 

 

 

Edited by 1945
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da li su stvarno bolji videcemo kada budu igrali protiv ozbiljnijih protivnika od Mege, Trenta, Mornara i slicnih ekipa. 

 

Naravno da smo favoriti jer smo sa razlogom prvi u regularnom delu Aba lige i osvojili smo kup gde smo razbili upravo Partizan u finalu. Ne mogu to da obrisu nasi nesto losiji rezultati u EL u poslednje vreme, pogotovo sto su nam falila dva jako bitna igraca bez kojih defanzivno nismo na ocekivanom nivou. I takodje nasa velika prednost je sto smo imamo tokom sezone 30ak utakmica protiv najjacih ekipa u Evropi, brdo neizvesnih zavrsnica gde se i iz svakog poraza moze napredovati. Sa druge strane Partizan je do sada 80-90% utakmica igrao protiv slabasnih rivala.

 

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

@1945, posto je radonjic potpisao na sezonu, ne moze nam on biti kriv za potpise igraca na dve sezone.

 

niko im nije branio da ih potpisu na jednu, samo sto to ili vise onda kosta, ili ne mozes lako da zadrzis igraca koji je odigrao dobro i ima ponude okolo. 

 

to je svakako odluka i posao front officea a ne trenera. 

Link to comment
Share on other sites

Volters - jednogodisnji ugovor

Holins - jednogodisnji ugovor

 

Mitrovic - dvogodisnji ugovor

Kalinic - dvogodisnji ugovor

Ivanovic - dvogodisnji ugovor

White - dvogodisnji ugovor

 

Kuzmic, Dobric i Markovic imaju ugovor i za sledecu sezonu.

 

Videcemo sta ce biti sa Lazicem i Davidovcem. Ocekujem titulu u ABA, verovatno produzetak saradnje sa DeDom, Brankom i najvaznije sa Radonjom.. 

 

Voleo bih da ostane Ostin, da budemo jaci na centru i pleju, sto da ne i na beku. Svakako bice zanimljivo leto.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, 1945 said:

Ukoliko Radonjic zeli da ostane ostace. Imace ponudjen ugovor od nas. Bila je prica da ima ugovore od Baskonije, Panatinaikosa, Makabija tacnije od nekog ugovor od nekog interesovanja nemojte me drzati za rec. Zbog toga i nije potpisao visegodisnji ugovor, ali naravno nista ne mora da znaci i iskreno se nadam da ce ostati bar jos godinu dana, s obzirom da je vecinu pojacanja ove sezone potpisao na 2 godine i po meni malo ne bi bilo u redu sto nam je doveo neke igrace na 2 godine a da ne ostane i naredne, svakako i da ode hvala mu na svemu i zaduzio nas je i previse s obzirom na odnosenje koseva do polufinala Evrokupa i top8 Evrolige kratak je put bio i nisam siguran koji bi jos to trener iz Evrope to ostvarivao sa onim budzetom.

 

Pao i Baskonija veoma slicno trose na igrace kao mi nisam siguran da bi tamo mogao da napravi nesto jace timove nego sto bi mogao kod nas sledece sezone pritom ovde poznaje sve igrace, takodje koliko bi puno vecu platu dobio tamo pitanje je a i zivot je skuplji znacajno u Spaniji na primer. Makabi bi mu bio apgrejd za cv i neka polugarancija da se konacno domogne plej ofa u novom formatu, ali je Makabi kao prvu zelju stavio Paskvala prema poslednjim informacijama. Jedini neki razlog je mozda to sto je isticao da mu je bilo lepo u Minhenu, mozda opet zeli opet sa porodicom u inostranstvo, mozda kasne plate opet, mozda ne zeli da nema pritisak u smislu salece ga svaki dan 10 ljudi sa "Dejo ocemo da jebemo grobare" i "kad ce centar", ovo su samo neka moja nagadjanja ne vidim druge razloge.

 

Slobodnih trenera ce biti ali ce trenera traziti Makabi i Zalgiris sigurno a vrlo moguce i Pao i Baskonija, moguce i Real. Da vidimo sta imamo, dopunjavajte ako sam nekog zaboravio:

 

-Itudis(Cska) Paskval(Zenit) ukoliko Rusi ne igraju El naredne sezone ali i nevezano od toga isticu im ugovori, jasno je da ukoliko bude bila opet stara El njihovi klubovi imaju prednost da ih produze.

-Zvezdan Mitrovic(ex Monako)

-Dusko Ivanovic (ex Baskonija)

-Sferopulos (ex Makabi)

-Martin Siler (ex Zalgiris)

 

Izbor je realno dobar, pa i samo sa ovom cetvoricom bez Itudisa i Paskvala. Nesumnjivo Paskval najboji izbor po meni ali za njega zagrizao Makabi. Ne likujem ispadanju Rusa al ne bi se bunio za Itudisa koji prica nas jezik, bilo je prica da svejedno hoce da ga smene a bilo je interesovanja Cska prosle godine za Radonjica prema Sarcevim informacijama ako se dobro secam. Sledeci pik bi mi bio Martin Siler koji je prosle sezone bio 11. u El sa Zalgirisom, imao 7 pobeda vise od nas i igrao dopadljivu kosarku meni bar. Ove sezone dobija otkaz nakon samo par meceva nesto je tu puklo i nije imao srece povredom Lovernja i Mudiaja koji je dosao kao jedno od najveci pojacanja u Evroligu a ispostavio se jednim od najgorih. Treci moj pik Zvezdan Mitrovic inace Radonjin kum osjavac Evrokupa a nije bio ni u prva 4 favorita, koji je imao poveci budzet za ovu sezonu i doveo Nba igrace koje mi ne bi mogli u zivotu da platimo poput Dzejmsa, Bejkona, Mocijeunasa ali je i doveo Dontu Hola iz Nba koji tamo nije bio puno placen i dobio je sansu na samo 13 utakmica, primer jednog atletskog centra odlicne defanzive kakvog smo sanjali ove sezone i izvukao Alfu Dialo-a iz grcke lige kao jedno sjajno pojacanje ispod radara slican Kalinicu i bolji u nekim segmentima a jedno 3 puta jeftiniji, tako da ume on da dovodi igrace ispod radara iako je imao jasno dosta veci budzet nego prosle sezone. Sferopulos i Ivanovic nisam fan ali nesumnjivo preiskusni evroligaski treneri. Moguce i da Laso dobije otkaz nakon svega sto se desava u Realu trenutno verujem da ce se to i desiti ukoliko se ne plasiraju na f4 i ne osvoje Acb oba odjednom je veliki neuspeh za takav klub. Nesumnjivo da Laso radi za mozda i dvomilionsku platu ali verujem da bi pre radio kod nas za 700-800k  ako bi i toliko mogli da obezbedimo nego da ne radi nigde, svi top8 klubovi osim Makabija imaju trenere i za narednu sezonu. Ovo je samo moja slobodna procena i za platu i da ce dobiti eventualni otkaz.

 

Da se razumemo Radonjic mi je najveca zelja da ostane jer za novac koji radi sam siguran da ne postoji bolji fit za nas ovo sam cisto naveo da ukoliko kojim slucajem ne produzi da kvoutujem upis i da precrtavam sta ostaje od ovog slobodno za nas a i neko je iznad pitao pitanje koliko je nama dostupno trenera boljih od Radonjica, ne znam da li su bolji tj. koliko bi nama legli ali su svakako dobri svi navedeni.

 

 

 

 

Cska i Radonjica nisam ja povezivao nego sam se sprdao sa Dewilom jer ga je on tamo projektovao. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Wingwalker said:
43 minutes ago, quentin said:
A ovi dvogodišnji ugovori su team option ili player option, ili pravi dvogodišnji?

Kalina je 1 plus 1, ne znam sa čijom opcijom ali zato Kuza i Pefija ni španska inkvizicija neće sprečiti da odguslaju i narednu sezonu.

 

jel' to čovin departman ili radonjin? (hint: čovin je)

Link to comment
Share on other sites

Imamo sjajan skor 7/9 protiv ekipa koje su na kraju ušle u plej-of EL. Sa ruskim timovima smo imali skor 2/3, uz neodigran meč protiv CSKA u Beogradu. Dakle, ne bi se naš odnos pobeda i poraza mnogo menjao i da su sve 3 ruske ekipe ušle u Top8. Sa te strane gledano, ne možemo reći da nismo bili konkurentni u evroligaškoj kampanji za sezonu2021/22. Još manje da tu ne pripadamo ili da smo zalutali. Kao što je mnogo puta napisano, bilo je dosta poraza na jedan ili dva poseda, koji su mogli da odu i na našu stranu, pa kad se podvuče crta, smatram da je ovo bila dobra sezona u EL za tim ovakvih igračkih i finansijskih kapaciteta.

 

Za iskorak napred, nedostajali su bolji rezultati protiv timova koji su približno našeg kvaliteta, protiv kojih smo imali sroman skor 5/7. Ako izuzmemo personalne problema na skoro svim mečevima u EL i nemogućnost da se precizno izračuna, pa ni proceni, koliko nam je koji igrač falio u svakom od tih mečeva ponaosob, te se fokusiramo na krajnji rezultat kao merilo, možda se može pričati o problemu igranja utakmica gde smo favoriti ili bar imamo na papiru veće šanse za pobedu. To je bio slučaj i prethodnih sezona, kada smo "pucali" pod pritiskom i gubili vezane mečeve kod kuće gde smo bili favoriti, koliko je to moguće biti u ovakvoj ligi. Odgovor bi mogao da leži u činjenici da mi nemamo dovoljno suvog kvaliteta u igračkom kadru koji je sposoban da "na rutinu" dobije takve mečeve. Baš zbog toga, mi svaki meč u EL od kako smo tu ušli moramo da igramo na približno 100% svojih fizičkih mogućnosti, pre svega u odbrani i tranziciji. Svaki pad tonusa iz bilo kojih razloga, naši protivnici umeju i znaju kako da iskoriste, jer ipak se radi o eliti evropske klupske košarke, ne treba to nikada zaboraviti kada se analizira bilo šta vezano za EL. Osim toga, mi konstantno moramo ozbiljno razmišljati o mečevima u ABA ligi, koja nam je do ove sezone bila jedina ulaznica za elitu. A sve to na roster od 15-ak igrača, od kojih svake sezone imamo max 3-5 legit, još toliko fringe EL igrača, a ostali popunjavaju broj.

 

To je tako i implicira da se trenerskom stafu i igračima ne može mnogo zameriti, jer su tu negde na očekivanim rezultatima, s obzirom na okolnosti.

Ostaje pitanje o kvalitetu rada uprave kluba, kao što su: da li mogu obezbediti veći budžet, da li mogu "završiti" licencu i da li oupšte imaju veće ambicije od ovih koje je klub ostvario u prethodnoj deceniji igrajući Evroligu. Od odgovora na ova pitanja, ali i njihovu primenu u praksi zavisi i ocena uspešnosti uprave kluba, mada se mogu naslutiti odgovori na prva dva, a za treće bi verovatno sledilo saopštenje poznatog literarnog stila gde dominiraju zamene teza, relativizacija, igranje na emocije navijača, pa se posle čitanje ne bi moglo naslutiti šta je u stvari odgovor.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Redstar0356 said:

Mi da smo u fudbalu 10 godina medju najboljih 16 ili 18 ekipa, skakali bi od srece. Al avaj, posto se radi o kosarci, mi smo neuki nemaci pojma.

 

Ja to duže vreme pričam.

 

FK u eliti ima pobedu nad Liverpulom, još par dobrih rezultata a ostalo su gaženja.

 

KK bukvalno svake sezone pobeđuje velikane.

 

Istorijski FK je veliki klub.

 

Trenutno je KK klasu iznad FK u pogledu reputacije.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Zanimljiv je Dalibor ali i veliko pitanje da li ćemo moći do njega sve i da ga tražimo.

 

Verovatno naša najbolja mlada četvorka trenutno. Čak može biti i small ball centar.

 

Ne znam ni koliko je zainteresovan on sam. Karijeru mu vodi Miško.

 

Videćemo. Preduslov je da osvojimo aba. On neće ići u Partizan jer su oni pretrpani na 4.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...