Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

223 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      96
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

26 minutes ago, Cavani said:

Opa, 2000-2100 rejting na lichesu, nije lose uopste. Sigurno je vec sada jedan od najboljih sahista medju kosarkasima.

Lepo je videti svestranog coveka, angazovao je i trenera, vise puta pricao kako voli sah. Bilo bi super opikati po koju partiju.

 

Retko pametan i obrazovan momak sa kojim je uvek prijatno popricati, kao i vecina nasih momaka u KK

  • Like 16
  • Love 1
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, deez nuts. said:

nadzorni odbor koristi snapchat sunce ti...ko tinejdzeri neki.

 

Pa moraju da ih nadziru na svim platformama 🙂 

 

Zalgiris dobio Barsu, Monako dobio Efes. Ti rezultati nam ne idu na ruku - Barsa nece tako lako dozvoliti jos jedno iznenadjenje, pogotovo ne kod kuce a mi smo joj sledeci. 😕 

 

 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Kooineeperk said:

 

Pa moraju da ih nadziru na svim platformama 🙂 

 

Zalgiris dobio Barsu, Monako dobio Efes. Ti rezultati nam ne idu na ruku - Barsa nece tako lako dozvoliti jos jedno iznenadjenje, pogotovo ne kod kuce a mi smo joj sledeci. 😕 

 

 

Dobili su dva dana slobodno.

 

To kada se pusti sa lanca nije nikada dobro.

 

Evo ovaj umesto da se opusti zamara mozak sa sahom!??!

 

Nije mi radio fax pa da mi posalje faxom stanje povrede a hladno bilo da goluba pismonosu pustim napolje.

 

 

 

  • Like 1
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Šarac said:

Dobili su dva dana slobodno.

 

To kada se pusti sa lanca nije nikada dobro.

 

Evo ovaj umesto da se opusti zamara mozak sa sahom!??!

 

Nije mi radio fax pa da mi posalje faxom stanje povrede a hladno bilo da goluba pismonosu pustim napolje.

 

 

 

 

Meanwhile, Cirbes:

 

nsuhn.jpeg

 

Tu je negde u gomili.

 

 

Ja sam skroz desno. 😄 

  • Like 3
  • Ha-ha 28
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Cavani said:

Opa, 2000-2100 rejting na lichesu, nije lose uopste. Sigurno je vec sada jedan od najboljih sahista medju kosarkasima.

Lepo je videti svestranog coveka, angazovao je i trenera, vise puta pricao kako voli sah. Bilo bi super opikati po koju partiju.

 

Opasan rejting i mene je malo iznenadilo,radio je sa nekim turskim GM-om dok je bio u feneru.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Inbox said:

Cini mi se da je EL komentator nazvao pack diffence, ili nesto tako verovatno 

 

Pogledaj na youtube "pack line defence" ima veoma dobrih videa sa jednostavnim pojasnjenjima pravila i nacinima kako se izvodi 👍

 

Nisam siguran da li se odnosi na "wolf pack", više je u smislu pakuj/puni liniju, tj. čuvaj sredinu, limitiraj dribling, penetraciju kroz sredinu. Ako se sjećate neko je ostavljao ovdje Simonovu odbranu (kad maše rukicama) bukvalno ne dozvoljavajući svom igraću dribling prema sredini, stojeći paralelno sa out linijom? Uz to po par puta preuzimajući igrača kad god se doda lopta na krilu. Pa ovaj primjer protiv Reala kada dobija igrač loptu u čošku reketa gdje ga udvajaju Mitar i Kalina. To su neki odlični primjeri principa i uglova koji se traže kako individualno, tako i timski. Ima još primjera, siguran sam kad se pogledaju klipovi da ćete uočiti neke naše odbrambene kretnje u njima.

Edited by Princeton
  • Like 11
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Princeton said:

 

Pogledaj na youtube "pack line defence" ima veoma dobrih videa sa jednostavnim pojasnjenjima pravila i nacinima kako se izvodi 👍

 

Nisam siguran da li se odnosi na "wolf pack", više je u smislu pakuj/puni liniju, tj. čuvaj sredinu, limitiraj dribling, penetraciju kroz sredinu. Ako se sjećate neko je ostavljao ovdje Simonovu odbranu (kad maše rukicama) bukvalno ne dozvoljavajući svom igraću dribling prema sredini, stojeći paralelno sa out linijom? Uz to po par puta preuzimajući igrača kad god se doda lopta na krilu. Pa ovaj primjer protiv Reala kada dobija igrač loptu u čošku reketa gdje ga udvajaju Mitar i Kalina. To su neki odlični primjeri principa i uglova koji se traže kako individualno, tako i timski. Ima još primjera, siguran sam kad se pogledaju klipovi da ćete uočiti neke naše odbrambene kretnje u njima.

Ja sam vise mislio da organizovanu i uigranu odbranu gde se zna ko sta radi, slicno vukovima. Nisam znao za ovaj pojam koji si ti objasnio. Svakako, tvoje objasnjenje je super i ima smisla. Hvala! 

Edited by Inbox
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Filbi said:

Koja su pravila za ulazak u Švabiju ,nisam bio od one pobede sa Rebom i Simketom u glavnoj ulozi , vreme je 😉

Ako si vakcinisan (da nisu rusi i kinezi) samo zeleni sertifikat

Ako nisi (+rusi, kinezi) pcr test 

Pre dve nedelje je tako bilo 😁

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Princeton said:

 

Pogledaj na youtube "pack line defence" ima veoma dobrih videa sa jednostavnim pojasnjenjima pravila i nacinima kako se izvodi 👍

 

Nisam siguran da li se odnosi na "wolf pack", više je u smislu pakuj/puni liniju, tj. čuvaj sredinu, limitiraj dribling, penetraciju kroz sredinu. Ako se sjećate neko je ostavljao ovdje Simonovu odbranu (kad maše rukicama) bukvalno ne dozvoljavajući svom igraću dribling prema sredini, stojeći paralelno sa out linijom? Uz to po par puta preuzimajući igrača kad god se doda lopta na krilu. Pa ovaj primjer protiv Reala kada dobija igrač loptu u čošku reketa gdje ga udvajaju Mitar i Kalina. To su neki odlični primjeri principa i uglova koji se traže kako individualno, tako i timski. Ima još primjera, siguran sam kad se pogledaju klipovi da ćete uočiti neke naše odbrambene kretnje u njima.

Meni je uzivanje da gledam odbranu jer to volim i da igram (kad cemo opet basket foruma kao nekada na tasu???)

Ja sam odusevljen kako mi igramo ali je meni genijalno kako istu igra Kuz, sa svojom visinom i gabaritom on je taj koji ne dozvoljava da ona pukne ni na pikenrolu ni na pikenpopu jer fantasticno radi nogama i rikaveri mu je skoro uvek perfektan... centra je to uvek najteze nauciti jer obicno imaju i fizickih limita u tom pogledu

Od manje vise treceg centra koji je beskoristan do ovoga... impresivno (Lazin impakt na igru sa Radonjom i bez je isto nebo i zemlja)

  • Like 13
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Filbi said:

Koja su pravila za ulazak u Švabiju ,nisam bio od one pobede sa Rebom i Simketom u glavnoj ulozi , vreme je 😉

 

9 minutes ago, srlepajce said:

Ako si vakcinisan (da nisu rusi i kinezi) samo zeleni sertifikat

Ako nisi (+rusi, kinezi) pcr test 

Pre dve nedelje je tako bilo 😁

 

Od 20. marta biće nova pravila, napisaću detaljnije tad.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Uh, divno vece u Pioniru sinoc...

Ovako, hladne glave, ima li smo oscilacija, ali smo i pokazali slabosti. Par observacija...Makabi je najbolje delovao sa visokom petorkom, sa Kalojarom na 3 i Nanelijem na 2, pri cemu Naneli zlostavlja nas plejeve. Nema mnogo ekipa koje spolja uz primarnog kreatora/skorera imaju dvojicu dugajlija koji mogu kaznjavati nase plejeve, tako da to svakako nije sistemski problem, ali lepo su nas tu 'nasli'. Drugo, osetljivi smo na promene odbrane. Nije nam toliko problem da u igramo na zonu u kontinuitetu, ali delovalo mi je da na prve dve akcije po promeni odbrane ne znamo sta cemo. To se videlo i kada su u jednom trenutku u drugoj cetvrtini vratili na coveka, a mi taman stali da napadnemo zonu posle par bezuspesnih pokusaja... Open, njihova zona sa Kalojarom napred je toliko busna po coskovima tokom cele sezone, da smo je na kraju iskaznjavali kada je sut malo krenuo. Malo sut krenuo kazem, jer 31.4% za tri je bas pretanko imajuci u vidu koliko smo imali otvorenih suteva. Definitivno ce u PO ABA lige taktika nekih biti 'popuni reket i prekrsti se pravoslavno'... Trece, Holins je dosao do nivoa da moze da maltretira protivnikovu primarnu napadacku opciju kroz nas napad. Vrlo vredna stvar, samo nek nam se brzo vrati. Zatim, Kalina je izvanredno pravio visak i resavao se lopte. Bio je apsolutno kljucni covek za pravljenje viska. Luka je takodje bio jako dobar i sa ekstra pasom i sa cuvanjem Zizica na postu. Na kraju, deluje da Radonja zna sta hoce od Lazarevica. Ok, u napadu se Stefan sunja po ceonoj liniji i lovi skok, ali defanzivno je bacan i na bekove i na Jabuselea. Sledece sezone ocekujem za njega stabilnu minutazu ako Kalina ode.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Apsolutno igramo najbolju odbranu u Evropi, trenutno na papiru mozda imamo i najlosiji tim ili jedan od i opet cemo dogurati do Dejovog average od oko 16-17 pobeda.

 

Jednostavno ovaj tim ne treba gledati kroz  individualne ucinke. Niko sem Kalinica nije interesantan EL timovima bio pre ove sezone. 

 

Alba, Bayern i Zalgiris se mora ici na pobedu, u Barsi sta bude,ali ne bi me cudilo da pobedimo svaku, mada realno mozemo svaku i izgubiti.

 

Nasa duznost je da u poslednjem kolu ma kakvo stanje bilo na tabeli da pozdravimo ovaj tim. Ako ne bude borba za PO bice tu svakako prvi put u ovoj sezoni da odam odu ovom timu i treneru.

 

Prezadovoljan sam ovom sezonom, ako kojim slucajem vezemo pobede, titula najboljeg trenera Evrope ide zna se u cije ruke, za to je pobeda u Barseloni jako bitna!!

 

 

Mislim, Covic ga prozivao kao sad Obradovica, za senilnog Sakotu pricao kako je najbolji trener sa kojim je radio, racuni, Baskonija, MZT...vucic ga doveo, sva sranja je pretrpeo pa onda curik do najboljeg sto imamo, da ne pisem o keselju i smradonja,sinu draganu i ostalim  svedocima cija imena ne smem da napisem i on je dalje tu na vrhuncu svoje slave.

 

Kao trener je vaskrsao, radi pravovremene izmene, idealne TO, obecao je dobru ZIMU, borbu do kraja, to je ono sto smo zeleli.

 

Gotovo svi igraci su vaskrsli opet, sa na papiru najgorom centarskom i bekovskom linijom razbijamo protivnike, ne znam sta drugo da napisem,sem

 

Hvala ti Dejo

  • Like 2
  • Love 5
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, srlepajce said:

Ako si vakcinisan (da nisu rusi i kinezi) samo zeleni sertifikat

Ako nisi (+rusi, kinezi) pcr test 

Pre dve nedelje je tako bilo 😁

 

Otkud ovo? Uvek je mogao i antigenski. Može i sad, dok god nije stariji od 48 sati. Ali samo u slučaju da imaš "nužan razlog".

 

Quote

 

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...