Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


JPM

Šta očekujete od sezone 2021/22  

224 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      97
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

6 minutes ago, VISOKOLETAC said:

Najveci utisak sa jucerasnjeg derbija je trenutak kada prekoputasi pevaju U boj, krenite junaci....., a na terenu od nasih igraca samo Aleksa, pa je izgleda zato morao sve sam.😂

баш сам то са другом коментарисао хахаха. Певају у бој, а у екипи 12 црнаца и Аврамовић

Link to comment
Share on other sites

Odvratni mediji su se utrkivali da nas kasape zbog vredjanja Žoca. Sada ni reci o vredjanju Radonje. Ranije su postojali mediji nekom klubu naklonjeniji, ovo sada je gtr novinarstvo... B92, Mondo, Sportske, Novosti, Telegraf... Svi navijaju da u EL gubimo, o aba i ksl da ne pricamo.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

sad tek vidim ova 3 izmisljena bacanja u poslednjim sekundama 1.cet

ni blizu nekog kontakta

ako to nije tendencija ne znam sta je

jako losa prica

 

s obzirom da nadzorni organ kluba pise na forumu, mozda moze da podeli sa nama da li klub ima neki plan kako da obezbedi regularne uslove za dalje, posebno odlucujuce bitke na prolece?

i pitanje za drakona, kako se tacno narucuju ovakvi specijalci po potrebi?

ozbiljno pitam

koja je tacno logistika za obezbedjivanje ovakvog sudjenja?

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

Žoc nije neki fanaticni zvezdomrzac. Pre svega, on je jako sujetan covek koji ne ume da podnese poraz. Padne mu mrak na oci o baljezga svasta. Tako je bilo sa reprezentacijom, tako i sada radi. Stub svega sto se radi protiv Zvezde je Danilivic. Mentor i drugi otac te dziberčine je Vujosevic, on mu je usadio tu bolesnu mrznju prema Zvezdi. Njegova primarna aktivnost u savezu je sjebavanje Zvezde. Cudno je da Covic ne eksploatise tu cinjenicu vec se mlati sa onim klipanom Ostojom. Koji su razlozi za to... Nesto ima sigurno tu.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Moze se na onaj snimak od gore dodati jos par znacajnijih gluposti, a ima ih i vise ali nisam sve odgledao ponovo, samo par kojih se secam.

 

 

 

 

1. cetvrtina –  21:47 – Lazic cisto izbija loptu, bez kontakta sa protivnickim igracem, ovaj se bacaka i izbija nogom loptu u aut, faul Lazica i jos traze i nesportski faul, nakon ovoga ide onaj faul pri sutu sa vise od pola terena u poslednjoj sekundi cetvrtine, to se najcesce ne svira ni kada bude faul, a ne ovo, verovatno jedan od najglupljih faula za tri slobodna koji sam video u zivotu.

 

4. cetvrtina – 1:10:30 – Mitrovic krece u prodor, smajlagic se rita i simulira, prvi trzaj nakon sto je Lukina ruka bila blizu njegove glave, i nakon jedne sekunde novo ritanje u prazno, nakon cega dobija faul u napadu.

 

4. cetvrtina – 1:17:18 – lidej prilazi Vajtu bez lopte i sa obe ruke ga odgurava, prvi faul, zatim se rita i opet udara Vajta, drugi faul, zatim stavlja ruku oko Vajta i prolazi prema kosu dok Vajt stoji nepomicno, treci faul lideja, SVIRA SE FAUL VAJTU.

 

4. Cetvrtina – 1:24:09 – Sudija svira odluku, sekund dva posle toga se indijanac zalece i lega na Davidovca, lezi tako sa mutavom facom, ustaje pa opet lega, povlace ga saigraci, on se namerno pusta i opet lega na Davidovca, video sam do sada sve i svasta u svetu kosarke, i tuce i bahato ponasanje, ali ovakvog debila nisam, ovo je nesto najsramnije sto sam video, ovako se brukati i ne dobiti tehnicku za ovo proseravanje, nit je on bio u duelu, em je sudija vec svirao sta je svirao, i tek nakon toga ovaj lega na igraca i blamira se za sve pare.

 

 

 

Na kraju, nije moglo bolje, u poslednjih 15ak sekundi smanjili razliku, oni popizdeli, izblamirali se za sve pare sa busanjem i kurcenjem, nasi videli sa kim imaju posla, ne bojim se uopste za ishode narednih meceva sa njima, jedino se bojim ovakvog idiotskog sudjenja ali ni to nece moci da prodje bas na svakom mecu. Kao sto rekoh, nismo ni izdvojili sve, bilo je tu jos stvari, verovatno je bila i neka greska u nasu korist, desava se, mislio sam da odgledam ceo mec pa da izdvojim sve greske, i u njihovu a i u nasu korist, ali nije bilo ovakvih ociglednih tendencija na njihovu stetu pa ne bih da gubim vreme na nebitne tekme, vec danas Madrid, pa makabi itd.

  • Like 5
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Treba ostaviti derbi i onakve odluke sudija iza sebe, jasno je da u Abi ne moze da se racuna na realno sudjenje i uvek ce neko biti ostecen.

Za Zvezdu je sad bitno da dize tempo i pokusa da dodje do pobeda u El, uz redovan ritam u Abi i da se tu ne dozvoli neko ispustanje ocekivanih pobeda (izuzev Pg). Bice jako tesko u ovako ozbiljnom ritmu kih meceva dobijati u nizu, ali dok sansa za 8 postoji treba verovati.

Doci ce i to prolece na kraju krajeva, a bez obzira na to sto ljudi iz El urade po pitanju sledece sezone i ucesnika, znam da ce Dejo pripremiti ekipu za borbu za trofeje sto momci svakako mogu i umeju. Tad treba biti poslednji koji se smeje, nema nauke.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Биће јебено вечерас. Таварес ће закључати рекет врв, тако да се надам да ће нас хтети тројке. Са данашњом победом би избили на 8. место бар привремено. За топ 8 морамо све кући добити

Edited by Урош19
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, NikadProtivKaline said:

sad tek vidim ova 3 izmisljena bacanja u poslednjim sekundama 1.cet

ni blizu nekog kontakta

ako to nije tendencija ne znam sta je

jako losa prica

 

s obzirom da nadzorni organ kluba pise na forumu, mozda moze da podeli sa nama da li klub ima neki plan kako da obezbedi regularne uslove za dalje, posebno odlucujuce bitke na prolece?

i pitanje za drakona, kako se tacno narucuju ovakvi specijalci po potrebi?

ozbiljno pitam

koja je tacno logistika za obezbedjivanje ovakvog sudjenja?

Drakon ne moze da odgovori na pitanje, jer jednostavno ne znam kako funkcionise sudijska organizacija u ABA. Sigurno se gleda ko je od sudija na raspolaganju, koje drzave su u pitanju, koje ekipe, verovatno i history tj. prosle utakmice itd. Mozda @Sharp tu moze nesto vise da kaze. Verovatno je nakon Kupa gledano da niko iz Srbije ne sudi jer je Obradovic bio podobro nadrkan nakon kupa na sudjenje. Ali, to je verovatno i jedini nacin da nas pobedi. Da se kriterijumom ne dozvoli EL Level odbrane i da jos prave gomilu gresaka na nas nacin.

 

Ovaj video gore je jako dobar jer pravi i uporedbu slicnih ili istih situacija sa razlicitim odlukama sudija (bilo je jos par situacija sa pocetka utakmice koje su jos mogle biti ukljucene ili barem jedna sa Kalinicevim ucescem). To je i ono sto najvise zameram. Uzmi ovaj ili onaj kriterijum, ali gledaj da sudis isto. To im se nehoticno desilo samo jednim delom 2. poluvremena, ali onda je Blotauzer preuzeo stvar u svoje ruke sa stvarno neverovatnim faulovima Mitrovicu u napadu. Ono na Smailagicu jednostavno sa svoje pozicije nikad nije mogao da vidi. Sudio je i u 1. poluvremenu Davidovcu faul na Leaday (vidi snimak gore), takodje Radojkovic ili Nedovic na metar-dva sa odlicnim pregledom situacije i ni ne pomisljaju da sviraju faul, ali zato ga Boltauzer sa pozicije klupe komsija svira.

 

Ovo Lazicevo na Punteru ni ja ne vidim kao kontakt, ali postoji mogucnost da ga je prilikom prestizanja/protrcavanja minimalno dodirnuo. Za to mi svi nemamo ugao. Ali, moguce i da je Nedovic bacakanjem Puntera bio izazvan da odsvira faul. Ako, ponavljam ako, je neko imao nameru, onda bi to po meni mogao samo da bude Boltauzer. Nedovic i Radojkovic, jednostavno ne verujem, mada je i Nedovic "blistao" sa tom odlukom Lazicu kao i sa nesviranim faulom Lessorta na Mitrovicu. Ali, Boltauzer se ne po prvi put negativno istice kad je Zvezda i pogotovo Radonjic u pitanju. I u Novom Mestu mu je on dao 2. tehnicku i samim tim iskljucujucu gresku. Ok, to ispalo dobro za nas, jer da je Radonjic tvrdoglavi ostao do kraja, mi bismo tu utakmicu izgubili. Onako, Boskovic preuzeo i igrao sa niskom petorkom do kraja i dobio... Mozda je Boltauzer bas zbog toga jos uvek ljut... 🙂

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ivo.Srbija said:

 

 

 

4. Cetvrtina – 1:24:09 – Sudija svira odluku, sekund dva posle toga se indijanac zalece i lega na Davidovca, lezi tako sa mutavom facom, ustaje pa opet lega, povlace ga saigraci, on se namerno pusta i opet lega na Davidovca, video sam do sada sve i svasta u svetu kosarke, i tuce i bahato ponasanje, ali ovakvog debila nisam, ovo je nesto najsramnije sto sam video, ovako se brukati i ne dobiti tehnicku za ovo proseravanje, nit je on bio u duelu, em je sudija vec svirao sta je svirao, i tek nakon toga ovaj lega na igraca i blamira se za sve pare.

 

 

 

 

 

Dobio je LeDay tehničku posle pregleda snimka

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ivo.Srbija said:

4. Cetvrtina – 1:24:09 – Sudija svira odluku, sekund dva posle toga se indijanac zalece i lega na Davidovca, lezi tako sa mutavom facom, ustaje pa opet lega, povlace ga saigraci, on se namerno pusta i opet lega na Davidovca, video sam do sada sve i svasta u svetu kosarke, i tuce i bahato ponasanje, ali ovakvog debila nisam, ovo je nesto najsramnije sto sam video, ovako se brukati i ne dobiti tehnicku za ovo proseravanje, nit je on bio u duelu, em je sudija vec svirao sta je svirao, i tek nakon toga ovaj lega na igraca i blamira se za sve pare.

Mentolcina Leday je za ovo dobio tehnicku. Na zalost samo to. Trebao je neko od nasih koji so oko njega stajali da ga odalami za ovu namernu provokaciju. Jedin, ama bas jedini razlog da ovo radi, je bio pokusaj da se izazove incident.

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, drakon1 said:

Sigurno se gleda ko je od sudija na raspolaganju, koje drzave su u pitanju, koje ekipe, verovatno i history tj. prosle utakmice itd. Mozda @Sharp tu moze nesto vise da kaze. Verovatno je nakon Kupa gledano da niko iz Srbije ne sudi jer je Obradovic bio podobro nadrkan nakon kupa na sudjenje. Ali, to je verovatno i jedini nacin da nas pobedi. Da se kriterijumom ne dozvoli EL Level odbrane i da jos prave gomilu gresaka na nas nacin.

ko to gleda i ko odlucuje?

prosto mi je neverovatno da zeljko tek tako moze da naruci sudjenje kakvo zeli

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, NikadProtivKaline said:

ko to gleda i ko odlucuje?

prosto mi je neverovatno da zeljko tek tako moze da naruci sudjenje kakvo zeli

 

Pa ne pozove ih on telefonom, ali izvrsi javno pritisak kao na KZS posle kupa, gde se najstrasnije izlupeta, a posle toga i sam Savic mozda i nenamerno prizna u onom intervjuu da 

su postojale nepravilnosti oko izbora sudija pre finale. Covic je to razmontirao 2015-e kada je uspeo da Danilovica i kompaniju neutralise iz sudijske svlacionice pa su morali da sviraju one frapantne faulove Milutinova, da se podsetimo i odluke kad Pavlovic udara Lazica i svira se obostrana licna to nisu slucajne stvari. Kao sto nije slucajno da je njihov tadasnji trener pola sata KZS posle tih utakmica odvajao za pritisak na sudjenje.  Jednostavno pravi se pritisak prvo u javnosti, a posle idu zakulisne radnje. Ko ce tu da izadje kao jaci videcemo, licno voleo bih da bude nepristrasno i da sude faul ako je faul ili sto kaze Drakon zauzmi neki kriterijum i duri 40 minuta, ovako priznas 2+1 i u sledecoj akciji ne priznas Vajtu apsolutno isto. 

  • Like 14
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, NikadProtivKaline said:

ko to gleda i ko odlucuje?

prosto mi je neverovatno da zeljko tek tako moze da naruci sudjenje kakvo zeli

Ima ko je zaduzen za delegiranje. Neko je ranije spomenuo Maricica. Ali, nije to narucivanje sudija u tom smislu verovatno. Nego svi oni znaju sta je bilo na Kupu pa onaj koga zadesi da sudi verovatno u pripremi za utakmicu ima i to u vidu. Pao onda pun Pionir, pa mozda neki stari racuni, pa uzimanje u obzir da Obradovicu od sekiracije ne pukne ne daj Boze krvni sud u mozgu, ko zna... lupam, sve moze da bude. Ali, niko ne zna sta se nekom tamo na terenu mota u glavi. Ali, Obradovic je postigao cilj da ima vrlo domacinsku sudjenje plus par izmisljenih odluka u njegovu korist. A i to mu ne bi bilo dovoljno bez ludila Avramovica.

 

Jedino Leday nema sta da se mota jer mu je posuda za mozak zvana glava...prazna. Idiot me nervira skoro vise nego Boltauzer.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

lm, stoji da je ovo najnebitniji poraz, ne bi bio problem ni da smo porazeni nakon njihove dobre igre, problem je sto ovako tendenziozno sudjenje za partizan nije bilo jos od kad je predrag sasa drzao vrata svlacionice..

i sa sudjenjem od pre 2 dana, ni milovki ih ne bi prosao na 3 dobijene..

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Tamburinjo said:

 

Pa ne pozove ih on telefonom, ali izvrsi javno pritisak kao na KZS posle kupa, gde se najstrasnije izlupeta, a posle toga i sam Savic mozda i nenamerno prizna u onom intervjuu da 

su postojale nepravilnosti oko izbora sudija pre finale. Covic je to razmontirao 2015-e kada je uspeo da Danilovica i kompaniju neutralise iz sudijske svlacionice pa su morali da sviraju one frapantne faulove Milutinova, da se podsetimo i odluke kad Pavlovic udara Lazica i svira se obostrana licna to nisu slucajne stvari. Kao sto nije slucajno da je njihov tadasnji trener pola sata KZS posle tih utakmica odvajao za pritisak na sudjenje.  Jednostavno pravi se pritisak prvo u javnosti, a posle idu zakulisne radnje. Ko ce tu da izadje kao jaci videcemo, licno voleo bih da bude nepristrasno i da sude faul ako je faul ili sto kaze Drakon zauzmi neki kriterijum i duri 40 minuta, ovako priznas 2+1 i u sledecoj akciji ne priznas Vajtu apsolutno isto. 

Ako mislimo na isto (pesnica u stomak pri prevodjenju lopte u nase odbrambeno polje), tad je Pavlovic dobio SAMO nesportski faul, a trebao ladno da bude iskljucen. Ali, mozda mislis na nesto drugo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

sto se tice reala izlaze u ovom sastavu

 

ertel, nwg

ljulj, fernandez, nunez

hanga, abalde

yabusele, thompkins, randolph

tavares, poierer

 

pitanje je koliko je ostalo svezine, u ovom ritmu igranja na svaka 2 dana, a ne pomaze ni sto cirbes fali..

smejte se vi, al on je na predposlednjoj nasoj pobedi kuci protiv njih, ubacio 26 poena, bese to pre 7 godina doduse..:default_coffee:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

A da nije malo i do nas.

Ima li ijedan sudija pogotovo ovih sa EL lista da nije provucen kroz neko saopstenje.

Prednost domaceg terena nije bitno zbog buke i pesme publike vec zbog kriterijuma sudjenja. Treba izaci iz Pionira u ovakvim utakmicama a da si sudio protiv domaceg tima.

 

Tako da nemoj mi da kukamo, kako smo sejali i provlacili sve sudije kroz arhive nemoj da neko ocekuje da nisu zlopamtila.

 

Jedini sudija koji nas ispostuje svaki put je Lamonika ali i to kada smo domacini.

 

By the way ko nam sudi veceras?

  • Like 5
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Šarac said:

A da nije malo i do nas.

Ima li ijedan sudija pogotovo ovih sa EL lista da nije provucen kroz neko saopstenje.

Prednost domaceg terena nije bitno zbog buke i pesme publike vec zbog kriterijuma sudjenja. Treba izaci iz Pionira u ovakvim utakmicama a da si sudio protiv domaceg tima.

 

Tako da nemoj mi da kukamo, kako smo sejali i provlacili sve sudije kroz arhive nemoj da neko ocekuje da nisu zlopamtila.

 

Jedini sudija koji nas ispostuje svaki put je Lamonika ali i to kada smo domacini.


By the way ko nam sudi veceras?

3 hours ago, berti said:

Žoc nije neki fanaticni zvezdomrzac. Pre svega, on je jako sujetan covek koji ne ume da podnese poraz. Padne mu mrak na oci o baljezga svasta. Tako je bilo sa reprezentacijom, tako i sada radi. Stub svega sto se radi protiv Zvezde je Danilivic. Mentor i drugi otac te dziberčine je Vujosevic, on mu je usadio tu bolesnu mrznju prema Zvezdi. Njegova primarna aktivnost u savezu je sjebavanje Zvezde. Cudno je da Covic ne eksploatise tu cinjenicu vec se mlati sa onim klipanom Ostojom. Koji su razlozi za to... Nesto ima sigurno tu.

 

Naravno da nije fanaticni zvezdomrzac, uterao nam je onolike pare u klub. Slazem se da je u pitanju samo enormna kolicina sujete i sore loserstva. EDIT slucajno sam citirao i Sarca, corav sam.  Inace odlican post, @Šarac i ja imam slican utisak

Edited by Kosjan Willavić
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, n4l1m said:

sto se tice reala izlaze u ovom sastavu

 

ertel, nwg

ljulj, fernandez, nunez

hanga, abalde

yabusele, thompkins, randolph

tavares, poierer

 

pitanje je koliko je ostalo svezine, u ovom ritmu igranja na svaka 2 dana, a ne pomaze ni sto cirbes fali..

smejte se vi, al on je na predposlednjoj nasoj pobedi kuci protiv njih, ubacio 26 poena, bese to pre 7 godina doduse..:default_coffee:

 

Šta je sa Tejlorom i Dekom, oni bi nam bili nezgodni mečapovi?

 

Ako Davidovac pokaže malo svoje magije Jabuseleu i Tompkinsu, mislim da imamo šanse.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, medobrundo said:

 

Šta je sa Tejlorom i Dekom, oni bi nam bili nezgodni mečapovi?

 

Ako Davidovac pokaže malo svoje magije Jabuseleu i Tompkinsu, mislim da imamo šanse.

tejlor butina, deka nema posto  je on dosao naknadno, nije bio u realu kad je trebala da se igra ova utakmica..

ovu su zaostali termini, redovno kolo je za dva dana..

Edited by n4l1m
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...