Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

224 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      97
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

3 hours ago, Edward Louis Severson III said:

Dušan Ristić de fakto atletski nije visok nivo.

 

Ali svakako je korisniji od Cirbesa. Tako da nije problem taj što mi nismo zadržali Ristića već je problem što smo daungrejdovali.

Pa daungrejdovali smo jer nismo ni mi kao publika dali dečku šansu , a ni klub. Imaš školovanog centra, iz ozbiljne škole, sa top programa i ne uspemo da ga zadržimo 4-5 sezona, bez obzira na atletske limite, kao da centri rastu na grani. On je napadački odličan i sigurno bi imao ulogu u dobrom sistemu.

On bi mogao da bude neki light Štimac ili Bilan u smislu da bi donosio nešto u napad, a ne bi koštao previše.

Ovako će se i on kao i pomenuta dvojica namlatiti para preko grane jer drugi će umeti da cene taj napadački impakt.

 

Navodim njega kao primer mladog igrača i kako očekivanja nas navijača, ali i kluba mogu biti nerealna i kako nekad pojedu talente ( kad kažem talenat mislim na graničnog EL i odličnog EK igrača pošto je sve drugo maltene nespojivo sa CZ )odnosno mlade igrače.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Laki21 said:

 

A možeš i da dovedeš Madara, Kuruca, Koprivicu, Smailagića, Tristana Vukčevića a i nekog Glasa, za koga Radonja i Precednik nisu ni čuli da uopšte egzistira.

 

I od ovih šest komada makar od dvoje troje će ispasti legit EL igrači.

 

Al jbg, moraju zetovi i ostala rodbina da se pozapošljava, Sporcki direktor je rekao da su sve ovo otpadi i da je Lazarević od 25 ljeta prospekt i po.

Velika je razlika u takmičenju. Retko koji mlad igrač hoće da igra 5 minuta i trenira 2 puta nedeljno. Od svih gore pobrojanih jedino su Kurucs i Smajli po iskustvu mogli odmah u EL, koštaju kao proveren EL šljaker, ali ne isporučuju toliko to jest na primeru Letonca vidiš da mogu biti i promašaj.

Prevelik je to rizik za EL sirotinju

  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Opet se vracamo na to da ti igraci ne bi bili van 12, nego bi morali da budu tu umesto nekoga. Dakle:

 

Madar - koliko bi navijaca bilo za to da nam na 1 igraju Wolters, Madar i Markovic (zaboravite ulogu Uskokovica za njega, zasto bi Izraelac to prihvatio?)

 

Kurucs - umesto koga? Lazic je mnogo bolji u odbrani, Dobric je mnogo bolji suter, Kalinic - suvisno je i pricati.

 

Koprivica - recimo Lessort i on umesto Kuzmica i Mitrovica.

 

Smailagic - dobro, jasno je da bi on odmah mogao u tim umesto Davidovca, ima kvalitet i verovatno je klub bio zainteresovan. On i nije prospekt, nudi stvari koje mnogo iskusniji igraci ne znaju da rade, zato i kosta toliko koliko kosta.

 

Vukcevic - nije bio dostupan.

 

Glas - dobar suter, da ga menjamo za Dobrica? Ko bi bio za.

 

Inace, ovakav roster:

 

Wolters, Ivanovic, Madar

Hollins, Dobric, Glas

Kalinic, Lazic, Kurucs

White, Smailagic, Vukcevic

Mitrovic, Kuzmic, Koprivica

 

moze sebi da priusti gornja polovina EL (ovoliki broj kvalitetnih igraca), dakle ni Baskonija, ni Zalgiris, cak ni Alba ili PAO, samo gornja polovina EL. Mozda je vreme da se prestane fantazirati da imamo 15 miliona evra godisnje na raspolaganju i da pogledamo sta hocemo - Dobrica ili Glasa, Ivanovica ili Madara, Koprivicu ili Kuzmica?

Edited by goldberg
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Cale mi je iz CG i ima dva brata i dve sestre i svako od njih ima po trodje dece, pokojni deda svi odreda navijaju za Partizan, izuzev Tate, Babe, brata i mene.

Ova srpska strana sa majcine strane jos i gora.

Ujak je ludi grobar, oblacio mene i brata u crno belo, srecom zapalio 1990. Za Australiju, pa nije uspeo da nas satanizuje. Majka moja zbog njega i dan danas voli Partizan iako je citav zivot prala crveno-belo.

Moj deda i njegova braca su takodje Partizanovci, ali su bili bas gospodstveni ljudi.

Baba isto po majci za Partizan, njen brat...

Kad su slave, rodjendani, prosto si u takvom deficitu da nije normalno.

Ali bas volim sto je cale bio drugaciji od svih svojih, pa preneo tu ljubav na nas, i sto smo brat i ja vrbovani ceo zivot od vecinskog dela familije, posto je otac radio stalno preko, ostali na onoj lepsoj strani 🔴

Ali sam posle imao srece i tamo u Cg i ovde u Nisu, da u mom krsju svi navijaju za Zvezdu, u skoli, na ulici...

Jeste bio tezak onaj period njihove dominacije i naseg ponora, i to kako su se tada sepurili i sladili, i tvrdim, da mi to ne umemo!

Oni su svaku titulu toliko slavili, velicali, natrljavali na nos, svaku  pobedu, jedne godine su osvojili titule u Odbojci, Kosarci, Fudbalu, Vaterpolu, Rukometu...

E samo iz tog razloga podrzavam Covica, kakv god da je, dok su mi fudbal omrazili Terzic, Mrkela, Stankovic...pa ne mogu da uzivam kao sto su oni pod Stanojem u prvom mandatu, i Toletom.

Ali se u Kosarci radujem bas svakoj pobedi.

Ja znam da bi oni pobedu nad Liverpulom ishajpovali i vise od onog kad su pobedili Reala sa 0-0, da bi dva ulaska u ls i 3 prezimnjavanja u Ligi Evrope  za njih bili epski, prvo mesto u grupi, i tu im zavidim, sto im je svako jaje dvozucno, sto slave i ragbi, bocanje, vaterpolo...

Oni slave kad Mitrovic da gol u drugoj engkeskoj ligi, bodre Lokomotivu kad ju je vodio Nikolic, navijaju za Bajern zbog Lucica, Pljeskavdzije, Jaramaza...

Oni u ovim cemernim vremenima za njih, nalaze neku utehu u individualnim uspesima bivsih clanova Partizana.

Imaju i onu dvojicu Pantica i Tegeltiju i jos neku emisiju gde komentarisu fudbal i kosarku, ali ne propuste priliku da sire mrznju prema Zvezdi.

Ne svi, ali ogromna vecina njih zaista vise mrzi Zvezdu, nego sto voli Partizan, ili kako kaze Kopricvica da bi pre navijao za 11 Hitlera protiv Zvezde...

Prozivali su nas za novac, prosipali patetiku kako su ubogi sirotani, iako im niko nije nosio koseve, gasio struju, hapsio legende...

Dosao je Zeljko i to je dovoljno da se ponovo osokole, dovedeni brutalno skupi igraci, odjendom se ne postavlja pitanje para...a to je nista drugo, do licemerstvo.

Nismo mi cvecke, ali opet nismo skidali plocice sa pehara KRK, trener CZV nije pevao "kurva umire", nisu se samarale i gepekovale sudije, nisu se legende bole nozevima, nosile pistolje...

I zato je meni ovaj kup vazan, jer svaki put kad dodje do sudara sa nima, ja se setim svih onih godina, njihovog nasladjivanja, zato zelim pobedu, ali ne da bih im natrljavao na nos, ja to nisam nikad radio, bas iz razloga sto mi je cela familija crno-bela, i imam neko postovanje, i na tati retko pisem, a nikad ne provociram niti se macujem ili puftam posle pobeda...

Zakljucujem da su oni vernija kosarkaska publika od nas, da mi nismo uspeli da napravimo taj odnos u kosarci kao oni, i da ce nase godine dominacije pojesti skakavci, a da ce oni i dalje prepricavati Nju Kasl, fajnal forove, i izjednacavati uspeh u Istambulu sa onim nasim Iz Barija...a mi smo vec zaboravili i Liverpul, i epske duele sa Milanom, one penale sa Kopenhagenom, gol Kange Krasnodaru...

Naseli smo na pricu Tegeltije da kup nije bitan, a kad ga oni osvoje, odjednom je vazniji od titule u ABA ligi...na pricu da su oni autsajderi...

Epa ove god su po budzetu ispred nas i ako sav taj novac sprcaju u 0 trofeja, ne da je neuspeh, nego je fijasko.

Zato se uzdam u nase navijace, Radonjica, Kalinica, Dedu, Ivanovica, Lazica, Kuzmica, Mitrovica, Voltersa, Dobrica, Holinsa, Markovica, Vajta i Lazarevica, u njihov karakter i zelju, za mene su svi oni borci i ne sumnjam da ce dati sve sto ke do njih, kao sto to rade cele sezone uprkos povredama i virusu.

Idemo na KRK svim snagama.

  • Like 32
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, goldberg said:

Opet se vracamo na to da ti igraci ne bi bili van 12, nego bi morali da budu tu umesto nekoga. Dakle:

 

Madar - koliko bi navijaca bilo za to da nam na 1 igraju Wolters, Madar i Markovic (zaboravite ulogu Uskokovica za njega, zasto bi Izraelac to prihvatio?)

 

Kurucs - umesto koga? Lazic je mnogo bolji u odbrani, Dobric je mnogo bolji suter, Kalinic - suvisno je i pricati.

 

Koprivica - recimo Lessort i on umesto Kuzmica i Mitrovica.

 

Smailagic - dobro, jasno je da bi on odmah mogao u tim umesto Davidovca, ima kvalitet i verovatno je klub bio zainteresovan. On i nije prospekt, nudi stvari koje mnogo iskusniji igraci ne znaju da rade, zato i kosta toliko koliko kosta.

 

Vukcevic - nije bio dostupan.

 

Glas - dobar suter, da ga menjamo za Dobrica? Ko bi bio za.

 

Inace, ovakav roster:

 

Wolters, Ivanovic, Madar

Hollins, Dobric, Glas

Kalinic, Lazic, Kurucs

White, Smailagic, Vukcevic

Mitrovic, Kuzmic, Koprivica

 

moze sebi da priusti gornja polovina EL (ovoliki broj kvalitetnih igraca), dakle ni Baskonija, ni Zalgiris, cak ni Alba ili PAO, samo gornja polovina EL. Mozda je vreme da se prestane fantazirati da imamo 15 miliona evra godisnje na raspolaganju i da pogledamo sta hocemo - Dobrica ili Glasa, Ivanovica ili Madara, Koprivicu ili Kuzmica?

Niko nije bio po usima Zeljka da kupuje Kuruca, omasio je i to je njihov problem, ali to ne menja njegovu cenu.

Ne samo za Smajlija, nego smo bili zainteresovani i za Avramovica i Lesora, i naravno da svoj trojici vise odgovara igra u Evroligi  i sto su da kazes svi Zvezdasi, ali kad se ponudi koja stotina eura vise, nije tako tesko odabrati stranu.

Jos je gori slucaj sa Panterom i Ledejem, u tim slucajevima ni evropski velikani nisu mogli da ispariraju Partizanu, i to sve na foru "Zeljko zove", aha, how yes no.

Mislis ti da Zeljko stvarno igra za cvonjak, da je Mijailovic otisao na Zlatibor, lupio stapom u planinu i potekla reka para?

Mislis da je mladjani Tristan poludeo od zelje da Madrid zameni Beogradom, najjacu ligu Agrozivom, Evroligu-Evrokupom, el klasikom, domacim derbijem, da je kao sin bivseg Zvezdinog kosarkasa dosao iz ljubavi prema Partizanu za sitne parice? 

Ili je dobio garancije i kesovinu, kakvu Real nije mogao ili hteo da da?

Uporedjujes Glasa i Dobrica, na stranu sto im je to fantastican i jeftin zabod, Dobric ti je doneo titulu protiv Buducnosti, a na malom iz komsiluka je da dobaci jednog dana do toga i vise.

Pominjes Madara, opet kazem, Zeljko je tako birao, i taj klinja je dosao kao vunderkind i to se ne nalazi na buvljoj pijaci niti prodaje na tuce.

Ima Partizan problem da skupi domace igrace, pa ih preplacuje, i otuda Dangubic, Zagorac, igraci koji su preskupi, a prelosi za Partizan, a opet to nas problem nije, sami su sklapali sa njima ugovore.

Mur je klasican bek, na poziciji pleja, sa 0 asistencija u proseku, opet odluka Zeljka, i opet ne jeftina odluka.

Zeljko se precenio, to je fakat, mislio je da je Aba pickin dim, da ce sve ici po loju, da ce se ti mladi igraci kao na FM ukomponovati, da ce pod njegovom komandom i grotlom piune hale gristi ko Spartanci, ali to tako ide u filmovima, fali im samo Badi pas kosarkas za tu storiju.

Partizan sa dva nosioca koji gule citavu sezonu 30+ min nece imati sanse u eventualnom finalu protiv nas-nikakve!

I bice slatko gledati kako do juce jedan zaboravljeni igrac i prejeftino placen, kakav je Luka Mitrovic, izdominira skupocenog Lesora.

I nije li malo cudno da Savic kao Zvezdas dodje za sportskog direktora? Sin Trifunovica, Tarlaca, Vukcevica...bivsi Zvezdimi igraci i simpatizeri?

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Smesno je uporedjivati Zvezdu sa Realom. Real dovodi top projekte iz celog sveta, nama ostaje samo Srbija i to da se za njih koljemo sa Megom i Partizanom. Druga stvar, u Realu, te mlade igrace, koji su vrhunski talenti u svojim generacijama gledano na citavu Evropu, pokrivaju u igri cetri igraca placena po nekoliko miliona eura godisnje, dok bi u Zvezdi isti bili talenti  za nase standarde , koje pokrivaju cetri igraca, od kojih su tri placena do 300k godisnje i jedan sa 450+k. Kod njih je sansu dobijao Doncic, kod nas Rebic i Uskokovic. Kod njih Garuba kod nas Tejic. U pocetku su dobijali podjednake sanse, s tim da su se njihovi kvalitetom izborili za vise pa i za NBA, a nasi za Megu i Student centar.

Plasim se da se ovde i dalje gleda na 80- te 90-te i prizeljkuje sistem poslovanja iz tog perioda. Takvo sta je nemoguce, ovo je potpuno drugacije vreme. Mnogo mobilnije i sa mnogo vise mogucnosti za klince. Klinci nemaju moranje kao onda da karijeru grade preko Zvezde ili Partizana, danas mogu sa malo talenta da biraju gde ce da se razvijaju.

 A sto se tice Partizana, prosto nemamo mi taj novac. Pa tamo je Parahuski igrao za gotovo 600k po sezoni. Po meni jedino Smajlagic od svih navedenih talenata bi imao prostora za 15-20 minuta kod nas ostali ni za 5. A ko bi od nih za toliko dolazio. Plus ne bi mogli dobiti ni pola od onog sto su dobili novcano.

Po meni treba zaboraviti sve sto je do sada bilo i gledati unapred. Probati naci neki novi model, koji ce biti prilagodjen nasim mogucnostima. Prvi korak bi morao biti zaboravljanje na igrace od preko 33 godine. Ogroman novac smo spucali na takve, a sem Stratosa nam nijeden nije doneo nista. Cak bi i kao zvanicnu politiku kluba uveo pravilo da igraci preko 30 godina ne mogu dobiti ugovor preko 200k. Naravno ni to ne bi smelo da bude slovo iz Biblije, ako se pojavi sansa za angazovanjem igraca kao sto je Kalinic.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, propolis said:

Zato u Zvezdi treba da startni plej bude Uskoković, centar da bude onaj Djordjević sto ni u Igokei ne igra...

 

Ovo bukvalno niko nije napisao. Iskonstruisao si to sam. 

 

Ko kaze da starteti (nosioci) treba da budu Uskokovic i Djordjevic?
 

Ja licno, a ne vidim da je i neko drugi to napisao, to nisam napisao niti mislim. Ja samo kazem da se neka postena sansa mora davati mladima jer ce neko od njih i da se pokaze i odskoci, a kod nas je toga iz godine u godinu sve manje.

 

Tacno je da Real nije dobar primer pre svega jer imaju licencu za Evroligu, a i ispred tog, recimo Vukcevica imali su Yabuselea i Rendolfa. Pa je lako dati po neku sansu i klincu na nekim slabijim utakmicama, a uz to je tacno i da je njihova skauting sluzba odlicna i ima ogromna finansijska sredstva za rad.

 

Ali upravo u tome je i caka kod nas. Skauting nam je nula, nepostojeci, oslanjamo se na Miska da nam dovede igraca (nista on tu nije kriv), dovodimo izraubovane igrace kojima je motiv uzeti jos jedan dobar ugovor, dajemo ima poprilican novac a zauzvrat dobijamo sta? Osvajanje aba lige kao glavni i jedini cilj?

 

Lepo pise @Nemam_ti_kad iznad, a to vazi i za ostale pretendente na titulu u aba. Samounisticemo se borbom za ove male koske koje nam Djordi baca. Bacamo pare, ogromne pare, na jednogodisnje planove. To je sigurna propast.

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Crni said:

Cale mi je iz CG i ima dva brata i dve sestre i svako od njih ima po trodje dece, pokojni deda svi odreda navijaju za Partizan, izuzev Tate, Babe, brata i mene.

Ova srpska strana sa majcine strane jos i gora.

Ujak je ludi grobar, oblacio mene i brata u crno belo, srecom zapalio 1990. Za Australiju, pa nije uspeo da nas satanizuje. Majka moja zbog njega i dan danas voli Partizan iako je citav zivot prala crveno-belo.

Moj deda i njegova braca su takodje Partizanovci, ali su bili bas gospodstveni ljudi.

Baba isto po majci za Partizan, njen brat...

Kad su slave, rodjendani, prosto si u takvom deficitu da nije normalno.

Ali bas volim sto je cale bio drugaciji od svih svojih, pa preneo tu ljubav na nas, i sto smo brat i ja vrbovani ceo zivot od vecinskog dela familije, posto je otac radio stalno preko, ostali na onoj lepsoj strani 🔴

Ali sam posle imao srece i tamo u Cg i ovde u Nisu, da u mom krsju svi navijaju za Zvezdu, u skoli, na ulici...

Jeste bio tezak onaj period njihove dominacije i naseg ponora, i to kako su se tada sepurili i sladili, i tvrdim, da mi to ne umemo!

Oni su svaku titulu toliko slavili, velicali, natrljavali na nos, svaku  pobedu, jedne godine su osvojili titule u Odbojci, Kosarci, Fudbalu, Vaterpolu, Rukometu...

E samo iz tog razloga podrzavam Covica, kakv god da je, dok su mi fudbal omrazili Terzic, Mrkela, Stankovic...pa ne mogu da uzivam kao sto su oni pod Stanojem u prvom mandatu, i Toletom.

Ali se u Kosarci radujem bas svakoj pobedi.

Ja znam da bi oni pobedu nad Liverpulom ishajpovali i vise od onog kad su pobedili Reala sa 0-0, da bi dva ulaska u ls i 3 prezimnjavanja u Ligi Evrope  za njih bili epski, prvo mesto u grupi, i tu im zavidim, sto im je svako jaje dvozucno, sto slave i ragbi, bocanje, vaterpolo...

Oni slave kad Mitrovic da gol u drugoj engkeskoj ligi, bodre Lokomotivu kad ju je vodio Nikolic, navijaju za Bajern zbog Lucica, Pljeskavdzije, Jaramaza...

Oni u ovim cemernim vremenima za njih, nalaze neku utehu u individualnim uspesima bivsih clanova Partizana.

Imaju i onu dvojicu Pantica i Tegeltiju i jos neku emisiju gde komentarisu fudbal i kosarku, ali ne propuste priliku da sire mrznju prema Zvezdi.

Ne svi, ali ogromna vecina njih zaista vise mrzi Zvezdu, nego sto voli Partizan, ili kako kaze Kopricvica da bi pre navijao za 11 Hitlera protiv Zvezde...

Prozivali su nas za novac, prosipali patetiku kako su ubogi sirotani, iako im niko nije nosio koseve, gasio struju, hapsio legende...

Dosao je Zeljko i to je dovoljno da se ponovo osokole, dovedeni brutalno skupi igraci, odjendom se ne postavlja pitanje para...a to je nista drugo, do licemerstvo.

Nismo mi cvecke, ali opet nismo skidali plocice sa pehara KRK, trener CZV nije pevao "kurva umire", nisu se samarale i gepekovale sudije, nisu se legende bole nozevima, nosile pistolje...

I zato je meni ovaj kup vazan, jer svaki put kad dodje do sudara sa nima, ja se setim svih onih godina, njihovog nasladjivanja, zato zelim pobedu, ali ne da bih im natrljavao na nos, ja to nisam nikad radio, bas iz razloga sto mi je cela familija crno-bela, i imam neko postovanje, i na tati retko pisem, a nikad ne provociram niti se macujem ili puftam posle pobeda...

Zakljucujem da su oni vernija kosarkaska publika od nas, da mi nismo uspeli da napravimo taj odnos u kosarci kao oni, i da ce nase godine dominacije pojesti skakavci, a da ce oni i dalje prepricavati Nju Kasl, fajnal forove, i izjednacavati uspeh u Istambulu sa onim nasim Iz Barija...a mi smo vec zaboravili i Liverpul, i epske duele sa Milanom, one penale sa Kopenhagenom, gol Kange Krasnodaru...

Naseli smo na pricu Tegeltije da kup nije bitan, a kad ga oni osvoje, odjednom je vazniji od titule u ABA ligi...na pricu da su oni autsajderi...

Epa ove god su po budzetu ispred nas i ako sav taj novac sprcaju u 0 trofeja, ne da je neuspeh, nego je fijasko.

Zato se uzdam u nase navijace, Radonjica, Kalinica, Dedu, Ivanovica, Lazica, Kuzmica, Mitrovica, Voltersa, Dobrica, Holinsa, Markovica, Vajta i Lazarevica, u njihov karakter i zelju, za mene su svi oni borci i ne sumnjam da ce dati sve sto ke do njih, kao sto to rade cele sezone uprkos povredama i virusu.

Idemo na KRK svim snagama.

:23:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Milos 3.14 said:

Pa daungrejdovali smo jer nismo ni mi kao publika dali dečku šansu , a ni klub. Imaš školovanog centra, iz ozbiljne škole, sa top programa i ne uspemo da ga zadržimo 4-5 sezona, bez obzira na atletske limite, kao da centri rastu na grani. On je napadački odličan i sigurno bi imao ulogu u dobrom sistemu.

On bi mogao da bude neki light Štimac ili Bilan u smislu da bi donosio nešto u napad, a ne bi koštao previše.

Ovako će se i on kao i pomenuta dvojica namlatiti para preko grane jer drugi će umeti da cene taj napadački impakt.

 

Navodim njega kao primer mladog igrača i kako očekivanja nas navijača, ali i kluba mogu biti nerealna i kako nekad pojedu talente ( kad kažem talenat mislim na graničnog EL i odličnog EK igrača pošto je sve drugo maltene nespojivo sa CZ )odnosno mlade igrače.

Ristic je sve samo ne jeftina varijanta.

U prvoj sezoni je kao projektovani treci centar iza Oja i Zirbesa imao 200 k.

 

Sledecu godinu je trebao imati 250 k , a Tomic na njega nije racunao u EL pa je otisao u Rusiju.Imao je i dobrih partija ali pre svega u KLSu dosta manje sansi je dobijao u ABA ligi. 

Treca godina ugovora  preko 300 k .

Ima malo i do igraca da li zele da imaju ulogu treceg centra i da li bi taj isti Ristic pristao da bude treci centar u ovom sastavu tj da li se klubu isplati da za poziciju treceg centra placa preko 300 k godisnje.

Centri,plus domaci sebe jako cene.

 

Ne bih o ceni Stimca i koliko i dalje drzi cenu. 

 

Jovic je npr trazio 550 k za ovu sezonu ali i to pre povrede posle duge pauze.

Posle povrede vise se nije pricalo o cifri ali i on nije zeleo da orihvati bilo sta od KKCz dok je pod povredom jer je neizvestan bio period njegovog oporavka sto se na kraju ispostavilo kao suvise dug period za nas. 

Edited by Šarac
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Chaos Is Me said:

 

Dobar post ali sa jednim delom se baš i ne slažem. Šta podrazumevaš pod iskorakom koji je KKCZ morala da napravi za ovih 7, 8 sezona igranja EL? Na koji način? Iskorak često nisu sposobne da naprave ni mnogo bogatije ekipe koje imaju A licencu, kamo li mi koji svake godine strepimo da li ćemo igrati EL dogodine. Realnost je da ćemo mi uvek biti EL sirotinja. Mi smo klub koji se finansira iz državnog/gradskog (u svakom slučaju javnog) budžeta, a EL je komercijalno neisplativo takmičenje, tako da nema tu nekog realnog prostora za veći klupski budžet osim uz neviđeno bahaćenje državnih struktura koje delegiraju novac. Ne vidim ni da nam je promakao neki neviđeni talenat koga smo mogli izbaciti u konkurenciji Mege, bogatih evropskih klubova, koledža itd. 

Počeo juče da kuckam odgovor na telefonu, baš onako detaljno, ali nisam stigao da završim, a posle nisam bio u sličnom raspoloženju da ulazim u sitna crevca. Nisam ni sada, zato kratko: pod iskorakom smatram ozbiljan napad na F4 u bar jednoj od navedenih 7-8 sezona i/ili bar još par nastupa u plej-ofu. Svedoci smo da skoro svake sezone "nešto malo fali" da napravimo pravu priču - nekad je to centar, nekada plej, nekada trener. Pošto ne verujem da je neko na nas bacio crnu magiju, onda je verovatno problem u menadžmentu kluba koji nije sposoban da izađe iz začaranog kruga grešaka u proceni, preplaćivanja igrača ili otplaćivanja starih dugova. Sa budžetima koji smo imali, najmanje što nam je trebalo su te greške koje i bukvalno i u prenesenom značenju skupo plaćamo. A mi smo napravili dosta takvih grešaka.

Ja bih voleo da mislim da je samo novac problem, ali mislim da nije. Novac je svakako preduslov, ali nije presudan, inače Žalgiris ne bi ušao na F4 2017/18 sa budžetom koji je pripadao donjem domu EL. Ako je mogao Žalgiris, mogli smo i mi.

 

Što se tiče talenata, ja i dalje tvrdim da ih ima u Srbiji i okruženju (uvek može i neki mladi stranac koji obećava, ali više kao izuzetak nego pravilo). Pravi problem, koje je lepo primetio i objasnio Manu, je naš rad u mlađim kategorijama, gde se deca dovode na buljuke, po 6, 7, 8 novih igrača svake godine u svim selekcijama, gde se jure akceleranti i deca sa nadprosečnim fizikalijama, da bi se osvojila ta neka Jedinstvena ili kvalitetna liga koja u principu ne znači ništa za razvoj dece, već ima za cilj da pokaže našu dominaciju u svim starosnim kategorijama. Ali eto, u prošloj sezoni mlađe kategorije Zvezde nisu osvojili NIŠTA, od pionira do juniora, pa ako to nije onaj poslednji signal da deceniju i više radimo katrasrofalno sa mladim igračima, onda ne znam šta je.

 

To što nam Mega kupi najtalentovanije klince nije samo do Mege, nego ima i do Zvezde. Mislim, kapiram da je najlakše optužiti Miška i njegove nefer kompetitivne prednosti koje se oličavaju u funkciji najuticajnijeg menadžera u košarci na ovim protorima, a i šire. No, možemo i da pogledamo u naše dvorište, ako nije problem. Da ne ponavljam reči iz prethodnog pasusa, dodao bih samo i vrlo problematično handlovanje igrača koji su bili prepoznati kao veliki talenti, ostali u Zvezdi ili se kalili u FMPu, a onda kada je trebalo da se ostvare i u seniorskoj košarci, došlo je do kraha. Možemo uvek da se pitamo da li bi Simanić i Radanov možda više napredovali u nekom drugom klubu i da li bi im taj klub dao više minuta i pokazao više strpljenja. Kada na ovo naklemimo i priču da Zvezda "ne može da razvija talente jer juri rezultate", onda nije ni čudo što zbog svega ovoga deca u širokom luku zaobilaze naš klub i idu u Megu, prep school, koledž ili na neko šesto mesto. Evo npr. malog Jovića je Miško doveo kada je imao 14 ili 15 godina i to posle meča u kome je on dao 11 trojki. To je Mišku i Tadiji bilo dovoljno. Čoviću nije, ako je uopšte i imao info sa te utakmice ili ako smo uopšte pratili tu talentovanu decu po raznim ligama. I sad mi kukamo što je on tamo. Slično je za Đurišića, koji je još mlađi i koji se celu godinu kalio u OKK seniorima. Zašto Zvezda nije dala Simaniću i Radanovu svu slobodu u našem "razvojnom klubu"? Pa zato što to nije naš razvojni klub, već Čovićeva igračka koju mnogo voli i koju neće dati Zvezdi za sve njene potrebe, već samo pod uslovima koji njemu odgovoraju i od kojih ima koristi. Čemu FMP u ABA ligi, ako mu je funkcija da bude razvojni klub Zvezde? Opet isti odgovor. I opet jedan od bitnijih problema koji se naslanja na rad sa mlađim kategorijama. Kad sve to postane praksa koja traje deset godina, onda dolazimo do sadašnjeg vremena kada se pitamo gde su ti talenti, pa se onda ubaci najlakši odgovor koji skida odgovornost sa velikog rada i truda oko te dece, a on glasi - pa nema ih.

  • Like 12
  • Love 1
  • Thanks 6
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, Šarac said:

Jovic je npr trazio 550 k za ovu sezonu ali i to pre povrede posle duge pauze.

Posle povrede vise se nije pricalo o cifri ali i on nije zeleo da orihvati bilo sta od KKCz dok je pod povredom jer je neizvestan bio period njegovog oporavka sto se na kraju ispostavilo kao suvise dug period za nas. 

samo sto eto pefi ne da i dalje nije proigrao, vec ne moze ni fizicki da bude prisutan duze od 5 minuta, odma trazi zamenu... dok je jovic imao 32 minuta protiv asvela..

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Milos 3.14 said:

...

 

Navodim njega kao primer mladog igrača i kako očekivanja nas navijača, ali i kluba mogu biti nerealna i kako nekad pojedu talente ( kad kažem talenat mislim na graničnog EL i odličnog EK igrača pošto je sve drugo maltene nespojivo sa CZ )odnosno mlade igrače.

 

Apsolutno si u pravu. I recimo da za momenat zaboravimo klub ovde i da progovorimo samo o navijačima. Prosečni navijač Crvene zvezde je hodajuči oksimoron. Buni se što klub ne daje mladima šansu, a u sledečoj rečenici kaže da Uskoković nemože da bude treči plej, jer šta ako se povredi jedan od ove dvojice ispred njega...

 

 

9 hours ago, Losmi17 said:

Ne bi tako rano.

To je i vise nego ocigledno.

Ali ako ti je lakse da verujes u to, slobodno.

Za Doncica niko ni u najludjim snovima u kadetima nije mogao da predvidi ovo sto se sad dogadja.

Al tebi svaka cast, mora da si pored Rajlija drugi najbolji GM na svetu.

 

Verovatno nije ni igro kadete. Ustvari možda i jeste, sa 11 godina.

 

Moja poanta je da je bezveze poredeiti našu situaciju sa Realom i največim talentom kojeg je evropska košarka dala u zadnjih x godina. Treba razumeti da mi jednostavno nemamo pristup ni prvoj klasi domačih talenata, a kamoli evropskih. A očekuje se da toj drugi klasi talenata damo ozbiljnu šansu, a da naravno ne izgubimo tesnu završnicu protiv tog istog Rela u EL, sa kim se poredimo. Malo su nerealna ta očekivanja.

 

Mi smo ustvari čak bili do nekih talenata i previše strpljivi. O tome svedoče njihove kariere posle Crvene Zvezde.

 Sječam se i kuknjave za ovima što su zbrisali i pre dobijene šanse. Kad je otišo najbolji strelac one generacije što je uzela EL. Voja Stojanović ili kako mu beše ime. Otišo tad u drugu italijansku ligu, ako sam dobro zapamtio. Progugla sad da vidim gde je. Još uvek u drugoj italijanskoj ligi.

 

Sad, bolje pitanje je zašto mi nemamo pristupa toj prvoj klasi domačih talenata, a i što je generalno broj takvih igrčaa iz godine u godinu manji u srpskoj košarci. Niko ne može da me ubedi da nema talenta. Samo se izgleda ne radi sa njima kako treba u tim omladinskim kategorijama. Znači, trebalo bi dati više u razvoj mladih igrača, logično.

Ali onda dođemo do toga da smo to u prošlosti več radili, i da return on investment i nije bio baš neki. I tako si onda u situaciji gde ti svaki evro znači za prvi tim, a ti treba da ulažeš neke sume u mlade kategorije gde ti najbolji strelac na kraju kaže ma ko vas jebe ode ja u Orlandinu. I aj sad budi pametan...

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, СтелаРоса said:

Nedovic potvrdio pricu da je 2020. hteo u Zvezdu, ali ga tadasnji trener Obradovic nije zeleo. 

 

 

jedino mama može da poželi nedovića. 

jedini kvalitet mu je što je zvezdino dete i dobar momak. za zirbesove pare, može, mada je zirbes bar smešan čovek.

eto recimo, da li biste loyda ili nedovića, za slične novce, 2020e. meni je smešna dilema.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, uini said:

 

jedino mama može da poželi nedovića. 

jedini kvalitet mu je što je zvezdino dete i dobar momak. za zirbesove pare, može, mada je zirbes bar smešan čovek.

eto recimo, da li biste loyda ili nedovića, za slične novce, 2020e. meni je smešna dilema.

 

Jbg, nemogu da provalim dal si sarkastičan. Ako nisi, ne slažem se u ovom slučaju sa tobom.

 

Istina je da je Nedović često povređen i da nije bek kakvog bi Radonjić prvog birao, ali uvek ima par mesta otvorenih za igrače koji donose nešto drugačije. Pa i ovogodišnji roster je pun "kompromisa" što se toga tiče. Jednostavno igrače tog kvaliteta moramo uzeti ako nam se nudi po nekoj normalnoj ceni. Naravno, nebi dao za njega isti procenat budžeta kao za Kalinu, ali malo ispod Loyda bi verovatno bilo razumljivo.

 

Btw, mi dosta puta pomenemo kako je nekima igračima jedini plus to što je domači. I ako to jeste istina u nekim slučajevima, u nekima je i veliki minus. A Nedović je po mom mišljenju jedan od najboljih primera. Da njegovu veštinu spakuješ u tamnoputog igrača sa prezimenom Jones, mislim da bi večina imala o njemu pozitivnije mišljenje. Ali ajde, možda i grešim

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Don Radonja said:

U pitanju je prosla sezona @L' Imperatore tad je Sale bio trener.

 

3 minutes ago, uini said:

daklem, loyd vs nedovic leta 2020e, objektivno. to je taj slican kalibar, slicna cena, ne moze da upadne umesto nekog drugog (osim ako opet ne krenemo sa gimnastikom (nije imperator to praktikovao), tri average igraca iz tima za nedu) 

 

Aha, ok. Ako pričamo o toj sezoni, onda razumem. Posebno sad ovako in hindsight, teško mo mogli da ubodemo bolje od Loyda.

 

Ja sam više pisao onako generalno, više misleči na buduče prelazne rokove, nego na prošle.

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, L' Imperatore said:

 

Da njegovu veštinu spakuješ u tamnoputog igrača sa prezimenom Jones, mislim da bi večina imala o njemu pozitivnije mišljenje. 

 

Meni se vise svidja Smit, nekako mi drazi ....  ako smo vec kod Petrovic, Jovanovic varijante

Link to comment
Share on other sites

https://www.mozzartsport.com/kosarka/vesti/budzeti-evrolige-spancima-40-miliona-cska-maksimum-za-plate-u-zvezdi-vise-nego-u-albi-asvelu-i-zalgirisu/412235

 

 

I nismo bas sirotinja kako se ovde predstavlja, 5,2 neto miliona na strucni stab i tim komplet. 

 

Alba recimo ima 3 neto. Monako 5,8 miliona neto, Zalgiris 4,3, Uniks 6,5....

Lion 4...

 

Edited by Dl91
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Dl91 said:

https://www.mozzartsport.com/kosarka/vesti/budzeti-evrolige-spancima-40-miliona-cska-maksimum-za-plate-u-zvezdi-vise-nego-u-albi-asvelu-i-zalgirisu/412235

 

 

I nismo bas sirotinja kako se ovde predstavlja, 5,2 neto miliona na strucni stab i tim komplet. 

 

Alba recimo ima 3 neto. Monako 5,8 miliona neto, Zalgiris 4,3, Uniks 6,5....

 

 

Pa kada imamo preskup strucni stab 🤣🤣

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, СтелаРоса said:

Nedovic potvrdio pricu da je 2020. hteo u Zvezdu, ali ga tadasnji trener Obradovic nije zeleo. 

 

http://www.b92.net/sport/kosarka/vesti.php?yyyy=2022&mm=02&dd=15&nav_id=2105679

 

Kada bi nekako sacuvali Kalinu za narednu sezonu i doveli Nedovica, mozda i Jovica... 

 

Samo lud čovek bi doveo Nedovića kao prvu napadačku opciju na beku.

 

Prvo, čovek je pokretna ambulanta i nikada ne znaš hoće li propustiti najbitnije utakmice ili deo sezone, a drugo, ekstremno nizak košarkaški IQ, što se pogotovo održava na defanzvu. O decision making-u da ne započinjem priču, tu bi se dala izraditi doktorska disertacija.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...