Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

223 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      96
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

4 minutes ago, uini said:

 

ni ovaj forum sigurno nije srpski, prvo zato što učestvuje i doprinosi puno ljudi iz regiona koji i nisu srbi a drugo zato što, makar ja, ne uspevam da pronađem pozitivnu konotaciju na termin "srpski" a da ne ide uz termin "košarka", "rakija" ili "roštilj" otprilike.

 

možda sam dodatno iziritiran što svakog dana gledam otpad, često maloletan, kako brani mural ratnog zločinca i širi okolo srpske zastave, kao da ona nije i moja, već baš njihova. štagod da je, ne šalje pozitivne vibre.

 

 

Dok sam pisao taj deo koji si kvotovao pomislio sam da neko moze da odreaguje kao ti... Mozda nisam izabrao najsrecniju formulaciju.. 

 

Sto se mene licno tice , slazem se s tobom 100%..

Samo bih hteo da forum ne bude ni srpski ni "ustaski".. Vec ono sto forum treba da bude, kao Forum Romanum, dok ga jedna ideologija nije prevratila u jednoumlje, posle toga to je bila direktna, jednosmerna ulica u Campo Vaccine (pasnjak na kome su jedino krave setale).. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, quentin said:

Baš sam mislio da pitam kakav je to srpski forum i zašto tačno je važno da forum bude srpski...

 

Pretpostavicu da ti je jasno koliko ljudi ne razlikuje patriotizam od mesavine nacionalizma, ksenofobije i nacizma. 

 

U tome lezi kljuc problema celog naseg drustva.

 

Kada danas prosecnom Srbinu kazes da je dobro biti patriota i voleti svoje, on to shvati kao da je dobro biti ksenofob i mrzeti druge.

 

Tako da naravno da niti jedan forum nema nacionalnost pa tako ni ovaj.  Pokusaj brojanja krvnih zrnaca upravo je i bio aktuelan na pokojnom forumu navijaca, pocevsi od nacionalnosti, preko clanskih karata pa do nekih banalnih stvari poput dijalekata i slicno. Tuzno je sve to, bilo je potencijala da se stvore dobre stvari tamo, ali ta neka bolesna ambicija severa da budu veci katolici od pape ih je kostala nezdrave atmosfere. Svako nosi svoj krst. Ima tamo bas dosta kvalitetnih ljudi pa cemo ih nadam se videti i ovde. Naravno, ocekujem i navalu klerofasista, ali oni ce se sami otkriti jako brzo. Nasa moderacija lako provali ko je ovde zalutao.

 

Toliko o njima, barem od mene. Nastavljamo dalje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, d3jan said:

A  je li problem neki i da bude srpski 😄 ? Imam utisak, kao da bi to smetalo nekome 😄

Nema šta da mi smeta, i ja sam Srbin, ali pitam se kako internet forum koji je po definiciji otvoren i pristupačan svima koji barataju jezikom koji se ovdje koristi može ili treba da bude srpski ili bilo kakve druge nacionalne odrednice?

I šta znači da je srpski. Da svi koji pišu moraju da dokažu da su Srbi? Ili da su iz Srbije? Ili će lektorski tim brisati sve što nije na srpskom jeziku, ili na ćirilici? Ne kapiram koje uslove forum treba da ispuni da bi bio srpski.

Forum pripada svima koji na njemu kreiraju sadržaj uz poštovanje forumskih pravila.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, quentin said:

Nema šta da mi smeta, i ja sam Srbin, ali pitam se kako internet forum koji je po definiciji otvoren i pristupačan svima koji barataju jezikom koji se ovdje koristi može ili treba da bude srpski ili bilo kakve druge nacionalne odrednice?

I šta znači da je srpski. Da svi koji pišu moraju da dokažu da su Srbi? Ili da su iz Srbije? Ili će lektorski tim brisati sve što nije na srpskom jeziku, ili na ćirilici? Ne kapiram koje uslove forum treba da ispuni da bi bio srpski.

Forum pripada svima koji na njemu kreiraju sadržaj uz poštovanje forumskih pravila.

Ko je rekao da, ako je srpski forum, to znači da ne može niko drugi sem Srba pisati ?

 

Pa isto kao kada bih ti naveo neko srpsko jelo, šta bi ti rekao nije srpsko jer svi ga mogu jesti i praviti 😄 ?

 

Valjda je ovaj forum organizovan u Srbiji, ili grešim nešta ? 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, d3jan said:

A  je li problem neki i da bude srpski 😄 ? Imam utisak, kao da bi to smetalo nekome 😄

Nije problem ali bi bilo dosadno brate.

Forum je zamisljen tako da se pise o sportu, politici, kulturi, drustvu, aktuelnim desavanjima...

Kad bi se samo pisalo o srpskom segmentu svega ovoga bilo bi nekako poprilicno, sta znam, bezze.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ajd ne gnjavite sa nebitnim temama. Naravno da kada odem na forum na engleskom jeziku zvacu ga engleski ako na njemu pise najvise engleza, americki ako pisu uglavnom amerikanci itd, iako na njima naravno da mogu ucestvovati ljudi iz celog sveta. Ovde kad se pomene tako nesto kao da neke ljude zaracem oprljis po dupetu. 

  • Like 13
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, d3jan said:

Ko je rekao da, ako je srpski forum, to znači da ne može niko drugi sem Srba pisati ?

 

Pa isto kao kada bih ti naveo neko srpsko jelo, šta bi ti rekao nije srpsko jer svi ga mogu jesti i praviti 😄 ?

 

Valjda je ovaj forum organizovan u Srbiji, ili grešim nešta ? 

 

Sta znaci konkretno da bude srpski forum?

Da ga nazovemo Srpski vox92? Da se ova tema zove Srpska KKCZ? Srpski Tata? Srpske Vakcine?

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Karakondzula! said:

Hiljadu ljudi na hiljadu razlicitih nacina voli Zvezdu. Gasenje Zvezdaskog foruma, uz sva neslaganja i razlicitosti ne moze biti dobro.

Preziveli smo teska vremena slozni i sada ovo... Verujte da najvise likuju neprijatelji.

Vazda smo sami sebi bili najveci neprijatelj, pre svega oni koji donose neke odluke, onda i svetina koja navija ili "navija"...

Edited by Manoly
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, uini said:

 

ni ovaj forum sigurno nije srpski, prvo zato što učestvuje i doprinosi puno ljudi iz regiona koji i nisu srbi a drugo zato što, makar ja, ne uspevam da pronađem pozitivnu konotaciju na termin "srpski" a da ne ide uz termin "košarka", "rakija" ili "roštilj" otprilike.

 

možda sam dodatno iziritiran što svakog dana gledam otpad, često maloletan, kako brani mural ratnog zločinca i širi okolo srpske zastave, kao da ona nije i moja, već baš njihova. štagod da je, ne šalje pozitivne vibre.

Mislim da bi valjalo da ipak stvari nazovemo pravim imenom - vox92 jeste srpski, ali i internacionalni forum, što bi se reklo, svetski a naš. Srpski ne znači "nacistički", "fašistički" niti "rasistički", bez obzira na činjenicu da postoje mnogi majmuni koji se kunu u srpstvo a slave zločince i fašiste. Zašto je objektivno srpski (pre svega) - pa, kad bi npr. u Hrvatskoj preneli neki trač sa vox92 ("stiže Frimen" npr.), vest bi bila otprilike "na srpskom (ili srbijanskom, kako u BiH i Hrvatskoj vole da kažu) forumu vox92 najavljen je dolazak" itd.

Dakle, ovaj forum je srpski isto kao što je cdm forum crnogorski ili forum.hr hrvatski. 

 

Takođe, za razliku od tebe, ja povezujem mnogo toga pozitivnog uz termin "srpski", navešću samo neke stvari i imena: Milanković, Tesla, Pupin, Njegoš, Kiš, Marina Abramović, prvi pokret otpora Hitleru, antifašizam itd.

 

Isto kao što pojam "hrvatski" ne povezujem najpre sa ustaštvom, jer nijedna nacija ne zaslužuje da prva asocijacija bude na ono najmračnije iz njihove istorije. IMG_20211216_100101.thumb.jpg.ba8d97580276513d2b687d6953738524.jpg

 

Evo i ključnog dokaza, pošto Google sve zna, pitao sam ga nešto i evo rezultata 😛

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Znači jedan šut određuje sudbinu Hollinsa?

Da je pogodio bilo bi vratio se zver itd itd.

Sada nije ušla, sledeća će ući. Ja to tako gledam.

Ima dovoljno vremena da se iskupi za ovo. Za mene kao navijača dovoljno je da je momak požrtvovan, da ne pravi probleme na profesionalnom planu.

 

Šut može da uđe ili ne ali je jako bitno da je momak na mestu jer to ne može da se popravi dok šut može.

Ne krije se, uzima šuteve koje doduše pogađa u slabijem procentu ali osećam da će to da se preokrene.

Šta se dešava sa Cirbesom?

 

Edited by Johnny Štulić
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Clash said:

Sta znaci konkretno da bude srpski forum?

Da ga nazovemo Srpski vox92? Da se ova tema zove Srpska KKCZ? Srpski Tata? Srpske Vakcine?

Nemamo jos naše vakcine, ali eto imaju bratija Kinezi, je li pogrešno njih nazvati kineskim vakcinama ? Iako ih koriste Srbi, jrvati, Bošnjaci itd.

ovo je srpski forum, kao što u hrv imaju svoje neke forume... ali to ne znači da drugi ljudi ne mogu pisati na njima, majku mu..

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Stvarno drvite sa nebitnim temama.

Reci da je srpski forum je problematicno isto koliko i reci da je minhenski Bajern, beogradski Partizan ili da je Mancester city engleski klub. Ko hoce da nadje problem moze naci u svemu, ukoliko gleda iz tog ugla.

A sto je ugasen tamo forum i ko ga je ugasio, posto ne zalazim tamo?

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Johnny Štulić said:

Ima dovoljno vremena da se iskupi za ovo. 

 

Nema vise vremena za bilo sto. 

 

Tj nema covek ni za sta ni da se iskupljuje, on je koristan clan rotacije. Treba tim da se osvezi sa boljim napadacem jer je poslednja sansa za top8, zasto to neko izjednacava sa tim da Holins zbog toga mora dobiti sut kartu ni meni nije jasno. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Clash said:

Nije problem ali bi bilo dosadno brate.

Forum je zamisljen tako da se pise o sportu, politici, kulturi, drustvu, aktuelnim desavanjima...

Kad bi se samo pisalo o srpskom segmentu svega ovoga bilo bi nekako poprilicno, sta znam, bezze.

 

 

.

 

Kao da si citao Curcullio Plautusa iz 5 veka). 

Najbolji opis Forum Romanuma koji imamo.. 

 

Plautus gives the reader the sense that one could find just about every sort of person in the forum—from criminals and hustlers to politicians and prostitutes. His summary reminds us that in the city of Rome the Forum Romanum was the key political, ritual, and civic center. 

 

Link to comment
Share on other sites

Odosmo daleko, ali malo mi je iritantno što pojedincima smeta to "srpsko", jako iritantno i žalosno. Sutra će biti, ne smeš zvati jednog od najvećih sportista svih vremena, Đokovića, Srbinom.

Edited by d3jan
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, mmajstor said:

 

Nema vise vremena za bilo sto. 

 

Tj nema covek ni za sta ni da se iskupljuje, on je koristan clan rotacije. Treba tim da se osvezi sa boljim napadacem jer je poslednja sansa za top8, zasto to neko izjednacava sa tim da Holins zbog toga mora dobiti sut kartu ni meni nije jasno. 

Kada sam napisao da se iskupi svakako nisam mislio da ako opet promaši nešto slično da mu se da karta u jednom pravcu. 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, mmajstor said:

Ajd ne gnjavite sa nebitnim temama. Naravno da kada odem na forum na engleskom jeziku zvacu ga engleski ako na njemu pise najvise engleza, americki ako pisu uglavnom amerikanci itd, iako na njima naravno da mogu ucestvovati ljudi iz celog sveta. Ovde kad se pomene tako nesto kao da neke ljude zaracem oprljis po dupetu. 

 

na comment sectionu o knicksima na kojem učestvujem, piše 90% amera i cca 50% njujorčana, pa ga niko ne zove američki ili njujorški forum, već knicks forum, blog, kako god.

 

i naravno da kad se tako nešto pomene bude kao da nekog opečeš žaračem, zato što mi kao društvo nismo uspeli da raskrstimo sa sobom šta je nacionalizam a šta patriotizam, uprkos sramotnoj istoriji čiji smo deo u aktuelnih 30ak godina. naprotiv, svakog dana je sve grđe, tako da ja lično ne volim olako da prelazim preko takve stavke koja može izgledati banalna ali uopšte nije naivna.

  • Like 4
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...