Jump to content

KK Partizan 2021/22 - New dawn


Nelson Bighetti

Recommended Posts

2 hours ago, Sector said:

Je li moguće da vam Lessort ne valja? :classic_mellow:

 

Meni valja.

 

Dobro rešenje, po meni. Jedino što bi bilo puno bolje da smo ga doveli u avgustu, do sada bi se ukopčao sa Željkom. Ovako nas čeka novo bolno uklapanje, posebno u odbrani, ali ok, jasno je da nije bila ista cena u avgustu i sada.

U okviru toga: problem je i činjenica da  je igrao malo, 60 minuta za celu polusezonu maltene. U izraelskoj ligi nije igrao. Za nas bi bolje bilo da je u full kondiciji, pošto on nije upotrebljiv kada nije na max.

Gledam sad, poslednji meč koji je baš igrao je bio polovinom oktobra.

 

Slažem se i sa onima koji kažu da nam je trebao drugačiji profil, ali traženje tog "skok+odbrana" igrača u Evropi je nemoguća misija u ovom trenutku, a opet dovođenje nekoga iz SAD, ko će se prvi put sresti sa evropskom košarkom, bi tek bilo strašno rizično.

 

Ono što je po meni pozitivno tu:

  • Popraviće skok, koji nam je ogroman, ogroman problem. 
  • Imaćemo pik opciju više, mislim da bi on baš mogao da klikne sa Madarom.
  • Odbrana obruča, iako nije ne znam kakav tu, opet će doneti poboljšanje. 
  • Rotacija visokih, o kojoj smo toliko pričali, gde bi stvari došle na neki normalan tok, ali samo pod uslovom da su svi zdravi.
  • Uklapanje i fizička sprema - posle Lokomotive sledi niz lakših tekmi od skoro mesec dana  Mega, Zadar, Split, na strani Studentski, pa kući Hamburg kao prva ozbiljna tekma. Skoro 30ak dana i 5 tekmi, za uhodavanje.
Edited by realno *w
  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

Zezanja bez (to cemo na Tati), veoma dobar potpis. Cestitke. 

 

Em vam fali mesa pod kosem (a Lessort donosi i skok i gradjenje, i egzekuciju), em dolazi igrac koji vrlo dobro zna prilike u nasoj kosarci, pa cak zna i srpski (jos pasos da se sredi) pa nece mnogo vremena biti potrebno da se adaptira.

 

Ja sam se nadao da bi iz istih ovih razloga bio dobar za nas, ali... JBG.  

 

Link to comment
Share on other sites

Zezanja bez (to cemo na Tati), veoma dobar potpis. Cestitke. 
 
Em vam fali mesa pod kosem (a Lessort donosi i skok i gradjenje, i egzekuciju), em dolazi igrac koji vrlo dobro zna prilike u nasoj kosarci, pa cak zna i srpski (jos pasos da se sredi) pa nece mnogo vremena biti potrebno da se adaptira.
 
Ja sam se nadao da bi iz istih ovih razloga bio dobar za nas, ali... JBG.  
 
Kakav pasos i zasto?!

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alek The Great said:

Kakav pasos i zasto?!

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
 

 

Valjda misli da ne bi imao status stranca, ali u pitanju je reprezentativac Francuske tako da je svejedno stranac, jer mi imamo idiotsko pravilo o "kosarkaskom" drzavljanstvu.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, realno *w said:

 

Meni valja.

 

Dobro rešenje, po meni. Jedino što bi bilo puno bolje da smo ga doveli u avgustu, do sada bi se ukopčao sa Željkom. Ovako nas čeka novo bolno uklapanje, posebno u odbrani, ali ok, jasno je da nije bila ista cena u avgustu i sada.

U okviru toga: problem je i činjenica da  je igrao malo, 60 minuta za celu polusezonu maltene. U izraelskoj ligi nije igrao. Za nas bi bolje bilo da je u full kondiciji, pošto on nije upotrebljiv kada nije na max.

Gledam sad, poslednji meč koji je baš igrao je bio polovinom oktobra.

 

Slažem se i sa onima koji kažu da nam je trebao drugačiji profil, ali traženje tog "skok+odbrana" igrača u Evropi je nemoguća misija u ovom trenutku, a opet dovođenje nekoga iz SAD, ko će se prvi put sresti sa evropskom košarkom, bi tek bilo strašno rizično.

 

Ono što je po meni pozitivno tu:

  • Popraviće skok, koji nam je ogroman, ogroman problem. 
  • Imaćemo pik opciju više, mislim da bi on baš mogao da klikne sa Madarom.
  • Odbrana obruča, iako nije ne znam kakav tu, opet će doneti poboljšanje. 
  • Rotacija visokih, o kojoj smo toliko pričali, gde bi stvari došle na neki normalan tok, ali samo pod uslovom da su svi zdravi.
  • Uklapanje i fizička sprema - posle Lokomotive sledi niz lakših tekmi od skoro mesec dana  Mega, Zadar, Split, na strani Studentski, pa kući Hamburg kao prva ozbiljna tekma. Skoro 30ak dana i 5 tekmi, za uhodavanje.

 

Da probam da napišem nešto kao ozbiljno. U odbrani, nismo dobili ništa. Ili ćemo morati da je redukujemo  na jednodimenzionalno "svi preuzimaju sve", dok je on u petorci.Jer čoek ne dobacuje dalje, jednostavno nije u stanju. U napadu...ima da kunemo ko Vjerica Radeta, dan kada je potpisao. Delom zbog toga što nemamo pleja, delom zbog toga što lik ni sa Teodosićem ne bi pružio ništa,a čeka ga "saradnja" sa našim bekovima koji prvo gledaju koš...hm. Dobra stvar, produžićemo Ledeju rok trajanja, a i Lesorovim čestim klupiranjem, ni Koprivica neće ostati bez svojih minuta...neka nam je Manitu u pomoći.

 

I da, mislim da smo se sa otpuštanjem Mozlija,zajebali za sve pare.Da je ostao, do sada bi već bio našpanovan na pravi broj obrtaja. Će vidimo štać da bidne.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Mislim da je potpis Lesora odlicna stvar za kkp. Donijece mnogo cvrstine , energije, atletike i zastite. Da li ce biti dovoljno za trofeje ne moze niko da kaze. Svakako sanse sa njim rastu. To je igrac koji je dosta napredovao u odnosu na prosli mandat u Aba ligi a nekako imam utisak da su se na njega slomila koplja i da su mu pripisivali vecu ulogu nego sto je imao tada. Doci ce do promjene minutaze ali mislim da tu Balsa nece nista izgubiti. Ipak je jos zelen za plej of tekme.  

Link to comment
Share on other sites

 
Valjda misli da ne bi imao status stranca, ali u pitanju je reprezentativac Francuske tako da je svejedno stranac, jer mi imamo idiotsko pravilo o "kosarkaskom" drzavljanstvu.
Aman, pusti coveka da odgovori, mozda je mislio nesto drugo. Ili ima info koje mi nemamo!
U svakom slucaju, ona takmicenja koja su nama bitna nemaju takva ogranicenja.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, KockoOblo said:

 

Da probam da napišem nešto kao ozbiljno. U odbrani, nismo dobili ništa. Ili ćemo morati da je redukujemo  na jednodimenzionalno "svi preuzimaju sve", dok je on u petorci.Jer čoek ne dobacuje dalje, jednostavno nije u stanju. U napadu...ima da kunemo ko Vjerica Radeta, dan kada je potpisao. Delom zbog toga što nemamo pleja, delom zbog toga što lik ni sa Teodosićem ne bi pružio ništa,a čeka ga "saradnja" sa našim bekovima koji prvo gledaju koš...hm. Dobra stvar, produžićemo Ledeju rok trajanja, a i Lesorovim čestim klupiranjem, ni Koprivica neće ostati bez svojih minuta...neka nam je Manitu u pomoći.

 

I da, mislim da smo se sa otpuštanjem Mozlija,zajebali za sve pare.Da je ostao, do sada bi već bio našpanovan na pravi broj obrtaja. Će vidimo štać da bidne.

 

Ne znam sta si ti ocekivao, ali igrac koji je osvojio Eurocup prosle godine sa prosecnim indeksom 17 je po mom skromnom misljenju pojacanje.

 

Screenshot_4.thumb.png.178ac6225176e1a8a86cd4eccd1a73f0.png

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Alek The Great said:

Kakav pasos i zasto?!

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
 

 

10 minutes ago, Edward Louis Severson III said:

 

Valjda misli da ne bi imao status stranca, ali u pitanju je reprezentativac Francuske tako da je svejedno stranac, jer mi imamo idiotsko pravilo o "kosarkaskom" drzavljanstvu.

 

1 minute ago, Alek The Great said:

Aman, pusti coveka da odgovori, mozda je mislio nesto drugo. Ili ima info koje mi nemamo!
U svakom slucaju, ona takmicenja koja su nama bitna nemaju takva ogranicenja.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
 

 

Da, da, totalno sam smetnuo sa uma da je covek reprezentativac. 

Mislio sam da moze da se vodi kao domaci. Ne znam kako sam zaboravio da je covek isao na SP i uzeo bronzu jos. 😄 

 

E jbg onda 🙂 

 

 

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, KockoOblo said:

 

Da probam da napišem nešto kao ozbiljno. U odbrani, nismo dobili ništa. Ili ćemo morati da je redukujemo  na jednodimenzionalno "svi preuzimaju sve", dok je on u petorci.Jer čoek ne dobacuje dalje, jednostavno nije u stanju. U napadu...ima da kunemo ko Vjerica Radeta, dan kada je potpisao. Delom zbog toga što nemamo pleja, delom zbog toga što lik ni sa Teodosićem ne bi pružio ništa,a čeka ga "saradnja" sa našim bekovima koji prvo gledaju koš...hm. Dobra stvar, produžićemo Ledeju rok trajanja, a i Lesorovim čestim klupiranjem, ni Koprivica neće ostati bez svojih minuta...neka nam je Manitu u pomoći.

 

I da, mislim da smo se sa otpuštanjem Mozlija,zajebali za sve pare.Da je ostao, do sada bi već bio našpanovan na pravi broj obrtaja. Će vidimo štać da bidne.

 

Eh druže stvašta si ovde napisao.

 

Lesor prošle godine bio prvi centara osvajača Evrokupa. Što je njbitije, brojke su mu bile mnogo bolje u plejofu, nego u grupama i bio je bitan šraf u njihovoj igri.

 

Drugo, ne slažem se sa pričom o bekovima "koji smo gledaju koš". Madar sve bolji u organizaciji, čak uzima i premalo šuteva. Avram isto timski igrač, maksimalno. Nije neki kreativac, ali svakako daleko od nekoga ko ne da loptu.

Panter sasvim fin broj asistencija, sa obzirom na ulogu i mogućnosti ostalih. Nije ni Lesor prošle godine imao Tea pored sebe, pa je imao prosek poena skoro kao Smajli i Balša zajedno ove godine.

 

Na kraju, žal za Mozlijem... Tek onda ne razumem kritike za Lesora. Pa Matijas je bukvalno 3 puta bolji igrač!? Na stranu emocije, ali ove partije koje je imao Lesor u plejofu Evrokupa, Mozli nije imao ni u drugoj italijanskoj ligi.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...