Jump to content

KK Partizan 2021/22 - New dawn


Nelson Bighetti

Recommended Posts

Ok, ja mračim, a mi igramo super. 

 

Da smo kojim slučajem zadržali nekih 8-10 razlike, verovatno bi bila priča kako smo ih rutinirali i čuvali se za finale.

A ipak smo gledali da li će ući ova trojka na kraju.

 

Ne znam više sa kojim rečima bi opisao ovo smeće od košarke koju igramo u odbrani. U roku od nedelju dana smo uspeli da primimo 170 poena od FMPa.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Arsenije Pesic said:

Količina nebuloznih poteza koje pravimo u odbrani je za izučavanje.

 

Ono što sam spominjao u live-u mi je hit broj 1, kada Tasić na 6 metara od koša pokušava da dribla Lesora, na 4 sekunde do kraja napada.

Naravno, nema ideju šta će sa loptom, sve miriše na korake ili bananu od Lesora ako pokuša da šutne preko njega, i onda se pali alarm da nam ističe vreme za neku glupost u odbrani, Mur ostavlja svog igrača i kreće u reket, primamo trojku.

 

Prosečna basket ekipa je uigranija u odbrani od nas, posle 6 meseci treniranja i igranja bar 50 tekmi zajedno.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Naravno, pre svega se nadam da je sa Smailagicem sve u redu i da mu pozelim da pauza bude sto kraca.

 

Ipak, moram da kazem i da Partizan jako lose izgleda na terenu, a neozbiljnost na kraju utakmice samo pojacava los utisak. Naravno, to sad i nije toliko bitno, vratice se i dva igraca iz spoljne linije, ali za dve-tri nedelje slede kljucni mecevi pred PO ABA lige i EC, a odbrana i dalje jako skripi, toliko da FMP bez Nevelsa lagano dolazi do 80 ili 90 poena.

 

Tako da, (gledajuci na duze staze) nisam optimista kada su sanse za plasman Partizana u EL u pitanju, bilo preko EC ili preko ABA lige.

Link to comment
Share on other sites

  • uvrnuto locked and unlocked this topic
  • uvrnuto locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...