Jump to content

KK Partizan 2021/22 - New dawn


Nelson Bighetti

Recommended Posts

Za sve one koji izvlace zakljucke na osnovu prve pripremne utakmice (Cajetinu stvarno ne racunam), u kojoj smo igrali bez verovatno glavnog igraca i bez 2 ili tri centra, samo podsetnik na jedan rezultat:

 

13.10.2009. u Pioniru, drugo kolo ABA lige, KK Partizan - KK Cibona 51-64

 

Podsecam (ako slucajno ima takvih da se ne secaju), te godine smo porobili sve i igrali F4 EL.

 

P.S. Mozda je slucajnost da je u oba slucaja u pitanju Cibona...

1 minute ago, Cooper said:

Da li znaš koji je skor KKP imao posle 9 kola u ABA sezoni 09/10 kad smo osvojili sve i plasirali se na F4 EL?

 

 

 

Jakih 5-4

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, propolis said:

 

Moguce da fali klasican plej,a to cemo videti kad se zavrse pripreme kad se uigraju i kad se Panter priključi.

Meni deluje da se tu moglo znatno mudrije selektirati medju tih 6,a sa Trifunovićem i 7 igrača.

Čak je i Avramović više skorer sa pozicije jedan nego organizator igre,bar ono sto sam ja gledao.

 

Madara sam video sad prvi put,ali se vidi da ima skila i talenta,a verujem da ce mu trebati minimum jos 2,3 sezone da dodje nivoa EL. 

 

Videćemo večeras kako će izgledati igrači, a sto se tice sistema i uigranosti ne verujem da moze mnogo bolje za ovu fazu priprema. 

 

 

 

Iluzorno je očekivati od Pantera da previše utiče na organizaciju igre. 

 

Slažem se i za Avrama, a on čak meni deluje kao bolji kreator od Mura, a od Pantera svakako jeste.

 

Madar - talenat je, ako "realizuje" taj talenat, verujem da neće trajati dugo, ali ja ne znam imamo li mi taj luksuz.

6 minutes ago, Klipan said:

Za sve one koji izvlace zakljucke na osnovu prve pripremne utakmice (Cajetinu stvarno ne racunam), u kojoj smo igrali bez verovatno glavnog igraca i bez 2 ili tri centra, samo podsetnik na jedan rezultat:

 

13.10.2009. u Pioniru, drugo kolo ABA lige, KK Partizan - KK Cibona 51-64

 

Podsecam (ako slucajno ima takvih da se ne secaju), te godine smo porobili sve i igrali F4 EL.

 

P.S. Mozda je slucajnost da je u oba slucaja u pitanju Cibona...

 

Jakih 5-4

 

 

Opet ova priča.

 

1. Taj meč protiv Cibone smo igrali bez Mekejleba i Robertsa, dva apsolutna stuba te ekipe.

 

2. Tada smo imali liskuz da krenemo sporo. Uguraš se nekako u top16 i krećeš od nule, svi glupi porazi se brišu. Ove godine toga nema.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, realno *w said:

 

Opet ova priča.

 

1. Taj meč protiv Cibone smo igrali bez Mekejleba i Robertsa, dva apsolutna stuba te ekipe.

 

2. Tada smo imali liskuz da krenemo sporo. Uguraš se nekako u top16 i krećeš od nule, svi glupi porazi se brišu. Ove godine toga nema.

 

1.  a sada bez Pantera i Alena, i verovatno jos jednog centra

2. ono je bilo drugo kolo ABA lige, 13.oktobar...danas je 3. septembar. Ako bismo ovako odigrali i izgubili sredinom oktobra, slozio bih se sa vama.

 

Ako smo vec izvukli sve zakljucke iz ove prve pripremne utakmice, daj da raspustimo ekipu i ustedimo mozda neki dinar za narednu sezonu...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, realno *w said:

 

Iluzorno je očekivati od Pantera da previše utiče na organizaciju igre. 

 

Slažem se i za Avrama, a on čak meni deluje kao bolji kreator od Mura, a od Pantera svakako jeste.

 

Madar - talenat je, ako "realizuje" taj talenat, verujem da neće trajati dugo, ali ja ne znam imamo li mi taj luksuz.

 

 

Opet ova priča.

 

1. Taj meč protiv Cibone smo igrali bez Mekejleba i Robertsa, dva apsolutna stuba te ekipe.

 

2. Tada smo imali liskuz da krenemo sporo. Uguraš se nekako u top16 i krećeš od nule, svi glupi porazi se brišu. Ove godine toga nema.

 

Madar mi lici na našu priču sa Lesorom previše rano doveden,a počeće da isporučuje ono što se od njega očekuje kada ode iz kluba.

 

Panter je igrač koji voli izolacije,treba mu lopta u rukama,ali je i odličan šuter za tri tako da će sigurno sa njim na parketu biti više prostora za organizatore.

Lidej na 5 ako ponovi procente za tri iz zadnje dve sezone eto velikog prostora za igru.

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, Patriota iz kauca said:

Za prosečnog poznavaoca košarke nisu reper pripreme.

 

Ljudi koji prate KK Partizan su više od prosečnog poznavaoca košarke i umeju da namirišu kad je nešto loše ili dobro.

 

Ovo trenutno nije mirisalo dobro ni protiv Zlatibora ni protiv Cibone.

 

Naročito kad najavljuješ najveće ciljeve, očekuje se da školuješ sve redom od starta.

 

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk

 

 

 

 

nemoj kriti svoje ignorantstvo iza navijanja za partizan. napisao si za redom dva epska posta dostojna fanova fudbala koji se instant zainteresuju za basket, jer, željko & roster

 

inače & verovali ili ne, takvih ljudi ima svugde a ne samo navijača partizana. jedino što je smehotresno reći kako si nanjušio na prvoj pripremnoj.

to je najobičniji hot take - pa ako ekipa igra loše, "ESAM VAM REK'O" & "PRIČAM OVO OD SAMOG POČETKA"

 

ako igra dobro, onda se ne javljaš ili se praviš da se nije desilo.

  • Like 7
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Vidim da igra i Smajli, to mi se sviđa. 

 

A najgore za nas iz navijačkog ugla su te "pozicione" dileme i činjenica da nema šanse da možemo da znamo da li je igranje nekog igrača na određenoj poziciji Željkov eksperiment u kombinaciji sa nedostatkom nekih igrača, ili ga vidi tu.

 

Verujem da ćemo neku približniju sliku videti tek u Atini.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, realno *w said:

A najgore za nas iz navijačkog ugla su te "pozicione" dileme i činjenica da nema šanse da možemo da znamo da li je igranje nekog igrača na određenoj poziciji Željkov eksperiment u kombinaciji sa nedostatkom nekih igrača, ili ga vidi tu.

 

 

izuini, ako si navijač partizana, nanjušićeš još u prvoj tekmi, ova druga je samo ona provera što se radi iz matiša u prvim razredima osnovne

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Pored startnog centra jelte, meni u ovoj ekipi fali neki off the ball bek, ne mora da bude retka prica zvana "pass first plejmejker", može i neki Ali Nikolić tip igrača koji je čvrst, igra dobru odbranu, šutira iz spot upa i rasterećuje prenosa nosioce. Svi bekovi (Punter, Moore, Avramović, Madar, pa čak i Trifunović, kao i Zagorac na 3) su vam ball dominant igrači koji uglavnom gledaju svoj šut. Nisam gledao prvu pripremnu (nit navijam za KKP pa mi iz pripremne tekme nije baš sve jasno šta i kako), pišu neki da je Moore igrao tog distributera, čak da se libio da šutne, teško profesionalci menjaju svoje navike posebno gunneri. Vama bi baš legao neki Marković/Jović tip igrača imho ali mislim da je to to što se bekova tiče.

Link to comment
Share on other sites

Milenko nama fali Milenko zna se koji, malo i visine na niskim pozicijama. Meni bi on čučnuo na ovu ekipu pogotovo što je u mojim mislima jedini koji bi mogao igrati ulogu Zoca a Zoc profe jednog divnog dana.

Vratite Milenka u Partizan na mesto beka, Tegija, Tose, Šilje, Mikija bilo koje mesto. Naravno sve sa brkovima. 

  • Love 2
Link to comment
Share on other sites

Da li znaš koji je skor KKP imao posle 9 kola u ABA sezoni 09/10 kad smo osvojili sve i plasirali se na F4 EL? 

 

 

Da. 

S tim što u toj sezoni nismo najavljivali osvajanje svega.

 

Videli da se raspadamo i doveli dva igrača koja su okrenula sezonu.

 

Isto očekujem i ovde. Ako ne bude laganih deset razlike, bez dva pojačanja top kvaliteta za prvih pet, ciljevi koji se najavljuju nisu realnost.

 

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Patriota iz kauca said:

Da. 

S tim što u toj sezoni nismo najavljivali osvajanje svega.

 

Videli da se raspadamo i doveli dva igrača koja su okrenula sezonu.

 

Isto očekujem i ovde. Ako ne bude laganih deset razlike, bez dva pojačanja top kvaliteta za prvih pet, ciljevi koji se najavljuju nisu realnost.

 

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

Ni jedan jedini igrac nije doveden nakon pocetka ABA lige te sezone.

Ako mislis na Boa i Robertsa, oni su vec bili u timu, igrali vec u prvom kolu.

Ako vec pisemo, bar da pisemo kako je bilo.

Edited by Klipan
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Ne sam Safete said:

A ko je najavio da ćemo uzeti sve?

 

Eh, lepo bi bilo verovati kako to nije toliko bitno, u smislu prve godine i sve. Ali praksa je pokazala drugačije, da se od EL na tom nivou "živi i umire", pa sam poptuno siguran da postoji ogroman pritisak da se ista izbori u ovoj sezoni.

 

24 minutes ago, Ne sam Safete said:

Je li moguće da je ovo bio neki dogovor Moore- Obradović, da se odigra skroz lagano, samo da bi se upoznao sa ekipom.

Doduše, moram priznati da mi se svidila ona 'živa lopta' koju je oteo pri jednom izvodjenju.

 

Vrlo, vrlo moguće. Neverovatno mi je da gledam lika koji je pre par mesec ubacio 50 poena, kako ne gleda na koš pola tekme 😄

 

Samo da mu ne uđe u naviku, tako je Volden krenuo da se "ne ističe previše" pa smo ga popravljali pola godine.

Link to comment
Share on other sites

A ko je najavio da ćemo uzeti sve?
Trener i direktor pominju najviše ambicije.

Ja samo smatram da je ceo roster izhajpovan, kao i Željko. Koji je najbolji evropski trener među aktivnim trenerima, čiji je zenit bio pre desetak godina. Panter je top klasa, Avramović takođe ume da zatrpa koš. Madar i Smajli su sigurno talenti, Mur i Kuruck nepoznanice. Ostalo ispod nivoa ozbiljne košarke.

Sve ovo navedeno, plus igra iz prve dve pripremne ne idu u prilog prvoj rečenici.

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Patriota iz kauca said:

Trener i direktor pominju najviše ambicije.

Ja samo smatram da je ceo roster izhajpovan, kao i Željko. Koji je najbolji evropski trener među aktivnim trenerima, čiji je zenit bio pre desetak godina. Panter je top klasa, Avramović takođe ume da zatrpa koš. Madar i Smajli su sigurno talenti, Mur i Kuruck nepoznanice. Ostalo ispod nivoa ozbiljne košarke.

Sve ovo navedeno, plus igra iz prve dve pripremne ne idu u prilog prvoj rečenici.

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk
 

 

Panter i Leday su najbolji igrači u EC i ABA na svojoj poziciji. 

Link to comment
Share on other sites

Vama Kuruc, Zagrac, Trifunovic i Dangubic ne mogu zajedno. Trifunovic je nikakav talenat, mislim da decko ima previsoko misljenje o sebi...Od Dangube i Zagorca vam sigurno jedan ne treba...

 

Zoc je pokusao petorku sa njima bez Kuruca...to je jezivo na sta je licilo, tako da mislim da bar jedan od njih cetvoro nece biti na pocetku sezone. Na vasu zalost Zagorac je kapiten pa ce ostati.

 

Vama treba poprilicno mesa, jedan centar da zatvori reket i jedno krilo koje zna da se rve dole, Deson Tomas ili Ulanovas tip igraca, ova tri nasa domaca krila IQ je bas slab,kosarkaski...nema tu fore, znanja...

 

Ostalo vam zavisi od Mura kakav je igrac, centra..dolazi tu i Panter...Licno mislim da cete dovesti jos jednog stamenog. Miletic iskreno je tanak i na njega ne vredi trositi vreme. Ako vam je cilj rezultat, a jeste, treba da se odreknete te price o nasim mladim igracima potrebnim...jer su vam nepotrebni i upside im je jako mali.

 

Rasce ekipa,nema dvojbe, ali evo veceras ce vas ova divljacka ekipa unakaziti...sem ako se Muru ne daju odresene ruke pa poludi, mada sumnjam..poklon kvota..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Devil In My Pants said:

Vama Kuruc, Zagrac, Trifunovic i Dangubic ne mogu zajedno. Trifunovic je nikakav talenat, mislim da decko ima previsoko misljenje o sebi...Od Dangube i Zagorca vam sigurno jedan ne treba...

 

Zoc je pokusao petorku sa njima bez Kuruca...to je jezivo na sta je licilo, tako da mislim da bar jedan od njih cetvoro nece biti na pocetku sezone. Na vasu zalost Zagorac je kapiten pa ce ostati.

 

Vama treba poprilicno mesa, jedan centar da zatvori reket i jedno krilo koje zna da se rve dole, Deson Tomas ili Ulanovas tip igraca, ova tri nasa domaca krila IQ je bas slab,kosarkaski...nema tu fore, znanja...

 

Ostalo vam zavisi od Mura kakav je igrac, centra..dolazi tu i Panter...Licno mislim da cete dovesti jos jednog stamenog. Miletic iskreno je tanak i na njega ne vredi trositi vreme. Ako vam je cilj rezultat, a jeste, treba da se odreknete te price o nasim mladim igracima potrebnim...jer su vam nepotrebni i upside im je jako mali.

 

Rasce ekipa,nema dvojbe, ali evo veceras ce vas ova divljacka ekipa unakaziti...sem ako se Muru ne daju odresene ruke pa poludi, mada sumnjam..poklon kvota..

Imas na SK1 utakmicu, mozes da je pogledas i kasnije pa proceni natenane gde si se zajeb`o u procenama. :default_coffee:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...