Jump to content

KK Partizan 2021/22 - New dawn


Nelson Bighetti

Recommended Posts

5 minutes ago, Alek The Great said:

Koje nba iskustvo?! Mozda bi imalo smisla da potpise na 2-3 godine. U ovom trenutku je on neproveren igrac. Ja bi radije video Petruseva na toj poziciji.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
 

 

1 hour ago, Hugo Punch said:

Onda za Smajlija kod vas ima mesta, ali meni je taj igrac bas nepoznanica. Kako se, sto kaze Mita Pantic "izvukao kao puvanjak iz gace" sa ovih prostora pa direkt u NBA, do sad mi nije jasno. A ono sto je tamo odigrao je vise na foru Linsenitija za siromasne nego li ozbiljna kosarka. Tako da je rizik...ne znam.

 

Naravno, slazemo se, samo sam napisao da nije nezanimljiv igrac sigurno ni vama ni nama.

 

2 minutes ago, Stiletto said:

Petruševa će Miško dati nekome samo ako mu pismeno garantuju minimum 30 minuta po utakmici. Koji tim osim Mege ima taj luksuz?

 

Isto mislim. Ali realno tesko da ce to da izvuce u nekom timu...mozda u Podgorici eventualno, oni su pristali da Bitadzeu daju ulogu startera na pozajmici.

Link to comment
Share on other sites

Suludo je da ti u jednom ovakvom projektu i sa ovakvim trenerom nekom garantujes minute. Pogotovo ne igracu koji je kao najjace takmicenje u svojoj dosadasnjoj karijeri imao samo Aba. Ali sam ubedjen da bi Petrusev mogao da ima bar 25min kombinovano na 4 i 5. Ako mu to nije dovoljno onda neka ostane u Megi.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Stiletto said:

Za 10 minuta sa klupe plus garbage time Smailagić je po meni OK solucija, a ako na treningu i utakmicama igrom i zalaganjem zaradi još minuta, čist bonus. Ako ne, idućeg leta da se ne ljubimo...

 

a najjače je da će da dođe u evropu da bi igrao 10mins sa klupe plus đubre-vreme. posle se pitamo zašto su on, pokuševski i mnogi drugi zabišli partizan ili zvezdu u velikom luku, not dončiću.

 

možda oni ne postanu dobri igrači ali prilika mora da se pruži i to u kontinuitetu tokom sezone.

 

svakako ima ko hoće. ako niko neće, tu je mega.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, oubrevo. said:

 

a najjače je da će da dođe u evropu da bi igrao 10mins sa klupe plus đubre-vreme. posle se pitamo zašto su on, pokuševski i mnogi drugi zabišli partizan ili zvezdu u velikom luku, not dončiću.

 

možda oni ne postanu dobri igrači ali prilika mora da se pruži i to u kontinuitetu tokom sezone.

 

svakako ima ko hoće. ako niko neće, tu je mega.

 

 

Ja ne mislim da će da igra 10 min, ali recimo da to varira između 15 i 20 minuta, u zavisnosti od tekme. Verujem da će KKP moći dosta lako da reši ogroman broj tekmi u ABA, pa i neke u EC.

 

A na osnovu čega da očekuje više?

 

Za tri godine u NBA je skupio 100ak minuta, teškog garbidž tajma i tu ima prosek od 1 poena po meču. Prošle godine odigrao malo i razvojnu ligu, u ekipi koja prosečno postiže 140 poena je imao 7ppg.

U teoriji ima šut, koji je u realnosti na 15% realizacije, čak su i bacanja na 65%.

 

Sa tom statistikom, a i nepostojećim seniorskim iskustvom koje je prethodilo toj NBA avanturi, on ne može da očekuje mesto startera u nekoj ozbiljnijoj ekipi. I ako ne dođe u KKP/CZ, mislim da njega u najboljem slučaju očekuje neka baš baš prosečna italijanska / španska ekipa, a eto uveren sam, da ni tamo neće imati zagarantovano mesto startera ili veliki broj minuta.

 

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, realno *w said:

 

A na osnovu čega da očekuje više?

 

 

pa i bolji ešalon igrači u evropi retko igraj preko 25 minuta u sposobnijim rosterima.

čovek je rekao 10min + grabage time, što znači neke tekme gde se ne primenjuje standardna rotacija.

 

dečko ima 20 godina i sigurno neće da uzme u obzir ekipu gde bi trebalo da očekuje neke male minute pa kad jednom zasluži, dobiće ih. ako ne, da se ne ljubimo na kraju sezone

 

možda ste vi kao i zvezda prerasli takve igrače u razvoju - ne kažem ja da morate da im date minute, samo kažem da onda neće doći.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

edit

kao i ovog kurcsa, koji je ipak nešto više igrao u nba - takve igrače partizan ili slični evropski klubovi ne mogu da dobiju u tim razvojnim godinama - bez da im daju minute. to je valjda jasno. to moraju da budu teški nemači pojma da bi bili klupirani - jer su upravo zato došli - da steknu kilometražu, rutinu i nauče ono što treba da bi pokazali ono što treba.

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Hugo Punch said:

Nije poenta da li će Petrušev igrati 5 ili 35 minuta već da minute mora da zasluži i da mu niko normalan neće minute garantovati osim Mege.

 

Ja mislim da  ne postoji osoba koja misli da on ne bi imao 20+ minuta u KKPu, kako god se okrene. Ako dovedeš njega, a jedina druga opcija na 5 ti je Mozli, onda je valjda jasno koliko se tu minuta očekuje.

 

 

9 minutes ago, oubrevo. said:

edit

kao i ovog kurcsa, koji je ipak nešto više igrao u nba - takve igrače partizan ili slični evropski klubovi ne mogu da dobiju u tim razvojnim godinama - bez da im daju minute. to je valjda jasno. to moraju da budu teški nemači pojma da bi bili klupirani - jer su upravo zato došli - da steknu kilometražu, rutinu i nauče ono što treba da bi pokazali ono što treba.

 

Daaaj, pa ne možeš Kuruksa u istu rečenicu sa njime. Kuruks je u prvoj NBA sezoni imao bolju statistiku, nego ovaj u g-league. 

Ma koliko slaba NBA ekipa bila, kada neko odigra 63 NBA tekme u sezoni, pri tome bude starter na 46 i tu ima nekih 8-9ppg, onda je to dokaz da je taj igrač sposoban za seniorsku košarku.

 

Kao što rekoh, a spomenu i Cooper Musu, koji je imao 5ppg prošle godine, pa je otišao u Breogan, koji je sada ušao iz druge španske lige u ACB. 

Ako ti je to ideja, da ide u takav klub, onda bismo se mogli složiti.

3 minutes ago, Devil In My Pants said:

Mur drugi plej 😂😂😂😂😂😂

 

Smajlagic macka u dzaku???? 🤤😁😂🙈 

 

Auuu...🤤

 

Mur je prvi plej, bez pogovora. A ovaj jeste mačka u džaku, klasičan primer.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, realno *w said:

 

Daaaj, pa ne možeš Kuruksa u istu rečenicu sa njime. Kuruks je u prvoj NBA sezoni imao bolju statistiku, nego ovaj u g-league. 

Ma koliko slaba NBA ekipa bila, kada neko odigra 63 NBA tekme u sezoni, pri tome bude starter na 46 i tu ima nekih 8-9ppg, onda je to dokaz da je taj igrač sposoban za seniorsku košarku.

 

dobro, da skratim(o) ovu šaradu: ako ti misliš da partizanu pripadaju igrači koji su proveli par sezona u nba klubu a zatim se sa 20 godina vratili u evropu - i da možeš da ih tretiraš kao tvog standardnog 20ogodišnjaka, srećno, šta drugo da ti kažem.

Link to comment
Share on other sites

Ja ne znam da li je Mur planiran za prvog pleja ili ne, ali ne vidim logiku da on krece sa Panterom u startnoj petorci. Dva klasicna pripaljivaca u isto vreme na terenu, koji pokrivaju 1 i 2.

 

Ne kazem da je nemoguce (Zoc je to), samo ja to ne vidim kao dugorocni gameplan.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...