Jump to content

Jokić u reprezentaciji


Darko

Recommended Posts

Ma nek Jokara voli konje, to je lepo. Neka ih i jase, i "vozi". Nek se fizicki, psihicki i emotivno odmori, pa da zaigra opet u repki sa 100% posvecenosti. 

 

Jedino to ima nekog smisla. 

 

Ja nekako imam poverenja u Karija sto se toga tice. 

 

  

17 hours ago, DameTime said:

P.S. Joj, ja sam baš govorila konjovi kad sam bila jako mala. 😄 

 

A ko nije? 😄 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ne verujem da bi on i zeleo da takva informacija izadje u javnost, ali znajuci njega (ne, naravno, licno, nego iz price drugih), to mi uopste ne deluje nerealno. Kazu da je on posebna glava, pare su mu poslednja stavka, kosarku igra jer uziva u njoj, a isto je i sa konjovima. Druge stvari ga ic ne interesuju.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Drug Crni said:

Ono sto ja pouzdano znam jeste da je godinama unazad odbijao da snimi reklamu za njih..i uopste da reklamira alkoholna pica,pa cak i pivo.. Tako da mogu da poverujem u ovo. Da je na kraju pristao,ali pod ovako nekim uslovom.

 

Da tako sam i ja cuo. Smarali ga dugo, ali za manje iznose. On na kraju rekao moze za milion za decu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Poenta je da Jokiću, kada ne bi morao da se pravda i uvijeno objašnjava, ozbiljno svira paja za košarku a posebno za rekorde, titule pa i repku. "Food on a table" nivo demistifikacije. Jednostavno mu srce nije tu i takav je još od juniorskih dana. Ako selektor ume sa njim i uspe nekom gimnastikom da ga dovede, to sigurno vredi truda i korekcije uloga u rosteru pa i nekog uber titranja, jer titrali smo svojevremeno i povredjenog Pedju, par puta Tea a Divcu niko nije zamerao što prvi završava treninge jer mu sevaju krsta. Ne treba fakultet da se shvati ko smo u glavama protivnika sa njim i bez njega. Pitajte ostale selektore da li im je svejedno da skautiraju dvostrukog nba mvp-a ili da odgledaju tih dvadesetak minuta koje je Milutinov odigrao kvalitetno ove sezone, kao i Bobijevo žongliranje sa tri grejpa ili Bjelicu sa frejmom petice. Ja bi Jokiću dozvolio da igra ali samo ako se pojavi bar u zadnjoj nedelji priprema jer je glup...pa koliko dok poveže kretnje i specijale. Inače se za 5-6 nedelja priprema navežba tako duboka košarka i algoritamska kombinatorika koje šljakaju samo u reprezentativnim dresovima pa se kao takve ne mogu i ne smeju koristiti u civilstvu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Bili smo zrtva skoncentrisanog kvaliteta na centarskoj poziciji, i kao najbezbolnije, kompromisno rijesenje je bilo pomjeranje Jokica na PF, sto je bilo ujedno i katastrofalna odluka struke. Cudi me samo kako nismo korigovali tu odluku poslije neuspjelog twin peaks eksperimenta na pripremnim u BG-u, ali jbga. Nadam se da smo iz te greske naucili pouke, i da cemo selekciju praviti oko Jokica. Ne mislim u smislu, da ostali postoje samo da bi za nekoliko godina pricali poznanicima kako su vidili Jordanov Jokicev k. na tusiranju, nego da se zna hijerarhija u ekipi, da idu napadi preko Jokica, da on osjeti da je lider ekipe (aka Gasol, Novicki, Ginobili..).

 

Centarsku liniju bi cinili: Jokic (25-30mins), Milutinov ostatak minutaze, i Bjelica ako bude potrebe ako se udje u problem sa faulovima, ili igranje protiv neke ultra small-ball ekipe, da se ne umaraju glavni centri.

 

PF bi trebali da budu atleticni igraci, puni energije, visok iq, odlicnu anticipaciju u odbrani, stranu pomoci, osjecaj za kretnju: Vjerujem da je Bjelica i dalje dobro rijesenje, uz njega isprobati Ilica, Smailagica, Pokusevskog, Davidovca.. Viditi ko najbolje funkcionise, i uzeti dvojicu. Ne znam ko bi jos mogao da se isproba?

 

SF standard: Kalinic i Lucic (moze li Koncar?)

 

SG: Bogdanovic + jednog od kompatabilnih (Guduric, Nedovic, Jaramaz, Dobric, Milosavljevic..)

 

PG: Micic, Teo, Jovic (+ Avramovic)

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Kooineeperk said:

 

A ko nije? 😄 

 

 

 

Šta znam, možda neko nije. 😄 

 

Iako mi to nije najveći biser, nego onaj da sam izostavljala V iz svake reči i stavljala  - juška (viljuška), jabac (vrabac) i sl. 🤣

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

 

18 hours ago, deez nuts. said:

Ne treba nam. Nama trebaju bre troprst patriote koje ce da ginu za sveti dres.

Naravno da nam trebaju patriote koji će da ginu za sveti dres, to je poenta igranja za reprezentaciju, a "troprst" je izgleda bitan samo tebi.

Reprezentativni uspesi se sigurno ne prave od igrača koje zabole da se cimaju za reprezentaciju, neko takav može samo da naruši atmosferu u timu.

 

A da bi se nekom igraču "titralo", takav neko mora to da zasluži minulim radom i reprezentativnim uspesima (idealan primer je Divac). Od ulagivanja Jokiću da bi se smilovao da časti prisustvom sa 20 kila viška, ništa dobro ne može da ispadne.

Edited by Stiletto87
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Princeton said:

Bili smo zrtva skoncentrisanog kvaliteta na centarskoj poziciji, i kao najbezbolnije, kompromisno rijesenje je bilo pomjeranje Jokica na PF, sto je bilo ujedno i katastrofalna odluka struke. Cudi me samo kako nismo korigovali tu odluku poslije neuspjelog twin peaks eksperimenta na pripremnim u BG-u, ali jbga. Nadam se da smo iz te greske naucili pouke, i da cemo selekciju praviti oko Jokica. Ne mislim u smislu, da ostali postoje samo da bi za nekoliko godina pricali poznanicima kako su vidili Jordanov Jokicev k. na tusiranju, nego da se zna hijerarhija u ekipi, da idu napadi preko Jokica, da on osjeti da je lider ekipe (aka Gasol, Novicki, Ginobili..).

 

Centarsku liniju bi cinili: Jokic (25-30mins), Milutinov ostatak minutaze, i Bjelica ako bude potrebe ako se udje u problem sa faulovima, ili igranje protiv neke ultra small-ball ekipe, da se ne umaraju glavni centri.

 

PF bi trebali da budu atleticni igraci, puni energije, visok iq, odlicnu anticipaciju u odbrani, stranu pomoci, osjecaj za kretnju: Vjerujem da je Bjelica i dalje dobro rijesenje, uz njega isprobati Ilica, Smailagica, Pokusevskog, Davidovca.. Viditi ko najbolje funkcionise, i uzeti dvojicu. Ne znam ko bi jos mogao da se isproba?

 

SF standard: Kalinic i Lucic (moze li Koncar?)

 

SG: Bogdanovic + jednog od kompatabilnih (Guduric, Nedovic, Jaramaz, Dobric, Milosavljevic..)

 

PG: Micic, Teo, Jovic (+ Avramovic)

 

Ako gledamo striktno 12 onda je to: 

  • Vasa, Teo
  • Bogi, Guduric, Nedovic
  • Kalinic, Lucic
  • Bjelica, Smajli, Pokusevski
  • Jokic, Milutinov

Mislim da je dovoljno 2 pleja jer nam SG-evi takodje imaju dobar ball-handling pa i asistenciju, dok cemo svakako bazirati igru na Jokicu a on je visoki asistent i lopta ce dosta biti u njegovim rukama.

Malo nedostaje defanzive na bekovskim pozicijama ali dobro. Milosavljevic je istrosen, da je mladji njega bih stavio umesto recimo Nedovica. 

Bjelica je tu zbog BB IQ i neke hemije, da Smajliju i Pokusevskom bude vodilja. A telo moze da ostari, a mozak ne. 

Smajli je tu kao neko ko je em mlad, em moze da pokrije i poziciju 5 ako zatreba. 

Poku mora da se uvodi sto pre u repku i prakticno preuzme Bjelicine minute kad ovaj ode u penziju.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

To je neki optimum, mada bih ja rado video zadnjeg veznog Jaramaza umesto  Gudurica ili Nedovica. A i na Petruseva treba ozbiljno racunati.

 

Mozda je moglo poslednjih par opstih postova na repka temu, da ne dupliramo?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pa znacaj Jokica za srpsku kosarku se uglavnom ogleda u doprinosu reprezentaciji, jer je kosarka (pre svega) timski sport.

 

Igrao je i Ilgauskas 15 sezona u NBA pa ne znam bas da li ga u Litvaniji dozivljavaju kao bitnog igraca i da li su pratili meceve Clevelanda dok je tamo igrao.

 

Doncic i Slovenija, Porzingis i Letonija, Markkanen i Finska, to je vec neka druga prica kao i Gasol, Ginobili ili Nowitzki pre njih. To su igraci koji doprinose ili su ranije mnogo doprinosili rezultatima svog nacionalnog tima.

 

Ja se nadam da ce Jokic imati prvenstvo u kojem ce biti jedan od nosioca tima koji ce se boriti za medalje, ali ako to ne bude slucaj stvarno mi je svejedno kakve on brojke postize u NBA - uglavnom mi je stalo do rezultata reprezentacije i naravno da vise pratim igrace za koje je jasno da ce biti nosioci naseg tima na velikim takmicenjima.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Stavljam ih u istu recenicu jer ni jedan ni drugi nisu imali neka prvenstva na kojima je njihov ucinak bio presudan.

 

Teoretski, da je Jokic rekao jos pre pet godina da nikada vise nece igrati za reprezentaciju to bi bilo to sto se tice njegovog znacaja za kosarku u Srbiji i za publiku odavde. Naravno, uvek ostaje paradoks da igranje za reprezentaciju drzave nije bitno, ali je bitno sto je neki poznat i uspesan kosarkas iz iste zemlje kao i mi. Meni to nije dovoljno, tacnije, nije mi uopste bitno iz koje je zemlje koji kosarkas ako nije ostavio neki trag na EP, SP ili OI.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...