Jump to content

Wimbledon 2021


Милица

Recommended Posts

Kakav je ovo bio poklon Sabalenke na set loptu.

Valjda će Žaber moći to da iskoristi.

Ne vidim šta može Hačanov Šapovalovu kad se uporede dosadašnja njihova izdanja, ali možda neće obojica igrati tako, nikad se ne zna.

 

Šteta za ovaj prvi set.

Edited by alcesta
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, alcesta said:

Meni je tu najviše problematično što drugi nosilac u drugoj nedelji ne može da dobije teren sa krovom. Ne znači da bi uticalo na rezultat, ali nije u redu kako god ga okretali.

 

Ovde je jedino problematično što je Medvedev uopšte drugi nosilac. Da se isti organizuju kao nekad i uz totalnu diskreciju organizatora on ne bi bio među 8 nosilaca i problema samim tim ne bi ni bilo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da se nije desilo pomeranje programa zbog kise, Medvedev bi verovatno imao jedan mec na CC. Ali da, niko njega nije smatrao favoritom ovde. Iskreno, ja sam sokiran uspehom i na RG i na W koji je imao, jer je ovo sjajan plasman na oba turnira, imajuci u vidu koliko je on zapravo los i dalje na obe podloge.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Romantik said:

 

Ovde je jedino problematično što je Medvedev uopšte drugi nosilac. Da se isti organizuju kao nekad i uz totalnu diskreciju organizatora on ne bi bio među 8 nosilaca i problema samim tim ne bi ni bilo.

e to je onda vrlo problematicno, kad organizator radi kako mu se cefne (i daje privilegije onima koji mu se svidjaju, a kaznjava one koji mu se ne svidjaju). takvo ponasanje "glavesina" je i dovelo do formiranja ATP-a.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pa imali su jasnu formulu, ne kao za žene. Tako da se znalo šta i kako, nije baš da su radili kako im padne na pamet.

Majku mu, kao da gledam Novaka s ovolikim drop šotovima u mrežu :frusty:

Bolja Sabalenka danas, nema se šta reći.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, McLeod said:

Da se nije desilo pomeranje programa zbog kise, Medvedev bi verovatno imao jedan mec na CC. Ali da, niko njega nije smatrao favoritom ovde. Iskreno, ja sam sokiran uspehom i na RG i na W koji je imao, jer je ovo sjajan plasman na oba turnira, imajuci u vidu koliko je on zapravo los i dalje na obe podloge.

kako je sad pomeranje zbog kise uticalo na to da Medvedev ni jednom ne bude na CC?

drugi slemovi su mnogo korektniji, bas sam obratila paznju, stavljali su mlade nade (top10, a koji nisu big3) makar po jednom na neki od glavnih terena. Ovde je Evans igrao na CC, a Medvedev nije, Beretini ni na C1. Bas me briga je li on Britanac, nije im ovo otvoreno prvenstvo UK, vec internacionalno zakmicenje i treba da se drze renkinga.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Uticalo je tako sto je pomeran raspored. Mrzi me stvarno da gledam sad tacno koji su mecevi pomerani i kako su posle rasporedjeni i da li je ta zgusnutost uticala ili ne. Svakako je potpuno nebitna prica, a kao sto vidimo, obojica su odbili da nastave mec sinoc na drugom terenu tako da je to case closed.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, alcesta said:

Pa imali su jasnu formulu, ne kao za žene. Tako da se znalo šta i kako, nije baš da su radili kako im padne na pamet.

pa da su primenili formulu ove godine Medvedev sigurno ne bi bio van top 8 nosilaca (kao sto romantik prizeljkuje).  vrlo verovatno bi i ostao tu gde jeste (jer ko bi ga izbacio s te pozicije da se koristi formula? Rafa ne igra, Fed zaostaje dosta generalno u bodovima - ko drugi?)

2 minutes ago, McLeod said:

Uticalo je tako sto je pomeran raspored. Mrzi me stvarno da gledam sad tacno koji su mecevi pomerani i kako su posle rasporedjeni i da li je ta zgusnutost uticala ili ne. Svakako je potpuno nebitna prica, a kao sto vidimo, obojica su odbili da nastave mec sinoc na drugom terenu tako da je to case closed.

onde nije pisalo da su odbili da nastave sinoc, vec:

"he was asked by the referee if he was ok to finish the match today instead of being moved after Federer's match"

Link to comment
Share on other sites

Pitao ga je sudija da li je ok da zavrsi mec sutradan umesto da ceka Federera da zavrsi na CC i on je odgovorio da nece da ceka i da hoce da igra sutra.

 

I pitanje i odgovor su vrlo jasni. Da je Medvedev rekao hocu da zavrsim mec veceras izaslo bi mu se u susret u slucaju da se Hurkac slozi.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, alcesta said:

Nije valjda da sad očekuješ od mene da računam koji bi Medvedev bio po formuli :lol_2: računam da ipak ne bi bio broj 2 valjda, tako da bi manje upadalo u oči.

ja znam kad sam pre koju godinu racunala po wim formuli da uticaj nije bio toliko veliki da je dolazilo do ogromnih pomeranja za nosioce ako su oni imali solidnu bodovnu prednost na oficijelnoj listi.

Link to comment
Share on other sites

Sledeći po redu idu Cicinjo i Tim. Oni nisu ništa bolji od Medvedeva na travi. Zverev Rubljov, pa tek onda Fed. Medvedev bi sigurno ostao 2. nosilac. Šta bi tek bilo da je Novak kiksnuo na RG, a Medvedev preuzeo prvo mesto, lol

Link to comment
Share on other sites

E pa onda nikakva formula ne pomaže kad je većina top 10 očajna na travi. Tako će verovatno i ostati, a neko će morati ipak da osvaja W kad ne bude big3. Beretini višestruki šampion? :classic_biggrin:

 

Sabalenka u dva seta, Kerber se muči na servisu za pobedu.

Link to comment
Share on other sites

Just now, vanjabarsa said:

i da, cirkus se nastavlja ....

 

 

Umesto da puste dete da se odmori oni nastavljaju da je gnjave pa se posle čude šta to bi.

Tek sad sam shvatila da će jedna finalistkinja biti Sabalenka ili Pliškova :frusty:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...