Jump to content

GRUPA C - NED, UKR, AUT, MKD


Koje reprezentacije prolaze grupu C?  

16 members have voted

  1. 1. U eliminacionoj fazi će se naći:


This poll is closed to new votes

  • Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 06/16/2021 at 01:00 PM

Recommended Posts

mwyn1JD.png

 

Ove kombinacije su ko ruski rulet. Sve se to menja kako se koji treceplasirani nadje ispod/iznad crte.

 

Nisam znao kako konkretno idu ukrstanja u osmini finala sa treceplasiranim reprezentacijama i nasao sam malocas odgovor. Nisam puno ispratio kako se odvijala situacija u 2016.

Link to comment
Share on other sites

Nek kazne Arnautovica kao sto su kaznili Sacirija i Dzaku na Svetskom prvenstvu 2018e za slicne provokacije.
 
Dvostruki standardi [emoji3590]
Ja se ne sećam da su oni nekome psovali majku srpsku.
Mogao je da vice živela velika Srbija ili da pokaže tri prsta.
Ovako je ispao ono što jeste, šabančina.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, shonke said:

Ja se ne sećam da su oni nekome psovali majku srpsku.
Mogao je da vice živela velika Srbija ili da pokaže tri prsta.
Ovako je ispao ono što jeste, šabančina.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 

 

Ne sporim da je sabancina, kao sto ne sporim ni da UEFA/FIFA treba da imaju iste standarde, a nemaju ih.

 

Ne vidim da je rekao zivela velika Srbija sa podignuta 3 prsta da bi ista manji prekrsaj bio.

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Magia said:
 
Ne sporim da je sabancina, kao sto ne sporim ni da UEFA/FIFA treba da imaju iste standarde, a nemaju ih.
 
Ne vidim da je rekao zivela velika Srbija sa podignuta 3 prsta da bi ista manji prekrsaj bio.

Pa razlika je. Dignes tri prsta, orla ili tako nesto, ne vredjas nikog. To je samo tvoj simbol (tvog naroda) pa makar ti imao pasoš ch, at, al ili rs. ali kad nekom psujes majku *ptarsku to je lična uvreda začinjena nacionalizmom (ili rasizmom da je psovao majku crnacku nekom crncu) što je strogo zabranjeno.
Ma čak da mu je "samo" psovao majku, ništa ne bi bilo, milijardu psovki oni jedan drugom tako upute. Ali ako pomeneš naciju, veru, rasu... nisi samo njegovu majku pomenuo nego sve siptarske, srpske itd majke.
Kapiras poentu?
A to ste se neki vređaju na pokazivanje orla (ili tri prsta), pa to je njihov problem, za to niko nije nikada odgovarao.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 

Edited by Neme
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ja to gledam znatno sire, i ako je politika zabranjena, onda je zabranjena u svim situacijama i svuda a ne da postoje odredjena pravila koja su dosta promenljiva i da neko odredjuje sta koga vise vredja.

 

Recimo, mene bi mozda vise vredjao orao nego psovanje majke, ovo govorim kao primer samo naravno.

 

 Simunicev fasisticki pozdrav je bio kaznjen (nedovoljno) iako nikog licno nije vredjao itd, postoji gomila primera gde su pravila bila primenjivana na drugacije nacine.

 

I tu govorim o dvostrukim standardima.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Znači kada naši dignu tri prsta u utakmicama sa bilo kim od komšija treba da ih kažnjavaju ? Naravno da je provocirao ali nije to uradio tako što nas je vređao nego tako što je istakao svoj nacionalni simbol. Veći je problem što se neki od nas vređaju na tako nešto.

Link to comment
Share on other sites

Ja to gledam znatno sire, i ako je politika zabranjena, onda je zabranjena u svim situacijama i svuda a ne da postoje odredjena pravila koja su dosta promenljiva i da neko odredjuje sta koga vise vredja.
 
Recimo, mene bi mozda vise vredjao orao nego psovanje majke, ovo govorim kao primer samo naravno.
 
 Simunicev fasisticki pozdrav je bio kaznjen (nedovoljno) iako nikog licno nije vredjao itd, postoji gomila primera gde su pravila bila primenjivana na drugacije nacine.
 
I tu govorim o dvostrukim standardima.
 
Pa ja ti kažem da nije stvar u ličnoj uvredi (koga boli uvo što mu je on seksao mamu) nego opštoj (naciju, veru, rasu).
Orao ne vređa nikoga kao ni tri prsta (mada su nacisti bas lepo pozirali za slikanje sa istim takvim pozdravom ali to je neka druga priča).

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, pantelia said:

Ja ne mogu da verujem da se ozbiljno raspravlja da li je isto pokazivanje orla, i kad nekom opsujes majku *ptarsku.

 

 


Ko je rekao da je isto? 

Jedino sto ja govorim su dvostruki standardi UEFE/FIFE. A i za jedno i za drugo igraci treba da budu kaznjeni, jer su politicke/nacionalisticke/rasisticke provokacije zabranjene na terenu. E sad, koliko ko kaznu treba da dobije se moze diskutovati, ali da li treba da bude kazne za oba slucaja, odgovor je apsolutno da.

11 hours ago, shonke said:

Pa ja ti kažem da nije stvar u ličnoj uvredi (koga boli uvo što mu je on seksao mamu) nego opštoj (naciju, veru, rasu).
Orao ne vređa nikoga kao ni tri prsta (mada su nacisti bas lepo pozirali za slikanje sa istim takvim pozdravom ali to je neka druga priča).

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 


Naravno da orao vredja ljude i politicka je provokacija. Kao sto je bila i provokacija sto mu je UEFA/FIFA dozvolila da nosi zastavu druge "zemlje" na njegovim kopackama. E sad, mozemo se mi praviti francuske sobarice i pricati da to nije bila politicka provokacija, ali jbg onda i Arnautovic moze da prica da je rekao kako voli njegovu majku pa zbog toga zeli da vodi ljubav sa njom.

Stop politici u sportu na svaki moguci nacin, a narocito stop odvajanju na podobne i nepodobne.

Edited by Neme
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nije opsovao drugog fudbalera nego njegovu ?ptarsku kevu.

Ekvivalent da je ovaj njemu opsovao mamu srpsku ili škijsku (Albanci za nas pogrdno kažu Škije).

 

 

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

 

Edit: orao vređa ljude? Pa mi naše reprezentativce nazivamo orlovima...

 

 

Edited by Neme
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, shonke said:

Nije opsovao drugog fudbalera nego njegovu *ptarsku kevu.
Ekvivalent da je ovaj njemu opsovao mamu srpsku ili škijsku (Albanci za nas pogrdno kažu Škije).


Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 

 

A psovanje majke na fudbalskim terenima inače nikad nije viđeno. Šokovi brate, šokovi.

Edited by Neme
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, shonke said:

Nije opsovao drugog fudbalera nego njegovu ?ptarsku kevu.

MIslim da se oko ovoga pravi preveliki spektakl i dižu se tenzije bez razloga. Ako ga je vređao po nacionalnoj osnovi, neka ga kazne. Ako mu je psovao majku, ne vidim razloga za kažnjavanje, ako mu već sudija nije pokazao žuti karton. Svi ovde napadaju Arnautovića sem Alijoski, koji bi trebao da bude najviše i pogođen, a dečko se ne izjašnjava, makar ja nisam video. Čak posle meča mislim da su pričali sasvim normalno. Sa druge strane, nije da i Alijoski ne zna da opsuje nekome majku u sred Premier lige, i to na tečnom srpkom 🙂 (by the way to je i Đoković u trenucima ludila znao da uradi).

No opet, ako je bilo uvreda po nacionalnoj osnovi, treba da ga kazne.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sva nacionalistička sranja kažnjavati.

Ako već nose grbove i zastave, ne mora u momentima proslave da se kurče time.

 

Xhaka, Šaćuri i svi ti retardi su posebno debilnu stvar uradili, zato što igraš za Švajcarsku a ovamo pokazujes simbol nečega drugog, kao da si deo nacionalističkog projekta, što mi je posebno gnusno.

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Betolingar Misdongard said:

Ima svakako dosta psovanja i pogrdnih riječi u mnogim sportovima, ali to se drugačije gleda kad se doda nacionalna, vjerska ili rasna odrednica. Ja bih ga lično kaznio. Mislim da je pretjerao, izgledalo je to dosta agresivno i seljački.

 

A psovanje inace nije agresivno i seljacki, i fudbaleri su dziberi od prekjuce, pre toga to sve bio skolovan i fin svet 😉

Link to comment
Share on other sites

Just now, Antizemljaš koji lebdi said:

 

A psovanje inace nije agresivno i seljacki, i fudbaleri su dziberi od prekjuce, pre toga to sve bio skolovan i fin svet 😉

Jeste i psovanje loše, ali je posebno loše ako koristiš neke nacionalne i rasne odrednice. Rekoh već da bih kaznio i ono što su radili Džaka i Šaćiri. Reagovao sam i kad su se igrači Zvezde majmunski ponašali na derbiju, konkretno Krstović i Gobeljić. Znam kakvi su fudbaleri generalno, ali ne smije sve da se opravdava, mora neđe da se podvuče linija.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Betolingar Misdongard said:

Jeste i psovanje loše, ali je posebno loše ako koristiš neke nacionalne i rasne odrednice. Rekoh već da bih kaznio i ono što su radili Džaka i Šaćiri. Reagovao sam i kad su se igrači Zvezde majmunski ponašali na derbiju, konkretno Krstović i Gobeljić. Znam kakvi su fudbaleri generalno, ali ne smije sve da se opravdava, mora neđe da se podvuče linija.

 

Ma kakvo pravdanje, ja upravo govorim da se od fudbalera nista bolje i ne moze ocekivati, pa ne znam cemu sad ovoliko cudjenje. Vec vidjeno x puta, kazniti i idemo dalje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...