Jump to content

U Zvezdu,pa gde će?!


Kankkunen

Recommended Posts

11 hours ago, madafaka73 said:

Placa se 50e po mecu zapisnickom stolu da friziraju statse. Uglavnom oko procenta suta. Vedeta koja se gura ce svakako ubaciti 25-30 ili 30+ poena, jer je svaki napad njegov. Onda se lepo umesto 6/16 za 2 i 5/25 za 3, namesti da je sut iz igre oko ili preko 50%. Ukrade se od saigraca po koji skok i asist, sudije dunu jedno 15 bacanja po mecu i eto indeksa hiljadu. Pricam o mladjim kategorijama, za dvojicu igraca za koje znam. Jedan ima veze sa Miskom, drugi ne. Provereno i potvrdjeno.

Nije Jovic, koliko ja znam, da ne bude zabune jer se spominje u quotovanom postu. 

 

Inicijalna asocijacija na friziranje statsa mi je Vuk Malidžan iz perioda dok je igrao za OKK, tako je dogurao i do MVP-ija lige.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, bekrinjo said:

Inicijalna asocijacija na friziranje statsa mi je Vuk Malidžan iz perioda dok je igrao za OKK, tako je dogurao i do MVP-ija lige.

 

Kojom svrhom se frizira statistika? Da bi skrenuo pažnju i potpisao ugovor sa nekim? 

 

Ako će neko da potpiše mladog igrača samo radi statistike, bez studioznog gledanja, i bez pripremnih treninga/utakmica onda jbga neka ih i zajebu.

 

Evo gledam sad KKP, i recimo da je Miletić frizirao statistiku u Borcu i da je imao po par poena/skokova više nego što je stvarno imao. Šta će on sad sa tim friziranim podatcima? Imaće veće šanse da ga ŽOK potpiše?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Takeshi_Kovacs said:

ova situacija sa centrom dosta podseca na proslu i jurnjavu za plejom:

- ulazimo u sezonu bez igraca na jednoj od 2 najbitnije pozicije

- bilo je solidnih opcija na trzistu koje smo propustili cekajuci nesto satro bolje

- cirbes(rocesti) su tu samo da pomognu dok ne nadjemo pravo resenje

- i prosle godine, a i ove, kriva je celava prevara

Spinovanje, sezona pocinje za 25 dana, Zirbes nece potpisati, centar ce doci u sledecih par dana.

 

Nema potrebe da spinujes sa celavom prevarom i nesretnim Salom27 za cije vreme su potpisani jako losi ugovori sa sve njegovim sto je direktno kriv covic.

 

Pisao sam jos tada i pre Doktora tj DR da smo najebali za sledecu sezonu...

 

centar dolazi brzo, taman da vam zamasti prodaju sezonskih karata...Coviceva stara fora..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Princeton said:

 

Kojom svrhom se frizira statistika? Da bi skrenuo pažnju i potpisao ugovor sa nekim? 

 

Ako će neko da potpiše mladog igrača samo radi statistike, bez studioznog gledanja, i bez pripremnih treninga/utakmica onda jbga neka ih i zajebu.

 

Evo gledam sad KKP, i recimo da je Miletić frizirao statistiku u Borcu i da je imao po par poena/skokova više nego što je stvarno imao. Šta će on sad sa tim friziranim podatcima? Imaće veće šanse da ga ŽOK potpiše?

Duda Ivković je pričao u jednoj emisiji da skoro svi američki košarkaši uvek prate statistiku i veoma im je bitna. 

Naveo je i primer nekog Amera kojeg je trenirao kako ga je molio da ga ostavi u igri još minut dva da napravi dabl dabl. Onda je u sledećem napadu gadjao u tablu uhvatio loptu i dao koš pa izašao

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Princeton said:

 

Kojom svrhom se frizira statistika? Da bi skrenuo pažnju i potpisao ugovor sa nekim? 

 

Ako će neko da potpiše mladog igrača samo radi statistike, bez studioznog gledanja, i bez pripremnih treninga/utakmica onda jbga neka ih i zajebu.

 

Evo gledam sad KKP, i recimo da je Miletić frizirao statistiku u Borcu i da je imao po par poena/skokova više nego što je stvarno imao. Šta će on sad sa tim friziranim podatcima? Imaće veće šanse da ga ŽOK potpiše?

Kapiram da ti nije jasno, jer imas normalan mozak i ne bi ti nikada palo na pamet da se budze statsi jos od pionira. Ja sam bio toliko sokiran, da sam proveravao pricu na 3 razlicite strane i na kraju, kada sam dobio potvrdu da je tacno, smejao se naglas jedno 10 minuta, iz ocaja i neverice. 

 

E sad, ko uspe da izadje iz normale i predje na drugu stranu, on moze da ukapira zasto se to radi. Nije cilj Partizan ili Zvezda, niti bilo koji tim iz Srbije. Ovde ipak ima ljudi koji pazljivo prate mladje kategorije, ima ih i na ovom forumu. Neke price su javna tajna u krugovima koji prate i znaju, tako da se tesko moze desiti da se u Srbiji neko zahebe i uzme klinca samo na osnovu statistike. Cilj je da se smulja neka srednja skola napolju, kasnije i koledz i slicno, a tu glavnu rec vodi statistika, rec menadzera (koja je po defaultu ultra afirmativna) i highlightsi (jasno je da se montazom najboljih poteza od skoro svakog igraca moze napraviti zanimljiv prospekt). 

 

Na ruku ovoj prici ide visegodisnji trend, pre svih Turaka i Spanaca, koji nase mlade igrace uzimaju "na kilo". Upravo ovih dana, dvojica nasih klinaca koji su 2007. godiste putuje ka Turskoj, u poznati i renomirani klub. Nista novo, deca nam se svakodnevno rasipaju po belom svetu, a mi se i dalje tripujemo gde su nam igraci na prelasku u seniorsku kosarku. 

 

Edit

slovo

Edited by madafaka73
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, madafaka73 said:

Kapiram da ti nije jasno, jer imas normalan mozak i ne bi ti nikada palo na pamet da se budze statsi jos od pionira. Ja sam bio toliko sokiran, da sam proveravao pricu na 3 razlicite strane i na kraju, kada sam dobio potvrdu da je tacno, smejao se naglas jedno 10 minuta, iz ocaja i neverice. 

 

E sad, ko uspe da izadje iz normale i predje na drugu stranu, on moze da ukapira zasto se to radi. Nije cilj Partizan ili Zvezda, niti bilo koji tim iz Srbije. Ovde ipak ima ljudi koji pazljivo prate mladje kategorije, ima ih i na ovom forumu. Neke price su javna tajna u krugovima koji prate i znaju, tako da se tesko moze desiti da se u Srbiji neko zahebe i uzme klinca samo na osnovu statistike. Cilj je da se smulja neka srednja skola napolju, kasnije i koledz i slicno, a tu glavnu rec vodi statistika, rec menadzera (koja je po defaultu ultra afirmativna) i highlightsi (jasno je da se montazom najboljih poteza od skoro svakog igraca moze napraviti zanimljiv prospekt). 

 

Na ruku ovoj prici ide visegodisnji trend, pre svih Turaka i Spanaca, koji nase mlade igrace uzimaju "na kilo". Upravo ovih dana, dvojica nasih klinaca koji su 2007. godiste putuje ka Turskoj, u poznati i renomirani klub. Nista novo, deca nam se svakodnevno rasipaju po belom svetu, a mi se i dalje tripujemo gde su nam igraci na prelasku u seniorsku kosarku. 

 

Edit

slovo

Nek’ idu. Dovoljno je pogledati nasih 10 ili 20 trenutno najuspesnijih igraca u nba i el. Svi su prosli mladje selekcije u Srbiji i svi su kao formirani igraci otisli u inostranstvo. A ti sa koledza i pogotovo ti sto odu u Evropu kao klinci, eno ih slovima NIKO ne igra cak ni el. Ima jedan u nba, ali to je samo izuzetak koji potvrdjuje pravilo. Ubedjen sam da ce i dalje 19 od 20 nasih najboljih igraca doci iz domace skole i onih koju su zemlju napustili oko 20 i kasnije.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Storm said:

Nek’ idu. Dovoljno je pogledati nasih 10 ili 20 trenutno najuspesnijih igraca u nba i el. Svi su prosli mladje selekcije u Srbiji i svi su kao formirani igraci otisli u inostranstvo. A ti sa koledza i pogotovo ti sto odu u Evropu kao klinci, eno ih slovima NIKO ne igra cak ni el. Ima jedan u nba, ali to je samo izuzetak koji potvrdjuje pravilo. Ubedjen sam da ce i dalje 19 od 20 nasih najboljih igraca doci iz domace skole i onih koju su zemlju napustili oko 20 i kasnije.

grcka je devedesetih dala dosta kvalitetnih srpskih igraca + trst bodirogu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, madafaka73 said:

Na ruku ovoj prici ide visegodisnji trend, pre svih Turaka i Spanaca, koji nase mlade igrace uzimaju "na kilo". Upravo ovih dana, dvojica nasih klinaca koji su 2007. godiste putuje ka Turskoj, u poznati i renomirani klub. Nista novo, deca nam se svakodnevno rasipaju po belom svetu, a mi se i dalje tripujemo gde su nam igraci na prelasku u seniorsku kosarku. 

 

Kada bi Zvezda i Partizan pruzili vecu sansu mladjim domacim igracima - zasto ne bi vratili najbolje od tih igraca ovde pre nego sto tamo potpisu prvi profi ugovor pred punoletstvo? 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, StiviKivi said:

Nešto razmišljam... 

Mogli smo uzmemo onog Roka Prkačina umesto Luke Mitrovića.

206cm.18 godina. 

I onako u KK boli ***** šta vođe misle. Isto kao i mene. 

Loš je Roko bio. Najlošiji kod Cibone protiv Pesara ali zato je Branković bio MVP i čini se da ima potencijal. Ali daleko od toga da i Roko nije zanimljiv igrač iako fizički dosta inferiorniji u odnosu na svog starog.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Devil In My Pants said:

Spinovanje, sezona pocinje za 25 dana, Zirbes nece potpisati, centar ce doci u sledecih par dana.

 

Nema potrebe da spinujes sa celavom prevarom i nesretnim Salom27 za cije vreme su potpisani jako losi ugovori sa sve njegovim sto je direktno kriv covic.

 

Pisao sam jos tada i pre Doktora tj DR da smo najebali za sledecu sezonu...

 

centar dolazi brzo, taman da vam zamasti prodaju sezonskih karata...Coviceva stara fora..

Jel ti to DR javio uz pivo?

Da li su potpisi Luke,Simona,ne raskidanje ugovora sa Kuzmicem,skartiranje Reatha, nezainteresovanosti za Nokom, angazocanje Nate i Hollinsa ideja Covica ili DR.

Hvala unapred za info.

 

I sta ces napisati ako Zirbes stvarno potpise, da ce ga DR spremiti da opet ode Makabi?

 

Da te podsetim, Borko Radovic nije u klubu.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Šarac said:

Jel ti to DR javio uz pivo?

Da li su potpisi Luke,Simona,ne raskidanje ugovora sa Kuzmicem,skartiranje Reatha, nezainteresovanosti za Nokom, angazocanje Nate i Hollinsa ideja Covica ili DR.

Hvala unapred za info.

 

I sta ces napisati ako Zirbes stvarno potpise, da ce ga DR spremiti da opet ode Makabi?

 

Da te podsetim, Borko Radovic nije u klubu.

 

Sarke skapirali smo Radonjic unistava Zvezdu, pu Radonjic, ne da Covicu da nas popne na krov Evrpope, doveo Mekela da nas finansijski unisti, na svoju ruku dovodi igrace i potpisuje sa njima nerealne ugovore, ostavio Simona da nam sise krv na slamcicu, pre tri godine uvalio Filipa kao pleja da sabotira Tomica. 

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Tamburinjo said:

 

Sarke skapirali smo Radonjic unistava Zvezdu, pu Radonjic, ne da Covicu da nas popne na krov Evrpope, doveo Mekela da nas finansijski unisti, na svoju ruku dovodi igrace i potpisuje sa njima nerealne ugovore, ostavio Simona da nam sise krv na slamcicu, pre tri godine uvalio Filipa kao pleja da sabotira Tomica. 

Ajmo se dogovorimo, jel ovaj roster bira Covic ili Radonjic?

 

Jel se ovde kukalo na SO i njegov odabir  domacih igraca i da ce DR sve to da pocisti.

 

Otisao samo Radanov iako je imao ugovor kao i Borisa.

 

Sta je sa ostalima, ne da Covic?

 

Pysti mi Losmija on bi svrsio i da Raska potpisemo uz Zirbesa jer  puna podrska za DR ne da mu Covic pare za boljeg.

 

Ove sezone iskljuciva zasluga za uspehe a i neuspehe ce snositi dva gore pomenuta koji donose odluke, a ne shodno licnoj netrpeljivosti pojedinih ovde da za uspeh he samo DR zasluzan a za neuspeh Covic.

Toliko o ovoj temi.cekamo 5 icu veceras i sutra da bi mògli neku sezonsku da prodamo u suprotnom mrka kapa, borba za playoff aba lige,jel tako?

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Šarac said:

Ajmo se dogovorimo, jel ovaj roster bira Covic ili Radonjic?

 

Jel se ovde kukalo na SO i njegov odabir  domacih igraca i da ce DR sve to da pocisti.

 

Otisao samo Radanov iako je imao ugovor kao i Borisa.

 

Sta je sa ostalima, ne da Covic?

 

Pysti mi Losmija on bi svrsio i da Raska potpisemo uz Zirbesa jer  puna podrska za DR ne da mu Covic pare za boljeg.

 

Ove sezone iskljuciva zasluga za uspehe a i neuspehe ce snositi dva gore pomenuta koji donose odluke, a ne shodno licnoj netrpeljivosti pojedinih ovde da za uspeh he samo DR zasluzan a za neuspeh Covic.

Toliko o ovoj temi.cekamo 5 icu veceras i sutra da bi mògli neku sezonsku da prodamo u suprotnom mrka kapa, borba za playoff aba lige,jel tako?

 

 

Nije borba za playoff ABA lige jer je liga kuratz, ali borba za 17. mesto u EL jeste.

 

Zato se iskreno nadam da Cirbes nece biti potpisan jer bi to u najmanju ruku bio neozbiljan potez jednog EL kluba, nevezano za to da li trener ili predsednik donosi odluke. 
 

Ako se ceka planski neki centar koji ce doci u narednih 20-25 dana, to i da se razume nekako. Ako se nadamo cudu i zverki koja ce nam pasti sa neba u novembru, a do tada Kuzma Luka i Maik, onda je potpis Kalinica bio glup, pa nek je i 25 posto ispod trzisne cene.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Šarac said:

...

 

Jel se ovde kukalo na SO i njegov odabir  domacih igraca i da ce DR sve to da pocisti.

 

...

 

 

 

Mislim da se više kukalo na odabir stranih igrča, odnosno na doselekciju koja je pravljena.

 

Ako je bilo kritika na odabir domačih, to nije baš realno, jer nemaš mnogo izbora. A da, jedino ono što je kao odbio Nedovića, a to pitanje kolko ima istine u tome.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...