Jump to content

U Zvezdu,pa gde će?!


Kankkunen

Recommended Posts

Da se razumemo odmah, medju prvima sam ga kritikovao i pre nego sto je poceo da trenira jer se ponasa kao starleta po tv-u, da ne iem u njegove izbore igraca npr Terija gde coveka verovatno nije video dok nije sleteo u Bg, Rocesti, Kolom, JOB, drkanje Loyda i JOB-A i nepostovanje prema domacim igracima, SO27 itd...
 
Nisu moj reci vec NC da ciljamo vrh, da je SO trener Zvezde za sl osam godina pa onda moze vucic da dodje xe, xe...i  onda se postavi na njegovu stranu gde je imao prvo mesto u ABA mislim, neke pobede u EL...i bam dolazi na trening i Cova mu kaze dobio si otkaz, videcemo jbga sta cemo sa platom, u fazonu dobices nesto....
 
Ne znam coveka na svetu koji bi mu presao preko toga. 
 
Sto se tice mog rada sa strancima, sa njma radim preko 10 godina svakodnevno..uostalom da se gleda biografija, nisam siguran da bi EL uopste pricala sa Covicem ili uopste celim nasim regionom oko mesta u EL.
E Jbg.. Prvo mesto u Aba, pobede u EL i bam otkaz...
Hoće to.. Izvinjavam se, verovatno nisi imao nameru ali ovo je spin kao takav. Od 50-ak redovnih forumaša sa ove teme ga je 48 napušavalo i teralo.. Pa što prijatelju moj, pored prvog mesta u Aba, pobeda u EL..
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Perkos2 said:

Onda Čović treba da ćuti a ne da potpaljuje ionako lako zapaljivu raju. Naravno da ugovori štite trenere ili igrača i zato dobro proceniš koga dovodiš i kolika mu ovlašćenja daješ. Kad pogrešiš,trebalo bi da imaš i neku odgovornost a ne da prebacuješ krivicu na drugog.

Ovo si u pravu, ali se plasim da smo na ovom forumu kratkog pamcenja, jako kratkog. Pre svega izbor koji smo imali je bio jako mali, godinama unazad kuburimo sa trenerima, nije da ih ima neograniceno. I to ne samo mi vec i Partizan. Pokusavalo se. Doveden je Alimpijevic kao mlad i talentovan strucnjak, ali nije uspelo, posle toga Tomic, Sakota. Trazilo se dugorocno resenje i SO je od strane velike vecine vidjen kao neko ko bi to mogao biti. U sustini je izbor bio Radonja ili on. Kad je on izabran ja sam bio zadovoljan, mozda i zadovoljniji nego da je doveden Radonja, jer sam mislio da bi mogao duze ostati, da bi se mogao ostvariti kontinuitet. Ne mislim da Covic kuka na SO toliko zbog novca, koliko zbog cinjenice da je posao odradio katastrofalno. Mi smo bili razbijena banda u trenutku kad je otisao. Verujem da se niko nije nadao da cemo bas tako izgledati onda kada je doveden. Ne vidim ja da je klub mogao nesto drugacije da uradi. Pozvan je na razgovor. Verovatno mu je omca spremljena pre razgovora, ali opet ko zna. Po meni je SO trebalo da ode na taj razgovor, da cuje, saslusa sta mu se predlaze. Da pokusaju da se dogovore. Licno mislim da je dogovor bio u interesu obema stranama. 

Po meni s citava diskusija svodi na to da li je SO trebalo da nastavi da vodi ekipu ili ne, pritom ako se misli da je trebalo da je vodi treba odgovoriti i da li je ABA titula sa njim na celu izvesna ili ne. 

Ja mislim da je trenutak u kom je smenjen bio poslednji voz i da se nije imalo nekog prevelikog izbora.

Prica kako se sve trebalo drugacije odraditi, po meni, ne pije vodu, jer je covek do te mere zadrt da je odbio i razgovor, a kamo li dogovor. Na tom razgovoru su poslodavci teoretski mogli i da kazu vidi ti si legenda ovog kluba i mi mislimo da treba da naplatis obe godine ugovora. Verovatno je malcic drugacije u praksi.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, zoziezli fereira said:

Jeste Nebojsa sve nebitniji u KK i svi dolasci i odlasci trenera iz prosle sezone nisu bili u opisu njegovog posla.

Pa ko je odlucivao o tome?

Sta mu je onda u opisu posla? Marioneta?

Edited by Losmi17
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, realno *w said:

Jbt, kako se ovde priča o Lesoru, kao da Dejana Kravića dovodite, a ne čoveka koji je bio najbolji centar Evrokupa i to ekipe koja ga je osvojila.

kako ono ti kazes, vodi ga kuci onda

  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, mister-no said:

E Jbg.. Prvo mesto u Aba, pobede u EL i bam otkaz...
Hoće to.. Izvinjavam se, verovatno nisi imao nameru ali ovo je spin kao takav. Od 50-ak redovnih forumaša sa ove teme ga je 48 napušavalo i teralo.. Pa što prijatelju moj, pored prvog mesta u Aba, pobeda u EL..

Sve se slazem, obicno Covic slusa forumase na keca..i jos dovodi Radonjica, oce to. 

 

Mora malo da se i spinuje jer ovo gledam iz ugla kluba i ovih sto ga brane...branili su ga i tad i cekali, sprdali se sa Radonjicem. Sve se promenilo preko noci...

 

 

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, kokodakalo said:

Ovo si u pravu, ali se plasim da smo na ovom forumu kratkog pamcenja, jako kratkog. Pre svega izbor koji smo imali je bio jako mali, godinama unazad kuburimo sa trenerima, nije da ih ima neograniceno. I to ne samo mi vec i Partizan. Pokusavalo se. Doveden je Alimpijevic kao mlad i talentovan strucnjak, ali nije uspelo, posle toga Tomic, Sakota. Trazilo se dugorocno resenje i SO je od strane velike vecine vidjen kao neko ko bi to mogao biti. U sustini je izbor bio Radonja ili on. Kad je on izabran ja sam bio zadovoljan, mozda i zadovoljniji nego da je doveden Radonja, jer sam mislio da bi mogao duze ostati, da bi se mogao ostvariti kontinuitet. Ne mislim da Covic kuka na SO toliko zbog novca, koliko zbog cinjenice da je posao odradio katastrofalno. Mi smo bili razbijena banda u trenutku kad je otisao. Verujem da se niko nije nadao da cemo bas tako izgledati onda kada je doveden. Ne vidim ja da je klub mogao nesto drugacije da uradi. Pozvan je na razgovor. Verovatno mu je omca spremljena pre razgovora, ali opet ko zna. Po meni je SO trebalo da ode na taj razgovor, da cuje, saslusa sta mu se predlaze. Da pokusaju da se dogovore. Licno mislim da je dogovor bio u interesu obema stranama. 

Po meni s citava diskusija svodi na to da li je SO trebalo da nastavi da vodi ekipu ili ne, pritom ako se misli da je trebalo da je vodi treba odgovoriti i da li je ABA titula sa njim na celu izvesna ili ne. 

Ja mislim da je trenutak u kom je smenjen bio poslednji voz i da se nije imalo nekog prevelikog izbora.

Prica kako se sve trebalo drugacije odraditi, po meni, ne pije vodu, jer je covek do te mere zadrt da je odbio i razgovor, a kamo li dogovor. Na tom razgovoru su poslodavci teoretski mogli i da kazu vidi ti si legenda ovog kluba i mi mislimo da treba da naplatis obe godine ugovora. Verovatno je malcic drugacije u praksi.

Sve i da nismo imali ni jednu jedinu pobedu ugovor važi pošto u ugovoru nema stavke da ako ne ostvaruje rezultate onda nema para ili samo minimalac. Niti ima stavka da mora da ostane u klubu na nekoj novoj poziciji do isteka ugovora i da tek onda ima pravo na bonuse. Znači u trenutku kad je klub smenio SO sa mesta trenera prvog tima odlično je Čović znao kakva se prava smenjenog trenera po ugovoru. Odlučio se ipak za smenu i sad nema nikakvo pravo da proziva SO što se nije odrekao nekog % od love na ime neke ljubavi prema klubu. Ja sam siguran da se niko obde sa foruma ne bi odekao tih para i ne treba . Zato se potpisuju ugovori da bi se obezbedila isplata. Samo kod nas mogu klubove da vode tipovi poput čovića, terze i mrkele koji potpišu los ugovor po klub pa onda prebace krivicu na onog ko trazi pare na.oanovu tog ugovora. Da se pokrene njihova odgovornost to bi bila prava stvar. Da budem sad i ja malo "čović"  pa da posumnjam da su mozda Čović i SO u talu tj da dele tu sumu od preko 600 hiljada evra.😆

Edited by Perkos2
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Kad vec forumasi vole da se vode moralom - zar ne mislite da bi bilo moralno da svaki trener i igrac najmanje 50 posto plate da u dobrotvorne svrhe? Najveci deo ljudi za zivota ne mogu da zarade koliko oni dobiju za godinu dana - za sta? Za pikanje lopte... pa onomad Keselj dobi onoliki ugovor, za sta konkretno... pa jel moralno da sve te pare uzme? Bas zivimo u moralnom svetu. 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Losmi17 said:

Postoji i druga strana medalje.

Malo je degutantno potrazivati nesto sto nisi zaradio, koliko god to bilo legalno.

A to sto coks laprda, to je standardno koliko i ugovor koji je celafuto imao s nama.

Šta ima da bude degutantno? Čovek je prilikom sklapanja ugovora vodio računa o svakom detalju(poznajući suprotnu stranu) i kad je smenjen lepo je iskoristio sve što stoji u ugovoru. A ja opet pitam šta je sa krivicom ovog našeg iz kluba koji je potpisao takav ugovor? Nema je ovo je Srbija, izađe se na pjnk i baci koska sirotinji raji da narednih mesec dana kune SO što nismo doveli još pet igrača za tih 600 i kusur hiljada.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, kokodakalo said:

Medjutim ono sto SO ocigledno isto zna , ali je dovoljno zadrt da to uradi je i cinjenica da se sve pise, pa tako i njegov odnos prema poslednjem poslodavcu. Katastrofalno ti je tim izgledao, katastrofalni su ti bili odnosi u ekipi, nisi bio spreman pored svega toga ni na razgovor sa upravom o tome sta i kako dalje (citaj kako da se rastajemo). Sve je to uslo u njegov nezvanicni CV i svaki naredni potencijalni poslodavac ce debelo da se razmisli pre nego to ga angazuje. Prosto je mogao da naplati zapocetu sezonu, bez bonusa i da to udje u njegov CV. Mozda ne odmah ali u neko dogledno vreme bi nasao neki EC klub da trenira, jer bi isti mogli da racunaju da imaju posla sa korektnim covekom, koji je imao solidne rezultate sa Albom i Monakom. Ovako ce i oni debelo da se zamisle. 

A da obrnemo priču i postavimo pitanje, koji bi to trener došao da radi kod nas, ako bi pogledao naš CV? Kapiram da se i oni dobro zamisle. 

Da nije tog jednog Radonjića, tom kvalitetu bismo prismrdeli juče, što i dokazuju svi ostali treneri koji su radili prethodnih 10 godina. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Dropkick Murphys said:

A da obrnemo priču i postavimo pitanje, koji bi to trener došao da radi kod nas, ako bi pogledao naš CV? Kapiram da se i oni dobro zamisle. 

Da nije tog jednog Radonjića, tom kvalitetu bismo prismrdeli juče, što i dokazuju svi ostali treneri koji su radili prethodnih 10 godina. 

Kvalitet Radonjica je iznad nase platezne moci. To i jeste problem. Za 350k godisnje Trinki ne dolazi i ne samo Trinki, vec ni jedan strani trener koji ima kakvo takvo ime. Domacih bas i nema tog kalibra, zato smo, cenim i isli na sve ili nista sa SO.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Zanimljivo mi je koliko ovde ima ljudi koji zastupaju 100% jednu ili 100% drugu stranu. Bilo to Covic vs. Obradovic, bilo to JOB vs. Radonjic, you name it. A istina je zapravo negde izmedju i sigurno nije 100% na jednu stranu.

 

A gde je tacno? Tesko da bilo ko to moze precizno da zna osim samih aktera koji ce uvek subjektivni. 

 

Da li je Covic (ako je on bio zaduzen za ugovore) zajebao stvar sa Mekel-om, pa onda sa Obradovicem, barem sto se tice shilbovanja i "finansijske pozitive"? JESTE.

Da li je Obradovic izgubio ekipu (ono sto nas je krasilo prethodnih godina) kako samim dovodjenjem igraca tako i samim vodjenjem ekipe? Ja bih bez sumnje rekao da JESTE. Prosto se videlo golim ocima. Jbg. E sad da li bi pohvatao konce, i izvukao ono sto je na kraju izvukao Radonjic, je sasvim druga tema, nemoguce je reci - ja mislim da ne bi. Rizik je bio cekati da li ce se to desiti ili dovoditi Radonjica u aprilu kao nekad (ako nisam promasio mesec). 

 

Eto, to je dovoljno da ne bude 100% ni u jednu stranu. 

 

Ne moze opravdanje za neciji los rad biti "hej, ali i on je lose radio!".  

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Dropkick Murphys said:

A da obrnemo priču i postavimo pitanje, koji bi to trener došao da radi kod nas, ako bi pogledao naš CV? Kapiram da se i oni dobro zamisle. 

Da nije tog jednog Radonjića, tom kvalitetu bismo prismrdeli juče, što i dokazuju svi ostali treneri koji su radili prethodnih 10 godina. 

Mozemo da postavimo pitanje iz nesto drugacije perspektive.

Da li Covic moze da saradjuje sa ino trenerom? Meni ne deluje tako.

I mislim da se tu svaka prica zavrsava.

Da li postoje solidni treneri u Evropi koji bi dosle da vode Czv u EL?

Mislim da postoje.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Losmi17 said:

Mozemo da postavimo pitanje iz nesto drugacije perspektive.

Da li Covic moze da saradjuje sa ino trenerom? Meni ne deluje tako.

I mislim da se tu svaka prica zavrsava.

Da li postoje solidni treneri u Evropi koji bi dosle da vode Czv u EL?

Mislim da postoje.

I ja mislim da će Obradović ponovo raditi u klubovima sličnih kvaliteta kao i pre Zvezde.

 

Bumo vidli....

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Kooineeperk said:

Zanimljivo mi je koliko ovde ima ljudi koji zastupaju 100% jednu ili 100% drugu stranu. Bilo to Covic vs. Obradovic, bilo to JOB vs. Radonjic, you name it. A istina je zapravo negde izmedju i sigurno nije 100% na jednu stranu.

 

A gde je tacno? Tesko da bilo ko to moze precizno da zna osim samih aktera koji ce uvek subjektivni. 

 

Da li je Covic (ako je on bio zaduzen za ugovore) zajebao stvar sa Mekel-om, pa onda sa Obradovicem, barem sto se tice shilbovanja i "finansijske pozitive"? JESTE.

Da li je Obradovic izgubio ekipu (ono sto nas je krasilo prethodnih godina) kako samim dovodjenjem igraca tako i samim vodjenjem ekipe? Ja bih bez sumnje rekao da JESTE. Prosto se videlo golim ocima. Jbg. E sad da li bi pohvatao konce, i izvukao ono sto je na kraju izvukao Radonjic, je sasvim druga tema, nemoguce je reci - ja mislim da ne bi. Rizik je bio cekati da li ce se to desiti ili dovoditi Radonjica u aprilu kao nekad (ako nisam promasio mesec). 

 

Eto, to je dovoljno da ne bude 100% ni u jednu stranu. 

 

Ne moze opravdanje za neciji los rad biti "hej, ali i on je lose radio!".  

 

Sve si lepo napisao, rizik je bilo ostaviti SO kao trenera i smenjen je a to košta. Košta baš onoliko koliko je dogovoreno i potpisano na ugovoru koji nije samo SO potpisao.  Zato je sad dzukački izaći u medije i prozivati ga da je naplatio sve što mu po ugovoru pripada. Dakle smenjen je sa punim pravom ali sa isto tako punim pravom naplatio je sve što je potpisano.  Naravno da niko neće snositi ni najmanju odgovornost,to je srpski sport,uplatice telekom, eps,gasprom ili neko peti te pare i idemo dalje. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Profesor said:

A sta znaci odgovornost? Ko je taj ko nikad nije promasio u proceni nekog igraca ili trenera? Ako tako gledamo mi imamo ubedljivo najmanje kikseva u celoj EL. 

Odgovornost znači da treba da bude kaznjen taj koji potpisao tako loš ugovor za KKCZ. Moze i simbolicno eto 100 evra da se zna da nije uradio posao kako treba. I da naravno kad ponovo zastupa klub da povede i nekog pravnika(advokata) da ubaci i neki aneks koji štiti klub. Ili da se uopste vise ne petlja u taj posao. I nikako da laze po medijima!

  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Perkos2 said:

Odgovornost znači da treba da bude kaznjen taj koji potpisao tako loš ugovor za KKCZ. Moze i simbolicno eto 100 evra da se zna da nije uradio posao kako treba. I da naravno kad ponovo zastupa klub da povede i nekog pravnika(advokata) da ubaci i neki aneks koji štiti klub. Ili da se uopste vise ne petlja u taj posao. I nikako da laze po medijima!

Sve si ti to fino zamislio ali... 

Doveli smo Tomića za kojeg bila većina pa ode u drugoj sezoni kad je vidio da ne ide. Šakota mator, tražili su se i strani treneri, Trinkijeri bio preskup, Martinez tražio i veliki novac, skupe igrače i svašta nešto što ne možemo priuštiti. 

SO je bar većini izgledao idealan i zato se i potpisao ugovor na više godina. 

Jednostavno su on i Karaičić promašili većinu igrača, domaćim igračima nije verovao, u početku je još i išlo ali kako je vreme odmicalo sve se više gubio. 

Nešto se moralo poduzeti i kad je smenjen SO a doveden DR koji je spasao sezonu sa timom koji je dobio. 

I sad bi ti za to kaznio Čovića??? 

Pa ima li SO ikakvu odgovornost?

Opet ovo prepucavanje po medijima je bilo loše, nepotrebno. 

Edited by Hogar
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Perkos2 said:

Odgovornost znači da treba da bude kaznjen taj koji potpisao tako loš ugovor za KKCZ. Moze i simbolicno eto 100 evra da se zna da nije uradio posao kako treba. I da naravno kad ponovo zastupa klub da povede i nekog pravnika(advokata) da ubaci i neki aneks koji štiti klub. Ili da se uopste vise ne petlja u taj posao. I nikako da laze po medijima!

 

jedino sto je moglo da pise u ugovoru je "ako budes imao samo 5 euroleague pobeda u decembru, moras da oprostis pare iz naredne godine" 

 

bas ludo zvuci kad se ovako napise 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...