Jump to content

U Zvezdu,pa gde će?!


Kankkunen

Recommended Posts

Odgledah pazljivo Holinsove hajlajtse, dosad nisam mnogo paznje obracao na njega. Prvi utisak - mnogo je raznovrsniji od Pantera. Ja "pozitivno zadovoljan". 

Ne razumem toliko preplacivanje igraca od strane KKP. Mogli su te stipendije mnogo racionalnije da podele. Savic mi nije neki autoritet za "sportskog funkcionera", o O' Stoji da ne pricamo ali sta je uslo u Zoca, to bih voleo da skeniram. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, L' Imperatore said:

 

Nisu. I kao što sma več pisao, nije Dobrić ono odigrao samo u playoffu protiv Budučnosti, nego i u EL, posle odlaska SO. Ali ajde, vrtimo ovu priču u krug, pa bi bilo najpametnije da prestanemo. Složičemo se da se ne slažemo.

 

Da ok, ako dođe do povreda to je problem. Ali tako je uvek. U skoro svim ekipama. Ali o tom po tom. Ako do toga dođe, doselekcija. A ne pretrpavanje od samog starta.

 

Nemam nikakvu želju da te uvredim, ali po ovome što si napisao dole pitam se jesi li ti ikada gledao Kuzmića. Pošto je on u najboljim danima bio odličan  defanzivni centar. Kako u igri dva na dva, niskom postu i u kontroli defanzivnog skoka. Zadnjih godina nije to to, ali kapiram da je plan da se izvuče barem nekih 70% onoga, što bi bilo sasvim zadovoljavajuče za jednog domačeg backup igrača. A zidati nikada nije umeo, niti će.

 

A ko kaže da prvi centar mora biti pokretljiviji i skočniji? Prvi centar mora pre svega da ima kvalitet. A u zavisnosti od toga kakvu igru planiraš da igraš, odlučuješ onda dali ti je potreban neko pokretan i skočan, ili neka mrcina za krljanje u reketu.

 

 

 

Pa kontradiktoran si. Ne razumeš priče o bahačenju, a u drugom postu tražiš da se svaka pozicija popuni sa 3 El igrača (malo preterujem, ali shvataš poentu).

 

 

 

Igrao u EL u timu koji je 17. na tabeli. U timu koji zeli da bude u 10, tu ulogu ne moze da nosi, pogotovo ako je Holins parnjak. 

 

Drugo, ja uopste nisam govorio o tome kakav je Kuz nekada bio igrac. Govorio sam u tome da je postao jako spor i da je to problem protiv ekipa koje brzo vrte pik, a ako i prvi centar ima problem te vrste onda je to vec ozbiljan defanzivni problem. Kuz je u prajmu kod DR zidao dosta. 

 

Nisam kontradiktoran. Vec sam pominjao da smo pre 2 godine u rosteru imali Lorenza, Pantera, Berona i Djenku, pa smo ipak jurili i petog Lukasa. A imali smo i visoke koji umeju sa loptom poput Stratosa. Sada je jasno da Nejt, Ivanovic i Holins ne mogu izneti sezonu ni uz pomoc Dobrica. Mogli bi kada bi Uskokovic imao dobru minutazu, ali svi znamo da ce on tesko kod DR dobiti prostor iz vec pominjanih razloga.

Link to comment
Share on other sites

Da mi dovedemo dobrog centra pa da se mačujemo sa svima pa i ovim Loto timom JSD koji uprkos svim novcima takodje još lovi centra. 

Do dolaska Holinsa Jović mi je bio čisto prenatrpavanje a sad mislim da bi dobro došao.

Valjalo bi nam malo više kreacije. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Odgledah pazljivo Holinsove hajlajtse, dosad nisam mnogo paznje obracao na njega. Prvi utisak - mnogo je raznovrsniji od Pantera. Ja "pozitivno zadovoljan". 
Ne razumem toliko preplacivanje igraca od strane KKP. Mogli su te stipendije mnogo racionalnije da podele. Savic mi nije neki autoritet za "sportskog funkcionera", o O' Stoji da ne pricamo ali sta je uslo u Zoca, to bih voleo da skeniram. 
Izvini ali moram da pitam - Zašto mi na OVOJ temi moramo da pominjemo funkcionare Partizana, njihove stipendije i to da li su i koliko njihovi igrači preplaćeni? Ostavimo te priče o tome da li je reč o kikirikiju/semenkama ili milionima za njihovu temu i Kupera.
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ne slazem se da se ikako mogu izjednaciti desavanja u Partizanu i Zvezdi, jedino sto iskace iz sablona klasicnog prelaznog roka za CZ je povratak Kalinica, ali ni to nije nesto neverovatno u toj meri koliko se predstavlja, Kalinic nije nikakav cudotvorac i one man show koji sam kvalitativno drasticno pomera ekipu na EL lestvici vec jedan top notch prasinar koji u odgovarajucem kontekstu moze biti ultra koristan i za najbolje ekipe u EL. Ko uopste zna tacnu cifru za koliko ce igrati kod nas, ali gledajuci koliko dugo cekamo prvog centra (a jedan Noko koji je nekakav polu-dokazani  rekovalescent nas glatko odhebava) sigurno da sa Partizanom po pitanju budzeta nismo ni priblizno u istom rangu. 

  • Like 24
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Crni said:

Posle nekih razgovora sa igračima, videli smo da postoji njihova odbojnost prema dolasku u zemlju. Da li je to zbog očekivanja, pritiska ne znamo jos.

Rece menadzer Voje Ilica🤣🤣🤣 

 

E svaka ti cast, na ovo sam potpuno zaboravio. 🙂

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Prijatelj Mitar said:

Kuzmic ce ostati (nazalost) najveci problem ovog tima, ko god da dodje na poziciju startnog centra.

 

Imamo li mi mozda nekog domaceg centra koji bi nam bio dostupan za bekap varijantu?

Cuj nekog, najboljeg bekap centra u Evropi. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ako se izuzme Kalina koji ne igra dzabe, ali je evidentno da ima tu jos necega pa se vratio, mi apsolutno nikada nismo doveli igraca koji je u to vreme bio top, igraca koji je po kvalitetu i trenutnom renomeu mogao da igra u najjacim evropskim klubovima. Iskpavali smo ih negde, dovodili one sa pedigreom velikim ali u momentu dolaska one koji su bili ispusene mustikle, rekonvalescenti...Marcus jeste bio priznato ime ali ne neko ko je bio trazen od krema EL. Sto neko napisa, da nije Kaline ovo bi bio nas klasicni prelazni rok

Dakle, ne treba mesati babe i zabe. Oni sada imaju situaciju da ce dobiti pare koga god hoce da dovedu. Ako se sklope kockice oko plana igraca i menadzera, pare im nisu problem.

Nama ostaje borba. Delujemo homogeno i vec sada bi neko, a izgleda ne znamo ko je taj, morao da stupi u pregovore sa Radonjom za produzetak ugovora. To je zadatak svih zadataka, cilj svih ciljeva. Njegov boravak u klubu garantuje mir i plan, koliko ga moze biti sa ludim Čovicem. Bitno je to sto sa njim drzimo onu gospodsku stranu kluba, protivtezu mahnitosti Covica.

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Da li stvarno neko od vas misli ovde da Nikola Ivanović neće biti prva opcija na poziciji 1? Možda sam ja lud ali meni je to bilo i jasno i logično čim je stigao. Ivanović će imati 25 minuta u EL svaku utakmicu. A i verujte mi da mu je vreme da ih ima. 

I ovako je bio sjajan a kod nas će da bude brutalan! 

Edited by StiviKivi
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kakvo narikanje...kao da su uzeli motku pa nas biju vezane. Jezivo kukanje od navijaca, umesto da zele da mi imamo blizu takvog budzeta, oni bi vise voleli da oi imaju manji. Neverovatan strah i kukanje nas je zahvatilo...EL se i ne spominje..samo plata pojedinih igraca partizana...valjda mislite da cemo vecno igrati EL sa '7-8' m budzetom..i biti najsiromasniji klub EL kao da je to neki pehar ili orden..

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ivanovic Wolters

Hollins Dobric Lazic

Kalinic Davidovac

White Mitrovic Simonovic

Monroe Kuzmic

 

Mislim da je Monroe izvestan, pre nego Blek ili neka micka zvijer pored drvenog Kuzme. To je prosto RadonjinTM, centar s poenima u rukama, a to Monroe jeste. I kapiram da ce Lazarevic mozda umesto Simona u 12, ali ne bih se sokirao da bude obrnuto.

 

Super ekipica, sa dva najveca upitnika oko Mitrovica i Kuzmica. Od toga koliko njih dvojica mogu dosta zavisi.

 

Bonus materijal, roster iz sezone u kojoj smo igrali cetvrtfinale EL:

 

image.png.43a7b73d9c49342d203a2d62265f270f.png

Edited by The Seventh Seal
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, berti said:

Ako se izuzme Kalina koji ne igra dzabe, ali je evidentno da ima tu jos necega pa se vratio, mi apsolutno nikada nismo doveli igraca koji je u to vreme bio top, igraca koji je po kvalitetu i trenutnom renomeu mogao da igra u najjacim evropskim klubovima. Iskpavali smo ih negde, dovodili one sa pedigreom velikim ali u momentu dolaska one koji su bili ispusene mustikle, rekonvalescenti...Marcus jeste bio priznato ime ali ne neko ko je bio trazen od krema EL. Sto neko napisa, da nije Kaline ovo bi bio nas klasicni prelazni rok


Nevezano za ovu diskusiju moram da kazem da je Lorenzo bio top igrac (i) kad je dosao u Zvezdu, to sto se usled nevidjenje kampanje protiv njega od strane medija i pojedinih ljudi bliskih klubu te 1000 puta ponovljene lazi malo izgubila svest koliko je dobar igrac je druga stvar. 
Za Lojda takodje moze da se vodi rasprava da li ima kvalitet za ozblijnu rolu u najjacim klubovima EL ali kad je dolazio kod nas uopste nije dosao kao ispustena mustikla ili rekovalescent. Tu je (naj)vise korona pomogla da on obuce crveno-beli dres

  • Like 4
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Ridji said:


Nevezano za ovu diskusiju moram da kazem da je Lorenzo bio top igrac (i) kad je dosao u Zvezdu, to sto se usled nevidjenje kampanje protiv njega od strane medija i pojedinih ljudi bliskih klubu te 1000 puta ponovljene lazi malo izgubila svest koliko je dobar igrac je druga stvar. 
Za Lojda takodje moze da se vodi rasprava da li ima kvalitet za ozblijnu rolu u najjacim klubovima EL ali kad je dolazio kod nas uopste nije dosao kao ispustena mustikla ili rekovalescent. Tu je (naj)vise korona pomogla da on obuce crveno-beli dres

Lorenco je sjajan igrac, ali je tek kod nas eksplodirao sto se tice EL. Nije bio neko trazeno ime pre nas, cini mi se. Lojd jeste odlican bio u Španiji. Ipak, niko od njih nije na nivou dvojice iz Armanija uporedjujuci njihov trenutni renome sa renomeom Lorenca i Lojda kada su dolazili kod nas.

Jos ako im.dodje drugi Kevin...

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Crni said:

Posle nekih razgovora sa igračima, videli smo da postoji njihova odbojnost prema dolasku u zemlju. Da li je to zbog očekivanja, pritiska ne znamo jos.

Rece menadzer Voje Ilica🤣🤣🤣 

Nije bilo jurnjave po hodnicima Pionira.

Edited by pavijan2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Ovo je pristojan fajterski tim. Iako nisam fan centara sa olovnim nogama mislim da bi Moose bio solidan fit jer ima sigurne poene u rukama kad zaskripi u napadu. Cenim da ce nam uspeh u EL (po meni je to biti koliko-toliko konkurentan za top 8 do kraja takmicenja) pre svega zavisiti od mogucstva prisustva publike u Pioniru. Ova ekipa bi mogla dobro da vozi kuci na galamu.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...