Jump to content

U Zvezdu,pa gde će?!


Kankkunen

Recommended Posts

33 minutes ago, Guru said:

 

Isto tako je bio prvi plej Žalgirisa i njihov drugi najbolji igrač posle Brendona Dejvisa u sezoni u kojoj su igrali četvrtfinale EL (uzgred, prva četvorka im je bio Vajt).

 

Ovde se baš ide iz krajnosti u krajnost, ljudi kao da nisu svesni šta je Zvezda u evropskim okvirima... Nije Volters neko spektakularno rešenje, daleko od toga, al' nismo ni mi spektakularan klub ama baš ni po čemu. Kao što @Markoss reče - to nam je mera, jbg.

Da,uz ispomoc Volkapa i Vestermana.U toj konkurenciji je sigurno Nejt igrao nekad i na dva,nije on bas tako  plejmejkerski odveo ekipu u cetvrtfinale EL.

Ako cemo da gledamo tu njihovu sezonu i poredimo sa nama, nama fali taj treci bek/plej.

Link to comment
Share on other sites

doveden je dzoni koji sigurno nije dosao da bude bek ap za 15 minuta po utakmici, vec neko ko ce biti protagonista. verovatno mu je i plata medju vecim. samim tim nije ni bilo realno da se dovede neko prejako ime. cak mislim da ce dzoni ovde biti u prednosti, a volters u slicnoj ulozi kao u prvom mandatu.

Link to comment
Share on other sites

U ovoj Čovićevoj eri, doveli smo 3 Amera iz NBA, tj. granične igrače imeđu NBA i razvojne lige. Dženkins, Kvinsi i Lorenzo. Sva trojica su bili apsolutni pogodak.

Dvojica od njih su bili u Radonjićevom timu i potpuno mi je neverovatno odsustvo bilo kakve želje za rizikom i ponovnim dovođenjem igrača iz NBA/G-league.

 

Ovolika želja za "povratnicima", "proverenim, poznatim igračima" i strah od izlaska iz šablona i pored vrlo dobrog ranijeg iskustva, meni se graniči sa patologijom.

 

Naravno da trener bira ono što želi da ima u timu i da na kraju sezone odgovara za rezultate, ali daj mu ga Radonja malo i po ruletu. Iz našeg iskustva, pre će se desiti da ubodemo opet neke prekaljene asove sa evropskim iskustvom...Mekela, Sofoa i Rajana Tompsona. Čak i da ne budu takvi promašaji, bukvalno biramo osrednji kvalitet, da budemo između 11. i 14. mesta u EL, za svaki slučaj, da se ne zajebemo u proceni igrača preko bare, pa budemo 15.

 

Pre će se desiti da uz rizik ubodemo Kvinsi Miler sezonu, gde smo imali ultimativnog mamojeba, koga skoro niko u EL ne može da čuva, nego onu posle njega, kada smo timski mleli bez neke takve zvezde u timu. 

  • Like 15
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Chaos Is Me said:

 

Nismo mi spektakularan klub svakako ali smo ipak uspevali da dovedemo Lorenza Browna, Jordana Loyda, Quinceya Millera, pa što ne bismo probali i nekog ko ima veći upside od Woltersa.

 

Pa ko kaže da nismo i sada probali da nađemo i dovedemo tog potencijalnog difference maker-a, nekoga ko je kvalitetniji i kompatibilniji od Voltersa? I na osnovu tajminga je jasno da je ovo iznuđeno rešenje nakon što su nam pootpadale druge opcije, nismo sigurno do 10. avgusta čekali baš Nejta. Stvari ne funkcionišu kao na igrici, neki igrači neće u Evropu, neki koji su već u Evropi neće u Srbiju, neki čak hoće u Srbiju al' im žena Španjolka pa ona hoće kući (true story)... Poenta je da klubu kao što je Zvezda ne može svako pojačanje da bude nivo Kvinsija Milera i Džordana Lojda, niti imamo razvijen (ili bilo kakav) skauting na nivou kluba, niti imamo vrhunski budžet u evropskim okvirima.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, UDresuKvinsiMilera said:

Da,uz ispomoc Volkapa i Vestermana.U toj konkurenciji je sigurno Nejt igrao nekad i na dva,nije on bas tako  plejmejkerski odveo ekipu u cetvrtfinale EL.

Ako cemo da gledamo tu njihovu sezonu i poredimo sa nama, nama fali taj treci bek/plej.

 

Pa naravno da je imao ispomoć, imaće je i kod nas - Ivanović svakako nije doveden da bude klasičan bekap za 10-15 minuta po meču, a dovešće se i starter na poziciji 2, videćemo kojih karakteristika (možda bude kombo). To sve ne menja ono što sam napisao: da je Volters bio prvi plej i drugi najbolji igrač ekipe koja je igrala četvrtfinale EL, te da ako se kao negativna stavka navodi to što je kod nas bio samo bekap, red je pomenuti i ovo drugo.

 

 

 

 

A što se tiče tradicionalnog prizivanja igrača koji su između G-League i NBA: ranije su NBA ekipe mogle da imaju samo 15 igrača u rosteru, a u poslednjih par godina imaju pravo na još dvojicu na tkzv. two-way ugovorima. Two way igrač veći deo sezone provodi u G-League filijali, ali je pod ugovorom sa NBA ekipom kojoj je na raspolaganju na 50-ak dana u sezoni... Ako taj igrač provede dovoljan broj dana sa "prvim timom" njegova zarada može biti i veća od 500k dolara.

 

Prema tome, ako 30 NBA timova ima po 2 two way igrača, to je onda 60 baš tih graničnih igrača koji bi do pre par godina bili katovani i morali da traže sreću negde drugde, a sada su pod ugovorima sa NBA ekipom i zarađuju otprilike onoliko koliko mi maksimalno plaćamo strance... Valjda je jasno koliko to sužava opcije i otežava dovođenje igrača preko bare, posebno klubu kao što je Zvezda.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Slazem se da Guruom, nama je Nejt igrac po mjeri. U Zalgirisu je pokidao i nema razloga da nama ne valja.

 

On nije nesto atraktivan igrac i to je problem kod navijaca, ne baca publiku u trans svojim potezima ali radi posao. 

 

Sumnjam da je Radonja imao 10 NBA igraca na stolu a on odabrao bas Nejta jer su saradjivali, prije ce biti da smo izvukli koliko smo mogli (ako uopste potpise Nejt na kraju).

 

Opet razumijem i da ce dio navijaca biti razocaran jer je nakon Kaline izgledalo da cemo i mi da se razbacujemo ali defakto nam je budzet 1/3 KKP.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, bosMan_jr said:

 

 

lik nam je bio drugi plej, i to prosecan, korektan recimo i to mu je mera. Sad je odjednom dobro resenje za prvog 

Godinama se dokazuje tvrdnja koja se potvrdjuje da je rezervni plej mnogo kompleksnija pozicija u odnosu na startnog i da je uloga igraca mnogo podredjenija ekipi zato i statistika rezervnih pg-a nije sjajna.

Ako igras u ekipi koja gubi vecinu meceva kako god odigrao tvoj +/- je uglavnom u dobrom minusu jer se tesko menja momentum meca u takvim konstalacijama kada kola idu nizbrdo.

Lakse je startnom pleju da igra pri rezultatu 0:0 nego rezervi kada udje nakon 1/4 pri rezultat 27:19 za protivnika veceg kvaliteta. E pa Walters je u toj nasoj sezoni bio medju najboljim rezervnim plejmejkerima u evropi jer je radio ono sto rezerva i treba a to je da se napravi sto manji jaz i da se odrzi rezultatska razlika a da li ce on posti 3-5-8 poena za rezervnog plejmejkera je najmanje vazno i on se gleda samo kroz prizmu da li je uspeo da odrzi nivo igre iz ranijeg dela utakmice ili podigao u slucaju minusa.

Walters za cenat nije losiji igrac od Jovica a bolji je od Pefija.

Mnogo je potcenjen sto ce i dokazati ako se obistine tvrdnje da je nas novi igrac.

Walters je dosta ozbiljniji igrac u odnosu na prvi mandat a kao startni plej moze za 50% vise da pruzi nego kao rezerva.

Pre svega je sjajan momak i kao sto nego iznad napisa i Radonja ga voli kao sina 🙂

Uz Vajta ovo ce mi biti drugi dolazak koji me je najvise obradovao ove sezone jer gotivim takve potcenjene glave.

 

Edited by Johnny Štulić
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kankkunen said:

Pa i u drugim klubovima postoje izbori za predsednika ... ništa se tu ne menja, svi rade svoj posao.


Pa postoje ali se na vreme održe, a kod nas će izbori u najboljem slučaju biti kada pripreme uveliko treba da budu u toku, a o kompletiranosti rostera da ne govorimo.

 

Koji svi, odim Radonjića i možda eto marketinga? Nama ni u normalnim okopnostika nema nikog drugog do predsednika a da nešto radi, ako ne računamo paljenje grejalica po tviterima od strane Ristovica, Rakočevića ili Dozeta

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Guru said:

 

Pa naravno da je imao ispomoć, imaće je i kod nas - Ivanović svakako nije doveden da bude klasičan bekap za 10-15 minuta po meču, a dovešće se i starter na poziciji 2, videćemo kojih karakteristika (možda bude kombo). To sve ne menja ono što sam napisao: da je Volters bio prvi plej i drugi najbolji igrač ekipe koja je igrala četvrtfinale EL, te da ako se kao negativna stavka navodi to što je kod nas bio samo bekap, red je pomenuti i ovo drugo.

 

 

 

 

A što se tiče tradicionalnog prizivanja igrača koji su između G-League i NBA: ranije su NBA ekipe mogle da imaju samo 15 igrača u rosteru, a u poslednjih par godina imaju pravo na još dvojicu na tkzv. two-way ugovorima. Two way igrač veći deo sezone provodi u G-League filijali, ali je pod ugovorom sa NBA ekipom kojoj je na raspolaganju na 50-ak dana u sezoni... Ako taj igrač provede dovoljan broj dana sa "prvim timom" njegova zarada može biti i veća od 500k dolara.

 

Prema tome, ako 30 NBA timova ima po 2 two way igrača, to je onda 60 baš tih graničnih igrača koji bi do pre par godina bili katovani i morali da traže sreću negde drugde, a sada su pod ugovorima sa NBA ekipom i zarađuju otprilike onoliko koliko mi maksimalno plaćamo strance... Valjda je jasno koliko to sužava opcije i otežava dovođenje igrača preko bare, posebno klubu kao što je Zvezda.

 

 

Pa dobro ali da li ti mislis da ce Ivanovic-Volters-bek biti na nivou Leo-Volters-Volkap.

Ja bih rekao da skoro nema sanse pogotovo jer su Ivanovic i Volters isti igraci a Zalgirs je imao tu jako finu lepezu od asistenta preko krvavog odbrambenog igraca do skorera.

To znaci da nama bek treba da pici odbranu i bude vrhunski makar u jednom od -asististiranje/skoring.

 

Kazem,najbolje ako bude tako ali mislim da nike realno i da je zato Nejt nedovoljno kompatibilan/dobar za nas i nase ciljeve sledece sezone.

 

 

 

Edit :evo ako je Tarik Blek resavamo sagu Noko i udovoljavamo forumasku potrebu za kremom u ekipi

Edited by UDresuKvinsiMilera
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Ridji said:


Pa postoje ali se na vreme održe, a kod nas će izbori u najboljem slučaju biti kada pripreme uveliko treba da budu u toku, a o kompletiranosti rostera da ne govorimo.

 

Koji svi, odim Radonjića i možda eto marketinga? Nama ni u normalnim okopnostika nema nikog drugog do predsednika a da nešto radi, ako ne računamo paljenje grejalica po tviterima od strane Ristovica, Rakočevića ili Dozeta

Imaš kompletan stručni štab, GM Sunturlić, SD Bagzi, TM Neša Ilić ... i svi ostali sa predsednikom na čelu. Posle izbora možda dobijemo novog predsednika,

a možda ostane i stari ... Ristović već odavno radi u Oktagonu kao menadžer.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, BojanaCZV said:

Citam Dropkikov post, dajem lajkic, stize notifikacija da je Kum pisao, skrolujem odmah na kraj teme 😄

Da se ne lažemo, svi smo to uradili. Uz dužno poštovanje Dropkiku, prioriteti moraju da se znaji.

 

Nego, Volters? i neki crnac na centru. Verovatno Noko.. Konačno malo boje bar.

Edited by thelosttribe
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...