Jump to content

U Zvezdu,pa gde će?!


Kankkunen

Recommended Posts

A imaju li klubovi neke moralne obaveze prema svojim legendama, nesto vise od uramljenog dresa? Na primer, postovanje ugovora bez tenzija, drame, optuzivanja...!? Ako ni zbog cega drugog onda zato sto su legende kluba, je li. Pa valjda su i oni zaduzili klub svojim igrama i cime vec ne. Ali to je kod nas jednosmerna ulica, izgleda.  Razumljivo, sve u duhu mentaliteta nasih biznismena, izbegavanje ugovornih obaveza, placanja zaposlenih po svaku cenu. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Naravno, al bitno je potpisati na još dve godine čoveka koji je doživeo saobraćajku i kidao ligamente. To je dobar potez jelte.
I uvek biram nekoga sa upitnim kvalitetom nego nekoga za koga znan da neće doneti kvalitet.
A to sa otpuštanjem...vidim predstavljalo nam je veliki problem sa igračima u prošlosti koji nisu zadovoljili.
Mozda Radonja ima ideju kako da ga ukljuci u igru na nacin da maksimizira njegove pozitivne karakteristike. Svi smo ovde otpisali Lazica kao lika cije je vreme proslo, pa je ipak pokazao na kraju sezone da moze jos uvek da bude vazan sraf u nasoj igri.

Isto tako moze biti i sa Kuzmicem, ali dosta zavisi od vizije trenera i nacina kako ce upotrebiti igraca. I Kuzmic je takodje na kraju sezone zalicio na onog starog i imali smo sa njim u pojedinim fazama utakmica elitnu zastitu obruca i odlican skok. Glavno pitanje kod njega je da li moze da pruza dobre partije u kontinuitetu jer to nikako nije bio slucaj prethodne 2 godine.

Послато са SM-A405FN помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, bosMan_jr said:

Mozda nije u proslosti, ali nam predstavlja sada kada vise nema para za bacanje

A nekad je bilo para na bacanje?

14 minutes ago, Dingospo90 said:

Mozda Radonja ima ideju kako da ga ukljuci u igru na nacin da maksimizira njegove pozitivne karakteristike. Svi smo ovde otpisali Lazica kao lika cije je vreme proslo, pa je ipak pokazao na kraju sezone da moze jos uvek da bude vazan sraf u nasoj igri.

Isto tako moze biti i sa Kuzmicem, ali dosta zavisi od vizije trenera i nacina kako ce upotrebiti igraca. I Kuzmic je takodje na kraju sezone zalicio na onog starog i imali smo sa njim u pojedinim fazama utakmica elitnu zastitu obruca i odlican skok. Glavno pitanje kod njega je da li moze da pruza dobre partije u kontinuitetu jer to nikako nije bio slucaj prethodne 2 godine.

Послато са SM-A405FN помоћу Тапатока
 

Lazić je odmah po dolasku Radonjića počeo da igra košarku, Kuzmić je i kod Obradovića i kod Radonjića bio podjednako beskorisan. Radonjić je odličan trener, ali nije Koperfild. Kuzmićevo vreme je prošlo i on nije kalibar da igra u Crvenoj zvezdi više, sviđalo se to nekima ili ne.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Perdida said:

A nekad je bilo para na bacanje?

Lazić je odmah po dolasku Radonjića počeo da igra košarku, Kuzmić je i kod Obradovića i kod Radonjića bio podjednako beskorisan. Radonjić je odličan trener, ali nije Koperfild. Kuzmićevo vreme je prošlo i on nije kalibar da igra u Crvenoj zvezdi više, sviđalo se to nekima ili ne.

Pa sudeci prema nasem ponasanju, deluje da je bilo. Ili smo potpuno nesposobni.

 

tolika otpustanja i doselekcije ukazuju na nesto od ova dva

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, dude said:

A imaju li klubovi neke moralne obaveze prema svojim legendama, nesto vise od uramljenog dresa? Na primer, postovanje ugovora bez tenzija, drame, optuzivanja...!? Ako ni zbog cega drugog onda zato sto su legende kluba, je li. Pa valjda su i oni zaduzili klub svojim igrama i cime vec ne. Ali to je kod nas jednosmerna ulica, izgleda.  Razumljivo, sve u duhu mentaliteta nasih biznismena, izbegavanje ugovornih obaveza, placanja zaposlenih po svaku cenu. 

Imaju li legende mene moralne obaveze prema klubovima koji su ih "afirmisali i stvorili" ? Da li je i njih klub zaduzio necime? Oni su svakako bili placeni za vreme provedeno u klubu dok su stavarali status legendi... Znaci, legende mogu da rade sta zele, ni milimetar levo  ni desno, nikakav dogovor ili kompromis.. Klub kao i legenda imaju obostrane obaveze vezano za ugovor. E sad, legenda kluba ce najverovatnije izaci klubu u susret pa ce mu dati rok placanja. Naravno, trebalo i legenda kluba da opravda taj novac koji ce dobiti.

Edited by Predragdjape
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Naplatio je klub kad se legenda prodavala u inostranstvo tako da nije zakinut. Zamislite za neku godinu kaze neko iz kluba Kalinicu ili Guduriću " ovde si afirmisan dođi da igraš ili budeš trener a platu nemoj da tražiš" a od njih je klub debelo zaradio kad su prelazili u Fener

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Perkos2 said:

Naplatio je klub kad se legenda prodavala u inostranstvo tako da nije zakinut. Zamislite za neku godinu kaze neko iz kluba Kalinicu ili Guduriću " ovde si afirmisan dođi da igraš ili budeš trener a platu nemoj da tražiš" a od njih je klub debelo zaradio kad su prelazili u Fener

Odakle znas da je od svake legende naplacen novac transferom? uh uh, vrhunsko ti je poredjenje... Kalinic nakon godinu dana ima status legende... Ili Guduric. Mislim, svaka cast njima ali ne preteruj. I niko nije rekao, nemoj da dodjes da igras za dzabe i ne trazi platu, vec, u normalnom svetu, postoje kompromisi i ne bi bio prvi put da plata kasni ili da se zaostale plate isplate u ratama. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Predragdjape said:

Odakle znas da je od svake legende naplacen novac transferom? uh uh, vrhunsko ti je poredjenje... Kalinic nakon godinu dana ima status legende... Ili Guduric. Mislim, svaka cast njima ali ne preteruj. I niko nije rekao, nemoj da dodjes da igras za dzabe i ne trazi platu, vec, u normalnom svetu, postoje kompromisi i ne bi bio prvi put da plata kasni ili da se zaostale plate isplate u ratama. 

ako nije naplaceno to nije krivica legende nego uprave a Kalinic i Guduric su za ono što su odigrali u Zbezdi i što šu doneli Zvezdi naravno legende mnogo vise od onih što se lupaju u grudi zvezdaške.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Perkos2 said:

ako nije naplaceno to nije krivica legende nego uprave a Kalinic i Guduric su za ono što su odigrali u Zbezdi i što šu doneli Zvezdi naravno legende mnogo vise od onih što se lupaju u grudi zvezdaške.

Slazem se sa tobom. Bas jedna takva igracka "legenda" nema razumevanja. Bas se i on lupao u grudi. Ali dobro, nisu sve legende iste verovatno.

Edited by Predragdjape
Link to comment
Share on other sites

On 7/10/2021 at 1:32 PM, bosMan_jr said:

jao sta bih dao da ti imas ponudu za odlican posao komforan i dobro placen, i dodje ti lik obeca ti avione i kamione i ne samo obeca nego i potpisete sve to na papiru, a onda te sutne sa posla posle 3 meseca.

 

i ti dodjes i kazes ok ne treba nista hvala pozzz

 

zasto bih ja prema bilo kome na ovom svetu, ko se poneo lose prema meni, ispadao divan i korektan

 

slozicemo se da Sasa nije Sveti Sava ali nisi ni ti, ni ja a ni ostali forumasi

 

Jebote, ispade Sasa Obradovic velikomucenik koji je oteran na pravdi boga iz Zvezde. Obecani mu jesu avioni i kamioni, ekipa mu ni za kurac nije igrala i dobio je otkaz, sto u svetu sporta stvarno nije nista novo. Dakle, nije prevaren, izradjen i slicno. 

 

U sportu se desavaju takve stvari, brdo igraca i trenera tako prodje i svako je u fazonu - ok isplati mi ovu sezonu, svakako cu se za sledecu udomiti. Udomice se i Obradovic, najjaca prica je da je njega klupa KKCZ ugasila kao trenera. Jbt, posle nas je i Alimpijevic uspevao da nadje posao i da gradi karijeru, a kamoli real kosarkasko ime kao sto je Obradovic. Tako da, meni je truleks da se trazi da mu se isplate dve godine ugovora, a nije tu. Naravno, ima pravo da radi sta hoce, ako trazi za sve tri godine, nek trazi, ko je kriv Covicu sto ga je potpisao na toliko, samo pricam iz moje vizure. 

Edited by Markoss
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Perkos2 said:

Naplatio je klub kad se legenda prodavala u inostranstvo tako da nije zakinut. Zamislite za neku godinu kaze neko iz kluba Kalinicu ili Guduriću " ovde si afirmisan dođi da igraš ili budeš trener a platu nemoj da tražiš" a od njih je klub debelo zaradio kad su prelazili u Fener

Prvi igrač za koga je Zvezda uzela pare od prodaje u inostranstvo je Predrag Stojaković 1993.

Sledeći je Mišanović 2007/08,

pa Nemanja Bjelica 2010.

Do čuvenog Kalininog transvera 2015. Zvezda je dobila pare za bukvalno 3 igrača.

Link to comment
Share on other sites

Lazić je odmah po dolasku Radonjića počeo da igra košarku, Kuzmić je i kod Obradovića i kod Radonjića bio podjednako beskorisan. Radonjić je odličan trener, ali nije Koperfild. Kuzmićevo vreme je prošlo i on nije kalibar da igra u Crvenoj zvezdi više, sviđalo se to nekima ili ne.
Kuzmic je imao neke sasvim dobre partije kod Radonje gde je bio ozbiljan faktor u skoku i zastiti obruca. Kos njega mora da se izvuce kontinuitet. Ako Radonja veruje da moze iz njega dosta da izvuce, samo napred. Iz svetla pojacanja komsija i jakih igraca koje jure, nase pomocno osoblje ce morati da sljaka kao svajcarski sat ne bi li im se mogli suprostaviti.

Послато са SM-A405FN помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Abizolirni said:

Je li moguce da smo toliki indijanci i da smo pustili Radanova.

A kad bi stigao na red od Branka, Dobrića, Lazarevića, čak i Simon može na 3?

Imao je dovoljno šansi, nije išlo, teraj dalje.

Srećno momku, mislim da je izabrao idealnu sredinu da pokaže šta zna.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, thelosttribe said:

A kad bi stigao na red od Branka, Dobrića, Lazarevića, čak i Simon može na 3?

Imao je dovoljno šansi, nije išlo, teraj dalje.

Srećno momku, mislim da je izabrao idealnu sredinu da pokaže šta zna.

Trebalo je odavno da ode ali mu se više sviđala lepa plata za te godine nego da napreduje u igri.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Markoss said:

 

Jebote, ispade Sasa Obradovic velikomucenik koji je oteran na pravdi boga iz Zvezde. Obecani mu jesu avioni i kamioni, ekipa mu ni za kurac nije igrala i dobio je otkaz, sto u svetu sporta stvarno nije nista novo. Dakle, nije prevaren, izradjen i slicno. 

 

U sportu se desavaju takve stvari, brdo igraca i trenera tako prodje i svako je u fazonu - ok isplati mi ovu sezonu, svakako cu se za sledecu udomiti. Udomice se i Obradovic, najjaca prica je da je njega klupa KKCZ ugasila kao trenera. Jbt, posle nas je i Alimpijevic uspevao da nadje posao i da gradi karijeru, a kamoli real kosarkasko ime kao sto je Obradovic. Tako da, meni je truleks da se trazi da mu se isplate dve godine ugovora, a nije tu. Naravno, ima pravo da radi sta hoce, ako trazi za sve tri godine, nek trazi, ko je kriv Covicu sto ga je potpisao na toliko, samo pricam iz moje vizure. 

Kad si vec tu,ima li ista iole perspektivno u mladjim kategorijama kod nas u bliskoj buducnosti. U smislu da bi mogao nekad postati standardan prvotimac, ili bar prasinar za popunjavanje rostera. Sad nesto razmisljam, generacija '98: Sani koji je bio akcelerant, ali od koga sam ipak bar malo vise ocekivao, Borisa i Radanov... Da su se razvijali kako treba, barem bi nam potonja dvojica bili nosioci tima, nisam ovo ocekivao ni u worst case scenariju

Edited by Kosjan Willavić
Link to comment
Share on other sites

Radanovu neka je srecno, pa da se vrati kao protagonista jednog dana
Isto sam pomislio. Možda nekim igračima jednostavno treba malo manje zahtevna sredina (mada je Bajić daleko od manje zahtevnog) da probije psihološku blokadu. Videli smo da su i Nenadić i Radanov pokazali da u njima ima itekako košarke kad su bili u FMP-u. Pa ako bude prilike i zaista preskoči taj veliki stepenik da ga vidimo ponovo u našem dresu.
A zanima me ako neko ima više informacija (ja ga zaista nisam gledao) o Daryl Macon-u koji je potpisao za PAO. Ide cifra oko 250-300k za godinu, što je nama verujem dostupno, a ekipa je koja igra Euroligu i pazari za tako "sitne" novce, drugog pleja (pretpostavljam). Ako neko zna nešto više o momku i da li bi recimo takav, po toj ceni nama legao?
Hvala unapred.

Sent from my SM-N985F using Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Mladom igraču nije bitno koliko je zahtevna sredina već koliko klub može da mu da šansu i da ga istrpi.

Jedini mladi igrač koji je dobio kakvu takvu šansu da pokaže svoj talenat,posle Gudurica, je Simanic.

 

Jedini i pravi klub za razvoj mladih igrača u Srbiji je Mega i to već par godina unazad.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...