Jump to content

U Zvezdu,pa gde će?!


Kankkunen

Recommended Posts

1 hour ago, Chaos Is Me said:

Očekivano, Loyd uzima preko milion po sezoni od Zenita. Takvoj ponudi nikako ne možemo da ispariramo, ni polovini te sume.

 

Nego, gde je i šta radi Aleksandar "za malo" Cvetković? Ovo je prava tema za raspitivanje o bilo kom igraču na kugli zemaljskoj.

 

Igra Endesa ligu. Sa Avramovicem.

Edited by Zvezdinho
Link to comment
Share on other sites

Plej Uskokovic

Volden

bek, Blazic, 

Dobric

Lazic Lazarevic(Radanov),

Davidovac,  

Cetvorka, Mitrovic(Ilic), SImonovic

Nnoko, Kuzmic, Perspektivni domaci centar 

 

To su 15 igraca sa 4, eventualno 5  stranca. Jbg, ja ne ocekujem nista bolje od ovoga a pitanje da li ima uslova(para) za bolje. 😄  

Edited by Predragdjape
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Predragdjape said:

Jovic, Uskokovic,

Volden,

Beron, Blazic, 

Dobric,

Lazic, Lazarevic,

Davidovac,  

Bjelica N, Mitrovic, Simounovic,

Nnoko, Simonovic, Kuzmic

 

Popunio sam prazna mesta 🙂 Mada mi fali jos jedan ball handler na spoljnim pozicijama. Mislim,realno bi ovo bilo tanko za EL, ali sto kazes, pitanje je koliko cemo imati para.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Antizemljaš koji lebdi said:

 

Popunio sam prazna mesta 🙂 Mada mi fali jos jedan ball handler na spoljnim pozicijama. Mislim,realno bi ovo bilo tanko za EL, ali sto kazes, pitanje je koliko cemo imati para.

Kad nemas dovoljno ball handlera loptu spustas na niski post ili rokas pick and roll.. Nema druge.. Iskreno, para za Jovica bih prosledio za nekog pleja koji je imao losiju sezonu u EL ili, pleja iz EC koji ima potencijala za EL ili cak gledao k NBA. Mozda je po imenima tanko, ali mozemo da se sibamo sa ostalim EL timovima posebno u Pioniru ako puste publiku... 

Edited by Predragdjape
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Kankkunen said:

Zašto ubacujete igrače koji su vezani ugovorima, Kobs, Blažić, Beron ... istražujte malo, ima dobrih igrača i van ovih prostora. :classic_smile:

Ja licno Blazica stavljam u svoj neki sastav ekipe jer je imao dobru sezonu i sigurno ima izlaz iz ugovora u slucaju EL ponude. Ne bas skupa i proverena backup opcija. Kobsa ne bih a Beron mi nije realan.. Bice nam ponudjena gomila igraca, samo da izaberemo pametno 😄

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Iskreno, prevrne mi se nesto u stomaku [emoji90] kad god vidim da neko stavlja Ivanovica kod nas... 
 
Zasto?
1. vodio bi se kao stranac, to mesto mozemo moramo bolje da popunimo ako idemo na onu pricu domaci + strani koji prave razliku
2. da on ima taj kvalitet za stranca vec bi odavno bio negde van Podgorice (a da nije Mega). 
3. ne svidja mi se kao kosarkas, sa svim onim glumatanjima. Jednostavno me nervira to.
4. ne svidja mi se ni kao osoba, pri tom ne mislim nista privatno, vec to neko "lose lozenje"
5. zato! Kad je bilo "zasto" a da nije bilo "zato"? 
 
 
Ja baš sve suprotno..
Prvo to što je nominalno stranac nema nikakve veze, evo kup smo osvojili sa ne znam možda dva stranca.. Ne znam za čije babe zdravlja je bitno koji pasoš ima. Jezik, uklapanje.. Slično sa Gordićem ranije.
Ponekad flopuje da, ali u košarci danas je bitno i kako prodati kontakt, šta se sudi a šta ne.. Prava reč je pametan i iskusan, klačer, centri prodišu s njim.. U odbrani nije igrač manje. Protiv nas je povređen igrao. Cela naša koncepcija odbrane je bila zasnovana na branjenju njega i/ili Kobsa.
Što se tiče ponašanja borio se za svoj tim, u tvrdoj i kontakt igri bukvalno je nategnuto izdvajano samo ono da je pesnicom udario nekoga u zaobilasku bloka. Takvih situacija Lazić ima koliko hoćeš.
Drugo neko seljačko ponašanje ja nisam video.
E sad, niti mislim da je nešto izvodljivo dovesti ga, niti bih se ja upiškio u gaće kad bi došao. Ali iz Aba lige on, Jobs i Jaramaz su jedini koji bi koliko toliko mogli da odgovore našim zahtevima. Uz Petruševa. Ja nešto nisam ni za Simonovića iz Mege, nisam siguran da ima glavu za najviši nivo, ali em je mlad, em smo tu tanki, pa dobro mogli bi da zaigramo na tu kartu..
Što se tiče Lazarevića, uvek je potrebno da se poklope kockice pa da neko uspe.. Kada smo mi imali prostora, i on bio mlađi i bez povreda nije se poklopilo. U narodu se kaže prošao voz, može samo da sanja Lazićeva slobodna i šut za tri, hasl ima odličan i može odbranu da kida od 1 do 3, ali jbg Drugo, ne znam kako ga to mi zadržavamo, i ne znam gde bi to on dobacio dalje od FMP-a bez našeg "zadržavanja".. Igokea u najboljem slučaju.
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Jaka ima 31 godinu, u svojoj je kući gde je dobro plaćen, ima sva prava u ekipi bez tenzija i pritiska ... šta još da poželi.

Već je igrao EL po velikim klubovima ... po meni je logično da tu ostane do kraja karijere.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, mister-no said:

Ja baš sve suprotno..
Prvo to što je nominalno stranac nema nikakve veze, evo kup smo osvojili sa ne znam možda dva stranca.. Ne znam za čije babe zdravlja je bitno koji pasoš ima. Jezik, uklapanje.. Slično sa Gordićem ranije.
Ponekad flopuje da, ali u košarci danas je bitno i kako prodati kontakt, šta se sudi a šta ne.. Prava reč je pametan i iskusan, klačer, centri prodišu s njim.. U odbrani nije igrač manje. Protiv nas je povređen igrao. Cela naša koncepcija odbrane je bila zasnovana na branjenju njega i/ili Kobsa.
Što se tiče ponašanja borio se za svoj tim, u tvrdoj i kontakt igri bukvalno je nategnuto izdvajano samo ono da je pesnicom udario nekoga u zaobilasku bloka. Takvih situacija Lazić ima koliko hoćeš.
Drugo neko seljačko ponašanje ja nisam video.
E sad, niti mislim da je nešto izvodljivo dovesti ga, niti bih se ja upiškio u gaće kad bi došao. Ali iz Aba lige on, Jobs i Jaramaz su jedini koji bi koliko toliko mogli da odgovore našim zahtevima. Uz Petruševa. Ja nešto nisam ni za Simonovića iz Mege, nisam siguran da ima glavu za najviši nivo, ali em je mlad, em smo tu tanki, pa dobro mogli bi da zaigramo na tu kartu..
Što se tiče Lazarevića, uvek je potrebno da se poklope kockice pa da neko uspe.. Kada smo mi imali prostora, i on bio mlađi i bez povreda nije se poklopilo. U narodu se kaže prošao voz, može samo da sanja Lazićeva slobodna i šut za tri, hasl ima odličan i može odbranu da kida od 1 do 3, ali jbg Drugo, ne znam kako ga to mi zadržavamo, i ne znam gde bi to on dobacio dalje od FMP-a bez našeg "zadržavanja".. Igokea u najboljem slučaju.

 

Bold1: Auh gde si ti otisao. Dobro nisi i boju koze pomenuo. 

Ja samo pricam o tome sta je receno, u par podcasta i izjava kako Covica, Radonjica tako i ovog SD. Da necemo imati tim od pola stranaca, vec da ce ih biti oko 4 i da se gleda da prave razliku. Dakle ako ima 4 pozicije za strance, apsolutno me ne interesuje da li su CG, HR, SAD drzavljani vec iskljucivo kosarkaski kvalitet. 

 

Bold2: Nisam ja pominjao nikakvo "seljacko ponasanje" vec "lose lozenje", u smislu da ima neka "dranja", unosenja u facu ili telo protivniku, tu neku drskost koja prelazi granicu dobrog ukusa... ne mogu sada da ti kazem ta i ta utakmica, taj minut, to je uradio, to je neki generalni osecaj koji imam. Mozda me utisak vara, ali takav sam stekao.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 
Bold1: Auh gde si ti otisao. Dobro nisi i boju koze pomenuo. 
Ja samo pricam o tome sta je receno, u par podcasta i izjava kako Covica, Radonjica tako i ovog SD. Da necemo imati tim od pola stranaca, vec da ce ih biti oko 4 i da se gleda da prave razliku. Dakle ako ima 4 pozicije za strance, apsolutno me ne interesuje da li su CG, HR, SAD drzavljani vec iskljucivo kosarkaski kvalitet. 
 
Bold2: Nisam ja pominjao nikakvo "seljacko ponasanje" vec "lose lozenje", u smislu da ima neka "dranja", unosenja u facu ili telo protivniku, tu neku drskost koja prelazi granicu dobrog ukusa... ne mogu sada da ti kazem ta i ta utakmica, taj minut, to je uradio, to je neki generalni osecaj koji imam. Mozda me utisak vara, ali takav sam stekao.
Nisam nigde otišao, samo mislim da i Čović i Radonjić misle isto... Tj.da misle na 4 igrača van našeg govornog područja da kažem. Realno ako misle na 4 igrača, mislim da recimo Kuzma ima pasoš BiH, u tom smislu mi je besmisleno i neće to biti baš tako striktno. Ali podržavam stav recimo da nemo potrebe za više od 4 Amera/Ozija/Afrikanca a ostalo popuniti sa naših prostora.
Što se tiče drskosti.. Tu sam stava da dobar igrač mora da ima tu dozu drskosti. Pa kad igra protiv tebe onda je drzak a kad igra za tebe ima muda. Ili kad te nervira igrač protivnika, u većini slučajeva je zato što je dobar a u onaj manji ostatak zato što je kreten, prljav, nemač pojma itd.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, mister-no said:

Nisam nigde otišao, samo mislim da i Čović i Radonjić misle isto... Tj.da misle na 4 igrača van našeg govornog područja da kažem. Realno ako misle na 4 igrača, mislim da recimo Kuzma ima pasoš BiH, u tom smislu mi je besmisleno i neće to biti baš tako striktno. Ali podržavam stav recimo da nemo potrebe za više od 4 Amera/Ozija/Afrikanca a ostalo popuniti sa naših prostora.
Što se tiče drskosti.. Tu sam stava da dobar igrač mora da ima tu dozu drskosti. Pa kad igra protiv tebe onda je drzak a kad igra za tebe ima muda. Ili kad te nervira igrač protivnika, u većini slučajeva je zato što je dobar a u onaj manji ostatak zato što je kreten, prljav, nemač pojma itd.

Ekipa sa 4 stranca i ostalim domacim igracima, ako se ne dovedu skupi domaci igraci (Kalina, N. Bjelica (cisto na osnovu nekih insinuacija Cove od letos), Gudura, Neda... pa i Jovic koji bi trebalo da je jeftiniji od ovih ispred pomenutih) je osrednja EC ekipa. Javlja mi se da ce da bude kao i svake godine, tj. da cemo da imamo domacu osnovu, a onda udri u poslednjem trenutku po 'zlim strancima'. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nemam ja nista protiv stranaca, realno, bez njih ne mozemo da igramo EL, ABA mozda, a jedino KLS/Kup ima ogranicenje.

Tako da se sa prvim delom tvog posta slazem. 

  

23 minutes ago, mister-no said:

Što se tiče drskosti.. Tu sam stava da dobar igrač mora da ima tu dozu drskosti. Pa kad igra protiv tebe onda je drzak a kad igra za tebe ima muda. Ili kad te nervira igrač protivnika, u većini slučajeva je zato što je dobar a u onaj manji ostatak zato što je kreten, prljav, nemač pojma itd.

Da pojasnim, ok je kad imas drskost da povuces tim sa sobom kad treba, da preuzmes odluku, da se bacas glavom tamo gde neko ide nogom... da odigras 1-na-1 sa nekim, ako treba da ga time i kosarkaski ponizis. Sve je to ok, u domenu kosarke. To Ivanovic ima i u tome je odlican. 

 

Nije mi ok gestikuliranje ka protivnickim igracima, protivnickoj publici. Ka sudijama (zbog toga me Simonovic izuzetno iritira ove sezone, Lazic sa druge strane je mnogo blazi, samo pravi "iznenadjene face"). Nije mi ok da neko pravi prljave faulove pa cak ni to preterano flopovanje, to mi nekako nije viteski. Nazalost dosta toga vidim i kod Ivanovica, taj deo mi se kod njega ne svidja. Eto toliko. 

 

Evo nesto ovakvog tipa - to je to "lose lozenje", neka gestikulacija ka vrucoj protivnickoj publici. Pa onda jak faul, pa jos malo iritiranja publike... nije ni publika bas fina, ali stvarno nije bilo sve to potrebno (ili jeste da bi prelomili utakmicu, ali nije ok). 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

E i jos nesto, bio sam na onoj utakmici Srbija - Crna Gora kada je dao onu trojku za pobedu, ako me secanje ne vara i tu je bilo nekog gestikuliranja prema publici u Areni, mada je highlight imao tadasnji pomocni trener ili neko iz staff-a koji se popeo na reklamu, prema publici, i rukama simulirao navlacenje na onu stvar... 

 

 

Tako da ono, neka njega u Buducnosti ili gde vec hoce, radije bih nekog drugog. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ivanovic je po karakteru i ostalim kvalitetima za EK ekipu i moze slobodno kod komsija, tamo se takvi najlakse uklapaju. Ivanovic nema kvaliteta za startnog pleja EL ekipe a za backupa em ne bi pristao em ne verujem da bi dali para da ulazi sa klupe. 

Edit, mozda proradi veza Radonjic-Misko mi dovedemo Ivanovica on nama uslugu u vidu drugog igraca..

Edited by Predragdjape
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Wingwalker said:

da li bi za startnog pleja Jovića na godinu dana, jer i nema smisla nuditi mu duži ugovor

ili Ivanovića na dve sezone, što pretpostavljam da bi bio uslov kluba.

Teodosica do kad hoce jos da igra. 

 

Inace, ako bas moram da biram, Jovica na godinu dana (kao jednakog prvog pleja uz nekog amera ili slicno).

 

Ivanovic nije za prvog pleja EL ekipe ako ta ekipa misli da ima neki ucinak u EL. Da jeste, to bi vec i bio. Ivanovic moze da igra svoju igru samo u Buducnosti. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Iz Buducnosti bih pre doveo Rida, Kobsa (sad kolega @SunZero pcuje u sebi), cak i Danila Nikolica pre Ivanovica. Ne znam, nekako mi je antipatican. A i nije vise mlad, do sada bi napravio nesto vise u karijeri. Kad je vec stranac a i uz to verovatno skup, radije bih doveo nekog iz razvojne lige na blef za te pare.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Chaos Is Me said:

Ivanović je fajter i mudonja, a zna košarke, plus nam je platežno dostupan. Svaka primedba protiv njega je iz domena emocionalnog i iracionalnog.

Na kojoj poziciji vidiš Ivanovića?

Nije dovoljno dobar za prvog pleja.

Vođa drugog napada?

 

Link to comment
Share on other sites

Za evroligu back up PG sa 15ak min po meču plus neki minuti na SG u paru sa jakim spoljnim defanzivcem ili za postave sa 3 mala. Može da bude i starter na PG ali da imamo nekog igrača podjednakog kvaliteta različitih karakteristika s kim bi delio minutažu (neki Jović ili Stefan Marković tip, super ako je bolji od toga). Ivanović nije sad neki ubica iz mesta ali je možda i bolji igrač od Waldena, ne znam što bismo bili gadljivi na takvog igrača koji je praktično domaći (što se tiče jezika i razumevanja). Za ovde pominjanog Perrya je Lillard lično, a moderniji je igrač od Cobbsa jer ima trojku i generalno veći domet na šutu. Da smo mi sad neka Barsa pa da razumem izvoljevanje al i dalje smo siromašan evroligaš (ako uopšte budemo igrali EL) i to će tako ostati. Ima jedna dodatna vrednost koju vidim u Ivanoviću - kad je najteže on igra najbolje, nije punjač pilića nego ga veliki ulog dodatno motiviše.

  • Like 9
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Kad pricamo o Reedu treba reci da se covek ne mrda iz reketa, uglavnom pik brani duboko i stiti obruc. Dobric se proslavio protiv njega flouterima i otvorenim sutevima sa poludistance.

 

Takodje ga je jedan Nnoko (prilicno prosecan low post centar) dosta mucio dole, neretko unosio bez vecih problema.

 

Meni je vec to prilicno problematicno za nekoga ko u napadu uglavnom samo zakucava i ne moze da kreira za sebe. Da ne pricamo o cudljivom karakteru, kada se potpuno iskljuci iz utakmice i ne vrati se u odbranu.

 

Ako moze ja bih ga propustio.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...