Jump to content

U Zvezdu,pa gde će?!


Kankkunen

Recommended Posts

3 minutes ago, Martin Mystere said:

Meni je čitave sezone išao na nerve onim silnim izlaženjima van linije za 3p kad su ga prolazili kako su hteli i zatim smo primali lake poene iz reketa.

Kontam da je to bila zamisao trenera, konstantno iskakanje. Pokazao je da u bitnim utakmicama moze odigrati dobro. Kao i Volters, vraca se nakon par sezona gde je sigurno napredovao. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Poslednji utisak je obično najjači, a poslednje što sam gledao Lesora bio je plej of Evrokupa protiv Budućnosti, gde se obilato posrao po njima na obe strane terena. A ako i Radonja tu vidi nešto, ko sam ja da kažem ne.

Prošli put smo sa Lesorom ostvarili finansijsku pozitivu, sad je vreme i za igračku pozitivu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 8/17/2021 at 8:37 PM, Knipex said:

Mislim da bi Lesor sasvim lepo legao na ovaj tim. Ne znam koliko ste ga gledali prošle godine ali dosta je napredovao u odnosu na period dok je igrao za nas. Verujem da bi pod Radonjićem i sa ovim timom bio odličan. Znam da je pod ugovorom i da nema šanse da dođe nego eto tako malo tupim :classic_biggrin:

Samo da se citiram :s_d: tada još uvek nisam znao da nije pod ugovorom sa Monakom.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Meni samo nije jasno zasto ga Monako nije uzeo za premijernu sezonu u El ako je Lesor toliko "porastao" i napredovao. Da je Monako zeleo da ga zadrži nikad ne bi dosao kod nas. Uf, bez obzira na sve mogao bih da svarim Lesora da nemamo Kuzmica kao zamenu, ovo je sigurica najgora centarska linija u El. Nama drugi centar je godinama kao zamena Rodicu na levom beku, nepostojeci. 

Edited by Dl91
  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Manoly said:

Ceka se sud forumaskog veca staraca.

 

Evo jednog starca;

 

  

On 8/23/2021 at 11:12 PM, Laki21 said:

Naslućujem da ćemo potpisati Rida ili Lesora.

 

  

On 8/20/2021 at 10:37 PM, Laki21 said:

 

Ma ne bih, dobar trener i najveću bukvu može da isteše...

Naravno, nije da bih bio srećan.

 

 

Dakle, predviđanje mi se ispunilo, to je ta neka naša realnost.

 

Od Lesora uglavnom znam što možemo da očekujemo; sirov (i dalje, gledao sam veliki broj Monakovih utakmica), niskog BBIQa (da ne kažem nešto teže), što je naročito vidljivo u odbrani, gde se posle dve protivničke kretnje gubi ko Petar Popović...

 

Branjenje pika loše, dva na dva isto, anticipacija nikakva do nepostojeća..

 

Dobre stvari; vrhunski atleta, jak ko bivo... Naučio da se gura uglavnom bez faula, dobro koristi snagu i masu. U napadu i dalje tropa sve što je dalje od pola metra, otpatke će (uglavnom) pospremati.

 

Downgrade (i to osetan) u odnosu na Noka...

 

E sad, kao što gore napisah, u prvom mandatau kod nas igrao je kod balvana što ga je dodatno unakazilo. Kako može izgledati kad igra kod dobrog trenera videli smo kod Zvezdana u Monaku.

 

Pretpostavljam da Dejo ima ideju šta će s njim i da misli da zna kako će ga koristiti...

 

Ostaje nam da se uzdamo da će tako biti. 

 

Trljam dugme...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 8/26/2021 at 2:02 PM, Hugo Punch said:

Aj ovako. S obzirom da svakim novim danom raste sansa za Stimetom, ili ne daj boze Terijem, da se malo igramo.

 

Koji ili kakav igrac bi vas ovde najvise razocarao pa cak i iznervirao, da ga dovedemo. Stime je van konkurencije pa ne pominjite njega. Nocne more od Emanuela ce potrajati jos neko vreme pa je i on van konkurencije.

 

On 8/26/2021 at 7:52 PM, goldberg said:

Raduljica, Gist, Lessort, Malcolm Thomas...

 

:thumbdown:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

https://www.eurocupbasketball.com/eurocup/competition/players/showplayer?pcode=003842&seasoncode=U2020#!U2020_2F

 

Upada u oci da je prosle godine pokidao maltene sve bitne(eliminacione) utakmice. Cak je i bacanja odradio junacki.Mozda to ipak nije onaj Lessort od koga sam dobio po jednu sedu svaki put kad iskoci na liniju trojke...who knows, might be a happy ending😀

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mene je Lesor bas nervirao u prvom mandatu, ali nekako mi gotivac postao kad je naduvao karom ove iz Future.

 

Igracki sta znam, korektna je opcija, ali je mnogo veci problem sto mi na 5 kao bekapa imamo mrtvog Kuzmica. Kada bi tu mogao da se dovede jos jedan igrac, cak ne mora da bude ne znam kakvo ime, moze i neki rizik iz G-Leaguea ili s koledza, sve bi to bolje bilo. 

 

Jeste downgrade u odnosu na Noka, ali svakako nam je veci problem to sto za bekapa nemamo upotrebljivog igraca.

 

Bice da je to to, jebiga, izduzili smo se koliko smo dugacki. Nismo favoriti, ali nekako smo gotivna ekipa i licno jedva cekam pocetak sezone. 

 

Volters, Ivanovic, Uskokovic

Holins, Dobric, Lazic

Kalinic, Davidovac, Lazarevic

Vajt, Mitrovic, Simonovic

Lesor, Kuzmic

 

Bas osetno fali jos jedna petica. 

Edited by Markoss
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Markoss said:

Mene je Lesor bas nervirao u prvom mandatu, ali nekako mi gotivac postao kad je naduvao karom ove iz Future.

 

Igracki sta znam, korektna je opcija, ali je mnogo veci problem sto mi na 5 kao bekapa imamo mrtvog Kuzmica. Kada bi tu mogao da se dovede jos jedan igrac, cak ne mora da bude ne znam kakvo ime, moze i neki rizik iz G-Leaguea ili s koledza, sve bi to bolje bilo. 

 

Jeste downgrade u odnosu na Noka, ali svakako nam je veci problem to sto za bekapa nemamo upotrebljivog igraca.

 

Bice da je to to, jebiga, izduzili smo se koliko smo dugacki. Nismo favoriti, ali nekako smo gotivna ekipa i licno jedva cekam pocetak sezone. 

 

Volters, Ivanovic, Uskokovic

Holins, Dobric, Lazic

Kalinic, Davidovac, Lazarevic

Vajt, Mitrovic, Simonovic

Lesor, Kuzmic

 

Bas osetno fali jos jedna petica. 

 

Ne fali uopste, nego si ti sve igrace pomerio za po 1 poziciju. Dobric i Lazic na 2 je odsustvo realnosti, Kalinic je 4, Luka i Vajt ce pokrivati ulogu trece petice. Nama ne treba centar na kilo, vec kvalitetan igrac umesto Kuzmica. U teoriji bi bilo idealno odreci se Kuzmica, Simona pa i Davidovca i za te novce dovesti ozbiljnog centra. Dakle nemamo u reketu problem sa kvantitetom, vec kvalitetom i taj neki treci jeftini centar bas nista ne bi resio.

 

Kvantitet je problem na 1-2 gde defakto imamo 3 igraca plus Aleksa. To je trenutno uz Kuzmica rak rana ekipe. Ovde da se otpisu trojica i dovedu jos 2 igraca ekipa bi bila vrhunski poslozena. Ali mi verovanto nikad necemo pobeci od tog peglanja dugova i drugarskih ugovora od 100-250k.

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Markoss said:

Bice da je to to, jebiga, izduzili smo se koliko smo dugacki. Nismo favoriti, ali nekako smo gotivna ekipa i licno jedva cekam pocetak sezone. 

Volters, Ivanovic, Uskokovic

Holins, Dobric, Lazic

Kalinic, Davidovac, Lazarevic

Vajt, Mitrovic, Simonovic

Lesor, Kuzmic

 

Dakle od 6 pojacanja imamo trojicu iz Evrolige i trojicu iz evrokupa, ne racunajuci Lazarevica. Kalina je jedina zvezda prelaznog roka, ovo ostalo su potpisi na koje smo navikli i do sada. Holins i Vajt nisu bili u prvom planu u svojim klubovima, a ni ovi evrokup igraci nije tu niko krem dela krem. Evidentan je kod centara manjak igre dalje od obruca sto nas cini lakse provaljivim. Dosta toga zavisi sa kakvom formom ce se pojaviti Kuzmic. 

 

Kao i zavisi od onoga sto je @Hugo Punch tvrdio da je Jovic ozbiljno u planovima.... samo da tetki odnese lek. Sad ne pise nista o tome. 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Dropkick Murphys said:

Lakše je i jednom rukom nego, na primer, da je pokušao glavom. 

 

Imao je obe ruke na raspolaganju.

 

Cini mi se da smo vec jednom o tome diskutovali. 

Imao je dve ruke i onaj na trojci koji je bio u dobroj poziciji za sut i pogodak ali avaj... niko ne prica o njemu nego coveku ispod kosa koji je bio van balansa. I da je uhvatio loptu i sacekao doskok, imao je dvojicu ispred sebe koji su vec pritrcali da ga izblokiraju. Bez obzira koji su igraci u pitanju, za mene je igrac koji sutira trojku u boljoj situaciji da resi tekmu.

Edited by mmajstor
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, mmajstor said:

 

Cini mi se da smo vec jednom o tome diskutovali. 

Imao je dve ruke i onaj na trojci koji je bio u dobroj poziciji za sut i pogodak ali avaj... niko ne prica o njemu nego coveku ispod kosa koji je bio van balansa. I da je uhvatio loptu i sacekao doskok, imao je dvojicu ispred sebe koji su vec pritrcali da ga izblokiraju. Bez obzira koji su igraci u pitanju, za mene je igrac koji sutira trojku u boljoj situaciji da resi tekmi. 

Mogao je samo sa dve ruke da šutne, iz iste pozicije kako je jednom. 

Šut za 3 ko ima oko 40% je odličan šuter, dok je oko obruča centrima % dosta viši od tih 40. 

 

Naravno da je trebalo Feldin da ubaci šut, ali zicer je zicer. 

 

Da, već smo pisali o ovome, pa da se ne ponavljamo... 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Dropkick Murphys said:

Mogao je samo sa dve ruke da šutne, iz iste pozicije kako je jednom. 

Šut za 3 ko ima oko 40% je odličan šuter, dok je oko obruča centrima % dosta viši od tih 40. 

 

Naravno da je trebalo Feldin da ubaci šut, ali zicer je zicer. 

 

Da, već smo pisali o ovome, pa da se ne ponavljamo... 

 

Kako, u skoku? Lopta mu je bezala u stranu pa je mogao da je dovati samo sa jednom, da je kontra strana pa da je uhvati levom i u skoku da je prebaci u desnu jacu... ne treba zaboraviti da se sam izborio za tu poziciju pobegavsi od cuvara, dok bi masa centara blejalo ko zna gde. Feldin - bek suter koji je ostao sam na sutu za titulu...nema bolje situacije od te, koju masa bekova sanja. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

bolje resenje od rida, losije od monroa i ostalih koji su se pominjali

najveca enigma mi je odakle radonja planira da postize gro poena

nema ni beka ni centra sa poenima u rukama

hard difenz, tranzishn ofenz je lep koncept, ali kad sa druge strane dodje malo ozbiljnija ekipa igrace se 5na5...i tu ce da skripi prilicno

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...