Jump to content

U Zvezdu,pa gde će?!


Kankkunen

Recommended Posts

9 minutes ago, Takeshi_Kovacs said:

bio skoro pa zavrsen i onda se isprecila jedna sitnica u vidu duplo bolje ponude iz rusije

sto se kaze 99% gotov, samo eto losa sreca

Ili sto bi tito rekao, 99% gotov i 100% nije :classic_biggrin:

  • Like 5
  • Ha-ha 6
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Sector said:

Monaco potpisao Nigela Hayesa za 750k per year, koji uzgred i nije neki igrac. Cisto da se vidi gdje smo mi sto se para tice.

ja ga personalno ne bi toliko platio, al daleko od toga da nije bas neki igrac.. on je bio kotiran kao 4-i  free agent medj slobodnim cetvorkama, npr white je bio 10-i.

Link to comment
Share on other sites

Koliko god mi Radonjic uliva poverenje ne mogu a da ne primetim da se igraci opet vecinom potpisuju na 1 godinu. I tu smo u srzi problema: Nema kontinuiteta, skoro svake godine su nosioci igre novi igraci. Ili mi se samo tako cini?

 

To znaci da ili se finansijski krpimo od danas do sutra ili...sta tacno? U KKP su ugovori, mozda gresim, sve na 2 ili tri godine. Kod nas je i Radonjic samo siguran do kraja ove sezone.

 

Mislim da je za nas razvoj situacije nepovoljan. Ako KKP udje preko EC u EL onda nam nema vajde sve i da osvojimo ABA ili odemo u Top 8 u EL. Mislim da EL nece dva kluba iz Beograda, mada su im nedavno i 4 iz Istanbula bila po volji.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Devil In My Pants said:

Pa ko je kriv sto tuce godina igramo EL i nemamo para za realni F8 napad.

 

Ostoja u svojoj trecoj sezoni pravi dobar EL tim, ah da Covici u borbi protiv brace vucic i sns-a..

 

I po tebi gde je problem?

 

Nije pojedinac kriv, drzava je takva kakva je. Nema uslova za velika ulaganja u sport.

 

I ovo sto se u KKP radi je trenutak inspiracije velikog vodje, nema veze sa realnoscu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, BojanaCZV said:

 

Jednom sam rekla da nismo isti i tu sam bas mislila da ipak drzimo neki nivo i ne dajemo tako osetljive informacije, namenski na naloge koji sire mrznju ka kkP.

 

Ali evo, da kazem sada da smo isti.

 

Ja sam i dalje u soku da se jedan novinar, sa funkcijom u nasem klubu, bavi ovakvim stvarima.

 

Bas blama.


Ma to Nismo/Jesmo isti je blagoreceno gubljenje vremena. 
Naravno da nismo isti, ali ne mi i on, Zvezdasi i Partizanovci, Grobari i Cigani, KKCZ i KKP, već svi mi nismo isti. Nismo isti kao Vujcin, nismo isti kao Tegeltija ili neki drugi balvan, zato nema razloga da se pravdamo ikome ako neko pokusava da stavi = izmedju svih nas, kao sto nema razloga da prozivamo i etikiramo celu grupaciju zbog 2-3 budale. 
 

  • Like 5
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Nate said:

 

Ne bih da ispadne da virim u tudje dvoriste ali ono sto partizan radi je trebalo da bude nasa matrica. Dovedes tri stranca teskasa sa poenima u rukama a ostalo popunjavas sto domacim igrwcima, sto stranim sa upsideom a ne dovodis mucene wolterse, woldene, hollove i ostale picke materine koji ne prave razliku. Znam da cu zvucati kao milan zivadinovoc ali stranac mora da pravi ozbiljnu razliku a ne da popunjava broj na treningu ili odradi dobro svojih 10 minuta.

 

Prosto ne mogu da verujem da postoji neko, bar na kkcz delu foruma ko ne shvata da je ono sto radi Partizan tesko preplacivanje igraca. Novac koji su dobili Zelimir i njegov strucni stab, Panter i Lidej je nas godisnji budzet za ceo tim i strucni stab. Oni su skupa dobili 1,5 + 1,5 + 1,1 ili 1,2 = 4,1 ili 4,2 miliona. O kakvoj onda matrici pricamo. Za 350 - 500k se dovode igraci tipa Volters i to da se sutamo u dupe ako dodje. Nisi ti sa svojom matricom nikakvu toplu vodu izmislio. Budi majstor pa izmisli novac za nju.

  • Like 8
  • Ha-ha 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Devil In My Pants said:

Sa ovakvim budzetom i navijackim razmisljanjem bolje da ne igramo EL.

 

Ostoja nam zadaje domace zadatke..a puno je za nas...

ne zadaje ostoja nista, videli smo u poslednje 3 sezone kako smo prolazili mi a kako oni sa pribliznim budzetima, sada odnos budzeta nije duplo veci u njihovu korist, vec tri puta i jace..

to naravno ne znaci da u startu treba da se predamo, vec da ce nam trebati puno rada i srece da dodjemo do onoga sto je cilj..

 

2 minutes ago, drakon1 said:

Koliko god mi Radonjic uliva poverenje ne mogu a da ne primetim da se igraci opet vecinom potpisuju na 1 godinu. I tu smo u srzi problema: Nema kontinuiteta, skoro svake godine su nosioci igre novi igraci. Ili mi se samo tako cini?

 

To znaci da ili se finansijski krpimo od danas do sutra ili...sta tacno? U KKP su ugovori, mozda gresim, sve na 2 ili tri godine. Kod nas je i Radonjic samo siguran do kraja ove sezone.

 

Mislim da je za nas razvoj situacije nepovoljan. Ako KKP udje preko EC u EL onda nam nema vajde sve i da osvojimo ABA ili odemo u Top 8 u EL. Mislim da EL nece dva kluba iz Beograda, mada su im nedavno i 4 iz Istanbula bila po volji.

to ti je valjda jasan znak, kakvo je finansijsko stanje.. ne samo da su ugovori na jednu godinu, vec su to i igraci koji su bili drugi ili trece u rotaciji u predjasnim ekipama..

a da ne igramo el, i taj wolters i white bi bili samo vlazan san..

 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, drakon1 said:

Koliko god mi Radonjic uliva poverenje ne mogu a da ne primetim da se igraci opet vecinom potpisuju na 1 godinu. I tu smo u srzi problema: Nema kontinuiteta, skoro svake godine su nosioci igre novi igraci. Ili mi se samo tako cini?

 

To znaci da ili se finansijski krpimo od danas do sutra ili...sta tacno? U KKP su ugovori, mozda gresim, sve na 2 ili tri godine. Kod nas je i Radonjic samo siguran do kraja ove sezone.

 

Mislim da je za nas razvoj situacije nepovoljan. Ako KKP udje preko EC u EL onda nam nema vajde sve i da osvojimo ABA ili odemo u Top 8 u EL. Mislim da EL nece dva kluba iz Beograda, mada su im nedavno i 4 iz Istanbula bila po volji.

Potpisuju se strani igraci za tu sumu. Domaci se potpisuju na vise. Sustina i jeste da su ti igraci uopste i pristali da dodju kod nas za novac za koji su dosli, samo zato sto ocekuju da ce dobiti priliku da se pokazu i izloze u El, pa da vec sledece godine negde drugde potpisu duplo jaci ugovor. Drugi bold kaze ponudi milion i po po sezoni i imas igraca i na 10 godina ako hoces.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, n4l1m said:

ne zadaje ostoja nista, videli smo u poslednje 3 sezone kako smo prolazili mi a kako oni sa pribliznim budzetima, sada odnos budzeta nije duplo veci u njihovu korist, vec tri puta i jace..

to naravno ne znaci da u startu treba da se predamo, vec da ce nam trebati puno rada i srece da dodjemo do onoga sto je cilj..

 

to ti je valjda jasan znak, kakvo je finansijsko stanje.. ne samo da su ugovori na jednu godinu, vec su to i igraci koji su bili drugi ili trece u rotaciji u predjasnim ekipama..

a da ne igramo el, i taj wolters i white bi bili samo vlazan san..

 

Cuj istim budzetima...xD pa nama igralo posl 2 sezone 2o stranaca i to 17 bar sa top el iskustvom..😂😂😂🍵

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Devil In My Pants said:

Sta ljudi ovde pisu..sad ispade da lose rade oni koji nabave pare..😂😂😂

Takav majstor Ostoja da je za ne poverovati. Da ga stavimo na čelo države bili bi Švajcarska. 

Ma šta države daj čoveku da vodi Evropsku Uniju. 

  • Like 4
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, drakon1 said:

Koliko god mi Radonjic uliva poverenje ne mogu a da ne primetim da se igraci opet vecinom potpisuju na 1 godinu. I tu smo u srzi problema: Nema kontinuiteta, skoro svake godine su nosioci igre novi igraci. Ili mi se samo tako cini?

 

To znaci da ili se finansijski krpimo od danas do sutra ili...sta tacno? U KKP su ugovori, mozda gresim, sve na 2 ili tri godine. Kod nas je i Radonjic samo siguran do kraja ove sezone.

 

Mislim da je za nas razvoj situacije nepovoljan. Ako KKP udje preko EC u EL onda nam nema vajde sve i da osvojimo ABA ili odemo u Top 8 u EL. Mislim da EL nece dva kluba iz Beograda, mada su im nedavno i 4 iz Istanbula bila po volji.

White je na 2 potpisao, Kalinic, Ivanovic i Mitrovic takodje.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Prvo nije to bas tako,vise je bilo sporadicno nego "neresiva enigma",da si to rekao za Rida pa i u redu.
Drugo nemoj ti da zezas,hoces da kazes da je Ivanovic stvarno takvih razigravackih sposobnosti da od krs centra pravi neki problem protivniku iii da ce to raditi redovno na EL nivou?
 
Jedno su klasicne asistencije,one skolske i iz macrtanih akcija drugo su one koje igrac izmisli i pravi igrace boljima nego sto jesu.
 
Poenta je- slazem se sa [mention=25]Wingwalker[/mention],moglo je to malo kreativnije na kecu da bude,nisu ovi operisani od asistencije ali nisu ni neko ko ce razviti pun potencijal centra i ekipe sigurno.
 
Što kaže Kristijan jedan Rid je morao biti ubiven..
Rid se povredio inače bismo teško i dobili, rekoh čak i sa kršinom Zokijem smo jedva izašli na kraj.. Ne kažem da će od lešine napravi zver ali nije valjda Noko kršina.
Drugo potcenjuje se Budućnost, da nije gluposti zbog koje su ostali bez domaćeg terena verovatno bi i oni bili EL.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

To sa Partizanom i Ostojom je poprilicno faustolika prica. I koliko god da bio shellshockovan pojacanjima koja oni dovode, ne mogu da se pravim da iza toga sto se tamo desava vidim ista osim "all in" filozofije koja ce se nekada placati. Mozda ne ove ili sledece sezone, ali nekada da. Moze i u tome da se uziva, ne dugorocno, ali ukloiko odaberes da ignorises ponor koji u pozadini dovodjenja skupih igraca zjapi i preti gutanjem.

Mi smo nekoliko puta bili na ivici da napravimo takvu sezonu (Sofo/Mekel, itd.) ali smo uvek nekako zastajali na nivou "da prdnemo i stisnemo u isto vreme". I razumem da bi navijackoj dusi bilo lakse da se sad i mi otvorimo na isti nacin kao i oni, pa ko ziv, ko mrtav na kraju sezone. Ali i sa takvim timom bi postojala velika sansa za kiks gori od nekog novog JOBa i da nam sezona bude neuspesna uprkos slupanim parama. (isto vazi i za komsije, donekle)

Istini na volju, kad sve saberemo, i nas i komsijski trener rade ono sto najbolje znaju - Zoc kupuje najbolje sto moze za novce iznad proporcija takmicenja koje igra i "osigurava" svaku poziciju sa dva skupa i kvalitetna igraca. Radonjic pokusava da iskopa igrace za krvavokolenasku ekipu sa kakvima najbolje ume da se bori protiv finansijski nadmocnih protivnika - hoce li to biti dovoljno? Mozda. Mozda ne. 

Ne pobedjuju pare uvek, ali ponekad je veci poraz pokusavati da se parama takmicis sa Partizanima, Makabijima i Darusafakama.
No, hajde da budemo strpljivi i da vidimo kakav cemo tim imati mi (a i komsije), i kako ce to izgledati tamo gde je vazno - na terenu. Sve i da bude gore od najgorih predvidjanja, jedno necu moci - da komsijama zavidim na Ostoji. Njega se stide i oni koji se najvise raduju Zocu i pojacanjima koje dovode.

  • Like 19
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, VladaSD said:

White je na 2 potpisao, Kalinic, Ivanovic i Mitrovic takodje.

sve su to 1+1 ugovori, jedino mitrovicev nije jelte 😄

a kalinic tu drugu godinu nece ostati ni ako obezbedimo el, tacnije sanse da ce ostati su 60% a da nece 100%,  a ako ne obezbedimo el, i pola od ovih ostalih nabrojanih nece ostati..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Devil In My Pants said:

Cuj istim budzetima...xD pa nama igralo posl 2 sezone 2o stranaca i to 17 bar sa top el iskustvom..😂😂😂🍵

1. aj nabroj tih 17 sa top el iskustvom?

2. rekao sam pribliznim, a kad to kazem, razlika je bila 1m gore dole na standardnih ~4m koje dobijamo i mi i oni.. on the other hand, oni sada imaju 10+m u odnosu na nas..

3. i naravno da je bilo ozbiljnih promasaja i gluposti sa nase strane, al nije to kreiralo ovu trenutno situaciju da imaju 10+m u ovoj sezoni, i da su za naredne 3 godine usli u projekat u kojem ce se potrositi ~60m..

 

dakle skoro 60 m za 3 godine, gde sve i ako osvojis najjace takmicenje u kojem ucestvujes, dobijas 500k po sezoni.

Edited by n4l1m
Link to comment
Share on other sites

Onog pitali odakle pare, dala tetka iz Kanade. Onaj uhapseni pare dobio na svadbi navodno. Ovi se dosetili nekakvog Branka. Paradoksalno je da kkp moli boga da AV sto duze ostane na vlasti jer u protivnom bi bilo rasulo tamo.

Sa postojecim psihovim planova mi cemo moci jos naredne sezone da im pariramo. Posle toga vrlo tesko.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Što se tiče Pangosa trebalo bi da je svima jasno da nije bilo nikakve šanse da potpiše za Zvezdu. Njega je Paskval u svojoj koncepciji tima postavio kao najbitniji šraf i koliko god da smo mi ponudili, ili neko drugi, Zenit bi dao više. Tako da tu ni milion koji se pominje ne bi bio dovoljan. Uostalom video se prošle sezone koncept i način rada Zenita i Paskvala. Odličan tim sa jasnim ciljem. Ne bi me čudilo da se Pangos vrati tamo ako ne uspe da se izbori za ugovor u NBA.

Edited by Knipex
Slovo
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...