Jump to content

Roland Garros 2021


Милица

Recommended Posts

6 minutes ago, Boxy said:

Svako kolo, od samog pocetka, na raznim igricama ja igram protiv Serene, prvi put sam odigrala da ona pobedjuje i ona izgubi :classic_biggrin:

Serena mora da te plati da igras protiv nje na Wimbldonu ne bi li konacno osovjila tu GS titulu. :classic_biggrin:

4 minutes ago, alcesta said:

Zanimaju li ikog ova dva mučenika što igraju drugi set? :classic_biggrin:

ja ih gledam paralelno s kuckanjem ovde.

 

Fokina za malo da prospe 2.set, ipak na kraju nekako odservira i fali mu jos jedan set za pobedu.

Edited by wwww
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, wwww said:

 

 

Ne znam detalje ugovora RG, ali koliko sam ja shvatila oni su dobili neke dodatne pare za tu nocnu sesiju od nekih TV kuca. Tako da je to to: pare diktiraju situaciju.

Moram ponovo malo da branim RG, ne branim francuze uvek po definiciji, naprotiv sto se tice korone nevidjeno me nerviraju ali po meni sto se tice RG a i nocne sessije nema im se mnogo prigovoriti - RG je bio ugovoren i prava prodata za TV i svasta jos pre par meseci dok se jos nije ni znalo kako ce biti sa koronom i publikom. Kad je postalo jasno da ce prisustvo publike biti problem, turnir je pomeren nedelju dana u nadi da ce ipak biti normalnije, ispostavilo se da tokom veceg dela turnira nece biti moguce da publika prisustvuje nocnoj sesiji koja je s druge strane najinteresantnija za TV valjda zbog vremenskih zona, sta znam ali to je najskuplje placeni termin, malo li je kao razlog da se mecevi igraju na ovu skupocu turnira obzirom na nedostatak finansiranja od ulaznica jer ni pola ulaznica uobicajenih ne moze da se proda jer je publika ogranicena. Nece valjda da se odreknu te silne ugovorene love od TV a raznih za nocnu sesiju i da im vracaju pare i sta vam sad toliko smeta taj jedan mec dnevno bez publike, celi turniri isli bez publike, sad drvlje i kamenje za ovaj jedan mec dnevno koji ide bez publike a da bi se zadovoljila TV publika sveta, i naravno zaradila kinta za RG ( mora i to osvetlenje da se plati btw :classic_sleep:)

Link to comment
Share on other sites

 Nista novo na WTA, na RG trecu godinu u nizu nova GS finalistkinja. Ribakina fantasticna, onaj gem za brejk kod 5-5 je bio savrsen, kao i onaj na 4-5 kada je servirala za ostanak u setu. Odlicna i igracki i mentalno, mali pad pocetkom drugog seta, ali se brzo povratila. Nije ni Serena igral lose, imala je dobrih deonica, i rezultat je dosta gust, ali par lakih gresaka ju je kostalo prvog seta, a u zavrsnici meca nije mogla da isparira Ribakini.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Gaga said:

Cemu ovolika kuknjava?Jaka stvar,povukao se,lakse za Novaka i to je to. Fed je vec jednom nogom u penziji.

Zasto mislis da je lakse za Novaka to sto se Feki povukao? Po meni Feki ne bi dobio Beretinija ali bi ga bar malo zamorio, ovako Beretini dolazi potpuno odmoran na mec sa Novakom, a u slucaju da Feki uspe da dobije Beretinija i izadje na crtu Novaku, Novak bi ga ovako kljakavog pocistio sa najvecim zadovoljstvom. Po meni ovo nije da je nesto mnogo bitno za Novaka ali bilo bi bolje da je Feki normalno odigrao svoj mec. To sto se tice Novaka, sto se tice fer odnosa generalno u odnosu na tenis ne bih komentarisala potez :classic_sleep:

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, wwww said:

 

ma da li je bas tako?

 

ako ko nije izbegavao susret s ostalima iz big3 (big4) to je Novak, jer ima najvise odigranih meceva

s Nadalom: h2h 29:27, znaci 56 meceva, ukljucujuci 26 na sljaci

s Federerom: h2h 27:22, znaci 49 meceva, gde nije ukljucen onaj w/o na WTF, a ukljucuje 4 meca na travi (3:1 za Novaka)

s Endijem h2h 25:11, znaci 36 meceva.

 

Fed i Nadal imaju h2h 16:24 - 40 meceva (16 na sljaci)

 

ko je od koga gde bezao i taktizirao? Novak definitivno nije (to si malo pobrkao loncice).

 

Broj meceva je nikakav dokaz, svi su tu negde. Federer je sebi pucao u nogu jureci za Nadalom na sljaci dok nije osvojio RG, sto je uticalo na gubljenje meceva i na drugim podlogama. Djokovic od osvajanja Rolan Garosa bas nikako nije uspevao da dodje do njega onako slucajno, bas je toliko los bio, i bas je na turnirima gde bi se ranije sastajali najranije ispadao.

 

Federer nikada ni od koga nije bezao.

Link to comment
Share on other sites

Ladno je zbrisao Federer da bi sacuvao ego i skor sa Novakom. Nije najstrasnija stvar na svetu izgubiti, pogotovo u njegovim godinama mu niko ne bi zamerio.

Jasno je da igra zbog sponzora, al ako mu je mucenje nek zavrsava polako.

Koliko znam protiv pravila je da se predaje ako nije povreda, a kako vidim kod njega nije to u pitanju vec je zaboravio da popije K2D3.

Nekog drugog bi razapeli novinari za ovu bezaniju.

Edited by Cavani
Link to comment
Share on other sites

Pa njegovo mišljenje tek nije relevantno pošto se ni ne trudi da igra turnire uopšte, a pogotovo se neće truditi kad bude imao preko 30. A ljudi mu daju na važnosti pominjući ga potpuno nepotrebno. I da se javi i da se ne javi, ne bi trebalo uopšte obraćati pažnju na bilo šta što kaže, ikada. Ovako lepo zarađuje od reklama i čega još sve samo zato što visi po društvenim mrežama i pljuje po boljima od sebe. Kad bi ga svi ignorisali, možda bi morao da se pomuči da nešto konkretno i uradi.

 

Izvuče Zverko set, malo teže nego što je izgledalo na početku.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...