Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

2 minutes ago, Constantin said:

Znači,,,stali smo kod podmetanja...i tu smo ostali. Priče o Kekecu i Bedanecu, može dečici pred spavanje...

 

Samo da razjasnim, a ti ćeš razumeti valjda....kraj rata, prekid.....ne pričam o ishodu.

 

Objasni kako zamišljaš taj dogovor o primirju. Ovako kako vas par propagira to zaista zvuči kao kad to misice kažu. Ja ne vidim kako bi oni mogli da dogovore uslove primirja a da odgovaraju obema stranama. Pošto ti vidiš napiši nam pod kojim uslovima ti zamišljaš da bi moglo doći do istog danas.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Klotzen said:

 

Objasni kako zamišljaš taj dogovor o primirju. Ovako kako vas par propagira to zaista zvuči kao kad to misice kažu. Ja ne vidim kako bi oni mogli da dogovore uslove primirja a da odgovaraju obema stranama. Pošto ti vidiš napiši nam pod kojim uslovima ti zamišljaš da bi moglo doći do istog danas.

Da imam mirovni sporazum ispred sebe, vrv bi sedeo negde u Briselu, Kijevu, Moskvi.....to prepuštam vama, koji znate sve. Pogotovu ste inspirativni u diskreditaciji neistomišljenika. Neke stvari se podrazumevaju, a neke imaju svoj logičan tok. nije ovo ni prvi, ni poslednji rat koji se vodio i koji će se voditi. Uglavnom se na isti način završavaju, nekakvim pregovorima. Ako rat mora da se nastavi, i za to se imaju argumenti, nek ide...do poslednjeg čoveka. Kako će izgledati nastavak rata ? Imate s jedne strane NATO, EU, Ukrajinu čiji je zajednički stav "Mi ne smemo izgubiti rat"....s druge strane imate nekog, paranoičnog, sujetnog "vodju" koji u svojoj glavi ima mentalne gimnastike, a u rukama kvantitetan i kvalitetan nuklearni arsenal.  "Majmun ušao u tenak"....koliko je to neizvesno....ili izvesno...?

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, Constantin said:

Da imam mirovni sporazum ispred sebe, vrv bi sedeo negde u Briselu, Kijevu, Moskvi.....to prepuštam vama, koji znate sve. Pogotovu ste inspirativni u diskreditaciji neistomišljenika. Neke stvari se podrazumevaju, a neke imaju svoj logičan tok. nije ovo ni prvi, ni poslednji rat koji se vodio i koji će se voditi. Uglavnom se na isti način završavaju, nekakvim pregovorima. Ako rat mora da se nastavi, i za to se imaju argumenti, nek ide...do poslednjeg čoveka. Kako će izgledati nastavak rata ? Imate s jedne strane NATO, EU, Ukrajinu čiji je zajednički stav "Mi ne smemo izgubiti rat"....s druge strane imate nekog, paranoičnog, sujetnog "vodju" koji u svojoj glavi ima mentalne gimnastike, a u rukama kvantitetan i kvalitetan nuklearni arsenal.  "Majmun ušao u tenak"....koliko je to neizvesno....ili izvesno...?

Sta to po tebi Ukrajinci treba da urade, da bi prestao rat?

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Constantin said:

Da imam mirovni sporazum ispred sebe, vrv bi sedeo negde u Briselu, Kijevu, Moskvi.....to prepuštam vama, koji znate sve. Pogotovu ste inspirativni u diskreditaciji neistomišljenika. Neke stvari se podrazumevaju, a neke imaju svoj logičan tok. nije ovo ni prvi, ni poslednji rat koji se vodio i koji će se voditi. Uglavnom se na isti način završavaju, nekakvim pregovorima. Ako rat mora da se nastavi, i za to se imaju argumenti, nek ide...do poslednjeg čoveka. Kako će izgledati nastavak rata ? Imate s jedne strane NATO, EU, Ukrajinu čiji je zajednički stav "Mi ne smemo izgubiti rat"....s druge strane imate nekog, paranoičnog, sujetnog "vodju" koji u svojoj glavi ima mentalne gimnastike, a u rukama kvantitetan i kvalitetan nuklearni arsenal.  "Majmun ušao u tenak"....koliko je to neizvesno....ili izvesno...?

 

Ti iznosiš u temi nekakav prekida rata kao da je to moguća opcija. Pri tome ti si taj koji nabacuješ da drugi na ovoj temi žele da se ratuje zato što smatraju da su Putinovu uslovi za mir neprihvatljivi. Ako hoćeš da polemišemo moraš da nam kažeš na šta misliš kada kažeš da treba da se sklopi neko primirje, prekid rata ili nešto treće što bi zaustavilo rat. Na ovoj temi sami  ti i još jedan forumaš ste izneli da postoji drugi put ali ni ti ni on ne napisašte koji je to. Ti si sada doduše rekao da nemaš "mirovni sporazum" na osnovu čega je moja poštapalica "pričati kao na dodeli mis" ispala tačna. Ako ni ti sam nemaš ideju na koji način bo moglo doći do prekida rata znači da i ti misliš da je tako nešto nemoguće ali iz nekog razloga stalno ovde ponvaljaš tu priču o prekidu rata.

 

Zato ljudi tumače tvoje postove onako kako ti ne želiš i ulaziš u bespotrebne duele. Kaži slobodno svoje mišljenje i objasni ga ako nećeš da drugi tumače šta si hteo da kažeš sa tim nejasnim idejama.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Primirje je samo u cilju da ljudi prestanu da ginu. Dakle nikakvi preduslovi ili sta ti ja znam: Rusi prestaju da bombarduju, Ukrajinci prestanu da gadjaju nuklearku (ili sta vec). Vi kazete Rusi ce to iskoristiti da se dodatno utvrde, ja kazem da ce i Ukrajinci da iskoriste vreme da bi se dodatno naoruzali. Pregovori za mir bi mogli da budu oko onoga sto je i Mask pisao svojevremeno: batalite Krim, dogovorite neko resenje za Donbas i Ukrajinu koja ce moci da se sama odbrani a da ne udje u NATO. 

 

  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, sreta-steta said:

Primirje je samo u cilju da ljudi prestanu da ginu. Dakle nikakvi preduslovi ili sta ti ja znam: Rusi prestaju da bombarduju, Ukrajinci prestanu da gadjaju nuklearku (ili sta vec). Vi kazete Rusi ce to iskoristiti da se dodatno utvrde, ja kazem da ce i Ukrajinci da iskoriste vreme da bi se dodatno naoruzali. Pregovori za mir bi mogli da budu oko onoga sto je i Mask pisao svojevremeno: batalite Krim, dogovorite neko resenje za Donbas i Ukrajinu koja ce moci da se sama odbrani a da ne udje u NATO. 

 

 

E svaka čast, tako se polemiše. Nažalost to u ovom trenutku nije realno jer je Rusija izgubila inicijativu u ratu. Tako nešto bi bilo moguće tamo negde krajem marta kada su delovali najjače a činilo se da je poraz Ukrajine pitanje vremena. Ukrajina bi i de fakto izgubila ove teritorije koje Rusi drže i ne bi imala više šansi da ih povrati. Zašto tako mislim ? Pa zato što ako bi rat stao na ovim sada granicama Ukrajina više nikad ne bi dobila podršku zapada da nastavi da ratuje a Putin sigurno ne bi pristao ništa da vrati Ukrajini. Jedno je podržavati Ukrajinu koja je žrtva agresije a potpuno je druga stvar podržavati Ukrajinu koja bi recimo napala Rusiju posle par godina da povrati te teritorije. Ukrajini sada ima inicijativu u ratu i podršku zapada i oni misle da mogu da povrate još teritorija i zato ćemo čekati i dalje dok obe strane ne dođu u situaciju da im rat ne može više ništa doneti i da su pregovori jedino rešenje.

 

Zapad neće sigurno terati Ukrajinu na neki mir zarad njihovog interesa jer ih od toga ništa ne bi opralo i izgubili bi u potpunosti meku moć na kojoj se i zasniva njihova liderska pozicija u svetu. Ispalo bi da su prodali Ukrajinu koju je Rusija napala jer želi "na zapad" zarad toga da bi imali gas za grejanje. Neodbranjiva pozicija u narednih par decenija.

 

Dogovor za Donbas je već postojao ali se ispostavilo da Putina ne interesuje autonomija Donbasa nego da je želeo nešto kao Republika Srpska pa da može direktno da određuje politiku Ukrajine u budućnosti. To se neće sigurno desiti uz amin Kijeva. Davanje Krima a da se Rusi povuku sa svih ostalih teritorija mislim da je izvodljivo ali ne sada nego tek sledeće godine kada Rusi ponovo budu poraženi u njihovim ofanzivama i shvate da neće nikad osvojiti Ukrajinu. Ali to je isuviše daleko, nisu ni Rusi toliko sigurni koliko se ovde misli ima i kod njih mnogo problema zbog kojih i njima odkucava vreme.

 

To su neka moja lična zapažanja oko ovog pitanja na osnovu onoga što čitam svakodnevno. Dosta stvari sam već i pominjao ali ovde je sve u jednom postu čisto da bude jasno što i zašto mislim.

 

Edited by Klotzen
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, sreta-steta said:

Primirje je samo u cilju da ljudi prestanu da ginu. Dakle nikakvi preduslovi ili sta ti ja znam: Rusi prestaju da bombarduju, Ukrajinci prestanu da gadjaju nuklearku (ili sta vec). Vi kazete Rusi ce to iskoristiti da se dodatno utvrde, ja kazem da ce i Ukrajinci da iskoriste vreme da bi se dodatno naoruzali. Pregovori za mir bi mogli da budu oko onoga sto je i Mask pisao svojevremeno: batalite Krim, dogovorite neko resenje za Donbas i Ukrajinu koja ce moci da se sama odbrani a da ne udje u NATO. 

 

 

Eto....ja bih dodao i uvodjenje zabrane javnog linča, ono vezivanje za bandere. Konačan dogovor bi se postigao na nekoj mirovnoj konferenciji gde bi USA, EU, Kina i Turska bili garanti sporazuma. Šta bi sve obuhvatilo sporazum ? Svako od nas može neku formulaciju da izvede....nažalost, pogrešna je projekcija da sad nije vreme za takvo nešto jer Ukrajinci dobijaju, ili Ruse gube, svejedno.......ali OK, neka sve ovo ide dalje dok se ne isteraju Rusi, tamo odakle su došli. 

 

Inale @Klotzen nisam znao da Rusi imaju neki predlog za pregovore....malo slabije pratim. 

Link to comment
Share on other sites

Oni su svoj predlog izneli anektiranjem Krima i 4 oblasti pre mesec dana. To je poslednje što smo od njih čuli kako oni zamišljaju kraj rata.

 

Inače ja i nisam pričao da su Rusi nešto preložili nego sam odgovarao Sreti na temu ŠBBKBB kad bi Rusi predložili to što je on napisao pošto sumnjam da je mislio da bi takve uslove Ukrajina predložila za mir.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Devil In My Pants said:

Ma to nije mir i dogovor vec otimanje. Dobice ovaj put patku i to je tako. Stoltenberg je sve lepo rekao..ako ih i dobiju kojim slucajem, onda se ide  drugacije...zato bi ovi sad da pregovaraju..

Šta je rekao? Nisam ispratio...

Jbt pre neki dan sanjam kako sam civil u tom ratu u Ukrajini, ma pakao....

Jadan onaj narod Ukrajine, stvarno se nadam da će sadisti što pre izgubiti, kakav pakao cela država proživljava, ne mogu ni da zamislim... 😞

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Klotzen said:

Oni su svoj predlog izneli anektiranjem Krima i 4 oblasti pre mesec dana. To je poslednje što smo od njih čuli kako oni zamišljaju kraj rata.

 

Inače ja i nisam pričao da su Rusi nešto preložili nego sam odgovarao Sreti na temu ŠBBKBB kad bi Rusi predložili to što je on napisao pošto sumnjam da je mislio da bi takve uslove Ukrajina predložila za mir.

Jbm li ga, izvini, ali bio sam ubedjen da si nešto tako usput spomenuo...

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, JohnnyDragon said:

Šta je rekao? Nisam ispratio...

Jbt pre neki dan sanjam kako sam civil u tom ratu u Ukrajini, ma pakao....

Jadan onaj narod Ukrajine, stvarno se nadam da će sadisti što pre izgubiti, kakav pakao cela država proživljava, ne mogu ni da zamislim... 😞

Pa da preformulisem..poraz nije opcija.

Link to comment
Share on other sites

Ja da mi je neko (svejedno da li je zima ili nije) iskljucio struju i grejanje i sve, ne samo meni zato sto npr nisam plaćao, pa mogu negde da se svercujem dok ne platim, nego svima, iz cista mira, zato sto je lud, i da je poslao nekakve horde da ruše unaokolo, pa da moram da se sklanjam ili nešto, ne bih hteo primirje sa njim, nego bih hteo da ga marginalizujem, i to svojerucno, izbliza, Ketrin Tremel stajl, director's cut verzija filma, da mu zapalim kuću i da mu ubijem psa. Drugi kako hoće.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Klotzen said:

 

E svaka čast, tako se polemiše. Nažalost to u ovom trenutku nije realno jer je Rusija izgubila inicijativu u ratu. Tako nešto bi bilo moguće tamo negde krajem marta kada su delovali najjače a činilo se da je poraz Ukrajine pitanje vremena. Ukrajina bi i de fakto izgubila ove teritorije koje Rusi drže i ne bi imala više šansi da ih povrati. Zašto tako mislim ? Pa zato što ako bi rat stao na ovim sada granicama Ukrajina više nikad ne bi dobila podršku zapada da nastavi da ratuje a Putin sigurno ne bi pristao ništa da vrati Ukrajini. Jedno je podržavati Ukrajinu koja je žrtva agresije a potpuno je druga stvar podržavati Ukrajinu koja bi recimo napala Rusiju posle par godina da povrati te teritorije. Ukrajini sada ima inicijativu u ratu i podršku zapada i oni misle da mogu da povrate još teritorija i zato ćemo čekati i dalje dok obe strane ne dođu u situaciju da im rat ne može više ništa doneti i da su pregovori jedino rešenje.

 

Zapad neće sigurno terati Ukrajinu na neki mir zarad njihovog interesa jer ih od toga ništa ne bi opralo i izgubili bi u potpunosti meku moć na kojoj se i zasniva njihova liderska pozicija u svetu. Ispalo bi da su prodali Ukrajinu koju je Rusija napala jer želi "na zapad" zarad toga da bi imali gas za grejanje. Neodbranjiva pozicija u narednih par decenija.

 

Dogovor za Donbas je već postojao ali se ispostavilo da Putina ne interesuje autonomija Donbasa nego da je želeo nešto kao Republika Srpska pa da može direktno da određuje politiku Ukrajine u budućnosti. To se neće sigurno desiti uz amin Kijeva. Davanje Krima a da se Rusi povuku sa svih ostalih teritorija mislim da je izvodljivo ali ne sada nego tek sledeće godine kada Rusi ponovo budu poraženi u njihovim ofanzivama i shvate da neće nikad osvojiti Ukrajinu. Ali to je isuviše daleko, nisu ni Rusi toliko sigurni koliko se ovde misli ima i kod njih mnogo problema zbog kojih i njima odkucava vreme.

 

To su neka moja lična zapažanja oko ovog pitanja na osnovu onoga što čitam svakodnevno. Dosta stvari sam već i pominjao ali ovde je sve u jednom postu čisto da bude jasno što i zašto mislim.

 

 

Tacno je da je Rusija izgubila inicijativu ali to je vezano za ono sto su bili njihovi ciljevi od marta. Dakle nema vise govora o instaliranju proruske vlasti ili grabljenju teritorije do Moldavije i Dnjepra. Ali i bez te inicijative ostvaruje se ono sto je Mesajmer govorio a to je da ce Putin pretvoriti Ukrajinu u wrecked state ako svi drugi planovi padnu u vodu.

Da bi Ukrajinci pristali na pregovore, treba da vidimo da li su oni ostvarili svoje ciljeve (ili da li mogu da ih ostvare). Oni su izasli iz njihove sfere interesa i sada mogu da se posvete svojoj integraciji u zapad. Ne vidim kako ovo trenutno moze da se predstavi kao njihov poraz? Sem Zaporozja, oni imaju minimalne teritorijalne gubitke ako poredimo stanje sa onim od pre 24.02. Drugo njima ce malo drugacija Rusija biti sused: to je i zvanicno tigar od papira, oslabljena sankcijama i sada ce morati ovako ili onako da se okrene ka Aziji. Dakle Ukrajina moze da "ceka svoj trenutak" i da ako se okolnosti poklope povrati svoju teritoriju na slican nacin kao ujedinjenje dve Nemacke. Oni na dugi rok mogu samo da profitiraju. 

Produzetak rata povecava rizike za Ukrajinu. Prvo sto ce im drzava biti sve ruiniranija, drugo sto moze doci do eskalacije koja se nece kontrolisati i trece je podrska zapada. A dobitak je sta tacno? Krim? OK, vojno tesko zamisliva situacija ali ne nemoguca. Donbas? Pa tesko bez etnickog ciscenja. 

Ne bih se osvrtao na Minske dogovore, obe strane tu imaju putera na glavi vezano za nepostovanje istog. Ono sto ja licno mislim (nije vezano za sam rat) je da momenta kada je Ukrajina resila da poliva svoje gradjane bombama izgubila pravo da njima upravlja - slicno Srbiji na Kosovu.   

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, sreta-steta said:

 

Tacno je da je Rusija izgubila inicijativu ali to je vezano za ono sto su bili njihovi ciljevi od marta. Dakle nema vise govora o instaliranju proruske vlasti ili grabljenju teritorije do Moldavije i Dnjepra. Ali i bez te inicijative ostvaruje se ono sto je Mesajmer govorio a to je da ce Putin pretvoriti Ukrajinu u wrecked state ako svi drugi planovi padnu u vodu.

Da bi Ukrajinci pristali na pregovore, treba da vidimo da li su oni ostvarili svoje ciljeve (ili da li mogu da ih ostvare). Oni su izasli iz njihove sfere interesa i sada mogu da se posvete svojoj integraciji u zapad. Ne vidim kako ovo trenutno moze da se predstavi kao njihov poraz? Sem Zaporozja, oni imaju minimalne teritorijalne gubitke ako poredimo stanje sa onim od pre 24.02. Drugo njima ce malo drugacija Rusija biti sused: to je i zvanicno tigar od papira, oslabljena sankcijama i sada ce morati ovako ili onako da se okrene ka Aziji. Dakle Ukrajina moze da "ceka svoj trenutak" i da ako se okolnosti poklope povrati svoju teritoriju na slican nacin kao ujedinjenje dve Nemacke. Oni na dugi rok mogu samo da profitiraju. 

Produzetak rata povecava rizike za Ukrajinu. Prvo sto ce im drzava biti sve ruiniranija, drugo sto moze doci do eskalacije koja se nece kontrolisati i trece je podrska zapada. A dobitak je sta tacno? Krim? OK, vojno tesko zamisliva situacija ali ne nemoguca. Donbas? Pa tesko bez etnickog ciscenja. 

Ne bih se osvrtao na Minske dogovore, obe strane tu imaju putera na glavi vezano za nepostovanje istog. Ono sto ja licno mislim (nije vezano za sam rat) je da momenta kada je Ukrajina resila da poliva svoje gradjane bombama izgubila pravo da njima upravlja - slicno Srbiji na Kosovu.   

 

Kako te bre nije sramota da ovako nesto napises. Bez etnickog ciscenjs, Znas li kolilo je Ukrajinaca oterano iz Donjecka i ostalih drzava? Jery Znas koliko kriminalaca i ljudskog taloga ima u izvornim DNR i LNR jedinicama.

 

Nemoj samo da mrsomudis vec budi direktan kao sto sam ja. Te sitne stavke sto si nabrojso su i najbitnije za UA.

 

Zato vas ljudi i kore jer se pravite ludi na ocigledne stvari. Pritom Stoltenberg/NATO, Zelenski, USA i EU stoje uz ono sto su rekli, moraju napolje. 

 

Ne ginu ljudi za nista, a nista je UA ekonomija bez tih sto kazes malih delova.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Constantin said:

 

Eto....ja bih dodao i uvodjenje zabrane javnog linča, ono vezivanje za bandere.

...

Ja bih jos dodao prestanak mucenja i ubijanja civila od strane zlikovaca na okupiranim teritorijama.

I kindapovanja dece i odraslih za Rusiju.

 

Andrej Medvedev:

” To be a 'Ukrainian' one does not even have to speak the Ukrainian language (which is also still being formed). Ukrainians are Russians who have been convinced that they are special, more European, more racially pure and more correct Russians. All this can be stopped only through the liquidation of Ukrainian statehod in its current form“.

 

Путинове присталице позивају на ликвидацију Украјине док ”геноцидна реторика” расте

 

Edited by Dragan
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Nekih se setimo, nekih ne...to nesto kaze.

 

Evo jednog:

 

Ubili su babi sina pred ocima pa nju odmah posle...i ovi da vode primirje. Hoce to..

Inace umiru umetnici, profesori, pevaci, veterinari....kod Rusa sve krimosi i ubice. 

 

UA je cuvar evropskih vrednosti k9je znamo, ako padne UA, pada i EU. Cudno zvuci, ali je tako.

 

Ovakvi presedani se moraju zavrditi sa putlerom na sudu i to u Moskvi..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...