Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

3 hours ago, Devil In My Pants said:

Pa gadjaju Belgorod, nista drugo im nije u krugu. Sta im je u dometu pogode. Treba da posalju RAKETE dugog dometa. Onda bi vec bilo drugacije. Da ti objasnim..

Aha, Ameri ce im dati 1st class oruzje i reci im 'gadjajte po Rusiji'.

Oce to, ali u igrici. Neki na ovom forumu imaju jako, jaaaako naivno shvatanje rata.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Kosta said:

Aha, Ameri ce im dati 1st class oruzje i reci im 'gadjajte po Rusiji'.

Oce to, ali u igrici. Neki na ovom forumu imaju jako, jaaaako naivno shvatanje rata.

Vec su im dali oruzje da gadjaju po Rusiji, a posebno po Rusima. Ne treba da zaboravis da je dosta pilota otislo da se uci na njihovim avionima...tako da..nece dobiti najbolje oruzje ali dovoljno dobro da im se useru u ceo plan 🙂

Link to comment
Share on other sites

Današnja vest ruske državne agencije RIA novosti:

Quote

Prema verodostojnim izvorima u raznim zemljama – uključujući i Ukrajinu – prema pristiglim informacijama, kijevski režim priprema provokaciju na svojoj teritoriji u vezi sa detonacijom takozvane „prljave bombe“ ili nuklearnog oružja niskog učinka.
Svrha provokacije je da se optuži Rusija da koristi oružje za masovno uništenje na ukrajinskom pozorištu operacija i time pokrene moćnu antirusku kampanju u svetu koja ima za cilj podrivanje poverenja u Moskvu.
Iz različitih izvora se saznalo da je pod vođstvom zapadnih tutora Kijev već započeo praktičnu primenu ovog plana. Rukovodstvo Istočnog rudarsko-prerađivačkog kombinata, koje se nalazi u gradu Žovti Vodi Dnjepropetrovske oblasti, kao i Kijevskog instituta za nuklearna istraživanja, dobilo je zadatak da napravi baš „prljavu bombu“. Rad na tome je već u završnoj fazi.
Istovremeno, u ime Vladimira Zelenskog, zaposleni u Kancelariji predsednika Ukrajine iz njegovog bliskog okruženja ostvaruju tajne kontakte sa predstavnicima Velike Britanije po pitanju mogućeg prenosa komponenti nuklearnog oružja vlastima u Kijevu.
Računica organizatora provokacije je da će, ukoliko se ona uspešno sprovede, većina zemalja izuzetno oštro reagovati na „nuklearni incident“ u Ukrajini. Kao rezultat toga, Moskva će izgubiti podršku mnogih svojih ključnih partnera, a Zapad će ponovo pokušati da pokrene pitanje oduzimanja Rusiji statusa stalne članice SB UN i pojača antirusku retoriku.

https://ria.ru/20221023/provokatsiya-1825967691.html

 

Ukrajinski ministar spoljnih poslova:

 

Edited by erwin
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Onaj nesretnik iz WarGonzo, Pegov, umalo poginuo, stao na minu, ipak preživeo, mislim da su to one minijaturne mine što se iz artiljerije ispaljuju pa rasipaju po terenu.

 

 

Novi biser iz Ruske kuhinje, Ukrajina razvija nuklearnu bombu koju će da baci na Mikolajiv i za to da optuži Rusiju. Ovo i nije smešno, ovo je samo tužno.

 

FfxNyZQWQAAtTNV?format=jpg&name=900x900

 

Ukrajinci tvrde da su pokrenuli lokalni napad kod Bahmuta i vratili Ruse na pozicije na kojima su bili još u Avgustu.

 

Sa druge strane Rusi tvrde da i dalje napreduju kod Kremine i da su zauzeli Nevske.

 

I ruska i ukrajinska napredovanja bez dokaza za sada.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Šefica RT-a Simonjan navodno otkačila Krasovskog posle one skandalozne izjave.

Quote

Izjava Antona Krasovskog je divljačka i odvratna.
Možda će Anton objasniti kakvim privremenim ludilom je ona izazvana i kako mu je sišla s jezika. Teško je poverovati da je Krasovski iskreno smatrao da decu treba udaviti.
Za sada prekidam našu saradnju, jer ni ja ni ostatak ekipe RT-a ne smemo sebi da dozvolimo da i pomislimo da je neko od nas sposoban da podeli takvo divljaštvo.
Zbunjena sam šta da kažem.
Deci Ukrajine, kao i deci Donbasa, i svoj ostaloj deci, želim da se sve ovo što pre završi, i da ponovo žive i uče u miru – na jeziku koji smatraju maternjim.

 

 

 

 

 

Edited by erwin
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Klotzen said:

Ukrajinci tvrde da su pokrenuli lokalni napad kod Bahmuta i vratili Ruse na pozicije na kojima su bili još u Avgustu.

 

Sa druge strane Rusi tvrde da i dalje napreduju kod Kremine i da su zauzeli Nevske.

 

I ruska i ukrajinska napredovanja bez dokaza za sada.

 

Ima dokaza i za jedno i za drugo. Iz Bahmuta ima bas mnogo i slika i snimaka i moze prilicno tacno utvrditi gde su polozaji jednih i drugih. Teske i krvave borbe. Ukrajinci su poceli da potiskuju Ruse u istocnom Bahmutu, dok na juznom delu fronta Rusi jos uvek imaju inicijativu ali ne napreduju vise. 

 

Nevske nije ni bilo pod ukrajinskom kontrolom, pa Rusi nisu mogli ni da ga vrate. Nikad se nije pojavio nijedan dokaz da su Ukrajinci oslobodili to selo, niti su zvanicni izvori, niti ozbiljni izvestaci to tvrdili. Selo nije prestalo da bude pod ruskom kontrolom, mada se moze reci da se nalazi u sivoj zoni. Takodje ni za obliznje selo Novosadove se nikad nisu pojavili dokazi da je oslobodjeno i ono je verovatno u sivoj zoni. Niti za selo Novoljubivka, ali za njega se moze pretpostaviti da je pod ukrajinskom kontrolom jer se nalazi na desnoj obali reke. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Devile, jesi ti pri sebi?

 

Daj majke ti, ajde uključi mozak pre nego što se isključiš iz sveta video igrica i uključiš u stvaran svet. Koliko godina imaš, života ti? Dam ti maksimum 19. Ako si stariji, onda je ovo što pišeš pomalo tužno.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Eddard said:

Devile, jesi ti pri sebi?

 

Daj majke ti, ajde uključi mozak pre nego što se isključiš iz sveta video igrica i uključiš u stvaran svet. Koliko godina imaš, života ti? Dam ti maksimum 19. Ako si stariji, onda je ovo što pišeš pomalo tužno.

Sta je tuzno? Sto 300 dana rade sve da razore Ukrajinu? Ima u NS zena kojoj muz i sin ostali i cekaju poziv a u nekom delu istocne Ukrajine mada ona kaze da je iz Donjecka. Po ceo dan su u podrumu i slusaju kako im bombe padaju nedaleko od njih. Unistavaju im i otimaju zito, rude..nazivaju ih tj tvrde da ne postoje kao narod i drzava. 

 

Jel si ti uopste svestan sta ce se desiti ako izvuku bilo kakvu pobedu iz ovog rata?? Ceo svet ce se promeniti. Ako mislis da ce se Rusi povuci onda ti bas i ne vidis jasnu sliku. Boli te patka sto 300 dana razaraju Ukrajinu..nek traje jos 300..samo da ne dira neko Ruse jer ce onda da nestane planeta zemlja, sto je smesno.  Ljudi ginu tamo svakog minuta..

 

Kako bi ti da ovo stane? Ziv nisam da cujem posto si ozbiljan, a eto ja klinac..

Edited by Devil In My Pants
Link to comment
Share on other sites

Šta mislite o tom povlačenju, evakuaciji, bezaniji?
Nešto meni tu nije jasno. Oni su pobegli kao mahniti iz okoline Harkova i nisu priznali da beže već su se pregrupisavali, jel tako?
Ovo sad kako čudno deluje da su povukli stanovništvo, sami kažu da je frka, da je neodrživo itd. Da li je moguće da će stvarno da ostave rezerviste u Hersonu ili da će stvarno da sruše onu branu i potope ko zna koliko naselja i gradova?
Da li je moguće ovako nesto?

Sent from my SM-A525F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Devil In My Pants said:

NATO mora da da jedno statement raketiranje npr flote u crnom moru i da kaze, ako ispalite jos jedan metak ode vam to i to.

 

 

2 minutes ago, Devil In My Pants said:

Ceo svet ce se promeniti.


Tužno je što bilo ko mora da ti objašnjava da prvi citat povlači drugi, samo umesto “se promeniti” ubaci “nestati”.

 

Ovo nije Warfare 1944

 

Samo se nadam da na mestima odlučivanja u NATO ne sedi neko kao ti.

 

Tužno je i to što ja moram da ti objašnjavam da bih ja prvi voleo da se stvari iz prvog citata dogode baš tako kao što si ih napisao, a da zli čika Vlada kaže - ups, izvin’te, malo sam se zaneo, neću više, majke mi, evo vratiću i ovo što sam uzeo, a, a, evo i sebe ću da predam sudu jer se kajem i svestan sam kakvo zlo sam napravio… ali znam da neće, a ti još nisi mentalno izašao iz Diznilenda.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Devil In My Pants said:

Ruska vlast je trenutno nacisticka i to je evidentno.

 

NATO mora da da jedno statement raketiranje npr flote u crnom moru i da kaze, ako ispalite jos jedan metak ode vam to i to.

 

Ne vidim drugaciji ishod, bas su se proqrcili. Ovako moze u nedogled, a vec nalaze i nova oruzja. Pre ili kasnije ce morati reagovati 

E Devile, nek ti telefon bude pojacan, sace da te zovu Stoltenberg i Bajden da razradite ovu sampionsku  ideju za kraj sukoba.

Preko Whatsupa ce zvati,  poverljivo je.

  • Like 2
  • Love 1
  • Thanks 1
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

 Opet nisi rekao kako vidis kraj ovog rata?

 

Kao Kronos, neka Jalta ili pak da im se da sve sto traze da putler ostane miran.

 

jedino u sta sam siguran..jeste ako patuljak izvuce bilo kakvu pobedu iz ovoga, da ce svet otici u teski qrac i da posle nema povratka. 

 

Spreciti ili leciti..ti vidi sta nam se svima vise isplati.

Link to comment
Share on other sites

Verovatno je da nece biti povratka Donjetska i Krima u sastav Ukrajine, barem ne u ovom ratu i ne u dogledno vreme.

Mozda kad se Rusija unormali, ali par politickih generacija nakon Putina.

Takodje, verovatno je da smo blizu konacnim linijama razgranicenja. 

Da li je to pobeda ili poraz Putina i koliko jak poraz mora doziveti da bi bio sklonjen, to je vec pitanje za Ruse u buducnosti.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

86% Ukrajinaca smatra da je neophodno nastaviti borbu.

 

 

 

@A sad

 

Čuli te, evo danas objavljuju na Truha da su Ukrajinci oslobodili Nevske i Novosadove.

 

 

Izbacili su i video iz Bahmuta :

 

 

 

Ova fabrika je na izlasku iz grada.

 

I da završimo malo u vedrijem duhu, malo kvalitetnog trolovanja oko padanja ruskih aviona :

 

 

I još jedna stvar koja ni meni nije bila jasna a ko god prati video materijal iz ovog rata čuo ju je 1000 puta. Radi se o poreklu uzrečice "Welcome to Ukraine, Suka" :

 

 

 

Da stvar bude još smešnija ovaj video sam gledao kada je bio aktuelan ali mi je skroz ispalo to iz radara. Očigledno su ukrajincima svidelo da to trpaju u skoro sve video materijale sličnog sadržaja.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Devil In My Pants said:

 Opet nisi rekao kako vidis kraj ovog rata?

 

Kao Kronos, neka Jalta ili pak da im se da sve sto traze da putler ostane miran.

 

jedino u sta sam siguran..jeste ako patuljak izvuce bilo kakvu pobedu iz ovoga, da ce svet otici u teski qrac i da posle nema povratka. 

 

Spreciti ili leciti..ti vidi sta nam se svima vise isplati.

Kako ce se zavrsiti ne znam.

Ali sam poprilicno siguran da bi jedno ofrlje bombardovanje ruske flote od strane Nato pakta (citaj US) dovelo do sasvim suprotne siruacije i eskalacije sukoba do nivoa upotrebe nuklearki sa verovatnocom 98%.

Tako da se nadam da US ovo hendluje najbolje sto moze u ovakvoj konstalaciji snaga. Resenja tipa posaljemo Avengere, jebemo im kevu za dva dana i onda se vratimo na vreme za Black friday i bozicne rasprodaje ostaju za tastatura jastrebove na fb i twiteru. 
 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...