Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

Nisam siguran koliko alata za pritisak ima Putin i dalje, kad mu jedan Kazakhstan otkazuje poslusnost, Turska ga poziva da vrati Krim Ukrajini i otvoreno je naoruzava.

 

Ne okrecemo mu ledja potpuno samo mi, iz patoloskih razloga ocigledno.

Link to comment
Share on other sites

Ja bi rekao da su većina videa stariji video mateirijali koji se recikliraju, računajući tw i tg kanale od obe strane. Ima par novijih ali na njima ništa konkretno ne vidimo. Nisu loši videi ni od običnih prašinara ako se snime u centru nekog mesta, bar znamo ko drži to mesto ali toga u ova dva dana nema ništa. Obaveštajci su uštopovali sve tako da svaka čast. To sa novinarima nije ništa čudno to se uvek tako ugovori sa njima "ajde sad aposlutno tišina narednih par dana a posle ćemu vam dati neku ekskluzivu". Rusima je to još lakše jer kod njih nema uopšte slobodnih novinara na frontu.

 

Evo jednog videa o procesu bežanije artiljerica posle paljbe. Nisam bio artiljerac ali ovo deluje baš brzo.

 

 

Interesantno da se 777 kači za cev.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Klotzen said:

Ja bi rekao da su većina videa stariji video mateirijali koji se recikliraju, računajući tw i tg kanale od obe strane. Ima par novijih ali na njima ništa konkretno ne vidimo. Nisu loši videi ni od običnih prašinara ako se snime u centru nekog mesta, bar znamo ko drži to mesto ali toga u ova dva dana nema ništa. Obaveštajci su uštopovali sve tako da svaka čast. To sa novinarima nije ništa čudno to se uvek tako ugovori sa njima "ajde sad aposlutno tišina narednih par dana a posle ćemu vam dati neku ekskluzivu". Rusima je to još lakše jer kod njih nema uopšte slobodnih novinara na frontu.

 

Evo jednog videa o procesu bežanije artiljerica posle paljbe. Nisam bio artiljerac ali ovo deluje baš brzo.

 

 

Interesantno da se 777 kači za cev.

 

Ja sam bio artiljerac (računač, nisam ja baratao sa haubicom) i moji drugari poslužitelji su je sklapali brže, ako se dobro sećam.

Doduše, to je bila haubica 122 mm (tri kraka pod uglom od 120 stepeni), jednostavnija mnogo da se sklopi, samo se dva kraka privuku trećem i onda taj kraj kači na kamion. Nekako je uvek najviše kočio kamiondžija koji se namešta da prihvati haubicu, dok se on namesti ovi već čekaju da zakače. Ipak da napomenem da su vežbali na betonu što lakšava posao, dok na Pasuljanskim livadama nakon gađanja nije bilo žurbe. I da, na cev i mehanizam postavlja se zaštitna cirada, ali ga cenim da se to ne radi kada očekuješ da te poklopi neprijateljska vatra.

Nije komplikovano biti poslužitelj na haubici, to je posao koji se uvežbava i svako ima tačno zaduženje, posle par meseci obuke, i to ne neke intenzivne po ceo dan, nego recimo dnevno dva puta rasklope haubicu, tim radi kao singerica. Mislim da su 6 poslužioca, ali možda grešim. Mozak je potreban samo vojniku koji podešava elemente za gađanje, a to je uvek najpametniji u grupi.

 

PS, da dodam. Vidim da ovi vojnici nemamu nikakvu opremu da im smeta, pre svega pušku preko leđa, šlem na glavi, 4 okvira municije. Ovi moji su uvek vežbali sa tom opremom koja mnogo sputava, ali je valjda takvo bilo pravilo. Ovo bez opreme je kako i treba da se radi, u realnim uslovima.

Edited by Pangea
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, sreta-steta said:

 

Ovo je meni potpuno neverovatno... ovo je mozda prvi rat gde nemamo klasicne ratne reportere, tj bar ih ja nevidim. Svi se gadjaju nekim twitter/telegram videima koji bi trebalo da nam pomognu da zakljucimo... sta? Sve je nekako posredno a samim tim je i pristrasno, tako da jednostavno biramo u sta cemo da verujemo. Mislim postoje te neke kuce tipa bbc/dw koje su zadrzale koliko toliko nepristrasne izvestaje, sve ostalo je bas tanko. 

 

Pazi, davno smo zakljucili da Herson sam po sebi je nista bitno: nije neka baza za napad na Odesu (treba im Milolajev), tesko ga je braniti, itd... Ali Krim dugorocno nema nikakvu buducnost bez vode. A oni ako napuste taj deo, nema ni vode. Drugo jako je bitan grad u smislu moral boosta i jednima i drugima: Ukrajincima ako ga povrate i Rusima ako dokazu da je uprkos oruzju Rukrajinska vojska samo od papira. 

Sa ostalim se slazem: ako se jednom nadju iza Dnjepra - to je to, nema opasnosti po centar Ukrajine i Odesu, zavrsili su. I to ce otezati rat na istoku po Ruse 5x. 

 

Realno ako Ukrajinci ne mogu sad da osvoje Herson sta onda mogu? Idealna situacija za uspeh jer je logistika po Ruse vrlo losa a sto utice da u Hersonu i oblasti imaju manje trupa i tehnike.

 

Edited by MeanMachine
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Pangea said:

 

PS, da dodam. Vidim da ovi vojnici nemamu nikakvu opremu da im smeta, pre svega pušku preko leđa, šlem na glavi, 4 okvira municije. Ovi moji su uvek vežbali sa tom opremom koja mnogo sputava, ali je valjda takvo bilo pravilo. Ovo bez opreme je kako i treba da se radi, u realnim uslovima.

 

To je jedna od retkih stvari koja je kod vojnika bolja u ratu nego u miru. U ratu im se dosta stvari protivno PS-u dozvoljava. Mada mislim da bi svi oni bili puno srećniji da ovo rade pod punom opremom u miru nego ovako 🙂

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

brid.jpg

 

Ima dosta izveštaja šta se dešava na frontu ali svi su nepotvrđeni. Pa pošto nema nekih informacija evo mog mišljenja šta se događa. Ukrajinci su napali na 5-6 paravaca ali po meni to su sve napadi da se Rusi vežu a da je glavni plan da se uzme Davidov Brid i nastavi ovim putem na jug ka brani kod Kahovke. Čim Ukrajinci priđu brani na 5-6 km ruske trupe istočno od ovog puta su praktično u okruženju. Po meni ono što se desilo jeste da su Ukrajinci izbili na Bruskinske sa zapada i sad je tu trka da li će se Ukrajinci utvrditi pre nego što ruske rezerve otpočnu kontranapad. Takođe nije jasno šta se događa u D.Bridu. Ova isprekidana linija se najverovatnije nije desila ali ima naznaka da su Ukrajinci u Maloj Oleksandrovci jedino nema nikakvih informacija da su se probili dalje od toga. Rusi tu tvrde da su povratili gradić. U svakom slučaju verovatno je prva etapa zauzimanje Davidovog Brida tako da čekamo da vidimo šta se tu desilo.

 

Ovo je prilično skromna operacija za sada, ako ne uspe jednostavno će se povući na mostobran koji drže već duže vreme. No intezitet borbi je podignut na svim linijama fronta. Na putu Mikolajev-Herson su par sela prelazile iz ruku u ruke. Po nekim izvorima uz obalu su se Ukrajinci takođe probili do Tomine Balka što mi je malo verovatno no nije nemoguće jer tu i nema nekih naselja između pa su možda prošli kroz njive. Gore na severu iz pravcak Krivog Riha napadaju duž cele dužine fronta ali mislim da je to pravac koji samo vezuje Ruse za sebe.

 

Naravno sve ovo su informacije sa ukrajinskih i ruskih kanala, za ništa ne postoji potvrda ni amaterski video iz nekog mesta. Ukrajinci (MOD) su totalno izbacili ovaj sektor iz dnevnih izveštaja dok rusi samo ponavljaju da su sve napade odbili. Videćemo do kada ćemo biti u mraku, po meni ovo neće dugo trajati, par dana maksimalno jer ovde su verovatno gubici ogromni na obe strane ako je makar 50% ovih izveštaja o napadima tačno. Videćemo i da li će ruska logistika izdržati.

 

Što se tiče ostalih frontova Rusi su juče konačno zauzeli Piski, borbe se vode kod mosta severno od sela. Videćemo da li će nastaviti ovu mini ofanzivu.

 

Edited by Klotzen
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Rusi postavljaju dron snimke borbe tj dejstva artiljerije, Ukrajinci pak su vrlo sturi sa snimcima iz borbe, videh neki ali nista spec se sa istog ne da zakljuciti.

 

Gadno je ovo za Ukrajince jednostavno ne mogu da idu na vecu koncentraciju snaga cime bi verovatno lako probili ruske polozaje jer su ovde Rusi tanki u trupama, logistici a i pojacanjima npr onaj most se gadja svako malo a pontonac ako nije pogodjen i dalje nije zavrsen. Ali velika koncentracija trupa bi omogucila jos razorniju upotrebu artiljerije a moguce i upotrebu avijacije koja sad i nema za sta da se koristi tj da napada manje formacije ukrajinske vojske i izlaze se riziku da budu oboreni tesko.

Edited by MeanMachine
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MeanMachine said:

Rusi postavljaju dron snimke borbe tj dejstva artiljerije, Ukrajinci pak su vrlo sturi sa snimcima iz borbe, videh neki ali nista spec se sa istog ne da zakljuciti.

 

Gadno je ovo za Ukrajince jednostavno ne mogu da idu na vecu koncentraciju snaga cime bi verovatno lako probili ruske polozaje jer su ovde Rusi tanki u trupama, logistici a i pojacanjima npr onaj most se gadja svako malo a pontonac ako nije pogodjen i dalje nije zavrsen. Ali velika koncentracija trupa bi omogucila jos razorniju upotrebu artiljerije a moguce i upotrebu avijacije koja sad i nema za sta da se koristi tj da napada manje formacije ukrajinske vojske i izlaze se riziku da budu oboreni tesko.

Gde laki, imaju 25-30k vojnika?? Odakle te price?? Most i taj mali deo pontona su pogodjeni. Ima snimaka, ne previse, ali ih ima. Najveca koncentracija ua vojske je u Avdidovci...Rusima je to kljuc u tom delu..i sami Rusi priznaju da tu ne mogu nista, cak da su Ukrajinci superiorniji. Za Kherson su rekli iz UA da je pocelo ciscenje, ali da nece to ici tako brzo.

 

Videcemo sta ce biti, Rusi mi deluju vise zabrinuto. Osvajanjem Khersona brzo UA ne bi puno toga dobila. Ta vojska sto je tu ne sme pobeci. KIA, WIA ili POW mora biti.

Eh, zaboravih. HIMARS ne staje

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Klotzen said:

brid.jpg

 

Ima dosta izveštaja šta se dešava na frontu ali svi su nepotvrđeni. Pa pošto nema nekih informacija evo mog mišljenja šta se događa. Ukrajinci su napali na 5-6 paravaca ali po meni to su sve napadi da se Rusi vežu a da je glavni plan da se uzme Davidov Brid i nastavi ovim putem na jug ka brani kod Kahovke. Čim Ukrajinci priđu brani na 5-6 km ruske trupe istočno od ovog puta su praktično u okruženju. Po meni ono što se desilo jeste da su Ukrajinci izbili na Bruskinske sa zapada i sad je tu trka da li će se Ukrajinci utvrditi pre nego što ruske rezerve otpočnu kontranapad. Takođe nije jasno šta se događa u D.Bridu. Ova isprekidana linija se najverovatnije nije desila ali ima naznaka da su Ukrajinci u Maloj Oleksandrovci jedino nema nikakvih informacija da su se probili dalje od toga. Rusi tu tvrde da su povratili gradić. U svakom slučaju verovatno je prva etapa zauzimanje Davidovog Brida tako da čekamo da vidimo šta se tu desilo.

 

Ovo je prilično skromna operacija za sada, ako ne uspe jednostavno će se povući na mostobran koji drže već duže vreme. No intezitet borbi je podignut na svim linijama fronta. Na putu Mikolajev-Herson su par sela prelazile iz ruku u ruke. Po nekim izvorima uz obalu su se Ukrajinci takođe probili do Tomine Balka što mi je malo verovatno no nije nemoguće jer tu i nema nekih naselja između pa su možda prošli kroz njive. Gore na severu iz pravcak Krivog Riha napadaju duž cele dužine fronta ali mislim da je to pravac koji samo vezuje Ruse za sebe.

 

Naravno sve ovo su informacije sa ukrajinskih i ruskih kanala, za ništa ne postoji potvrda ni amaterski video iz nekog mesta. Ukrajinci (MOD) su totalno izbacili ovaj sektor iz dnevnih izveštaja dok rusi samo ponavljaju da su sve napade odbili. Videćemo do kada ćemo biti u mraku, po meni ovo neće dugo trajati, par dana maksimalno jer ovde su verovatno gubici ogromni na obe strane ako je makar 50% ovih izveštaja o napadima tačno. Videćemo i da li će ruska logistika izdržati.

 

Što se tiče ostalih frontova Rusi su juče konačno zauzeli Piski, borbe se vode kod mosta severno od sela. Videćemo da li će nastaviti ovu mini ofanzivu.

 

 

To je verovatno i jedan od glavnih pravaca ukrajinskog napada. S tim da onaj severni pravac mi deluje potpuno nerealno. 

 

Cilj Ukrajinaca je najverovatnije ono sto sam ja odavno pisao. Da skrate front na severnom delu hersonske oblasti i da potpuno preuzmu pod vatrenu kontrolu put Nova Kahovka-Herson i na taj nacin dovedu grad herson u takticko okruzenje. Da napomenem, most kod Nove Kahovke ide preko brane, te se za razliku od antonovskog mosta kod Hersona, ne moze potpuno onesposobiti za prelazak zbog opasnosti od ostecenja brane. Kada se uspostavi kompletna vatrena kontrola logistickih ruta ka gradu Hersonu, Rusi ce uciniti jos jedan potez dobre volje i napustice Herson. Ukrajincima nikako nije cilj da ulaze u gradske borbe u Hersonu, vec da izoluju grad i nateraju Ruse da ga napuste ili da se predaju. Zato smatram da su svi napadi na jugu oblasti izvrseni sa ciljem da odvuku paznju protivniku i da eventualno poboljsaju strateski polozaj Ukrajinaca. 

 

Postoje izvestaji, cak i od ruskih izvora da su Ukrajinci zauzeli Suhij Stavok i Kostromku, te da se borbe vode za Bruskinske. Zauzimanjem tog mesta koje se nalazi na glavnoj logistickoj ruti za sever, ceo taj severni front bi usao u haos i bio prilicno odsecen (postoje jos neki putevi, ali manje propusne moci, u losijem stanju, pod vatrenom kontrolom Ukarjinava...) Za to vreme vrsi se ogroman pritisak na severnoj liniji front i najvise izvestaja o uspesima dolazi bas sa tog dela fronta.

 

Jos jedna stvar. Ulaz u ovde cesto pominjani krimski kanal nije sa desne strane obale reke, vec sa desne strane i to u gradicu Tavrijsk, koji se nalazi odmah pored Nove Kahovke. Tao da pad desne strane ne bi ugrozio vodosnabdevanje Krima. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Polako pocinju vesti da izlaze... bila su izgleda 4 prava pravca napada i nekoliko diverzija. Ono gde su imali uspeha je Davidov brod, ali koliko mi se cini da ni sami nisu ocekivali da ce imati uspeha na tom pravcu, vise je bilo APP. Presekli su put V.Aleksandrivka - Sadok i Rusima tu preti okruzenje. Na ostalim pravcima bilo je dobitaka, ali manje vise su ili zaustavljeni ili su izgubili dobijeno... Ima nekih izvestaja kod S.Saltiva gde su im Rusi dozvolili da postave pontone i onda preklopili artiljerijom slicno kao Ukrajinci njih kod Izjuma ranije. 

Sve u svemu, moracemo da sacekamo jos nekoliko dana da vidimo rezultat svega ovoga. Cinjenica je da su krenuli sa najboljim sta imaju sada: trupe obucene od NATO, Poljski tenkovi, kakva takva vazdusna podrska i u tom smislu jeste all in. Ali teren im NIKAKO ne ide u prilog protiv protivnika koji ima nadmoc u artiljeriji. Tamo je prava klanica trenutno. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, sreta-steta said:

Polako pocinju vesti da izlaze... bila su izgleda 4 prava pravca napada i nekoliko diverzija. Ono gde su imali uspeha je Davidov brod, ali koliko mi se cini da ni sami nisu ocekivali da ce imati uspeha na tom pravcu, vise je bilo APP. Presekli su put V.Aleksandrivka - Sadok i Rusima tu preti okruzenje. Na ostalim pravcima bilo je dobitaka, ali manje vise su ili zaustavljeni ili su izgubili dobijeno... Ima nekih izvestaja kod S.Saltiva gde su im Rusi dozvolili da postave pontone i onda preklopili artiljerijom slicno kao Ukrajinci njih kod Izjuma ranije. 

Sve u svemu, moracemo da sacekamo jos nekoliko dana da vidimo rezultat svega ovoga. Cinjenica je da su krenuli sa najboljim sta imaju sada: trupe obucene od NATO, Poljski tenkovi, kakva takva vazdusna podrska i u tom smislu jeste all in. Ali teren im NIKAKO ne ide u prilog protiv protivnika koji ima nadmoc u artiljeriji. Tamo je prava klanica trenutno. 

Arestovic je rekao da nije all in i da idu polako. To sto im je ovo prva ofanziva posle nekog vremena ne znaci da idu na sve ili nista. 

 

Najbolje snage su kod Avdivke i tu su do zuba naoruzani. Za jacu ofanzivu treba im mnogo vise artiljerije i kvalitetnijih tj razornijih raketa. 

 

Ono sto sam primetio jeste da vise gadjaju vojsku, cak i male grupe. Ima par snimaka po desetak Rusa pogodjeno, negde par itd..bilo je i pre toga, ali ne u ovoj kolicini. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Devil In My Pants said:

Arestovic je rekao da nije all in i da idu polako. To sto im je ovo prva ofanziva posle nekog vremena ne znaci da idu na sve ili nista. 

 

Najbolje snage su kod Avdivke i tu su do zuba naoruzani. Za jacu ofanzivu treba im mnogo vise artiljerije i kvalitetnijih tj razornijih raketa. 

 

Ono sto sam primetio jeste da vise gadjaju vojsku, cak i male grupe. Ima par snimaka po desetak Rusa pogodjeno, negde par itd..bilo je i pre toga, ali ne u ovoj kolicini. 

U slucaju ako su stvarno izlozeni ruskoj artiljeriji sa druge strane reke, ne bi bilo optimalno da se ovde ide polako, jer Rusi mogu da ih krune dosta do momenta dok se ne osvoje kljucne tacke. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Danas vidim dosta izjava u smislu "duga ofanziva", "sporo mlevenje" od strane Ukrajinaca. To me navodi na ono što sam još u ponedeljak napisao kao mogućnost. Da Ukrajinci samo dižu aktivnost do te mere da iscrpljuju rusku logistiku na ovom sektoru. Ako se borbe ovog inteziteta nastave Rusi će verovatno sami početi da skraćuju front zbog nemogućnosti snadbevanja. Naravno tu je ključno da nastave da tuku te mostove i pontone ako se neki izrgradi.

 

U suštini prave scenario sličan onome na Zmijskom ostrvu gde Rusi jednostavno ne mogu da se održe na tim pozicijama bez prevelikih žrtava. Veliko je pitanje da li će Rusi uopšte ovde dopremati pojačanja jer to je dodatni teret za logistiku tako da priče o tome mislim da takođe ne piju vodu. Pojačan pritisak na par mesta dok se ne ukaže prilika da se napreduje na pojedinim sektorima. Ko je ispratio onu operaciju oko Harkiva otprilike nešto na taj fazon.

 

Prema nekim izveštajima Ukrajinci su oslobodili pola Arhanhelske, tu smo pre neki dan videli da su Ukrajinski čečeni napravili video, čini mi se u utorak. No i dalje sve je rekla-kazala. Ponovo izbacuju video materijal iz Bajraktara tako da su i njih upregli u ove operacije. Evo današnjeg videa :

 

 

 

 

 

Edited by Klotzen
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Rusofili from Srbiju sad pisu kako je ovo rat Amerike i Britanije vs Rusije.  Boze, koliko su oni ludi.

 

Juce na plazi neki Novljanin ceo dan koga god da vidi vice kako Khersonska ofanziva nije uspela 1.2k mrtvih. Dere se i bukvalno 5-6 puta..onda je presao na Tajvan pa sa Tajvana na kosarku i onda unutrasnju politiku. Ih koliko je srecan bio kao da mu je neko dao 10k evra.

 

Moramo prihvatiti da se ti ljudi ne mogu osvestiti a da se pre toga ne desi Rusiji. 

 

Zanimljivo da je u 2022 cak osam Gasprom zvanicnika mrtvo i cetiri ne mogu da se nadju.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Devil In My Pants said:

Rusofili from Srbiju sad pisu kako je ovo rat Amerike i Britanije vs Rusije.  Boze, koliko su oni ludi.

 

Juce na plazi neki Novljanin ceo dan koga god da vidi vice kako Khersonska ofanziva nije uspela 1.2k mrtvih. Dere se i bukvalno 5-6 puta..onda je presao na Tajvan pa sa Tajvana na kosarku i onda unutrasnju politiku. Ih koliko je srecan bio kao da mu je neko dao 10k evra.

 

Moramo prihvatiti da se ti ljudi ne mogu osvestiti a da se pre toga ne desi Rusiji. 

 

Zanimljivo da je u 2022 cak osam Gasprom zvanicnika mrtvo i cetiri ne mogu da se nadju.

 

 

 

Nisu oni ludi nego im ponos ne dozvoljava da priznaju da je Ruska armija na nivou Ukrajinske. Pa se sa tim glupostima pravi alibi zašto ovaj rat još uvek traje. Takozvano "zabijanje glave u pesak" da ne vide realnost.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Quote

Each day of the war costs [Russian] taxpayers about $500 million. In July, Finance Ministry statistics showed a federal budget deficit of 892 billion rubles, a drop of 22.5% in oil and gas revenues despite high energy prices, and a nearly 30% drop in revenue from tax collection. The expected loss of GDP by the end of the year is 8%, with a further contraction of the economy over the course of a year and a half or two years.

https://www.themoscowtimes.com/2022/09/01/six-months-of-warwhat-putin-wanted-what-putin-got-a78699

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Interesantno je da postoje potvrdjene vazdusne operacije Ukrajine, sto znaci da Rusija nema u krugu od 300 kilometara nijedan funkcionalni aerodrom ili funkcionalne avione. PVO brani jedinu juznu logisticku rutu za Krim koji je daleko za Himars, zbog cega ova bitka za Herson moze biti jako bitna, jer ako Ukrajina vrati jug, Krim je potpuno neodrziv. Ukrajina ce imati mnogo vece probleme da vrati istok nego jug cini se sada.

 

Kako ide jesen i zima, ovo ce sve vise liciti na WW1 style sukob, Rusi uveliko kopaju rovove i spremaju se. Mozda vidimo jos jedan napad prvenstveno na istoku do jeseni, posle toga ne ocekujem nikakve ofanzivne operacije od njih.

Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...