Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

Ukrajinci tvrde da su visoki ruski oficiri presli na desnu obalu Dnjepra, a ISW tvrdi da Rusi vise ne mogu da brane Herson sa leve obale zbog unistenih mostova. Videcemo, deluje da su ruski polozaji na levoj obali na duzi rok neodbranjivi, Sad je i povlacenje preko reke jako rizicno, jer mostovi ne mogu da izdrze teski oklop, Navodno su Rusi poceli da unistavaju benzinske pumpe u Hersonu, taktika da ne ostave nista Ukrajincima, tkz spaljena zemlja.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, ras kass said:

Ukrajinci tvrde da su visoki ruski oficiri presli na desnu obalu Dnjepra, a ISW tvrdi da Rusi vise ne mogu da brane Herson sa leve obale zbog unistenih mostova. Videcemo, deluje da su ruski polozaji na levoj obali na duzi rok neodbranjivi, Sad je i povlacenje preko reke jako rizicno, jer mostovi ne mogu da izdrze teski oklop, Navodno su Rusi poceli da unistavaju benzinske pumpe u Hersonu, taktika da ne ostave nista Ukrajincima, tkz spaljena zemlja.

Valjda ce krenuti ofanziva,ima 3 meseca kako je najavljuju,ako uzmu Herson nazad,okrecu ceo rat.

 

Sto se tice Avdejke,tamo ne ulaze Rusi,samo ga granatiraju kao Mariupolj konstantno.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Gaga said:

Valjda ce krenuti ofanziva,ima 3 meseca kako je najavljuju,ako uzmu Herson nazad,okrecu ceo rat.

 

Sto se tice Avdejke,tamo ne ulaze Rusi,samo ga granatiraju kao Mariupolj konstantno.

Avdijku bombarduju bezmalo osam godina, sad jeste cesce, ali da sam UA. Ostavio bih im to i cim udju sravnio sa zemljom. Samo sto bi oni znali gde da gadjaju. Bahmut su kao i kod Avdijke daleko. Popasni ulicne borbe.

 

Vagnerov centar u popasni pogodjen 

 

Kadirovci se pobili sa nekim drugim divljacima iz Rusije i 50 mrtvih+ranjenih, vrv se otimali oko plena.

 

Kad krenu da prelaze reku u Khersonu, pa najebali su..

Link to comment
Share on other sites

Peski je pao u ruske ruke,Bahmut je okruzen sa svih strana,cak su i zapadni izvestaci javili ako se vec rusima i ukrajincima ne moze verovati.Za Soledar nisam nasao nista relevantno.

 

Najvise lazi i bukvalno nemogucnost da se sazna bilo sta relevantno je oko Hersona.

Link to comment
Share on other sites

Da je Piski okupiran je tvrdnja ruskog MOD-a no to nije propraćeno nikakvim video materijalom. Sa druge strane sami ruski kanali daju i danas snimke bombardovanja ukrajinaca u selu. Dakle još jedna u nizu dezinformacija da je Piski pao. Inače i kad padne Avdejevka neće biti u nikakvom Kotlu, treba Rusi da napreduju dosta u dubinu teritorije da bi se moglo reći tako nešto. Mada i sami rusofili kada ih pitate šta je kotao daju različite odgovore tako da ni ja nisam siguran šta taj "vojni" izraz znači.

 

Bahmut nije u nikakvom okruženju. Rusi su zauzeli pre par dana industrijske deo pored magsitralnog puta za slavjansk i dalje nisu mrdnuli. Praktično su izašli prema gradu u dužini od par stotina metara tako da mi uopšte nije jasno odakle ta informacija da je okružen. Upravo se vode borbe južno od grada za sela Zajcevo i Vesela Dolina koji su 5-6km južno od Bahmuta.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Devil In My Pants said:

Bas iz Khersona nista..

 

Nema linka, inside info sa nekih proruskih kanala.

 

Bahmut nije ukruzen sa svih strana. 

 

Peski mozda pao to sam jutros prelistavao. Rusi daju slike nekih vukojebina iz Peskija.

 

Ti si pisao i da je Avdivka opkoljena pre par dana.

 

 

Molim te da postaviš link za informaciju koju si postavio.

Takođe, u budućnosti za ovakve informacije molim te da postaviš i izvor/link.

Edited by Don Juan
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Don Juan said:

Molim te da postaviš link za informaciju koju si postavio.

Takođe, u budućnosti za ovakve informacije molim te da postaviš i izvor/link.

 

13 hours ago, Devil In My Pants said:

 

 

sah - mat

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, HAMMER said:

 

 

sah - mat

 

Dal si vertikalan ?

 

16 hours ago, Devil In My Pants said:

 

 

Kadirovci se pobili sa nekim drugim divljacima iz Rusije i 50 mrtvih+ranjenih, vrv se otimali oko plena.

 

 

16 hours ago, Constantin said:

 

Daj link da vidimo i mi....

 

16 hours ago, Devil In My Pants said:

 

 

Nema linka, inside info sa nekih proruskih kanala.

 

 

 

14 hours ago, Don Juan said:

Molim te da postaviš link za informaciju koju si postavio.

Takođe, u budućnosti za ovakve informacije molim te da postaviš i izvor/link.

 

Ovako treba da reaguje moderatzor, kao što je Don reagovao. "Iskukao" je ipak link od Devila, koji je on naprasno iskopao, i ne  radi se o insajdu sa nekih proruskih kanala kako je tvrdio već link sa nekog opskurnog ukarajinskog propagandnog kanala koji se bavi prenošenjem rekla-kazala vesti, koji nema ni jednu ilustraciju vesti, osim uopštenih, niti je vlasnik nekog autorskog teksta i vesti.....registrovan u martu za posebne potrebe....

 

Ovo čak ima elemenata, bar za brisanje, ako ne za kažnjavanje, ali je u kvizu "Stigni me ako znaš" Devil izvukao karticu "imunitet" pa je pristupio "Belim medvedima" i to se neće desiti.....ne bih se baš ni složio da bude kažnjen, ako ništa drugo bar uveseljava tipove kao što si ti.....živ bio.

 

an pasan

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Svaki ovakav kanal je ipak relevantniji od bukvalno svake, ali svake "vesti" koja je ovde okacena sa "druge strane". Apsolutno nijedna nije bila tacna i informaticki pismenim ljudima treba izmedju 2 i 5 minuta maksimalno da to potvrde. Najcesce je dovoljan mestimicni pogled i jedan skrol da se izvor diskredituje.

Edited by McLeod
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Constantin said:

 

Dal si vertikalan ?

 

 

 

 

 

Ovako treba da reaguje moderatzor, kao što je Don reagovao. "Iskukao" je ipak link od Devila, koji je on naprasno iskopao, i ne  radi se o insajdu sa nekih proruskih kanala kako je tvrdio već link sa nekog opskurnog ukarajinskog propagandnog kanala koji se bavi prenošenjem rekla-kazala vesti, koji nema ni jednu ilustraciju vesti, osim uopštenih, niti je vlasnik nekog autorskog teksta i vesti.....registrovan u martu za posebne potrebe....

 

Ovo čak ima elemenata, bar za brisanje, ako ne za kažnjavanje, ali je u kvizu "Stigni me ako znaš" Devil izvukao karticu "imunitet" pa je pristupio "Belim medvedima" i to se neće desiti.....ne bih se baš ni složio da bude kažnjen, ako ništa drugo bar uveseljava tipove kao što si ti.....živ bio.

 

an pasan

Acc je odlican. Vesti sa prvih linija fronta, par puta je pustio vojnike koji mu se zahvaljuju jer i skuplja pare za njih i korisnici doniraju za laksu pobedu nad Rusima.

 

Naspram tvojih kanala sa 100-500 pratilica, gde ih cak i ja imam vise, ovo je visoko kotiran pro-ukr kanal.

 

Vest jeste sa ruskih telegram kanala, samo ja ih ne citam. Drugi su izneli sam izvor. Sigurno nije Ukrajinac stajao iznad Kadirovaca i gledao to.

 

Imam vise kazni ovde od svih vas. Opusti se malo..napisi nesto o temi korisno, sudeluj u raspravama zasto se to desilo, a ne da li se desilo. 

 

Kad sam kacio dokaze, onda si(ste) plakali kako to nije za forum i da se neke scene ne pokazuju. 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Devil In My Pants said:

Acc je odlican. Vesti sa prvih linija fronta, par puta je pustio vojnike koji mu se zahvaljuju jer i skuplja pare za njih i korisnici doniraju za laksu pobedu nad Rusima.

 

Naspram tvojih kanala sa 100-500 pratilica, gde ih cak i ja imam vise, ovo je visoko kotiran pro-ukr kanal.

 

Vest jeste sa ruskih telegram kanala, samo ja ih ne citam. Drugi su izneli sam izvor. Sigurno nije Ukrajinac stajao iznad Kadirovaca i gledao to.

 

Imam vise kazni ovde od svih vas. Opusti se malo..napisi nesto o temi korisno, sudeluj u raspravama zasto se to desilo, a ne da li se desilo. 

 

Kad sam kacio dokaze, onda si(ste) plakali kako to nije za forum i da se neke scene ne pokazuju. 

 

 

Iskreno.....zeznuo sam se par puta, ti si ili neko drugi postavio nešto, ja sam naleteo na, uslovno rečeno, demanti toga i postovao. Ispostavilo se da nisam bio u pravu, da su vesti bile fejk, ja nisam dobro proverio...i tako. Onda je usledio "revanš"...pa sam se odinteresovao za temu. Kažem, stalno čitam ovde o nekim kontranapadima, a ono što vidim na liveUmaps je sve više "crveno".....ne vidim nešto kao zdravo mesto za normalnu diskusiju, pa samo cepajte. Tebi, onako drugarski, preporučujem da ipak ne kačiš linkove gde se prikazuju te eksplicitne scene. Nisam ja gadljiv i strašljiv na mrtve, video sam ih koliko većina od vas ne bi za 3 života, ali, mani se toga.....

 

On 4/7/2022 at 3:27 PM, Mama_mia said:

 

mucno je samo videti ovu nakaznu napravu a tek kad procitas cemu sluzi...

 

 

On 4/7/2022 at 3:52 PM, Amigo said:

 

On 4/7/2022 at 4:19 PM, ciao said:

Fotka je iz 2013 godine pise

 

On 4/8/2022 at 1:26 AM, McLeod said:

 

Gledajuci sta se sve desava, ova mobilna spalionica koju smo videli, ja se plasim da je brojka mrtvih samo tamo presla 5000 dobrano i da tamo ziv Ukrajinac nece ostati.

E dobro je da nam je Mc "otvorio oči"....

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, McLeod said:

Svaki ovakav kanal je ipak relevantniji od bukvalno svake, ali svake "vesti" koja je ovde okacena sa "druge strane". Apsolutno nijedna nije bila tacna i informaticki pismenim ljudima treba izmedju 2 i 5 minuta maksimalno da to potvrde. Najcesce je dovoljan mestimicni pogled i jedan skrol da se izvor diskredituje.

:ajme:

11 minutes ago, Devil In My Pants said:

Iza Putlerovih ledja. Braco Rusi, resite se vlasti, posaljite u Sibir pa da krenemo graditi jaku Evropu, pocevsi od Ukrajine.

 

Onda domino efekat ide i na Srbe..

Tryxa+ Mirror, pa kako ne poverovati.

Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...