Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

6 minutes ago, Constantin said:

 

 

 

 

 

E dobro je da nam je Mc "otvorio oči"....

 

A jos je bolje sto se vracas na dezinformacije od pre 3 meseca umesto da probas da nadjes jednu istinitu "vest" u moru onih koje si i ti izmedju ostalih kacio.

 

A da, izvini, ne mozes jer ih nema.

 

Ali slobodno nastavi da otvaras nama ovcama oci.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Clash said:

:ajme:

Tryxa+ Mirror, pa kako ne poverovati.

 

I sta fali i jednom i drugom izvoru? Koji je izvor dovoljno dobar za tebe?

 

Posto su ruski telegram kanali i ruski drzavni mediji otprilike na nivou Treceg Oka trenutno.

 

Informer i Blic su za njih mediji sa reputacijom u cijim vestima i clancima ima mnogo vise istine.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, McLeod said:

 

A jos je bolje sto se vracas na dezinformacije od pre 3 meseca umesto da probas da nadjes jednu istinitu "vest" u moru onih koje si i ti izmedju ostalih kacio.

 

A da, izvini, ne mozes jer ih nema.

 

Ali slobodno nastavi da otvaras nama ovcama oci.

Nemam ja šta da dokazujem...ovo minimalno, da si licemeran, ništa više. Na tvom primeru si pokazao kako, da te cititram: "Apsolutno nijedna nije bila tacna i informaticki pismenim ljudima treba izmedju 2 i 5 minuta maksimalno da to potvrde. Najcesce je dovoljan mestimicni pogled i jedan skrol da se izvor diskredituje".  Nema dalje....

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Devil In My Pants said:

Dobro, daj neki kanal kome verujes.

 

Samo negativne konotacije, a od tebe se dobije sipak. Eventualno malo duhovitosti..

 

3 minutes ago, McLeod said:

 

I sta fali i jednom i drugom izvoru? Koji je izvor dovoljno dobar za tebe?

 

Posto su ruski telegram kanali i ruski drzavni mediji otprilike na nivou Treceg Oka trenutno.

 

Informer i Blic su za njih mediji sa reputacijom u cijim vestima i clancima ima mnogo vise istine.

Ne verujem ni jednom kanalu i twiter nalogu u popunosti, pokusavam malo da se sluzim zdravim razumom kada procitam neku vest.

Npr. jos uvek ne verujem Tryxi, Mirroru, BBC-u, Guardianu  i Ministarstvu odbrane Ukrajine da se u Marijopulju desila  evakuacija vojnika iz celicane pod kontrolom Ukrajinskih vlasti. 

Ili bih mozda trebao da verujem, pa da budem u pozitivnom modu?

Ovaj topik se još uvek zove Rat u Ukrajini, još uvek nije preimenovan u Slava Ukrajini, tako da ne svirajte kurcu bez veze.

  • Like 4
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Constantin said:

Nemam ja šta da dokazujem...ovo minimalno, da si licemeran, ništa više. Na tvom primeru si pokazao kako, da te cititram: "Apsolutno nijedna nije bila tacna i informaticki pismenim ljudima treba izmedju 2 i 5 minuta maksimalno da to potvrde. Najcesce je dovoljan mestimicni pogled i jedan skrol da se izvor diskredituje".  Nema dalje....

 

Licemerja nema, a ovo se odnosi iskljucivo na ruske "izvore", ne na ukrajinske. Tu ti treba malo vise vremena 😉

 

Drugi razlog zasto licemerja nema je taj da sam jedan od prvih koji je ovde pisao traktat vezan za information war i na koji nacin se vodi i mogu bez lazne skromnosti da predajem na teme vezane za tehnike dezinformacije, razloge za nacine izvestavanja, sta stoji iza pojedinacnih vesti ili kompletnog narativa.

 

Iz svih tih razloga, s punim pravom mogu da napisem ono sto sam napisao, a pogotovo da se na taj nacin obratim i tebi i drugima koji pravite balans dezinformacijama (za koje prakticno ne znate da li je dezinformacija, vec samo zelite da to bude tako zbog svog ideoloskog i emotivnog upliva) kaceci dezinformacije druge strane.

 

I kao takav, poslednji si koji moze da nesto prebacuje Devilu ili bilo kome drugom ovde.

 

Da ti objasnim kako to ide - mislis da je to sto Devil kaci neistina, dezinformacija - uzmes i dokazes da je to dezinformacija. Znam ja sta je tvoj problem tu - to sto ne mozes da dokazes. Nego samo "osecas". I onda umesto da krenes da gubis vreme na to dokazivanje, mnogo je lakse da okacis propagandu sa krs proruskih kanala sa 100 pratilaca koja govori suprotno od Devilovih vesti i onda hajde coporativno da pricamo kako je to ukrajinska propaganda i da budemo glasniji.

 

To mozda moze da prodje na fejsbuku ili na komentarima u Informeru ili B92, ali na jednom diskusionom forumu ne moze.

 

Moje licno misljenje je da je moderacija ovog PDFa (koja dobro obavlja svoj posao) cak previse blaga prema ruskoj propagandi i potpuno neutralnim clanovima koji je dele.

10 minutes ago, Clash said:

 

Ne verujem ni jednom kanalu i twiter nalogu u popunosti, pokusavam malo da se sluzim zdravim razumom kada procitam neku vest.

Npr. jos uvek ne verujem Tryxi, Mirroru, BBC-u, Guardianu  i Ministarstvu odbrane Ukrajine da se u Marijopulju desila  evakuacija vojnika iz celicane pod kontrolom Ukrajinskih vlasti. 

Ili bih mozda trebao da verujem, pa da budem u pozitivnom modu?

Ovaj topik se još uvek zove Rat u Ukrajini, još uvek nije preimenovan u Slava Ukrajini, tako da ne svirajte kurcu bez veze.

 

Opet neke price od pre tri meseca i potpuno nebitna stavka zbog koje ti je tesko da verujes tim medijima, ali svakodnevne LAZI koje govore o stvarima koje se apsolutno nisu desile, o osvajanju gradova i kilometara teritorije koji se nisu desili, o navodnim zlocinima Ukrajinaca koji se takodje nisu desili ti ne predstavljaju problem, ili ih stavljas u istu ravan?

 

OK.

  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, McLeod said:

 

 

To mozda moze da prodje na fejsbuku ili na komentarima u Informeru ili B92, ali na jednom diskusionom forumu ne moze.

 

Možeš ti da predaj...u Botunju, a extra što misliš da si superiorniji od ostalih forumaša. Ja nisam ovde da pravim balans, niti moju ulogu vidim u tome, a na diskusionom forumu, u principu, može svašta da prodje....osim...na Vox92. Kad prodje na Happy TV nešto što je afirmativno o Ukrajini, tad će i ovde nešto o Rusima....tako da....možeš slobodno da se osećaš Milomirem Marić ovog foruma. Možeš i da napraviš kultni talk show "Latinica"...:s_d:

 

Izvini malo na zajebanciji, ali.....evo, odoh sam....:05:

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, McLeod said:

 

Opet neke price od pre tri meseca i potpuno nebitna stavka zbog koje ti je tesko da verujes tim medijima, ali svakodnevne LAZI koje govore o stvarima koje se apsolutno nisu desile, o osvajanju gradova i kilometara teritorije koji se nisu desili, o navodnim zlocinima Ukrajinaca koji se takodje nisu desili ti ne predstavljaju problem, ili ih stavljas u istu ravan?

 

OK.

Potpuno nebitna stavka by MCleod vrhovni poglavar informacionog rata.

Jebigica, možda i nije toliko nebitna za integritet. Mada ako ti tako kažeš garant je tako.

Inače obično se ne baviš izmišljanjima i učitavanjima, ne znam što ti treba da meni ovo učitavaš.

Ne stavljam bilo šta u istu ravan nego volem da kažem ako je nešto smrdi da je govno. Pa čije god bilo. 

Je li to problem? Da li za to treba desetak twiter naloga da navedem pa da bude prihvatljivo?

Naravno naloga koji će proći tvoje i Devilovo informaciono rešeto o pouzdanosti.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ako su lagali mene i ja lazem vas...

 

Vojni analitičar: Putinu je jasno da klizi u katastrofu.

 

Nastavlja se čistka visokih časnika Vojske Ruske Federacije. Vrhovni zapovjednik Vladimir Putin smijenio je admirala Igora Vladimiroviča Osipova, zapovjednika Crnomorske flote sa sjedištem u Sevastopolju, na okupiranom Krimu.

 

Kad generali pobjeđuju dobivaju odličja, idu na parade, slave se njihovi uspjesi. Međutim, postavlja se logično pitanje, zbog čega tolike smjene najviših vojnih zapovjednika? Koliko bi tek generala nogirao vlastodržac iz Kremlja da operacija ne ostvaruje zadane ciljeve?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Constantin said:

Možeš ti da predaj...u Botunju, a extra što misliš da si superiorniji od ostalih forumaša. Ja nisam ovde da pravim balans, niti moju ulogu vidim u tome, a na diskusionom forumu, u principu, može svašta da prodje....osim...na Vox92. Kad prodje na Happy TV nešto što je afirmativno o Ukrajini, tad će i ovde nešto o Rusima....tako da....možeš slobodno da se osećaš Milomirem Marić ovog foruma. Možeš i da napraviš kultni talk show "Latinica"...:s_d:

 

Izvini malo na zajebanciji, ali.....evo, odoh sam....:05:

 

Ides po pedeseti put? 😄 OK.

 

P.S. Ja dokazujem ono sto pisem svojim postovima. A da mislim da sam superiorniji ne bih gubio vreme ovde, pogotovo ne na ovakve diskusije.

5 minutes ago, Clash said:

Potpuno nebitna stavka by MCleod vrhovni poglavar informacionog rata.

Jebigica, možda i nije toliko nebitna za integritet. Mada ako ti tako kažeš garant je tako.

Inače obično se ne baviš izmišljanjima i učitavanjima, ne znam što ti treba da meni ovo učitavaš.

Ne stavljam bilo šta u istu ravan nego volem da kažem ako je nešto smrdi da je govno. Pa čije god bilo. 

Je li to problem? Da li za to treba desetak twiter naloga da navedem pa da bude prihvatljivo?

Naravno naloga koji će proći tvoje i Devilovo informaciono rešeto o pouzdanosti.

 

Mozes da kazes, ne branim ti. Ali onda kada se povede diskusija, ako hoces da se vodi, naravno, mozes bar da navedes koji su to tvoji pouzdani izvori i mediji, cisto da vidimo sa cime diskutujemo.

 

Da ne bude kao ono kad ti neko kaze N1 strani placenici antisrbi lazu sve, pa ti onda okaci evo procitaj ovo sta pise Blic pa ti sve bude jasno, ja ti dajem sansu 😉

Edited by McLeod
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, McLeod said:

 

Ides po pedeseti put? 😄 OK.

 

Mislim...izlazim iz rasprave. 

6 minutes ago, Dragan said:

Ako su lagali mene i ja lazem vas...

 

Vojni analitičar: Putinu je jasno da klizi u katastrofu.

 

Nastavlja se čistka visokih časnika Vojske Ruske Federacije. Vrhovni zapovjednik Vladimir Putin smijenio je admirala Igora Vladimiroviča Osipova, zapovjednika Crnomorske flote sa sjedištem u Sevastopolju, na okupiranom Krimu.

 

Kad generali pobjeđuju dobivaju odličja, idu na parade, slave se njihovi uspjesi. Međutim, postavlja se logično pitanje, zbog čega tolike smjene najviših vojnih zapovjednika? Koliko bi tek generala nogirao vlastodržac iz Kremlja da operacija ne ostvaruje zadane ciljeve?

 

Putin muči muku sa svojim komandantima, ali Zelenski izgleda ima problem sa svojom SBU....

 

spacer.png

 

Izvor je Ruski, jezik Ukrajinski i verovatno skinut sa nekog zvaničnog portala. A možda je fejk ?  U svakom slučaju, ne bi bilo prvi put da se visoki oficiri i zvaničnici Službe Bezbednosti Ukrajine smenjuju u ovom ratnom periodu.

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Coveče, zar treba da se navodi neki izvor ili mediji ako se kaže da je bila evakuacija u Mariopulju?

Pa zar smo svi veverice, ne razumem, šta tu još treba da se navede da bi se diskutovalo o tome?

Druga stvar, šta ime veze što je bilo pre tri meseca, šta treba, da se koriste samo dešavanja iz zadnjih 24 časa?

I treća stvar, verovati neograničeno bilo kojo strani u bilo kom ratu je misim stvarno. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Constantin said:

Mislim...izlazim iz rasprave. 

Kao uvredjena mlada. 

8 minutes ago, Clash said:

Coveče, zar treba da se navodi neki izvor ili mediji ako se kaže da je bila evakuacija u Mariopulju?

Pa zar smo svi veverice, ne razumem, šta tu još treba da se navede da bi se diskutovalo o tome?

Druga stvar, šta ime veze što je bilo pre tri meseca, šta treba, da se koriste samo dešavanja iz zadnjih 24 časa?

I treća stvar, verovati neograničeno bilo kojo strani u bilo kom ratu je misim stvarno. 

 

 

Niko slepo ne veruje u price. Secam se na pocetku tj pre rata da je jedna strana pricala kako nece biti rata i da izvode vojne vezbe.

 

Odlikovanje silovatelja iz Buche. Ubistvima svakodnevinim, hiljade bombi dnevno i jos kazu nisu u ratu.

 

Moskva ok, psenicu nece da gadjaju pa sutra gadjaju, pa kazu nismo i na kraju jesmo.

 

Da ne pisem o crtanju mapa, nepriznavanju drzave i nacije.

 

Oni bas treba da se potrude da im bilo ko veruje, sem srpskih patriJota..

 

 

Edited by Devil In My Pants
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, McLeod said:

Svaki ovakav kanal je ipak relevantniji od bukvalno svake, ali svake "vesti" koja je ovde okacena sa "druge strane". Apsolutno nijedna nije bila tacna i informaticki pismenim ljudima treba izmedju 2 i 5 minuta maksimalno da to potvrde. Najcesce je dovoljan mestimicni pogled i jedan skrol da se izvor diskredituje.

Ti kanali i ne sluze za "informisanje" informaticki pismenim ljudima, vec su namenjeni rusofilima.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Clash said:

Coveče, zar treba da se navodi neki izvor ili mediji ako se kaže da je bila evakuacija u Mariopulju?

Pa zar smo svi veverice, ne razumem, šta tu još treba da se navede da bi se diskutovalo o tome?

Druga stvar, šta ime veze što je bilo pre tri meseca, šta treba, da se koriste samo dešavanja iz zadnjih 24 časa?

I treća stvar, verovati neograničeno bilo kojo strani u bilo kom ratu je misim stvarno. 

 

 

 

Ne treba. Ono sto je meni licno smesno (tebi ne mora da bude) je sto se ova rasprava ciklicno ponavlja, a onda da bi se dokazalo da Tryxa i ne znam ko jos laze, povlacimo kao argument dezinformaciju od pre tri meseca.

 

Istovremeno se topik mesecima zatrpava tvitovima sa proruskih bot kanala i niko od vas ko "lovi" Devila ovde ni rec da kaze u vezi toga.

 

Pa cisto eto mislim stvarno da nije bas ludo sto sam te to pitao.

 

A evo i Constantin kul odgovara gore bas kako treba, Putin smenjuje generale, umesto da se prica o tome, odmah prica o ukrajinskim izdajnicima.

 

Sve je u balansu.

 

Neutralnom, razume se.

Edited by McLeod
  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, McLeod said:

 

Ne treba. Ono sto je meni licno smesno (tebi ne mora da bude) je sto se ova rasprava ciklicno ponavlja, a onda da bi se dokazalo da Tryxa i ne znam ko jos laze, povlacimo kao argument dezinformaciju od pre tri meseca.

 

Istovremeno se topik mesecima zatrpava tvitovima sa proruskih bot kanala i niko od vas ko "lovi" Devila ovde ni rec da kaze u vezi toga.

 

Pa cisto eto mislim stvarno da nije bas ludo sto sam te to pitao.

 

A evo i Constantin kul odgovara gore bas kako treba, Putin smenjuje generale, umesto da se prica o tome, odmah prica o ukrajinskim izdajnicima.

 

Sve je u balansu.

 

Neutralnom, razume se.

Taj neko drugi je Mirror  koga bi ti prvi upotrebio u bilo kojoj drugoj priči da je relevantan kao  Informer ( zato što i jeste UK Informer ).

Mada nije to toliko bitno, ovaj topik ima svoju matricu po kojoj se kotrlja, što kažeš ciklično se ponove neke stvari i ajmo dalje.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Devil In My Pants said:

Kao uvredjena mlada. 

Nije svaki dan isti...neki dan sam baš plitkomateričan, neki dan je drugačije. Šta da radim, takav sam.

 

10 minutes ago, McLeod said:

A evo i Constantin kul odgovara gore bas kako treba, Putin smenjuje generale, umesto da se prica o tome, odmah prica o ukrajinskim izdajnicima.

 

Sve je u balansu.

 

Neutralnom, razume se.

 

Ja ne lovim Devila, šta više od vas Rusofoba imam najbolju komunikaciju s njim. 

Naravno, rekao sam poodavno da nisam neutralan i nisam Rusofil.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Clash said:

 

Ne verujem ni jednom kanalu i twiter nalogu u popunosti, pokusavam malo da se sluzim zdravim razumom kada procitam neku vest.

Npr. jos uvek ne verujem Tryxi, Mirroru, BBC-u, Guardianu  i Ministarstvu odbrane Ukrajine da se u Marijopulju desila  evakuacija vojnika iz celicane pod kontrolom Ukrajinskih vlasti. 

Ili bih mozda trebao da verujem, pa da budem u pozitivnom modu?

Ovaj topik se još uvek zove Rat u Ukrajini, još uvek nije preimenovan u Slava Ukrajini, tako da ne svirajte kurcu bez veze.

Ovaj topik se zove Rat u Ukrajini, ali se

cita Slava Ukrajini.

U Ukrajinskoj propagandi je sve dozvoljeno, i istina i laz i podmetanja i sl.

Iz prostog razloga sto to doprinisi odbrani zemlje (narafski da ce se neke vesti namestati i izmisljati u cilju zabune izavaravanja).Tako da, ne prdi po prasini

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Foster said:

Ovaj topik se zove Rat u Ukrajini, ali se

cita Slava Ukrajini.

U Ukrajinskoj propagandi je sve dozvoljeno, i istina i laz i podmetanja i sl.

Iz prostog razloga sto to doprinisi odbrani zemlje (narafski da ce se neke vesti namestati i izmisljati u cilju zabune izavaravanja).Tako da, ne prdi po prasini

 

 

Da, pravi recept kako bi trebalo da izgleda jedna diskusiona tema.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Foster said:

Ovaj topik se zove Rat u Ukrajini, ali se

cita Slava Ukrajini.

U Ukrajinskoj propagandi je sve dozvoljeno, i istina i laz i podmetanja i sl.

Iz prostog razloga sto to doprinisi odbrani zemlje (narafski da ce se neke vesti namestati i izmisljati u cilju zabune izavaravanja).Tako da, ne prdi po prasini

 

Naravno da je dozvoljene, naravno da doprinosi moralu i odbrani zemlje, to je sasvim normalno u ratu, ne znam kakvo je ovo izmišljanje tople vode.

Ali pošto je ovo ipak Rat u Ukrajini ( još uvek) a ne Slava Ukrajini, zašto je problem da se neka ukrajinska budalaština ovde označi?

Nije baš da je ovde bojno polje i da će ovih dvadesetak forumaša što ovde piše uticati na pobednika u ratu.

Tako da ne sviraj kurcu i ti.

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, goldberg said:

 

Da, pravi recept kako bi trebalo da izgleda jedna diskusiona tema.

Mislis na ovo

Ovaj topik se još uvek zove Rat u Ukrajini, još uvek nije preimenovan u Slava Ukrajini, tako da ne svirajte kurcu bez veze.

I ovo

Tako da ne sviraj kurcu i ti.

Edited by Foster
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, McLeod said:

 

I sta fali i jednom i drugom izvoru? Koji je izvor dovoljno dobar za tebe?

 

Posto su ruski telegram kanali i ruski drzavni mediji otprilike na nivou Treceg Oka trenutno.

 

Informer i Blic su za njih mediji sa reputacijom u cijim vestima i clancima ima mnogo vise istine.

Da,zato su zapadni i ukrajinski verodostojni za svaku vest koju okace.

 

Uzese li Herson,ima li sta novo?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Gaga said:

Da,zato su zapadni i ukrajinski verodostojni za svaku vest koju okace.

 

Uzese li Herson,ima li sta novo?

 

Nisu, ali je poenta upravo u tome.

 

Kritikujes nesto da je neistina - dokazes.

 

Ne zatrpavas sa drugim neistinama.

 

Bar je meni to logicno, ne znam, mozda sam lud.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, McLeod said:

 

Nisu, ali je poenta upravo u tome.

 

Kritikujes nesto da je neistina - dokazes.

 

Ne zatrpavas sa drugim neistinama.

 

Bar je meni to logicno, ne znam, mozda sam lud.

Nisi,ne kapiram ovu temu ako ne moze da se ispise stanje na terenu,islo u korist ukrajinaca ili rusa?Cemu onda sluzi,za objasnjavanje kako radi himars i kad ce ukrajinci u herson?

 

U drugim vestima,iz ukrajinskog izvora,poginuo Anton Listopad,jedan od njihovih najboljih pilota.

 

Takodje,ukrajinci javljaju da je u Popasni poginuo vodja vagnerovaca.

Edited by Gaga
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...