Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

Đorđe je rusofil, što ne bi bio tamo ? Otišao da podrži svog idola.

 

Ove 4 organizacije koje se vode kao organizatori, ili ih bar mediji spominju su sve na vučićevom platnom spisku. Samo malo razmislite koliko su sranja pravili a i dalje im je dozvoljeno da funkcionišu i režimski mediji o njima ništa ne pričaju. Dakle rade koristan posao po nardudžbi nekog ko je uticajan u medijima i sudstvu. 

 

Možda ih Đoka spašava 🙂

 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Devil In My Pants said:

sta je sa tobom,kakve crne narodne patrole,jel tu mozda paja bihali..ti si stvarno lud ako mislis da oni nisu pod njegovom sapom,pa sam  psihopata zaostali je ultra desnicar samo sto ne moze javno da kaze i to ga izjeda..pa onaj talas tapasnja za ono govno iz belorusije i bude ti sve jasno sta on zeli..samo ga jebe geografski polozaj. Dao bi on dupe svoje da moze da kaze ono sto misli na njegov pravi radikalski nacin.

 

Da je bio seselj koji mu je dao podrsku sad i javno, i ako i dalje njegovi maloumni glasaci misle da je protiv vucica ne bi bilo sve jasno??

 

Ti imas slican problem kao psihopata jer ne mozes stvarno da kazes sta mislis ovde 🙂  slobodno napisi..

 

Mislim da sam ti vise nego jasno objasnio zasto ove organizacije nisu pod njegovom kontrolom. Postoje desnicari koji jesu, ali ovi nisu ti. Treba malo da se uputis u njihove aktivnosti da bi to prepoznao a ne tako napamet. 

 

Nisi nijedan konkretan argument postavio koji ide u prilog tome sem povrsne crno bele predrasude - SVI desnicari rade za Vucica. 

 

S obzirom da Seselj radi za Vucica, on je morao da ucestvuje u tome da je kojim slucajem Vucic tajno organizovao skup jer je savez sa Rusijom njegov glavna ideoloska vodilja. S obzirom da nije zakljucak se namece sam. Isto vazi i za Misu Vacica, kao i faktor da su SNS svinjoidi bojkotovali izvestavanje. Najjednostavniji filter su ti njegovi svinjoidi. Oni koji se forsiraju na njima su u njegovoj zoni kontrole, oni koji se bojkotuju - nisu. 

 

A ja uvek pisem ono sto mislim, nema potrebe za takvim podlim insinuacijama. 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mmajstor said:

 

Mislim da sam ti vise nego jasno objasnio zasto ove organizacije nisu pod njegovom kontrolom. Postoje desnicari koji jesu, ali ovi nisu ti. Treba malo da se uputis u njihove aktivnosti da bi to prepoznao a ne tako napamet. 

 

Nisi nijedan konkretan argument postavio koji ide u prilog tome sem povrsne crno bele predrasude - SVI desnicari rade za Vucica. 

 

S obzirom da Seselj radi za Vucica, on je morao da ucestvuje u tome da je kojim slucajem Vucic tajno organizovao skup jer je savez sa Rusijom njegov glavna ideoloska vodilja. S obzirom da nije zakljucak se namece sam. Isto vazi i za Misu Vacica, kao i faktor da su SNS svinjoidi bojkotovali izvestavanje. Najjednostavniji filter su ti njegovi svinjoidi. Oni koji se forsiraju na njima su u njegovoj zoni kontrole, oni koji se bojkotuju - nisu. 

 

A ja uvek pisem ono sto mislim, nema potrebe za takvim podlim insinuacijama. 

Nisi objasnio.

 

Kakav kokretan argument ti treba kad su Kosovari dobili sve sto su hteli ti ultradesnicari su mu bili u dupetu, ne samo tad, ima dosta primera. To sto idu i mlate izbeglice, to je samo jadnost i mora malo psiho da im da da se izive na nekom ko je preplasen, drugacije ne umeju.

 

Uf, mozak mi puce od ove analize..

 

Misa Vcic pa za njega se tek zna da je njegov isprdak,on ne bi mogao da organizuje nista vise od skupa protiv pekare u Bolci koju drzi Albanac..

 

Poslednji bold, mje misljenje da nije tako, jer znas da ces biti banovan, dovoljno si iskusan da ne kazes bas ''sve''...

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Klotzen said:

Ove 4 organizacije koje se vode kao organizatori, ili ih bar mediji spominju su sve na vučićevom platnom spisku. Samo malo razmislite koliko su sranja pravili a i dalje im je dozvoljeno da funkcionišu i režimski mediji o njima ništa ne pričaju. Dakle rade koristan posao po nardudžbi nekog ko je uticajan u medijima i sudstvu. 

🙂

 

Jedino mogu da ih ubiju da bi ih sprecili. Kakav je to koristan posao ako ne odjekne u javnosti...

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Brian Setzer said:

Opozicija je morala da se kocka i odmah "stane" na stranu EU i sankcija.

Šizoje ima glavne medije u rukama i uvek je u prednosti da "okrene" javno mnjenje gde poželi.

 

Nema tu nikakvog kockanja. Ovde govorimo o civilizacijskom pitanju. Opozicija nema mehanizme da uvodi sankcije, ali ništa ih ne sprečava da podrže celovitost Ukrajine, da osude Putlera, da potvrde privrženost EU i slično.

 

Nema potrebe da se razvodnjava jednostavna činjenica - Putlerove horde su počele okupaciju susedne zemlje.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Devil In My Pants said:

Nisi objasnio.

 

Kakav kokretan argument ti treba kad su Kosovari dobili sve sto su hteli ti ultradesnicari su mu bili u dupetu, ne samo tad, ima dosta primera. To sto idu i mlate izbeglice, to je samo jadnost i mora malo psiho da im da da se izive na nekom ko je preplasen, drugacije ne umeju.

 

Uf, mozak mi puce od ove analize..

 

Misa Vcic pa za njega se tek zna da je njegov isprdak,on ne bi mogao da organizuje nista vise od skupa protiv pekare u Bolci koju drzi Albanac..

 

Poslednji bold, mje misljenje da nije tako, jer znas da ces biti banovan, dovoljno si iskusan da ne kazes bas ''sve''...

 

Eto, opet pricas napamet. Ovi mu nisu nikad bili u dupetu, ovi sve vreme govore da je on izdajnik i da je izdao Kosovo, a njemu to nikako ne ide u prilog da takve stvari cuju obicni gradjani. Posao broj jedan u drzavi u zadnjih 5,6 godina je bio smestaj i prevoz migranata na zapad. Jedini koji su se tome usprotivili jesu bile ove organizacije i pravili mu probleme u tome. Onog Knezevica su prvog uhapsili za vreme demonstracija pre 2 godine.

Pravi desnicar nece nikad sa postovanjem gledati na odnos koji je on imao sa Merkelovom i to sto je na EU putu bez obzira da li se u tome folira ili ne. 

 

Lazni desnicari ce se truditi da umanje te njegove veze sa zapadom i da ga predstave kao spacioca za Kosovo, a to Seselj sve vreme radi, i takvi se pustaju u medije. Mislim ne kazem da Seselj nije desnicar, vec samo da mu je to u drugom planu, a u prvom planu mu je da brani sns rezim. Zato je i izgubio glasove pravih desnicara. 

 

 

Edited by mmajstor
Link to comment
Share on other sites

Makar jedna dobra stvar cele ove užasne nesreće je što ćemo mi ovde u Srbiji imati hirurški precizan presek svih institutčića, organizacijica i fondacijijca i desničarčića koji sisaju rusku sisu. NSPM objavljuje bljuvotine o Ukrajini i Rusiji koji teško da bi prošli racionalni sud kakvog informisanijeg i svesnijeg srednjoškolca. Kapiram da će i manijaci poput Mlađe Đorđevića nailaziti na sve manje razumevanja među demokratski orijentisanim biračima. Kada se stvari posmatraju isključivo iz perspektive vrednosnih sistema, svaka analiza u smislu daljeg političkog delovanja Srbije ili bilo koje zemlje na marginama EU se užasno uprošćava. Samo da dodam, ne postoji ekstremno desničarska organizacija koja se ne finansira iz istog izvora kao i sve ostale i verovati da postoji suštinsko "ideološko" mimoilaženje među njima mi je slično očekivanjima da će Šešelj po povratku iz Haga da razbuca SNS i Tomu i Vučića.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Čitam temu na preskoke, pa se izvinjavam ako je već bilo.

 

Koliko se ovde duboko i neizlečivo zapatio rusitis, a naročito njegov putko soj, pokazuje i gomila ovakvih i sličnih objava koje se vrte društvenim mrežama i upijaju kao Sveto pismo. Još kad rusitis napadne domaćina koji ima već značajno oštećen sivoćelijski sistem, rezultat je da možeš da mu serviraš bilo šta i on će da proguta i pita je l' ima još.

 

Quote

Руске трупе уништиле су 13 лабораторија за биолошко оружје широм Украјине, од којих су неке биле под земљом, па су морале да изврше неколико експлозија да их униште.

 Путин има информацију да је Запад – амерички институт за здравље, француски институт за здравље и немачки центар за истраживање инфекција – прелио милијарде долара од пореских обвезника тих земаља у Украјину за развој биолошког оружја под маском грантова за истраживање.  Путин је тврдио да има доказе да ће на крају објавити „када свет буде желео да га саслуша“.

 Према Путиновим речима, Зеленски је знао за лабораторије и добијао је мито у замену за то што им је дозволио да раде у тајности и без званичног надзора.
 Путин је рекао да је Зеленском дао многа упозорења о демонтирању лабораторија још у фебруару 2020. и упозорио да ће то учинити сам ако се Зеленски не повинује.  Он је признао колатералну штету за коју је само Зеленски крив за угрожавање народа Украјине“, рекао је наш извор.
 
 Путин је такође именовао Израел.  Он је рекао да су израелско Министарство здравља и Мосад покренули биолабораторију на Змијском острву, које је припадало Украјини, које се налази у Црном мору, у близини делте Дунава, са важном улогом у разграничењу украјинских територијалних вода.
 
Биолаб на острву Серпент је био укључен у истраживање борбеног типа беснила у ваздуху које би, ако се распрши, могло да уништи Земљу са скоро 100% смртности.
 
 „Путин је уверио да је предузео мере предострожности како би осигурао да сви патогени буду погођени и довољно ефикасни да их учине инертнима.  Није рекао да ли је коришћена термобарична муниција, али то изгледа као вероватноћа“, рекао је наш извор.
 
 Не погађамо градове.  Да је то случај, онда би више од једне зграде у Кијеву било оштећено и не би било струје, воде, ничега.  Спаљујемо смеће.
 Дакле, сада знамо шта Путин ради у Украјини: СПАСИ ЧОВЕЧАНСТВО.  Буквално.

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, freethrow said:

Makar jedna dobra stvar cele ove užasne nesreće je što ćemo mi ovde u Srbiji imati hirurški precizan presek svih institutčića, organizacijica i fondacijijca i desničarčića koji sisaju rusku sisu. NSPM objavljuje bljuvotine o Ukrajini i Rusiji koji teško da bi prošli racionalni sud kakvog informisanijeg i svesnijeg srednjoškolca. Kapiram da će i manijaci poput Mlađe Đorđevića nailaziti na sve manje razumevanja među demokratski orijentisanim biračima. Kada se stvari posmatraju isključivo iz perspektive vrednosnih sistema, svaka analiza u smislu daljeg političkog delovanja Srbije ili bilo koje zemlje na marginama EU se užasno uprošćava. Samo da dodam, ne postoji ekstremno desničarska organizacija koja se ne finansira iz istog izvora kao i sve ostale i verovati da postoji suštinsko "ideološko" mimoilaženje među njima mi je slično očekivanjima da će Šešelj po povratku iz Haga da razbuca SNS i Tomu i Vučića.

Problem je što će im to u našem narodu biti plus.

 

4 minutes ago, Darth Bane said:

Zelenski reko da Putin namerava da restaurira hladnoratovsku liniju razdvajanja u istocnoj Evropi! Da planira da ide do berlinskog zida!??! 

Da li je to moguce???

Nije moguće!

Hint: berlinski zid je srušen

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, mmajstor said:

Zelenski je izgleda postao glavni promoter treceg svetskog rata. Ako smo mi u ratu ajte i svi vi.

 

Ja sam fasciniran kako ti briljiras iz dana u dan. Zelenski je predsjednik drzave koja je napadnuta od druge vojne sile svijeta i covjek koristi sve moguce medote da dobije sto vec pomoc. Sta treba radit? Sakrit se ispod kreveta i plakat zbog sudbine zle? Popusti malo covjece il bar mucni glavom prije nego sto svasta izvalis. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Don Radonja said:

Nista Putler?

 

Putin je glavni akter ali ne verujem da mu je to cilj... a ovaj izgleda navija za to, i u tome vidi neki izlaz.

Najgore je sto se u javnosti pravi atmosfera da je bitnije da se spreci Putin makar izbio i 3. svetski rat. 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

 

Ja sam fasciniran kako ti briljiras iz dana u dan. Zelenski je predsjednik drzave koja je napadnuta od druge vojne sile svijeta i covjek koristi sve moguce medote da dobije sto vec pomoc. Sta treba radit? Sakrit se ispod kreveta i plakat zbog sudbine zle? Popusti malo covjece il bar mucni glavom prije nego sto svasta izvalis. 

Zelenski je heroj definitivno! Herojski se bori protiv jaceg neprijatelja!

Ali ponekad treba biti i mudar. Da bi se izbegla stradanja neduznog naroda.

Treba sesti i razgovarati sa Putinom. Ali da mediator bude npr Poljska. 

Putinu nije toliko bitno osvajanje Ukrajine, jer ima vec dovoljno veliku teritoriju. Njemu je bitno da Ukrajina ne bude u NATO. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mmajstor said:

 

Pa ona 'narodna patrola' , 'obraz' i ne znam dal su ucestvovali i oni 'nasi'.

Ti si kacio onaj FB pamflet a ne znas ko su ti ljudi? 

To su grupe organizovane direktno od vlasti, slično postoji i u Rusiji samo je to tamo mnogo bolje odrađeno. 

Diktatori / vlasti i države imaju tendencije da kopiraju jedni druge u onim radnjama koje im omogućavaju da zadrže vlast

 

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Beonegro said:

Problem je što će im to u našem narodu biti plus.

... i upravo zbog toga je važno uzeti vlast mešavinom laganja biračkog tela, krađe glasova i vrištanja na sve strane, prevarama i slično, uvesti u roku od 3 meseca zemlju u NATO, partnerstva za mir, Majkrosoft, počasno članstvo u Fajzeru i pridruženi član Moderne i Astrazeneke, priznavanje Kosmeta, Vojvodine i Sandžaka i onda se elegantno povući.

Link to comment
Share on other sites

Ovo bi po meni bio najbolji predlog:

1. Krim i Donbas se vracaju Ukrajini ali sa pravom veta u slucaju clanstva u NATO.

2. Ukrajina se proglasava trajno vojno neutralnim zemljom.

3. Ukrajina se reorganizuje kao federaciju.

4. Ukrajina postaje clanica EU po hitnom postupku.

5. Rusiji se ukidaju sve sankcije.

Vuci siti a  Ukrajina na broju!!!

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...