Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

1 hour ago, AgroLaki said:

Zanimljivo bi bilo znati da li su sankcije od strane velikih privatnih korporacija uvedene samovoljno, ili uz manji ili veci pritisak politike. Ne bih rekao da politicari na zapadu imaju toliko snage da ucene velike konglomerate da za 7 dana donesu odluku da se iskljuce sa trzista od 150 miliona ljudi. 

Moja USA firma ima kancelarije u preko 100 zemalja, ali sto se ovoga tice samo su izdali statement da podrzavaju Ukrajinu i otvorili su fond da ljudi doniraju ko koliko moze, a pomenuli su i kolege iz Rusije u fazonu: jbg i njima je tesko oni su nezgodnoj poziciji, ne mogu da uticu na ovo, ali nema trika o zatvaranju biznisa. 

 

Mislim da to oni sami rade. Unazad jedno 10-tak godina kompanije su postale kao neka živa bića pa kad neki njihov radnik napravi glupost maltene se i one izvinjavaju u njihovo ime. To se zove nešto kao "društveno odgovorno ponašanje kompanija" i odnosi se i na druge događaje ne samo na ovakve. I sad u svim državama gde je javnost pod utiskom ovoga što Rusi rade oni jednostavno moraju da se oglase jer u protivnom bi se odma postavilo pitanje o moralnosti da zarađuješ u Rusiji u ovom trenutku. Prilično sam siguran da SAD administracija ne utiče na nikog osim kompanija čiji proizvodi su strateški bitni kao što su procesori, vojni i svemirski program.

 

To objašnjava i one mačkare. Jednostavno je pritisak javnosti toliki da se svi moraju izjasniti, a neki imaju ličnu potrebu da se oglase i na neki način podrže Ukrajinu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Beonegro said:

Daj odmori malo, juesovej je najveći izvoznik nafte na svijetu. Vjerovatno postoje traderi koji imaju ugovore sa Rusima koje ne mogu da raskinu bez penala, ali će i to isteći, ne sjekiraj se.

 

Ama kakvi crni penali, a uvodis im najgore sankcije na svetu i sad ce kao da postuju trejderske ugovore. 🙂

 

Koliki je penal za jednostrano raskidanje Severnog Toka 2?

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Sreten Žujkić, penzioner said:

Ne znam dal je potrebno da objasnjavam razliku izmedju mobilizacije i deljenja oruzja civilima. Sve sto su oni uradili - uradili su kasno. Opsta mobilizacija je trebalo da se organizuje barem 7-10 dana ranije (nemoguce da oni ili NATO nisu imali obavestajne podatke), da se regruti upoznaju sa terenom, nekom bazicnom taktikom i pravcima odbrane, da se formiraju linije odbrane, postave zapreke, organizuju diverzantske grupe...

Ukrajinci do zadnjeg dana nisu htjeli da mobilišu rezerviste da Rusi to ne bi proglasili neprijateljskim ponašanjem i iskoristili kao povod za invaziju.

Juče sam naišao na procjenu da Ukrajinci imaju kapacitet da procesiraju, rasporede, opreme i upute u jedinice oko 5000 ljudi dnevno, tako da je to ritam kojim mogu da dižu rezerviste a da isti budu od neke koristi, a ne naoružana rulja.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, RatzenStadt said:

Na svakoj benziskoj, kroz NS na putu do moje Rumenke, kolona od 20-ak vozila.
Nisam imao pristup netu oko 6 sati, pa se pitam da li sam propustio neku objavu o nestasici, ili ce je gradjani uzrokovati svojom panikom, kao Britanci pre par meseci?

 

Hoce, zato sto su retardirani. Gledam po tviteru slike iz marketa, poceli su i kod nas masovno brasno da kupuju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Sreten Žujkić, penzioner said:

Ovo za brod ima logike, drevna i legitimna taktika. Bolje da ga potopis, nego da padne u ruke neprijatelju. Ne znam kako Rusi s tim nisu upoznati. Meni je poznato da su Amerikanci onesposobljena vozila tokom invazije na Irak sami unistavali. Ovo sto Rusi rade do sada nisam vidjao, ostavljas tehniku da se lokalci sprdaju sa njom i snimaju u propagandne svrhe. No, njihova stvar.

 

Racunali da ce kolona da nadji ranije pa sto da pale vozilo, jednostavno ljudi (tvit ratnici i analiticari) ne vide da je ovo Karelin protiv Perice, i jednostavno Rusi mogu da se glupiraju koliko hoce, nek ostavljaju tehniku, nek upadaju u radnje i banke sve je super samo da ovako nesto ne bude:

 

battle-of-grozny-19992000-88fbfdf2-f761-

 

battle-of-grozny-19992000-cb4a93cc-efe5-

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, RatzenStadt said:

Na svakoj benziskoj, kroz NS na putu do moje Rumenke, kolona od 20-ak vozila.
Nisam imao pristup netu oko 6 sati, pa se pitam da li sam propustio neku objavu o nestasici, ili ce je gradjani uzrokovati svojom panikom, kao Britanci pre par meseci?

 

 

Manje pumpe su vec uvele ogranicenja. Dovoljno da natera ljude da izadju na pumpe 

Link to comment
Share on other sites

Izgleda da su rusi potopili ili makar delimično  glavni UA ratni brod fregatu Hetman Sahaidachny. Ona je, iako znatno noviji i moderniji brod sličan jugoslovenskom VPBR Koni klase, ili naša Kotor klasa. 

 

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, RatzenStadt said:

Na svakoj benziskoj, kroz NS na putu do moje Rumenke, kolona od 20-ak vozila.
Nisam imao pristup netu oko 6 sati, pa se pitam da li sam propustio neku objavu o nestasici, ili ce je gradjani uzrokovati svojom panikom, kao Britanci pre par meseci?

 

Zašto se čudiš? Svojevremeno su bežali po podrumima zbog pomračenja sunca, tokom korona-histerije su kupovali brašno, ulje, šećer i guz-papir kao da nastupa nuklearni rat, krkali su lek za krave, sad kupuju neki jod protiv radijacije, pa je logično zaključiti da moraju da se snabdeju i gorivom, a već su počeli da kupuju i brašno. Zbog budala će sutra biti teško kupiti i veknu hleba jer moraju da naprave zalihe.

 

Kada sam svojevremeno kupovao stan na NBGD jedna babuskera mi je rekla da je opasno tamo kupiti stan pošto je to Austrougarska. Odgovorio sam da bih voleo da se to desi i da ne bih imao ništa protiv plate u evrima i EU pasoša, ali Austrougari nikako da nas osvoje.

Edited by DJ_Vasa
  • Like 6
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

prebacih malo na fox news, neki matori gost baca anatemu na sve koji kupuju naftu od rusije, kaze imate krv na rukama i to ce vas progoniti do kraja zivota. kaze bilo je kolateralnih zrtava u nekim sukobima i intevencijama amerike ali ovde nema, putler sprovodi genocid i istrebljuje i zene i decu

Link to comment
Share on other sites

Just now, DJ_Vasa said:

Zašto se čudiš? Svojevremeno su bežali po podumima zbog pomračenja sunca, tokom korona-histerije su kupovali brašno, ulje, šećer i guz-papir kao da nastupa nuklearni rat, krkali su lek za krave, sad kupuju neki jod protiv radijacije, pa je logično zaključiti da moraju da se snabdeju i gorivom, a već su počeli da kupuju i brašno. Zbog budala će sutra biti teško kupiti i veknu hleba jer moraju da naprave zalihe.

 

Taj fenomen postoji na svim meridijanima, zavisi samo kroz koje traume su ljudi prosli u zivotu. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Cyrus Smith said:

Poplava kompanija koje naglo prekidaju veze sa Rusijom podseća na signaliziranje vrline prema kojoj god trenutnoj agendi: blm, trans rights, sad Ukrajina, sutra videće se.

 

Znaju ovakve stvari da eksplodiraju u lice.

 

Potreba da se na svakoj temi, ukljucujuci i oruzanu agresiju, uvede prica o signaliziranju vrline prerasta upravo u signaliziranje vrline (onoga sto autor smatra vrlinom)... Ocito ti je vazno da nekom posaljes signal da si protiv slanja signala....

Edited by ters
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Venger said:

Hoce, zato sto su retardirani. Gledam po tviteru slike iz marketa, poceli su i kod nas masovno brasno da kupuju.

E, i ja danas kad sam isao do prodavnice videh neku budalu, nosi paket brasna do kola :lol_2:

 

14 minutes ago, Cyrus Smith said:

A WC papir? Šta ću ako nestane do sutra?

Onda kupi zamenu - šmirgl papir. A ko voli prirodnije, evo pojavljuju se polako mlade koprive, pa naberes, i onda pola u pitu, a pola u WC :lol_2:

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, DJ_Vasa said:

Zašto se čudiš? Svojevremeno su bežali po podumima zbog pomračenja sunca, tokom korona-histerije su kupovali brašno, ulje, šećer i guz-papir kao da nastupa nuklearni rat, krkali su lek za krave, sad kupuju neki jod protiv radijacije, pa je logično zaključiti da moraju da se snabdeju i gorivom, a već su počeli da kupuju i brašno. Zbog budala će sutra biti teško kupiti i veknu hleba jer moraju da naprave zalihe.

 

Bukvalno je sve ovako kako si napisao.

Mislim da su, kad je gorivo u pitanju, sanse da dodje do nestasice minimalne. Pa nismo mi pod embargom ili u ratnom stanju, sta je s ovim ljudima, dal su im mozgovi toliko isprani i istrenirani da Onaj sa dve konferencije moze da ih baci u masovnu histeriju? Drugo je sto ce cena sigurno porasti, ali opet tu Onaj ima kec u rukavu da pred izbore smanji akcizu nesto malo, tako da ne verujem da ce biti nekog drasticnog skoka (iako ce cena ici gore sigurno). Pa sta ti onda znaci jedan pun rezervoar, kolika je tu usteda i dokle ce to da ti traje?

Edited by Sreten Žujkić, penzioner
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...