Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

1 hour ago, deez nuts. said:

2.8 Rihtera uhuhuhuhuhu

 

O čemu je tačno reč?

 

40 minutes ago, Dragan said:

 

 

Može li neki komentar uz tvit?

 

Davno smo zamolili da se ne šalju (makar oni koji su "samo-slika") tvitovi bez i jedne propratne reči. 

(zbog ljudi kojima su na poslu filtrirane društvne mreže)

 

Edited by fancy
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, fancy said:

 

Može li neki komentar uz tvit?

 

Davno smo zamolili da se ne šalju (makar oni koji su "samo-slika") tvitovi bez i jedne propratne reči. 

(zbog ljudi kojima su na poslu filtrirane društvne mreže)

 

I sam sam primetio da previse postujem twitove, ali u sustini mislio sam da je zgodno za one koji ne zele previse da traze vesti,

da imaju na jednom mestu najnovija dogadjanja.

Nekim twitovima ne treba komentar, ali potrudicu se da smanjim dozivljaj.

 

Dakle komentar: ukrajinske drone unistile veliko skladiste municije u oblasti Twert, 450 km severozapadno od Moskve.

U skladistu je bilo 30 000 tona municije, verovatno razne vrste raketa. Okolna sela moraju biti evakuisana.

Ovim napadom Ukrajina je jos jednom pokazala ranjivost russke protivvazdusne odbrane i smanjila kolicinu raketa koje su bile namenjene terorisanju civila.

Skava Ukrajini, slava herojima !

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Dragan said:

I sam sam primetio da previse postujem twitove,

...

 

Nekim twitovima ne treba komentar, ali potrudicu se da smanjim dozivljaj.

...

 

Ma nije to ništa protiv tvitova, nije ni zabranjeno niti nepoželjno, nego ako je tvit samo sa slikom, bez teksta, onda - 

 

1 hour ago, fancy said:

(zbog ljudi kojima su na poslu filtrirane društvne mreže)

 

 

...se ne vidi bukvalno ništa.

 

Pa stoga moja molba da se stavi kraći komentar :classic_biggrin:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

A i "2,8 rihtera uhuhuhu" - ništa mi nije  jasno.

 

Inače, gledam ovaj tvit sa ovim ubijenim Beograđaninom, kažu išao je da se bori za "veru, krst, pravoslavlje" i nikome ne dopire do mozga da je išao da ratuje protiv drugih pravoslavaca, plus slovenske braće pravoslavaca, koji nikad nisu priznali Kosovo i nikad nam bukvalno ništa loše nisu uradili? Jedino objašnjenje koje moooooožda može da mi padne na pamet je da ta FSB propaganda i rovarenje padne na navijačke uši, a navijači su najbolje organizovane bande manjih  kriminalaca kod nas i onda zato tako lako poveruju u tu priču. (Ko ne zna (ja nažalost znam) u tim fudbalsko-navijačkim krugovima Ukrajinci i Srbi se ne vole).

 

Ali, opet, toliko je debilno da stvarno ne mogu da prestanem da se čudim.

Edited by Rex
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Misli se na ovo:

 

A light magnitude 2.8 earthquake hit 17.6 km (11 mi) away from Toropets, Tver’ , Russia, in the early morning of Wednesday, Sep 18, 2024 at 3.56 am local time (Europe/Moscow GMT +3).

 

Još jedan zemljotres od raspalih dronova u vazduhu, čiji su delovi pali slučajno baš tamo gde treba:

 

 

Edited by 033zero330
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Rex said:

A i "2,8 rihtera uhuhuhu" - ništa mi nije  jasno.

 

Inače, gledam ovaj tvit sa ovim ubijenim Beograđaninom, kažu išao je da se bori za "veru, krst, pravoslavlje" i nikome ne dopire do mozga da je išao da ratuje protiv drugih pravoslavaca, plus slovenske braće pravoslavaca, koji nikad nisu priznali Kosovo i nikad nam bukvalno ništa loše nisu uradili? Jedino objašnjenje koje moooooožda može da mi padne na pamet je da ta FSB propaganda i rovarenje padne na navijačke uši, a navijači su najbolje organizovane bande manjih  kriminalaca kod nas i onda zato tako lako poveruju u tu priču. (Ko ne zna (ja nažalost znam) u tim fudbalsko-navijačkim krugovima Ukrajinci i Srbi se ne vole).

 

Ali, opet, toliko je debilno da stvarno ne mogu da prestanem da se čudim.

 

Jedna budala manje. Bas je bio koristan...

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Iskreno većina ovih što su od 2022. otišli su klasični plaćenici, tamo su za lovu a neki žele i ruske papire jer misle da se tamo bolje živi. Bilo je 10-20 pravih dobrovoljaca tamo 2014. koji su to bili u pravom smislu reči. Jedan od njih je onaj lažov Berić koji je u međuvremenu dobio njihove papire i tamo se oženio i manje više nema nikakve veze više sa Srbijom, osim što navlači masu da tamo idu da ratuju da bi ta jedinica sa kojom on sarađuje dobijala više para iz budžeta.

 

Francuska će Ukrajini poslati Mirage 2000-5F fighter koji će biti prilagođeni za naoružanje vazduh-zemlja različitog porekla, verovatno će oni da zamene SU-24 i SU-25 kojih je sigurno sve manje i manje kod Ukrajinaca.

 

Što se tiče skladišta u Toropecu, to je izgleda jedno od većih skladište Ruske vojske i u njemu ima različitih tipova municije i oružja. Spominju se rakete Iskander, S300/400 rakete, Točka, avionske bombe i razna artiljeriska municija no pravi spisak sigurno nećemo dobiti. 2,8 rihtera potres je izmeren u jednoj od baltičkih republika, verovatno je potres bio još veći u samom Toropecu. Magacini se prostiru na površini od nekih 3 X 2 km što dovoljno govori da je ovo ogroman kompleks.

 

Pogođen je i neki magacin municije kod Marijupolja :

 

 

 

I ovo deluje da je neki veći kompleks no o njemu se manje piše jer je onaj u Toropecu izgleda bio "sedmica na lotou"

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...