Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

16 minutes ago, Constantin said:

 

Vidim da više vas "na pravoj strani" prenosite da je moral ruske vojske na minimumu, odakle su izvori ? Takodje, rusi preko svojih propagandnih medija prenose da mnoge jedinice ukrajinske armije kompletne dezertiraju.....slušajući jedne i drugi, cenim, da će na kraju Zelenski i Putina da "obaraju ruke"....

Mislim da niko nije dezertirao u punom obimu. Znam da su neke zene iz neke sibirske vukojebine trazile 150 muzeva nazad. Los moral je kod dnr i lnr..kad ih uhvate izgledaju sve samo ne kao vojnici.

 

Vrv je slicno sa UA, samo sto ih oni prvo salju na obuku preko. 

 

To je mali broj, UA  ima motiv veci nego Rusija kojima se hebe za Donbas realno.

 

Ovih dana treba da se vidim sa drugaricom iz Rusije pa cu je bas pitati sta ona misli o ratu.

 

Ne brini Constantine nema tuce sa Putlerom..taj ne izlazi nigde..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Devil In My Pants said:

Mislim da niko nije dezertirao u punom obimu. Znam da su neke zene iz neke sibirske vukojebine trazile 150 muzeva nazad. Los moral je kod dnr i lnr..kad ih uhvate izgledaju sve samo ne kao vojnici.

 

Vrv je slicno sa UA, samo sto ih oni prvo salju na obuku preko. 

 

Ne verujem da se sećaš, ali negde početkom marta, pisao sam da će se dešavati vremenom takve stvari i to utiče na moral vojske, generalno, i to je najava "početka kraja" rata......

Just now, Devil In My Pants said:

 

To je mali broj, UA  ima motiv veci nego Rusija kojima se hebe za Donbas realno.

 

Ako nekako merimo, mislim da se više "hebe" nekom Rusu iz Donjecka nego Ukrajincu iz Ljvova....

 

Just now, Devil In My Pants said:

 

Ne brini Constantine nema tuce sa Putlerom..taj ne izlazi nigde..

 

Slabo ti pratiš, odnosno pratiš samo jednu stranu. Mislim da Putin ima mnogo veći radijus kretanja od Zelenskog.....:smiley2:

Link to comment
Share on other sites

Just now, Constantin said:

 

Ne verujem da se sećaš, ali negde početkom marta, pisao sam da će se dešavati vremenom takve stvari i to utiče na moral vojske, generalno, i to je najava "početka kraja" rata......

 

Ako nekako merimo, mislim da se više "hebe" nekom Rusu iz Donjecka nego Ukrajincu iz Ljvova....

 

 

Slabo ti pratiš, odnosno pratiš samo jednu stranu. Mislim da Putin ima mnogo veći radijus kretanja od Zelenskog.....:smiley2:

Poredis neuporedivo. Gde bi trebao Zelenski da ide? Putler je bio kod erDOGana da moli za pomoc. Irance i ostale gde bi mogli da ga saslusaju za saku dolara. Period izolacije tek dolazi za drzavu i narod. Prica se o izbacivanju iz svih sportova, verovatno ce dobiti i vize za izlazak, manje ili gubitak poslova za ruske firme. Sto znaci posao napolje, druga firma..po ko zna cijem imeju, samim tim i manje para za Rusiju.

 

Sad tkz brat Si moze da ih zajebava..

 

Rusija da nema ovakvu vladu, mogla je biti motor Evrope pa i sveta, ali usao narod u srpsku letargiju, ali probudice se uskoro.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Devil In My Pants said:

Poredis neuporedivo.

 

 

 

 

 

 

Gde bi trebao Zelenski da ide? Putler je bio kod erDOGana da moli za pomoc. Irance i ostale gde bi mogli da ga saslusaju za saku dolara. Period izolacije tek dolazi za drzavu i narod. Prica se o izbacivanju iz svih sportova, verovatno ce dobiti i vize za izlazak, manje ili gubitak poslova za ruske firme. Sto znaci posao napolje, druga firma..po ko zna cijem imeju, samim tim i manje para za Rusiju.

 

Sad tkz brat Si moze da ih zajebava..

 

Rusija da nema ovakvu vladu, mogla je biti motor Evrope pa i sveta, ali usao narod u srpsku letargiju, ali probudice se uskoro.

Nekom šaka i milijarda :smiley2:

Nema frke Devile dok Moskva i StP ne osete....ako je njima dobro, ovo može da traje još 100 godina....a ide zima, treba imati struju, grijanje...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Constantin said:

Nekom šaka i milijarda :smiley2:

Nema frke Devile dok Moskva i StP ne osete....ako je njima dobro, ovo može da traje još 100 godina....a ide zima, treba imati struju, grijanje...

Dobra analiza. 

 

Na ovo tvoje, pa treba i naci posao u Rusiji sad. Imace efekta na obe strane. Meni mindedj mogu i na struju da se grejem. A kako ce oni napredovati zimi, to je vec pitanje koje se nalazi u ovom tekstu koji nije jednostran, stavise..

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Devil In My Pants said:

Dobra analiza. 

 

Na ovo tvoje, pa treba i naci posao u Rusiji sad. Imace efekta na obe strane. Meni mindedj mogu i na struju da se grejem. A kako ce oni napredovati zimi, to je vec pitanje koje se nalazi u ovom tekstu koji nije jednostran, stavise..

Lako je za mene i za tebe, apropo grejanja....pitanje je kako će se grejati Kijev i Ljvov....

 

Interesuje me šta misliš, šta će biti sa ....npr....Marijupoljom ?

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Constantin said:

Lako je za mene i za tebe, apropo grejanja....pitanje je kako će se grejati Kijev i Ljvov....

 

Interesuje me šta misliš, šta će biti sa ....npr....Marijupoljom ?

 

 

@Constantin Ne znam, videcemo. Hbeeee se i Putleru, njega zanima ruda, gas itd..Prohtevi su sve veci ka i kod svakog narkomana.

 

Mariupolj je unisten i ti ljudi sto su ziveli tamo tsko da ce vise ziveti normalno. Nadam seee da ce pametni ljudi sveta konacno naci neku alternativu ruskom energetskom bogatsvu jer im je to sredstvo za ucenu celog sveta. Mislim nralno da za smo grejanje nece biti problem nigde, za industriju ce vidimo.  Nadam se njjacim ikd sankcijama i da ne bude zabune po 100put, ne volim putlera, li Rusiju podrzavam ka evropskom putu.Koji ce pre ili kasnije morati da se desi, ali vreme je da se skinu rukavice i dodje do rekonstrukcije u svetu ili odosmo svi u 3pm i generacije posle.

Edited by Don Juan
Citat obrisanog posta
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, Devil In My Pants said:

 

Vidis kako pravedna strana lepo pise i daje neke argumente. Posle se ljutite jer  idete po banovima. Ovoj sprdnji sa Kronosove strane ovde nem mesta. Te molim da se izbrisu ovi postovi sa oveee teske teme.

 

@Constantin Ne znam, videcemo. Hbeeee se i Putleru, njega zanima ruda, gas itd..Prohtevi su sve veci ka i kod svakog narkomana.

 

Mariupolj je unisten i ti ljudi sto su ziveli tamo tsko da ce vise ziveti normalno. Nadam seee da ce pametni ljudi sveta konacno naci neku alternativu ruskom energetskom bogatsvu jer im je to sredstvo za ucenu celog sveta. Mislim nralno da za smo grejanje nece biti problem nigde, za industriju ce vidimo.  Nadam se njjacim ikd sankcijama i da ne bude zabune po 100put, ne volim putlera, li Rusiju podrzavam ka evropskom putu.Koji ce pre ili kasnije morati da se desi, ali vreme je da se skinu rukavice i dodje do rekonstrukcije u svetu ili odosmo svi u 3pm i generacije posle.

https://www.24ur.com/novice/tujina/ukrajina/mesto-so-zravnali-z-zemljo-zdaj-ga-obnavljajo.html

https://www.trend.sk/spravy/rusko-predstavilo-plany-obnovu-ukrajinskeho-pristavneho-mesta-mariupol

Link to comment
Share on other sites

Marijupolj se nikad neće obnoviti pod Rusima. Odnosno te južne četvrti gde su glavne borbe vođene. Severni deo grada je prošao mnogo bolje, Rusi će da obnove centar za slikanje političara i posle toga će ostaviti grad da se snalazi sam kako zna i ume, kao što su to u Siriji radili posle gomile obećanja da će da obnavljaju. Ako bude pod Ruskom upravom neće više nikad dostići 500k stanovništva koliko je imao jer u Rusiji on nema perspektivu.

Edited by Klotzen
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Constantin said:

 

Vidim da više vas "na pravoj strani" prenosite da je moral ruske vojske na minimumu, odakle su izvori ? Takodje, rusi preko svojih propagandnih medija prenose da mnoge jedinice ukrajinske armije kompletne dezertiraju.....slušajući jedne i drugi, cenim, da će na kraju Zelenski i Putina da "obaraju ruke"....

Navodnici su nepotrebni, strana žrtve jeste prava strana.

  • Like 13
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Devil In My Pants said:

Mislim da niko nije dezertirao u punom obimu. Znam da su neke zene iz neke sibirske vukojebine trazile 150 muzeva nazad. Los moral je kod dnr i lnr..kad ih uhvate izgledaju sve samo ne kao vojnici.

.

Ti sto cuvaju rovove izgledaju bas kao i sto su kod nas izgledali, kao civili sa oruzjem sto u stvari i jesu. I kod Rusa i kod Ukrajinaca. 
Elitne jedinice za snimanje su druga prica, samo kod Amera izgledaju kao prava vojska jer ako nisi nosio slem, budes ranjen, jebiga nema odstete.

Ovo lokalno stanovnistvo po rovovima nije bas da nesto zude da budu specijalne jedinice.

Ovaj tekst sto je Dragan stavio je nivo analize univerzalnih strucnjaka na Pinku.

Deda koji ne moze u vojsku ali ce se boriti kad zatreba i neki gimnasticari!?

E jebiga.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Clash said:

Ti sto cuvaju rovove izgledaju bas kao i sto su kod nas izgledali, kao civili sa oruzjem sto u stvari i jesu. I kod Rusa i kod Ukrajinaca. 
Elitne jedinice za snimanje su druga prica, samo kod Amera izgledaju kao prava vojska jer ako nisi nosio slem, budes ranjen, jebiga nema odstete.

Ovo lokalno stanovnistvo po rovovima nije bas da nesto zude da budu specijalne jedinice.

Ovaj tekst sto je Dragan stavio je nivo analize univerzalnih strucnjaka na Pinku.

Deda koji ne moze u vojsku ali ce se boriti kad zatreba i neki gimnasticari!?

E jebiga.

Los post, da ti sad ne pisem, lajkovo ti je Kronos 🙂

 

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Priznajem analiza i nije neka. Lakse mi je kopirati neko sam pisati.

Ipak, interesantne su te mentalne vratolomije.

Dragan: "Hoces da kazes da Rusi nisu agresori u Ukrajini i da ne cine zlocine ?"

Constantin: "Ne, to sam rekao, još dok ti nisi počeo da pišeš na temi." - dajte mu vise taj orden za forumski staz, bre !

...

Constantin: "Vidim da više vas "na pravoj strani" prenosite da je moral ruske vojske na minimumu, odakle su izvori ?

 

Za mene su Ukrajinci na pravoj strani, a ne na "pravoj strani" kako god okrenes.

Mozda je to samo moja zelja, ali logika je sledeca - UKrajinci brane svoju zemlju, iza njih su njihovi domovi i familije.

Koji k... moze motivisati Ruse da idu osvajati tudju zemlju ? Sta oni zapravo traze u Ukrajini ?

Hoce li neko napasti Rusiju i ici ugrozavati njihove familije, ako sada odu nazad ?

 

Mozda su to samo moje nerealne zelje i navijanje, ali voleo bih da Rusi budu totalno izbaceni iz Ukrajine.

Imaju dovoljno svoje zemlje i svojih problema, pa nek se time bave.

Koja je vasa motivacija da navijate za drugu stranu ?

Bice bolje Ukrajincima i Rusima ako zli gnom sravni Ukrajinu sa zemljom ?

Osveticete se NATO-u ? Sacuvacete Kosovo ?

Zbilja, zasto su vam vesti u kojima Rusi napreduju draze ?

Zasto su vam mile vesti da ce u Evropi biti kriza i da cemo se smrzavati ?

Zasto ?

Ja cu i dalje navijati za Ukrajince pa makar ovaj rat i izgubili.

F**k Putin i njegovu oligarsku mafiju.

 

PS

Constantin: "

Lako je za mene i za tebe, apropo grejanja....pitanje je kako će se grejati Kijev i Ljvov....

 

Interesuje me šta misliš, šta će biti sa ....npr....Marijupoljom ?"

 

Iskreno, mislim da te nije stvarno briga kako ce se grejati Kijev...

A za Mariupolj si trebao kukati, u vreme dok je bio neprekidno bombardovan i rusen - od strane Rusa.

Edited by Dragan
  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Kronostime said:

Nasli su: Turci i Arapi preprodaju rusku naftu i gas zapadu.

Pecunia non olet.

Месечни приходи Русије од нафте и гаса више него преполовљени од априла.

Наратив „Снажан прилив/неуспех санкција“ је пренаписан.

 

 

"Dobar interview za DW jednog od autora onog Yaleovog izvjestaja o utjecaju sankcija na rusiju.

Par interesantnih:
- od pocetka rata rusi su prestali objavljivati ili falsificiraju generalne ekonomske podatke, pa da bi se dobilo stvarno stanje stvari trebaju se raditi dublje i detaljnije analize koristeci podatke iz raznih izvora
- rusija ne moze nadoknaditi pad izvoza plina u EU sa izvozom u Kinu i Indiju jer nema potrebne kapacitete plinovoda
- sa ruskom naftom (tip urals) se trguje sa 30tak dolara diskonta u odnosu na Brent i WTI - tako da sankcije imaju smisla cak i ako "profiteri" zaradjuju na preprodaji ruske nafte jer rusi dobiju manje
- troskovi rusa su puno veci za dostave nafte u indiju ili kinu - skoro 30+ dana tankerom umjesto 2-7 dana.
- indijska skladista nafte su puna - ocekuje se pad uvoza indije
- i jos dosta interesantnih stvari vezano i za druge dijelove ekonomije..


Jos dva malo kraca filmica na temelju tog Yale reporta:"

kilo01

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Dragan - odličan post i dobro pitanje (koja je motivacija da se navija za Ruse (ili Ukrajince)).

 

Inače, u porodici koristimo televizore kao monitore za gledanje filmova i serija sa fleški i laptopova , TV dnevnici, pinkovi i hepiji se ne gledaju duže od decenije, nisam pod uticajem rusofilske medijske propagande u bilo kom obliku. Svi smo antiSNS i mladi i stariji. Takođe, voleo bih kada bi se Srbija potpuno oslobodila ruskog uticaja, da ih više ni u kom obliku nema ovde.

 

A ipak, moram da priznam da ne navijam za Ukrajince. Najgore mi je što to nije svesna odluka. Navijam da se rat što pre završi, kako god.

 

Možda je to zato što režimska propaganda ipak dopire i probija se. Možda sam mator, ciničan i nepoverljiv pa mi je mnogo naivna podela na dobre i loše momke i potpuno infantilna obrazloženja dešavanja, dogadjaja i motivacija.

 

 

 

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ono što si kopirao uopšte nije loše nego je google translate malo uništio tekst. No ko ima iskustva sa google translate većinu grešaka u prevodu je i sam skontao osim gimnastičara. Ono za Svjatigorsk je preuvličano, tu gde su oni okačili zastavu nisu Rusi nego je to neko brdo sa spomenikom koje dominira okolinom pa ih troluju sa zastavom na tom mestu. Inače je sve ostalo na mestu što je napisano, ako ima nešto da nije tačno skrenite nam pažnju na to.

Edited by Klotzen
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dragan said:

Priznajem analiza i nije neka. Lakse mi je kopirati neko sam pisati.

Ipak, interesantne su te mentalne vratolomije.

Dragan: "Hoces da kazes da Rusi nisu agresori u Ukrajini i da ne cine zlocine ?"

Constantin: "Ne, to sam rekao, još dok ti nisi počeo da pišeš na temi." - dajte mu vise taj orden za forumski staz, bre !

...

Constantin: "Vidim da više vas "na pravoj strani" prenosite da je moral ruske vojske na minimumu, odakle su izvori ?

 

Za mene su Ukrajinci na pravoj strani, a ne na "pravoj strani" kako god okrenes.

Mozda je to samo moja zelja, ali logika je sledeca - UKrajinci brane svoju zemlju, iza njih su njihovi domovi i familije.

Koji k... moze motivisati Ruse da idu osvajati tudju zemlju ? Sta oni zapravo traze u Ukrajini ?

Hoce li neko napasti Rusiju i ici ugrozavati njihove familije, ako sada odu nazad ?

 

Mozda su to samo moje nerealne zelje i navijanje, ali voleo bih da Rusi budu totalno izbaceni iz Ukrajine.

Imaju dovoljno svoje zemlje i svojih problema, pa nek se time bave.

Koja je vasa motivacija da navijate za drugu stranu ?

Bice bolje Ukrajincima i Rusima ako zli gnom sravni Ukrajinu sa zemljom ?

Osveticete se NATO-u ? Sacuvacete Kosovo ?

Zbilja, zasto su vam vesti u kojima Rusi napreduju draze ?

Zasto su vam mile vesti da ce u Evropi biti kriza i da cemo se smrzavati ?

Zasto ?

Ja cu i dalje navijati za Ukrajince pa makar ovaj rat i izgubili.

F**k Putin i njegovu oligarsku mafiju.

 

PS

Constantin: "

Lako je za mene i za tebe, apropo grejanja....pitanje je kako će se grejati Kijev i Ljvov....

 

Interesuje me šta misliš, šta će biti sa ....npr....Marijupoljom ?"

 

Iskreno, mislim da te nije stvarno briga kako ce se grejati Kijev...

A za Mariupolj si trebao kukati, u vreme dok je bio neprekidno bombardovan i rusen - od strane Rusa.

Super....postavio si pitanja, dao odgovore, objasnio gde grešim....isto k'o i moja žena, šta imam ja sad tu da se mešam.

 

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Rusi su usli u Bahmut i Soledar.Vode se borbe.

 

Avdejka je od jutros stavljena u kotao.

 

Krematorks i Slavjansk se granatiraju konstantno vec 48 sati.

 

Osvojili su par sela 25 kilometara pre Nikolajeva,sada do samog grada nema nicega,samo cistina,prebaceno je par brigada i dosta tehnike i naoruzanja,deluje da se spremaju za napad tamo,takodje granatiranje je konstantno.

 

Ukrajinci su jos pre par dana prebacili 4 brigade oko Hersona,napad nije poceo posto i dalje nema dovoljno artiljerije da cuva ledja a i teren oko Hersona je ravnica,pa koci napredak.Herson je bitan kao linija snabdevanja za Nikolajev i Odesu,deluje da ce u ova dva grada biti najteze bitke,ovo ostalo gore je pred padom ili vec izgubljeno,samo je pitanje vremena.

 

I nije mi jasna taktika Ukrajinaca koji su prebacili dosta ljudi i tehnike ka Hersonu,potpuno oslabivsi kompletan front ka Krematorsku i Slavjansku.Videcemo,valjda ce i taj famozni napad krenuti uskoro.

 

Otkad su okruzili Avdejku,nema vise granatiranja odatle,zato Rusi granatiraju po civilnim objektima neprestano,ima tu i dosta vojske koja se krije,ali i dosta zlocinackih granatiranja,gde vojska uopste nije tu stacionirana.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Dragan said:

Koja je vasa motivacija da navijate za drugu stranu ?

Bice bolje Ukrajincima i Rusima ako zli gnom sravni Ukrajinu sa zemljom ?

Osveticete se NATO-u ? Sacuvacete Kosovo ?

Zbilja, zasto su vam vesti u kojima Rusi napreduju draze ?

Zasto su vam mile vesti da ce u Evropi biti kriza i da cemo se smrzavati ?

Zasto ?

Nije to onomad zguženo kako treba, to je njihov problem. Ostalo nedo....no, i zbog toga frustrirano, pa zato sad histeriše.

 

Zna se koji je stari lek za histeriju, pa pošto tu vole da se vraćaju korenima, možda bi im taj lek pomogao.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, Gaga said:

Rusi su usli u Bahmut i Soledar.Vode se borbe.

 

Avdejka je od jutros stavljena u kotao.

 

Krematorks i Slavjansk se granatiraju konstantno vec 48 sati.

 

Osvojili su par sela 25 kilometara pre Nikolajeva,sada do samog grada nema nicega,samo cistina,prebaceno je par brigada i dosta tehnike i naoruzanja,deluje da se spremaju za napad tamo,takodje granatiranje je konstantno.

 

Ukrajinci su jos pre par dana prebacili 4 brigade oko Hersona,napad nije poceo posto i dalje nema dovoljno artiljerije da cuva ledja a i teren oko Hersona je ravnica,pa koci napredak.Herson je bitan kao linija snabdevanja za Nikolajev i Odesu,deluje da ce u ova dva grada biti najteze bitke,ovo ostalo gore je pred padom ili vec izgubljeno,samo je pitanje vremena.

 

I nije mi jasna taktika Ukrajinaca koji su prebacili dosta ljudi i tehnike ka Hersonu,potpuno oslabivsi kompletan front ka Krematorsku i Slavjansku.Videcemo,valjda ce i taj famozni napad krenuti uskoro.

 

Otkad su okruzili Avdejku,nema vise granatiranja odatle,zato Rusi granatiraju po civilnim objektima neprestano,ima tu i dosta vojske koja se krije,ali i dosta zlocinackih granatiranja,gde vojska uopste nije tu stacionirana.

Bukvalno nista tacno sem nesto skoro....

 

 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Devil In My Pants said:

Bukvalno nista tacno sem nesto skoro....

 

 

Sa trolovanjem koje sejes ovde od pocetka rata me zaobidji.

 

Po tebi je pitanje dana kad ce Ukrajinci u Moskvu da stignu.

Edited by Gaga
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Gaga said:

Rusi su usli u Bahmut i Soledar.Vode se borbe.

 

Avdejka je od jutros stavljena u kotao.

 

Krematorks i Slavjansk se granatiraju konstantno vec 48 sati.

 

Osvojili su par sela 25 kilometara pre Nikolajeva,sada do samog grada nema nicega,samo cistina,prebaceno je par brigada i dosta tehnike i naoruzanja,deluje da se spremaju za napad tamo,takodje granatiranje je konstantno.

 

Ukrajinci su jos pre par dana prebacili 4 brigade oko Hersona,napad nije poceo posto i dalje nema dovoljno artiljerije da cuva ledja a i teren oko Hersona je ravnica,pa koci napredak.Herson je bitan kao linija snabdevanja za Nikolajev i Odesu,deluje da ce u ova dva grada biti najteze bitke,ovo ostalo gore je pred padom ili vec izgubljeno,samo je pitanje vremena.

 

I nije mi jasna taktika Ukrajinaca koji su prebacili dosta ljudi i tehnike ka Hersonu,potpuno oslabivsi kompletan front ka Krematorsku i Slavjansku.Videcemo,valjda ce i taj famozni napad krenuti uskoro.

 

Otkad su okruzili Avdejku,nema vise granatiranja odatle,zato Rusi granatiraju po civilnim objektima neprestano,ima tu i dosta vojske koja se krije,ali i dosta zlocinackih granatiranja,gde vojska uopste nije tu stacionirana.

 

Samo da dodam da su danas ili pre koji sat i minut bombardovani delovi Donjecka. Marinika su ulicne borbe.

 

To sto je 25km cistina do Mikolajeva i nije prednost.

 

Avdejka nije okruzena itd..

 

U Bahmut nisu jos usli za Soledar ne znam.

Edited by Devil In My Pants
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Mislim da vec ne lete da treba vise da se usresrede na same vojne jedinice. Prosto receno rotacija im je sve losija i pritisak na Vagnerovce koji su u principu zamenili Kadirovce koji se ne mogu vise ni za slikanje nakupiti.

 

Lepa je vesta ds imaju jak intel pa su zlocince iz Buche poslali u pakao.

 

Poceli su dobro da delju i Vagner koji inace primao u agenciju ruske zatvorenike koji su pri dolasku  u Ukrajinu 40% unisteni. Tacnije od 1k dvesto mrtvih i 200 ranjenih.

 

Piski i Marinika ulicne borbe mada su to sela, Donjeck se gadjaju i dalje vojni ciljevi kao sto Korsa poslata kod svetog Petra. Dobar info imaju jer je pogodjena u kolima, zatim i komemoracija.

 

Avdici nisu toliko blizu, kamoli da su je okruzili.

 

Kherson znak upitnika jer se nista ne desava epohalno, ali dosta vojske sa obe strane je tamo.

 

Rusi su dobili iranske dronove, Putler zica ErDOGana da posreduje u prodaji nafte.

 

Kherson je kljucna tacka definitivno, ko dobije taj duel, blizi je ostvarenju cilja..prosto her dduga strana ide u kolaps.

Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...