Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

1 hour ago, Devil In My Pants said:

Evropa treba da da ultimatum SSSR u nastajanju da povuku trupe do tog i tog datuma ili ce njihove trupe uci u Ukrajinu. Sa Amerikom, Australijom, Kanadom itd...

 

Dokle da trpe ove kriminalce?? Posle resiti dva spijuna u vidu psiha i orbana

Brate, smanji malo doživljaj. Nije mi za drugo, će navučeš neki dron...na tu tvoji IP adresu....🤗

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Constantin said:

Brate, smanji malo doživljaj. Nije mi za drugo, će navučeš neki dron...na tu tvoji IP adresu....🤗

Znam da brines..brinucu i ja kad udjemo mi sa Rusijom u EU sa demokratskim snagama. Ovi nacionalisti tkz su najgora drugosrbijanstina a da toga nisu ni svesni. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

E, a koje je to fora sa ovakvim zajebancijama? To su slicno mene na jednom forumu pitali jednom, Tadic je jos bio, kao, kako pises takve stvari, zar se ne plasis kgb. Ponosni srbski junaci bre, nece se saginjati, ali ce zato razjapiti usta pred svakim rujom, i to radosno.

 

Kao prvo, oni ako se bave forumima, mora da su veliki zgubidani, jer cak ni Staljin nije obracao paznju na one koji izađu na ulicu pa opletu po njemu, a la govornici iz Hajd parka u govornickom ćošetu, nego se bavio samo onima koji nesto preduzimaju. A drugo, pa i da prate forume i drugo, i oni i bilo ko, ma ko im bre klati koske. Što ne dođu? Ne kažem da ne dolaze zato što se oni nekoga plaše, nego kažem ako misle da treba da dođu, neka dođu. Jedino nemoj kao u ovom slucaju, da pocinju nesto, ako nemaju nameru da zavrse. 

 

Inače podržavam Devila, iako je to njihovo buncanje samo buncanje. Jebo ih es es es er. Mogu da dobiju samo is er.

  • Love 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Devil In My Pants said:

Znam da brines..brinucu i ja kad udjemo mi sa Rusijom u EU sa demokratskim snagama. Ovi nacionalisti tkz su najgora drugosrbijanstina a da toga nisu ni svesni. 

 

 

Uh...zar i to postoji, "drugosrbijanština"...to mi dodje kao neka antiteza...

 

Sa Rusijom, šta god hoćete, samo što pre...ovo cinculiranje nikud ne vodi osim u još veću bedu i propast...smrt se podrazumeva. Čak su i vojnici koji ginu nevine žrtve pohlepnih bolesnika za "neke vrednosti" , civile da ne pominjem.

 

Ajd...dosta sam bio na politici ove nedelje...

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Kronostime said:

:smiley33:

 

Ovo ne moras ni da proveravas da bi znao da je potpuna glupost. To bi znacilo da su dovukli na stotine baterija (koje nemaju) da brane svako skladiste oruzja koje im gadjaju. Cak i ako bi bile toliko efikasne, a videli smo do sada da ti famozni ruski PVO sistemi nemaju 20% efikasnosti koju su proklamovali na papiru.

 

A ako se govori o kontraudaru na neko skladiste, opet mi ne ide u glavu da ce sve to drzati na jednom mestu. Moguce, ali malo verovatno.

Edited by McLeod
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

E, a koje je to fora sa ovakvim zajebancijama? 

 

Kad ne razumeš, ne utrpavaj se..

24 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Inače podržavam Devila, iako je to njihovo buncanje samo buncanje. Jebo ih es es es er. Mogu da dobiju samo is er.

Samo ga dobro podržavaj, ni ja nemam ništa protiv njega.....i skini tog Bajdena sa avatara, plašiš me.

Link to comment
Share on other sites

Šta će sa Rusijom, to treba Rusi da vide, a ne neki random forumasi. Atolini je rekao da Rusi, isto kao neki drugi na drugom mestu, na tu bandu koja ih salje da ginu, pljacka ih i ugnjetava gledaju kao na "njih", i kao da sve to sa njima (Rusima) nema veze. Šta su postigli takvim pogledom na svet, pa vidi se.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Constantin said:

Uh...zar i to postoji, "drugosrbijanština"...to mi dodje kao neka antiteza...

 

Sa Rusijom, šta god hoćete, samo što pre...ovo cinculiranje nikud ne vodi osim u još veću bedu i propast...smrt se podrazumeva. Čak su i vojnici koji ginu nevine žrtve pohlepnih bolesnika za "neke vrednosti" , civile da ne pominjem.

 

Ajd...dosta sam bio na politici ove nedelje...

Pa nisam ja poceo vec Rusija, vec davnog 24. februara.

 

Da nije bilo toga 50k-100k majki bi imalo u celom svoje sinove, tu mislim na Ruse...

 

O UA zrtvama i razrusenjuzemlje..cudno da vecina gasa bas na teritoriji nesretnog lnr i dnr..Krima itd..mislim da se Rusima bas hebe za njih..oligarsi i putler zele jos.

 

Matematika je jednostavna ovde kad znas da sabiras proste brojeve.

25 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Šta će sa Rusijom, to treba Rusi da vide, a ne neki random forumasi. Atolini je rekao da Rusi, isto kao neki drugi na drugom mestu, na tu bandu koja ih salje da ginu, pljacka ih i ugnjetava gledaju kao na "njih", i kao da sve to sa njima (Rusima) nema veze. Šta su postigli takvim pogledom na svet, pa vidi se.

Atolinijeve reci bi uzeo sa dzom rezerve.

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, McLeod said:

 

Ovo ne moras ni da proveravas da bi znao da je potpuna glupost. To bi znacilo da su dovukli na stotine baterija (koje nemaju) da brane svako skladiste oruzja koje im gadjaju. Cak i ako bi bile toliko efikasne, a videli smo do sada da ti famozni ruski PVO sistemi nemaju 20% efikasnosti koju su proklamovali na papiru.

 

A ako se govori o kontraudaru na neko skladiste, opet mi ne ide u glavu da ce sve to drzati na jednom mestu. Moguce, ali malo verovatno.

U pitanju su rakete za isti. :default_coffee:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Azazelkg said:

Naravno da bolje znaju oni koji su u prvim borbenim redovima sa puškom u jednoj a tabletom ili telefonom u drugoj ruci... 

U nikakvim prvim redovima.

 

Evo, @Kronostime da Lavrov dodje i kaze nasao sam Pandorinu kutiji i gotovi ste, vec bi bacio razanj u tu cast. 

 

Himarsi tuku i na zalost nekih prisutnih dolaze i ove 300k..Ukrajincima je lagano cim se Zelenski snimaju za Vogue, svesni su da je ruski kraj blizu u UA

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

FYwemxrUsAATWDY?format=jpg&name=small

 

Ponton i tegljač pored Antonvskog mosta. Verovatno teža vozila više ne mogu preko mosta.

 

Ukrajinci tvrde da su uzeli par manjih mesta kod Davidiv Brida doduše promaklo mi je da je sada veći deo tog naselja ponovo pod Rusima. Rusi sa druge strane tvrde da su zazueli nešto prostora kod Soledara i Bahmuta ali ni jedna strana ne nudi opipljive dokaze.

 

Posle izjave da nema ništa od ATACMS raketa za Ukrajinu danas iz SAD Kongresa stiže informacija da obe stranke podržavaju isporuku ATACMS Ukrajini. Videćemo hoće li se ovo pitanje ponovo vratiti na dnevni red. Senat je izglasao da se Rusija stavi na spisak zemalja koje "Sponzorišu terorizam".

 

 

Link to comment
Share on other sites

17.6.2022.

"Ko kaže da će Ukrajina i za dvije godine biti na karti svijeta?"

Dmitrij Medvedev doveo je u pitanje nastavak postojanja Ukrajine kao države.

 

21.7.2022.

Prema Dmitriju Medvedevu, Ukrajina bi mogla "nestati sa karte svijeta".

 

27.7.2022.

Medvedev sanja o raspadu Ukrajine i pokazao "kartu"

Fake news ? Ili "Prema Medvedevu, ovu su kartu izradili "zapadni analitičari", ali ih nije imenovao."

 

 

 

imaginary-map.jpeg

Edited by Dragan
Link to comment
Share on other sites

Ukrajina: civilne žrtve do 24. jula 2022 (moguce je da je broj zrtava jos veci)

 

- a total of 5,237 killed (2,019 men, 1,379 women, 143 girls, and 164 boys, as well as 41 children and 1,491 adults whose sex is yet unknown)
- a total of 7,035 injured (1,384 men, 1,017 women, 150 girls, and 215 boys, as well as 195 children and 4,074 adults whose sex is yet unknown)

 

Izbeglice: Više od osam miliona ljudi napustilo je zemlju od ruskog napada na Ukrajinu - Agencija Ujedinjenih naroda za izbjeglice (UNHCR) .

Nekoliko miliona ljudi je raseljeno unutar Ukrajine.

 

 

Edited by Dragan
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...