Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

47 minutes ago, Kronostime said:

Po kom pravnom osnovu im se moze oduzeti privatna imovina stecena po propisima istog Zapada i zabraniti kretanje samo zato sto su drzavljani Rusije?

Da li shvatas za sta se zalazes?

:krstipd4:

Po istoj onoj sto prezivljavaju gradjani Ukrajine kojih je poginulo na desetine hiljada samo u Mariupolju. Kako ces njima zivot vratiti??

 

 

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Devil In My Pants said:

Po istoj onoj sto prezivljavaju gradjani Ukrajine kojih je poginulo na desetine hiljada samo u Mariupolju. Kako ces njima zivot vratiti??

 

 

Vracas se na kokoska-jaje argument - ko je prvi poceo?

To nece vratiti mrtve, nece spreciti nova razaranja i zrtve na obe strane i dokle mislis da to moze da traje?

Ne mogu ni zapadne zemlje da finansiraju odbranu Ukrajine vecito - ide jesen i problemi na domacem terenu: hrana, ogrev, energenti, ekonomija........ koji nisu zanemarivi.

Na zalost, ne mogu se resiti bez ucesca Ukrajine i Rusije, bar u ovom trenutku.

Sto se tice imovine: ako je stecena krimnalom i dokazano na sudu - neka je oduzmu i pozdravljam to.

Ako se istaoduzima nekom samo zato sto je Rus (a verovatno ima i drzavljanstvo zemlje u kojoj se imovina nalazi) ili mu se zabranjuje sloboda kretanja po tom osnovu - sta su onda zapadne vrednosti nepovredivosti prava i sloboda?

Zalazi se u prilicno sivu zonu gde pravo nekoga zavisi od slobodnog tumacenja drugoga, a ne Zakona, a to je u suprotnosti sa Zapadnom civilizacijom.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Kronostime said:

Vracas se na kokoska-jaje argument - ko je prvi poceo?

To nece vratiti mrtve, nece spreciti nova razaranja i zrtve na obe strane i dokle mislis da to moze da traje?

Ne mogu ni zapadne zemlje da finansiraju odbranu Ukrajine vecito - ide jesen i problemi na domacem terenu: hrana, ogrev, energenti, ekonomija........ koji nisu zanemarivi.

Na zalost, ne mogu se resiti bez ucesca Ukrajine i Rusije, bar u ovom trenutku.

Sto se tice imovine: ako je stecena krimnalom i dokazano na sudu - neka je oduzmu i pozdravljam to.

Ako se istaoduzima nekom samo zato sto je Rus (a verovatno ima i drzavljanstvo zemlje u kojoj se imovina nalazi) ili mu se zabranjuje sloboda kretanja po tom osnovu - sta su onda zapadne vrednosti nepovredivosti prava i sloboda?

Zalazi se u prilicno sivu zonu gde pravo nekoga zavisi od slobodnog tumacenja drugoga, a ne Zakona, a to je u suprotnosti sa Zapadnom civilizacijom.

Jery moze Rusija da finansira? Vidis da su se raspali.

 

Nisu problem hrana, energenti itd..vec opozicije koje ce od buve napraviti slona i ne mislim na nasu opoziciju.

 

Moze da se zavrsi kad Rusi kao agresor izadju iz Ukrajine.

 

Svaki deseti Rus nema WC a oni hoce da "pomognu" nekom.

 

Poraz Ukrajine je kapitulacija Amerike, a to se nece desiti.

 

Rusi imaju izmucenu vojsku koja se bori na tudjoj teritoriji, vreme radi za Ukrajinu, a oruzja mogu dobiti da se bore za sl 10g...1m ljudi pod oruzjem..

 

 

  • Ha-ha 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Devil In My Pants said:

Jery moze Rusija da finansira? Vidis da su se raspali.

Moze, i to jos gore od ovoga.

 

1 hour ago, Devil In My Pants said:

 

Nisu problem hrana, energenti itd..vec opozicije koje ce od buve napraviti slona i ne mislim na nasu opoziciju.

 

Ocigledno je problem u drzavama EU, cim im vlade padaju jedna za drugom i, na talasu ekonomske neizvesnosti, dolaze ekstremisti na celo.

1 hour ago, Devil In My Pants said:

 

Moze da se zavrsi kad Rusi kao agresor izadju iz Ukrajine.

Kako mislis da se to izvede bez direktnog ucesca NATO trupa - sto opet ne garantuje uspeh?

 

1 hour ago, Devil In My Pants said:

 

Svaki deseti Rus nema WC a oni hoce da "pomognu" nekom.

Ovo je rasizam 1na1 - ista  je situacija svuda u svetu, pa i u USA.

1 hour ago, Devil In My Pants said:

 

Poraz Ukrajine je kapitulacija Amerike, a to se nece desiti.

Amerika ima suvise svojih unutrasnjih problema, da bi joj sudbina zavisila od Ukrajine.

 

1 hour ago, Devil In My Pants said:

 

Rusi imaju izmucenu vojsku koja se bori na tudjoj teritoriji, vreme radi za Ukrajinu, a oruzja mogu dobiti da se bore za sl 10g...1m ljudi pod oruzjem..

 

Oruzje mogu dobiti, ali za par meseci nece biti nikoga voljnog da se bori - makar imali i 10M pod oruzjem.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Kronostime said:

To nece vratiti mrtve, nece spreciti nova razaranja i zrtve na obe strane i dokle mislis da to moze da traje?

Nisu mrtvi mrtvi tako nesrećnim slučajem, mrtvi su mrtvi zato što je vladimir putin tako odlučio, a trajaće sve dok mu se ne stane nogom za vrat. 

I prestani sa tim padavlada seirenjem, vlade padaju u pristojnim državama. U tim pristojnim državama ponekad na vlast dođu i ekstremisti, ali se narod od drugog svjetskog rata naovamo dovoljno brzo otrijezni da ga ne jaše neki lokalni vučić 10+ godina. Samo u Rusiji, Kini i Sjevernoj Koreji vlada nije pala evo više od 50 godina.

  • Like 7
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Kronostime said:

Moze, i to jos gore od ovoga.

 

 

Ocigledno je problem u drzavama EU, cim im vlade padaju jedna za drugom i, na talasu ekonomske neizvesnosti, dolaze ekstremisti na celo.

Kako mislis da se to izvede bez direktnog ucesca NATO trupa - sto opet ne garantuje uspeh?

 

Ovo je rasizam 1na1 - ista  je situacija svuda u svetu, pa i u USA.

Amerika ima suvise svojih unutrasnjih problema, da bi joj sudbina zavisila od Ukrajine.

 

 

Oruzje mogu dobiti, ali za par meseci nece biti nikoga voljnog da se bori - makar imali i 10M pod oruzjem.

Ne moze, Rusija je siromasna zemlja koja zivi od populizma.

 

Koji to ekstremisti?  Znam samo za Orbana i psihopatu?

 

NATO garantuje uspeh tj samo Amerika!

 

Nije rasizam jer je to tacna informacija 

 

Koji su to unutrasnji problemi Amerike??

Naravno da im prevlast Rusije oduzima dosta toga i ako je to nemoguce.

 

Nece biti nikog voljnog da se bori za svoju zemlju, ali ce biti voljnih da se bore za Rusiju za dzak crnog luka i toalet? 😂😂😂😂😂

 

Vi neutralni zivite u nekom paralelnom univerzumu gde su Si, Putler, Kim, Asad i ostali..izmedju ostalog i psiho neki lideri koji ce promeniti svet na bolje??? 😅😅😅

 

Dok Amerika, Kanada, Japan, Juzna Koreja, Finska, Danska, Norveska osovine zla 🤦‍♂️

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Devil In My Pants said:

Ne moze, Rusija je siromasna zemlja koja zivi od populizma.

 

Koji to ekstremisti?  Znam samo za Orbana i psihopatu?

 

NATO garantuje uspeh tj samo Amerika!

Kako?

20 minutes ago, Devil In My Pants said:

 

Nije rasizam jer je to tacna informacija

Kad smo zamenjivali Podgoricki Korpus `91 na juznom ratistu - gomile rezervista je nosila wc solje kuci kao ratni plijen.

Nisu imali wc kuci?

Ozbiljni ljudi, rek`o bi casni - a pljackaju?

Ne lupaj a priori.

20 minutes ago, Devil In My Pants said:

Koji su to unutrasnji problemi Amerike??

Naravno da im prevlast Rusije oduzima dosta toga i ako je to nemoguce.

 

Nece biti nikog voljnog da se bori za svoju zemlju, ali ce biti voljnih da se bore za Rusiju za dzak crnog luka i toalet? 😂😂😂😂😂

Bice voljnih da se bore za platu i pljacku, a njihova vernost lako menja strane.

20 minutes ago, Devil In My Pants said:

 

Vi neutralni zivite u nekom paralelnom univerzumu gde su Si, Putler, Kim, Asad i ostali..izmedju ostalog i psiho neki lideri koji ce promeniti svet na bolje??? 😅😅😅

Vi pravoverni zivite u nekom univerzumu gde je sve kako treba: niko ne placa porez, sve dobijate za dzabe - samo treba da zalivate useve Red Bullom?

20 minutes ago, Devil In My Pants said:

 

Dok Amerika, Kanada, Japan, Juzna Koreja, Finska, Danska, Norveska osovine zla 🤦‍♂️

Jos kad bi znao koje su razlike izmedju zemalja koje si nabacao......:default_coffee:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Beonegro said:

Nisu mrtvi mrtvi tako nesrećnim slučajem, mrtvi su mrtvi zato što je vladimir putin tako odlučio, a trajaće sve dok mu se ne stane nogom za vrat. 

I prestani sa tim padavlada seirenjem, vlade padaju u pristojnim državama. U tim pristojnim državama ponekad na vlast dođu i ekstremisti, ali se narod od drugog svjetskog rata naovamo dovoljno brzo otrijezni da ga ne jaše neki lokalni vučić 10+ godina. Samo u Rusiji, Kini i Sjevernoj Koreji vlada nije pala evo više od 50 godina.

 

queen-elizabeth-the-second-queen-elizabe

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, Beonegro said:

Nisu mrtvi mrtvi tako nesrećnim slučajem, mrtvi su mrtvi zato što je vladimir putin tako odlučio, a trajaće sve dok mu se ne stane nogom za vrat. 

I prestani sa tim padavlada seirenjem, vlade padaju u pristojnim državama. U tim pristojnim državama ponekad na vlast dođu i ekstremisti, ali se narod od drugog svjetskog rata naovamo dovoljno brzo otrijezni da ga ne jaše neki lokalni vučić 10+ godina. Samo u Rusiji, Kini i Sjevernoj Koreji vlada nije pala evo više od 50 godina.

+1

 

I malo preciznije za putinofilsku kanalizaciju koja se svako malo izlije: mrtvi i silovani su mrtvi i silovani zato što ih je ruska genocidna vojska, zločinačke terorističke ruske države ubila i/ili silovala.

 

 

  • Like 5
  • Ha-ha 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Kronostime said:

 

queen-elizabeth-the-second-queen-elizabe

 

Samo sto doticna i njeni prethodnici nemaju apsolutnu moc u Velikoj Britaniji jer je to regulisano dokumentom od prije nekih 800 godina dok u bastionima slobodnomislecih ljudi tipa Rusije ili Kine pojam demokratije i kontrole moci vladara je dan danas nepoznat pojam. 

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Maharaja said:

+1

 

I malo preciznije za putinofilsku kanalizaciju koja se svako malo izlije: mrtvi i silovani su mrtvi i silovani zato što ih je ruska genocidna vojska, zločinačke terorističke ruske države ubila i/ili silovala.

 

 

Kao da citam i gledam zvanicne kanale Srbije `90-ih: isti narativ i retorika.... :krstipd4:

4 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

 

Samo sto doticna i njeni prethodnici nemaju apsolutnu moc u Velikoj Britaniji jer je to regulisano dokumentom od prije nekih 800 godina dok u bastionima slobodnomislecih ljudi tipa Rusije ili Kine pojam demokratije i kontrole moci vladara je dan danas nepoznat pojam. 

Isto kao i sto POTUS moze da naredi napad na suverenu zemlju bez razloga?

Kontrola moci vladara?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Najgore je sto jos jedan narod okrecemo protiv sebe.  Narod koji je bio protiv sankcija, protiv NATO bombardovanja. 

 

Najjace kad se prica o sankcijama kako imaju kontra efekat. Sto je smesno, mada Rusi ce to stojicki da trpe kao i mi jer im je rezim represivan a njima kao i nama mudasca su mala.

 

Mislim generalno da Evropa mora da izbrise granice, da uvede jedinstvenu vojsku i da pokusa relativno da izjednaci standard.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Devil In My Pants said:

 

 

Nece biti nikog voljnog da se bori za svoju zemlju, ali ce biti voljnih da se bore za Rusiju za dzak crnog luka i toalet? 😂😂😂😂

 

koristen toalet 

Edited by ters
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Foster said:

Ti se nadas da Ukrajina to nikad ne vrati nazad.Ma Milenko nije promasio ni za jotu, smradovi rusofilski...

 

Ma kad bih se ja brinuo o tome u kojoj drzavi je koji grad i ciji je on nekad bio ne bih imao vremena ni za sta u zivotu. Potpuno mi je to irelevantno, samo mi je neverovatno da neko sebe emotivno ulaze u vojni sukob. 

 

A ako te bas zanima ciji je to originalno grad, 1778 ga je osnovala Ekaterina Velika, verovatno poznata Ukrajinka. 

Edited by Jurgen
  • Like 2
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Ništa onda hajde mi Srbi da vratimo naše gradove onima koji su ih osnivali da prvi pokažemo principijelnost 🙂

 

Mi u NS ne bi loše prošli, mi bi bili deo Austrije 🙂

 

Da se vratimo realnosti :

 

Rusi su danas zauzeli Vulehirsku elektranu i Novoluhansk gde su se već par nedelja vodile borbe. To je južno od Bahmuta na jezeru.

 

Kazahstan ulaže milijardu dolara u Armiju i žele tešnje veze sa Kinom, SAD i Turskom. To je ono što smo pričali da Rusija diplomatski gubi prestiž i kako rat traje sve će više biti bivših "prijatelja". Samo da podsetim da je Kazahstan inače član ODKB i Evroazijske unije.

 

Ukrajinci pričaju da će dobiti protiv radarske rakete, da li je tačno pitaj boga, nema izvora osim da je to rekao ukrajinski ministar odbrane. Ono što ja znam je da se te rakete ispaljuju iz aviona ali nisam čuo da postoje i one koje se ispaljuju sa zemlje. Ako ima neki poznavaoc materije može da prokomentariše da li tako nešto i postoji.

 

Edited by Klotzen
  • Like 2
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Klotzen said:

 

 

Kazahstan ulaže milijardu dolara u Armiju i žele tešnje veze sa Kinom, SAD i Turskom. To je ono što smo pričali da Rusija diplomatski gubi prestiž i kako rat traje sve će više biti bivših "prijatelja". Samo da podsetim da je Kazahstan inače član ODKB i Evroazijske unije.

 

 

Zar nisu Putin i Lukasenko vojnom intervencijom pre ovog rata sprecili revoluciju u Kazakstanu, ili sam ja to nesto lose ispratio. Ako ih je Puki spasao, kako mu ekspresno okrecu ledja? 😄 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, AgroLaki said:

 

Zar nisu Putin i Lukasenko vojnom intervencijom pre ovog rata sprecili revoluciju u Kazakstanu, ili sam ja to nesto lose ispratio. Ako ih je Puki spasao, kako mu ekspresno okrecu ledja? 😄 

 

Veliko je pitanje ko je taj ustanak uopšte i dizao. I tada je bilo reči da su to Rusi radili jer Kazahstan odavno poboljšava odnose sa Kinom. Ovo sa Turskom i SAD je novina za mene. Inače u Kazahstanu su Rusi kolonizovani do te mere da ih danas ima 25% tako da je i njima jasno da prvi put kad ne poslušaju Putina sledi im "specijalna operacija", kod njih će umesto nacizma da plasiraju priču o isamskom radikalizmu i sve je spremno za novi rat.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, Klotzen said:

 

Veliko je pitanje ko je taj ustanak uopšte i dizao. I tada je bilo reči da su to Rusi radili jer Kazahstan odavno poboljšava odnose sa Kinom. Ovo sa Turskom i SAD je novina za mene. Inače u Kazahstanu su Rusi kolonizovani do te mere da ih danas ima 25% tako da je i njima jasno da prvi put kad ne poslušaju Putina sledi im "specijalna operacija", kod njih će umesto nacizma da plasiraju priču o isamskom radikalizmu i sve je spremno za novi rat.

Nekada je procenat isao i do 50%, tj. do pre 90-ih godina. 

 

U medjuvremenu, dosta Rusa, kao i Belorusa, Ukrajinaca, Nemaca, Poljaka je ili umrlo ili se odselilo nazad u svoje zemlje,  dok je Kazasima natalitet skocio i tako su  povecali svoju brojnost te procenat u zemlji. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Jurgen said:

 

Potpuno mi je to irelevantno, samo mi je neverovatno da neko sebe emotivno ulaze u vojni sukob. 

 

A ako te bas zanima ciji je to originalno grad, 1778 ga je osnovala Ekaterina Velika, verovatno poznata Ukrajinka. 

Emotivno reagujem na patnje ljudi koji se suocavaju sa Z-likovackom masinom smrti I koji jednostavno nemaju nikakav drugi izbor izuzev borbe za svoj zivot i zivot svojih nahdrazih. Da ratuju dvije profesionalne vojske bez civilnih zrtava i bez mobilisanih vojnika bio bih potpuno neutralan - ali kako to nije slucaj, sasvim sam jasno na strani ukrajinskog stanovnistva - i civilnog i onog koje je svoja civilna zanimanja moralo zamjjeniti uniformom. 
 

 

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Devil In My Pants said:

Narod koji je bio protiv sankcija, protiv NATO bombardovanja. 

 

Da. Ukrajina je bila protiv sankcija SR I CG a Rusija se pridruzila sankcijama kao permanentni clan Security Council UN rezoluciji 757 -  

Resolution 757 was adopted by 13 votes to none against, with two abstentions from China and Zimbabwe.

Ruskoj 'braci' vecno zahvalni srpski rusofili.:wicked::lol_2:

Btw. Rusi su tada nestedimice prodavali Hrvatskoj oruzje.

 

Toliko o ruskoj 'ljubavi' I svesrdnoj pomoci kad je Srbija u pitanju, a slicnih primera kroz istoriju koliko hoces. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Devil In My Pants said:

Stavise treba uvesti sankcije svim drzavljanima Rusije da ne mogu ici na zapad i oduzeti im sve sto imaju na istom.

Ovo je jedna od najdebilnijih izjava koju sam pročitao na forumu. Alal ti vera. 

  • Thanks 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...