Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

4 minutes ago, Mama_mia said:

 

xaxaxa pa ja upravo to citam i bas sam htela da pitam

jel to zabrinutost sto ce kadirov `ubrzo biti kod zelenskog na kafi` ili nesto drugo...

 

Ma to je odusevljenje  "smijesnim videom" koji se vrti od jutros u kojem Zelenski place i kapitulira pred Kadirovom...

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Kronostime said:

Dolaze HIMARS-i,  a druga strana ima i koristi termobaricne projektile i  osvaja deo po deo i napreduje?

Dok se obuce vojnici sa novim sistemima - eto ga Kadirov kod Zelenskog na kafi.

Rat treba zaustaviti sto pre - posledice su vec prevelike po Ukrajinu, a sumnjam da ce vodece zemlje EU biti toliko posvecene nastavku istog - lokalne ekonomije su im bitnije.

Sve ima svoju cenu dokle je neko spreman da je plati.

Malo svete vodice. Kadirov je ruski Misa Vacic...smesan lik

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Devil In My Pants said:

Pise se da su UA pogodili dosta skladista oruzja, cak negde preko 30, pruge, aerodrome i da su ogromni gubici Rusa u tehnici, ljudistvu, oruzju i nafti..

Pise.

No sacekao bih pisanje relevantnih izvora sem ovih sa tvitera.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Devil In My Pants said:

Pa vecinu imas video dokaze a o poibiji 200+ na arodromu su Rusi rekli. Spremi se za ujka Sema dobri moj Kronose..reci cu neku dobro o tebi...salim se, necu

Odaberi mu bolje opanke u Skadarliji - oni mu bili mali, a i ne seca ih se.:s_d:

Link to comment
Share on other sites

Prva 4 sistema HIMARS su već u Ukrajini. Juče ili prekjuče onaj magacin u Melitopolju i prošle nedelje komandni centar u Izjumu što su gađani su delo HIMARS sistema. Ovih dana stiže još 4 što bi trebalo da bude 8 od amera. Videćemo kada će M270 početi da stižu. Mislim da će tu veći problem biti snadbevanje raketama nego koliko će sistema dobiti. Ti sistemi mogu prilično brzo da tuku pa bi Ukrajinci brzo mogli da potroše svu municiju koju dobijaju za njih.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Yuri Voronov, 61, found dead at his mansion in the suburbs of St Petersburg

 

Russian executive linked to Putin energy giant Gazprom is found shot dead in his swimming pool in latest mystery death of country's tycoons

 

Jos jedan pokazatelj koliko je Rusija postala mafijaska drzava.

Koji je ovo oligarh po redu, kojem novo doba nije dobro leglo ?

 

US to send Ukraine advanced surface-to-air missile systems

 

The United States says it will send Ukraine two NASAMS surface-to-air missile systems, four counter-artillery radars, and about 150,000 rounds of 155mm artillery ammunition to assist Ukraine in its fight against the Russian invasion.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne znam jel bilo, ali se secam da je jedno vreme bio "relevantan" izvor informacija...

 

https://www.telegraph.co.uk/world-news/2022/07/04/celebrity-ukraine-volunteer-soldier-exposed-fraud-internet-sleuths/

 

 

Elem, pitanje za @urosg3 ili neko drugi ko mozda prati, videh po netu neko rusko antidron oruzje - Stupor. Navodno, on ih ne obara i ne ispaljuje nista, vec ih "presrece". 

Pa ako neko zna malo vise kako to navodno funkcionise i da li uopste radi u praksi? 

Edited by Klipan
Link to comment
Share on other sites

 

Quote

 

Očajnički apel: Dajte nam oružje; ako ne date – vi ćete biti odgovorni

Ukrajina će nastaviti da se bori, pa makar i nemala oružje, a Zapad bi trebalo da ubrza isporuke oružja Ukrajini ili će biti odgovoran za mrtve, kaže Kuleba. “Ako ne dobijemo oružje, u redu. Borićemo se lopatama onda. Ali nastavićemo da se branimo, jer je ovo rat za naš opstanak”, dodao je ukrajinski šef diplomatije Dmitro Kuleba u intervjuu za servis ARD.

 

 

Quote

 

Ukraine has sold two French-donated 155mm Caesar howitzers to Russia

 

 

Sold, not captured

 

The news of captured weapons would not surprise anyone in wartime. We have witnessed the Ukrainian and Russian military capturing various enemy weapon systems. But the same “unidentified” French sources claim, according to a Donbas Insider, that the two Caesar self-propelled howitzers were sold, through an intermediary, by Ukrainians to Russians. The price, which is being discussed in tight circles, is $120,000 each. BulgarianMilitary.com recalls that the unit value of a Caesar self-propelled howitzer varies around the amount of 7 million euros.

https://bulgarianmilitary.com/2022/07/05/ukraine-has-sold-two-french-donated-155mm-caesar-howitzers-to-russia/

 

Prapaganda :whistling:

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

Renomirani bulgariamilitary.com i jos renomiraniji Donbas-Insider (otvoriti stranicu doticnog "izvora" i sve ce biti jasno). I onda problem kad Devil lijepi twitter propagandu... 

Kome smeta Devilova twitter propaganda ? Meni ne, naprotiv, smešna mi je ponekad....svaki dan, maltene, gledam kontra napade i zauzimanje položaja i naravno pregrupisavanje na nove položaje.

 

Nisam znao da pratiš Bulgar Military i možda Arms Watch i Gajtandžijevu. Nisu loši kad pišu o Krušiku, ali zato su "renomirani" kad pišu o biloškom oružju, preprodaji oružja iz Srbije za Ukrajinu 2-3 godine unazad....nategnuto ?

 

Negiranje....kredibilitet izvora...transmiter ad hominem....kako ide dalje ? Moderacija....cenzura....

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Avda Zekić said:

Kome smeta Devilova twitter propaganda ? Meni ne, naprotiv, smešna mi je ponekad....svaki dan, maltene, gledam kontra napade i zauzimanje položaja i naravno pregrupisavanje na nove položaje.

 

Nisam znao da pratiš Bulgar Military i možda Arms Watch i Gajtandžijevu. Nisu loši kad pišu o Krušiku, ali zato su "renomirani" kad pišu o biloškom oružju, preprodaji oružja iz Srbije za Ukrajinu 2-3 godine unazad....nategnuto ?

 

Negiranje....kredibilitet izvora...transmiter ad hominem....kako ide dalje ? Moderacija....cenzura....

 

Eto otvori stranicu na koju se taj Bulgaria Military poziva i vrlo brzo ces uvidjeti o kakvoj se vrsti "izvora" radi. Ako ti je pak taj izvor sasvim ok, onda se, jebemu misa, nemoj predstavljati za nekog neutralca. Doduse ni prvi, a vjerovatno ni zadnji put da vidjamo postanje klasicne ruske propagande s tvoje strane. Strogo neutralno, jelte. 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

 

Eto otvori stranicu na koju se taj Bulgaria Military poziva i vrlo brzo ces uvidjeti o kakvoj se vrsti "izvora" radi. Ako ti je pak taj izvor sasvim ok, onda se, jebemu misa, nemoj predstavljati za nekog neutralca. Doduse ni prvi, a vjerovatno ni zadnji put da vidjamo postanje klasicne ruske propagande s tvoje strane. Strogo neutralno, jelte. 

Sorry, ali ja sam se odavno odjavio od "neutralnosti".....

Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...