Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

5 minutes ago, ras kass said:

Jel granatiran onaj ruski konvoj? 

 

Nije. Ukrajinci svu avijaciju koriste na pravcima gde se vode borbe. To bi bilo rasipanje snaga.

 

Naime prekjuče i juče je izgleda ukrajina odradila neku mini ofanzivu i najverovatnije odbacila Ruse severno od puta Borodjanka-Buča. Jedan deo Gostomela je takođe oslobođen ali se Rusi i dalje drže na aerodromu. Danas mislim da su Rusi krenuli u kontranapad, bilo je borbi u Buči za ostale gradove nema nikakvih vesti. Pretpostavljam da je sva avijacija bačena u podršku ovim napadima a nešto malo je radilo dole na južnom frontu. Gađanje tog konvoja je gubljenje vremena jer je većina tih kamiona sa zalihama a oni nemaju avijacije na bacanje da mogu da gađaju šta hoće.

Link to comment
Share on other sites

 

Evo puskaranja oko nuklearke:

 

Nije me mrzelo pa nadjoh koja je zgrada/zgrade u pitanju, dakle ove dve ispod verovatno upravna zgrada i neki naucni centar, po ovome Rusi pucaju u te zgrade a verovatno iz tih zgrada pucaju na njih, iza Rusa su reaktori, ispade da druga strana ustvari puca po reaktorima, naravno reaktori su u bunkerima pa je mala sansa ista opasno da se desi ali mogu da pogode npr cevi za hladjenje koje su izvan ko sto se i vidi na slici.

nuklearka.jpg

Link to comment
Share on other sites

Nuklearka se nikad ne napada, nema tu opravdanja za Ruse. Pa naravno da Ukrajina mora da ih brani da nebi nekoj budali nešto palo na pamet. Koliko sam čitao gore kod Černobilja je odrađen profi posao rusi su kontaktirali radio vezom tamošnje čuvare, dogovorili se i došli tamo i preuzeli kontrolu i zadržali Ukrajince koji su tamo radili. Ovo što su uradili je neodgovornost za medalju, ti ni amaterima ne bi palo na pamet.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, sasa965 said:

Misli šta god hoćeš a njihovi modeli su predviđali da bi ih 2080 bilo 800 miliona.

Da dodam , ekonomija direktno zavisi od demografije.

Ovo je sviranje ku..u.

Započeli rat da bi vratili Krim , oće to.

Samo u slučaju kapitulacije Rusije a i to se neće desiti , pre toga ide bum.

Što je najgore ima mišljenja da procene i modeli nisu precizni i da je trenutna svetska populacija precenjena a brzina pada potcenjena. Odnosi se na sve, ne samo Kinu. Teza autora knjige "Empty Planet: The Shock of Global Population Decline" je da natalitet svuda pada po sličnoj krivoj vremenski pomerenoj i da niko do sada nije uspeo da preokrene trend, osim kratkotrajno ali ni to nije bio prelazak proste reprodukcije stanovništva.

 

Potencijalno ogroman problem ali ko da se time bavi dok Rusi granatiraju nuklearke a transžene još ne mogu svuda da se takmiče sa cis ženama.

 

 

5 hours ago, Darth Bane said:

Pa i sa 800 miliona bice mnogoljudna zemlja.

Drugo, treba se cuvati suvise dugorocnih prognoza. Jer za 60 godina se mnogo toga moze promeniti. Svaka prognoza dugorocnija od 10-15 godina maximum je prilicno nezahvalna. 

Biće mnogoljudna zemlja sa obrnutom piramidom stanovništva, velikom broju starih koji su na kraju radnog veka, ne rade ili im treba nega. 

 

Za prognoze vidi gornju knjigu ili intervju sa jednim od autora:

 

Spoiler

 

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, McLeod said:

Ma kakvi biraci, ovi kojima je ispran mozak ce zaboraviti sta je pricano pre dve nedelje, tu nikakvih problema nema.

 

On ne bi izgubio glasove da sutra podigne kosovsku zastavu na predsednistvo, zapali srpsku i potpise nezavisnost Kosova.

 

Ne znam koliko vam dokaza o odsustvu kicme, duha i inteligencije treba medju dobrim delom birackog tela uopste, a pogotovo birackog tela SNSa treba.

Savrsena analogija za Vuciceve birace je Orvelova 1984. Danas smo malo braca sa Rusima, sutra neprijatelji oduvek. Sve ce da prodje.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Klotzen said:

Nuklearka se nikad ne napada, nema tu opravdanja za Ruse. Pa naravno da Ukrajina mora da ih brani da nebi nekoj budali nešto palo na pamet. Koliko sam čitao gore kod Černobilja je odrađen profi posao rusi su kontaktirali radio vezom tamošnje čuvare, dogovorili se i došli tamo i preuzeli kontrolu i zadržali Ukrajince koji su tamo radili. Ovo što su uradili je neodgovornost za medalju, ti ni amaterima ne bi palo na pamet.

 

Oni su vec tamo nekoliko dana, pogledaj na livemap-i, i radi nuklearka bez problema do ovog dogadjaja. Radi i sad. 

 

 

 

Edited by MeanMachine
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Cyrus Smith said:

 

Potencijalno ogroman problem ali ko da se time bavi dok Rusi granatiraju nuklearke a transžene još ne mogu svuda da se takmiče sa cis ženama.

 

 

Ovo za trans zene ne znam ovo za grantiranje znam, nije se desilo.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, berti said:

Isti profil njegovih biraca kao i Slobin nekada. Dok je Milosevic ratovao, podrzavali su ga. Kad je uveo blokadu Karadzicu, podrzavali su ga i dalje.

Jedino se Informer sada koliko toliko drzi u navijanju za Rusiju. Svo ostali maltene drze ukrajinsku stranu.

 

Tu se ne bih bas slozio. Sloba je uglavnom imao stariju ekipu za svoje birace koji su imali neku ideologiju na koju su prijanjali. Od tada se svet drasticno promenio, masa tih biraca je pomrlo, jedan deo je otisao u ove ekstremiste, umereniji deo jeste otisao kod Vucica, ali onaj najveci deo koji je preostao su Dacicevci. Tako da je ta stara garda na nekih 10-15 posto. 

 

Kod ovoga, sem sirotih penzionera ima i dosta veceg broj mladjih nego kod Slobe, i to onih koji ne pamte ratove i koje bole patka, niti ista znaju i o istoku i o zapadu. O tome sta god objave svinjoidi oni ce klimati glavom. Bitno im je samo da odu na neki splav, folk zurku i da se uglave negde preko stranke, ili ako nisu u stranci glasaju za onog za koga 'svi' glasaju jer pripadaju mejnstrim 'eliti' . Dakle nema kod njih nikakve ideologije. Kod onih koji delimicno imaju to su umereni nacionalisti koji shvataju da se ne isplati biti protivnik zapadu ali zele zadrzati neku nacionalnu komponentu - Kosovo/dobri i sa istokom. Nekadasnji Tadicevi desni/Kostunicini/ranije Draskovicevci i takvih je mozda i najvise.

Za one preostale presvucene desne radikale, kojih isto nema vise puno, sluzi informer koji treba da ih ubedi da je to i dalje onaj stari Vucic, i da nije istina sto se prica da sada radi za zapad.  Znacajan broj u unutrasnjosti su i primorani. 

 

Zajednicka stavka im je sto su obojica drzala medije i preko njih mogli/moze da oblikuju javno mnenje kako god zele, i to sto kod obojice znam vrlo malo ljudi koji glasaju za njega, tako da cenim da su obojica i namestali izbore. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, MeanMachine said:

Nije me mrzelo pa nadjoh koja je zgrada/zgrade u pitanju, dakle ove dve ispod verovatno upravna zgrada i neki naucni centar, po ovome Rusi pucaju u te zgrade a verovatno iz tih zgrada pucaju na njih, iza Rusa su reaktori, ispade da druga strana ustvari puca po reaktorima

Ranije sam preneo (neproverenu) informaciju sa tvitera da se zapalio centar za obuku. Ovo je iz jednog komentara sa Youtube:

 

Quote

The emergency service said that there was a fire behind the nuclear power plant in an area that is used for training.

 

Mrzi me da tražim, preneo sam nekoliko strana ranije i neproverenu informaciju da je i ovde sve bilo dogovoreno ali nije išlo baš sve po planu. Ko je kriv izabraće svako prema svom biasu. Od eventualnog incidenta svi mogu da imaju ogromnu štetu a Uktajinci mogu da imaju propagandnu korist koju su i iskoristili.

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Klotzen said:

 

Nije. Ukrajinci svu avijaciju koriste na pravcima gde se vode borbe. To bi bilo rasipanje snaga.

 

Naime prekjuče i juče je izgleda ukrajina odradila neku mini ofanzivu i najverovatnije odbacila Ruse severno od puta Borodjanka-Buča. Jedan deo Gostomela je takođe oslobođen ali se Rusi i dalje drže na aerodromu. Danas mislim da su Rusi krenuli u kontranapad, bilo je borbi u Buči za ostale gradove nema nikakvih vesti. Pretpostavljam da je sva avijacija bačena u podršku ovim napadima a nešto malo je radilo dole na južnom frontu. Gađanje tog konvoja je gubljenje vremena jer je većina tih kamiona sa zalihama a oni nemaju avijacije na bacanje da mogu da gađaju šta hoće.

 

https://youtu.be/IsBc_Vbt1Uw.  

 

Edited by ras kass
Link to comment
Share on other sites

Bilo je puskaranja ali srecom u delu koji nema veze sa elektranom ustvari to je neki put koji prolazi pored elektrane a tu su dve upravne zgrade dobro za zasedu e sad koji moji nekom je palo napamet da pravi zasedu bas tik uz nukleaku... 

 

Ukrajinci predstavili ko da su Rusi zasuli nuklearku raketama.

Edited by MeanMachine
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Venger said:

Pa ne znam, realno velika vecina stanovnistva u Srbiji simpatise Rusiju. Ako se proceni u javnosti da je Zvalavi otvoreni protivnik Rusije nece to bas tako proci. Mada ja vise ne znam ko je njegov prosecni birac. Da li je to zaposleni u javnom preduzecu, da li su to penzosi, bivsi radikali, evropejci ili ko? Mislim da ni on sam vise ne zna. Koga god pitas niko ne glasa za sns, a oni biju 60% na svakim izborima.

 

Inace, ovo sa zaplenom privatne imovine Rusima po Evropi je dno dna. Sramota.

Pa to ti je prosto. Imas na tone ljudi koji su ucenjeni gubitkom radnog mesta da glasaju za njih, inace bi ih bolelo uvo da glasaju. A ko zna, mozda cak i ovako javno pricaju onako kako misle, ali zbog posla glas zna se kome ide. 

 

Nema boga da oni u Srbiji imaju iskrenu vecinu, sa sve penzionerima i mrtvima i ovim sa Kosova (ako oni glasaju za SNS, izvinjavam im se ako tu gresim). 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, MeanMachine said:

Bilo je puskaranja ali srecom u delu koji nema veze sa elektranom ustvari to je neki put koji prolazi pored elektrane a tu su dve upravne zgrade dobro za zasedu e sad koji moji nekom je palo napamet da pravi zasedu bas tik uz nukleaku... 

 

Jedna ruska verzija, može biti kontrapropaganda:

 

Spoiler

 

 

 

3 minutes ago, MeanMachine said:

 

Ukrajinci predstavili ko da su Rusi zasuli nuklearku raketama.

Naravno da jesu. Čak ih i razumem, u govnima su, iako po propagandi samo što nisu istrebili sve vojnike i tehniku poslate na njih. Ono što je problem je što se veliki deo javnosti prima na to kao da su juče rođeni.

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Venger said:

Pa ne znam, realno velika vecina stanovnistva u Srbiji simpatise Rusiju. 

 

Hm hm... bitno je i definisati sta to znaci i dokle ce ici u tom simpatisanju. Da li su spremni da zbog toga pate i zive losije? Da li bi pre usli u savez sa Rusijom nego da ne udju? Mislim da ne, toga vise nema.

Nama je zapad kulturoloski blizi jer smo uglavnom pod njihovim uticajem, ali cak i zadnjih 20 godina nam zavrcu siju bez obzira  da li su na vlasti europejci ili umereni europejci. Narodu je to odavno pocelo ozbiljno da ide na q, iako je celu deceniju 2000ih podrska za EU bila veca od 50 posto, ali su oni sve ucinili da taj procenat padne. Sa druge strane, ovi nam nikada nisu zavrtali siju, sta vise pomagali su nam, pa je i prirodno da ih vise simpatisu. Ali i to ima svoje granice, sve je na medijima koji na to uticu, ali i u odnosu tih zemalja prema nama. 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

 

2 minutes ago, Cyrus Smith said:

Naravno da jesu. Čak ih i razumem, u govnima su, iako po propagandi samo što nisu istrebili sve vojnike i tehniku poslate na njih. Ono što je problem je što se veliki deo javnosti prima na to kao da su juče rođeni.

 

Razumem da dizu moral narodu sa ovim sto Devil nalazi po tviteru, da se to onda koristi da bi se predstavilo da je malte ne unistena sva ruska tehnika, ali ovo je ipak ludilo jer pazi ovde nije prica o nekakvoj smesnoj propagandi ovde imas ekipu koja udje u zgradu i ceka da nadje kolona a po Rusima to je mobilna kolona koji radi obezbedjenje nuklearke, i onda likovi opusteno otvore vatru po koloni, sva sreca pa su reaktori suprotno pa kad kolona uzvrati paljbu nikako ne moze da pogodi reaktore tj ovi sto pucaju ka koloni pucaju i ka reaktorima!?!

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, MeanMachine said:

onda likovi opusteno otvore vatru po koloni, sva sreca pa su reaktori suprotno pa kad kolona uzvrati paljbu nikako ne moze da pogodi reaktore tj ovi sto pucaju ka koloni pucaju i ka reaktorima!?!

Moguće da je bila neka lokalna samoinicijativa ili loše izvedeno naređenje da se iscenira nešto. Loše u smislu da je ipak postojala mogućnost nekog oštećenja. Ne verujem da je bilo stvarne opasnosti za novi Černobil ili nešto slično jer nije korištena minicija većeg kalibra a valjda jedna probušena cev ne znači katastrofu u takvom giganstskom postrojenju.

 

Kakogod, operacija uspela jer se danas to naveliko obljavljivalo iako su relevantne institucije rano objavile da povećanja radijacije nema.

Link to comment
Share on other sites

Just now, mmajstor said:

 

ali cak i zadnjih 20 godina nam zavrcu siju bez obzira  da li su na vlasti europejci ili umereni europejci. Narodu je to odavno pocelo ozbiljno da ide na q, iako je celu deceniju 2000ih podrska za EU bila veca od 50 posto, ali su oni sve ucinili da taj procenat padne. Sa druge strane, ovi nam nikada nisu zavrtali siju, sta vise pomagali su nam, pa je i prirodno da ih vise simpatisu. Ali i to ima svoje granice, sve je na medijima koji na to uticu, ali i u odnosu tih zemalja prema nama. 

Jeste brate ali mi nikada nismo otisli u EU skroz na skroz kao recimo Hrvatska ili Ruminija ili Poljska. Ne kazem ja da nemaju oni mana i njihovi sistemi, niti su oni na nivoima nekih drzava poput Danske, Finske, Norveske (iako ona i nije u EU niti ce da ide jer ne zeli), ali kada su neke stvari u pitanju slazu se sa njihovom politikom. A mi smo uvek hteli neku nesvrstanost, sedenje na dve, tri, cetiri stolice. Jednostavno nemaju poverenje u tebe. 

 

Oni mozda imaju uticaj za sve ove godine koje si naveo, ali zato sto pokusavaju da nas pridobiju kao sto su pridobili ove ostale a osecaju da mozemo biti neki trojanski konj u njihovom savezu. Jbg ali je tako. Isto to su bili krenuli za Madjare da misle ali ih ova situacija sada i neki potezi Orbana malo odvratili od toga. Doduse Madjarska je vec u EU pa je logicno da ce imati i vise kredita od nas.

 

Ja sve razumem i da su neke zemlje koje su clanice EU-a nas bombardovale, i da smo ratovali sa nekim clanicama i da verovatno dobar procenat stanovnistva Srbije ne simpatise EU i Ameriku. Sve mi je to jasno potpuno, ali ne zavlaci onda brate mili ostale.

 

Kazi, jeste tu smo gde smo, okruzeni NATO zemljama, u maltene srcu Evrope, ali mi ne pripadamo vama, ne mozemo da vam se priklonimo onako kako vi hocete i da se razilazimo. Onda mozda dobijemo sankcije, mozda i ne ko zna. Okrenemo se Kini i Rusima. Damo Rusima da nas brani od ostalih kako sto NATO treba da brani njene clanice. Pa jbg, stavimo zivot na kocku pa kako bude bude. 

 

Ali je postenije prema svima i ma koliko se mozda ludo cinilo ja mislim da bi te svi tako vise postovali. Ne uzimas kintu od EU, nego eto imas Rusiju i Kinu, Indiju, Iran.. ostale ove sto su konkurencija EU i Americi. Kosovo ti kao ostaje deo Srbije, ako nista bar ces cuti vremensku prognozu za Pristinu, Rusija i mozda Kina ti brane teritoriju, jednostavno izaberes stranu i budes posteniji prema svima.  

Link to comment
Share on other sites

Na Insajder TV je juče gostovao Dragan Šormaz iz SNSa koji se tehnički zalaže za uvođenje sankcija Rusiji i evroatlantske integracije. (vreme na videu o sankcijama 03.15).

 

 

Kako stvari stoje, sankcije će biti uvedene narednih nedelja. Postepeno ih najavljuju na različite načine. 

 

Druga stvar, puno važnija, prvi put se spominju evroatlantske integracije iz SNSa i time pripadnost Srba Zapadnoj civilizaciji (vreme na videu 16.40).

 

Ono što može proisteći kao pitanje da li je ovo najava najvećeg civilizacijskog preokreta Srbije u nekoliko vekova i konačnog oslobađanja od ruskog malignog uticaja.

 

Ako jeste, prvi put bih glasao za AV. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, dzoneee said:

 

 

Kazi, jeste tu smo gde smo, okruzeni NATO zemljama, u maltene srcu Evrope, ali mi ne pripadamo vama, ne mozemo da vam se priklonimo onako kako vi hocete i da se razilazimo. Onda mozda dobijemo sankcije, mozda i ne ko zna. Okrenemo se Kini i Rusima. Damo Rusima da nas brani od ostalih kako sto NATO treba da brani njene clanice. Pa jbg, stavimo zivot na kocku pa kako bude bude. 

 

Ali je postenije prema svima i ma koliko se mozda ludo cinilo ja mislim da bi te svi tako vise postovali. Ne uzimas kintu od EU, nego eto imas Rusiju i Kinu, Indiju, Iran.. ostale ove sto su konkurencija EU i Americi. Kosovo ti kao ostaje deo Srbije, ako nista bar ces cuti vremensku prognozu za Pristinu, Rusija i mozda Kina ti brane teritoriju, jednostavno izaberes stranu i budes posteniji prema svima.  

 

Ovo se naravno nikad ne bi desilo, a kad bi oni i imali volje za to, fizicki je nemoguce.

 

Srbija je trebalo da se opameti jos tamo 1992, ako vec nije imala pameti dok je pisala zlocinacke memorandume i njene "vodje" drzale zapaljive govore.

 

Pricati o tome 30 godina posle je zaista izlisno i tragicno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...