Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

2 hours ago, RatzenStadt said:


Zbog istih pitanja meni i dalje nije jasno koja je Putinova krajnja namera. Marionetska vlada nije moguca opcija.
Evo ne znam, ostavlja utisak coveka koji je na samrti i nema vise sta da izgubi, pa ono, #YOLO, da zacementira svoje mesto u udzbenicima istorije svoje zemlje, da se kaze i da je vojno osvojio nesto kao da je srednji vek. Vilijem, Mehmed, pa nekoliko vekova kasnije i "Vladimir Osvajac".

I dalje mi sve deluje apsurdno do krajnje mere.

 

 

Moja pretpostavka, uz Zaječarca ispred zadruge: pokušaće da osvoji Kijev ne bi li slomio moral regularne ukrajinske vojske. Verovatno razmišlja da ako padne prestonica, veliki broj vojnika će jednostavno dići ruke. Ne verujem da mu je u planu da zadrži Kijev, isto mislim i za Zapadnu Ukrajinu - jednostavno je preskupo.

 

Isto će probati da uradi sa Odesom i Mariupoljom, jer su tamo stacionarani Azov, Desni Sektor i ostali. Tamo će, na žalost, da bude veliki pičvajz jer su se ove fašističko - pičketinske jedinice sakrile u gradove, a on smatra da od njih treba da napravi primer, to mu je i jedan od proklamovanih ciljeva, denacifikacija. Najbolje bi bilo da nekako ubedi normalne ljude koji žive tamo da naciste katapultiraju prema ruskim položajima, da niko nevin ne pogine a da naci-šljam oseti malo kako je kad si, nenaoružan, sa druge strane hladnog ili toplog oružja..pošto je to teško moguće, mislim da će u tih par gradova biti najgore i da upravo zato tamo idu Čečeni i ostali eksperti za gradske borbe.

 

edit: posle toga, obzirom na to da se Zelenski oglasio i da hoće pregovore o neutralnosti, sešće za sto pa šta dogovore, jbg. Ne verujem da će ovo još dugo trajati, tj. više se nadam - a obzirom kako Evropljani odugovlače sa sankcijama, a i na prirodu istih, ne bi me čudilo da je pao i neki dogovor iza leđa USA, tipa za koliko ti možeš to da završiš? Za 10ak dana, možda. Ajde, mi ćemo malo da se raspravljamo i da odugovlačimo, uvedemo ti nešto i privremeno obustavimo NS2, pa ćemo posle polako :smiley26:.

 

 

Edited by implant
Link to comment
Share on other sites

Vesti iz Gruzije:

Quote

 

Prime Minister of Georgia, Irakli Garibashvili, said Georgia is not going to join the financial and economic sanctions imposed on Russia.

He told journalists that this decision will only harm the country and population. He noted that this decision was made based on national interests.

“We got acquainted with the actions of our international partners which followed the start of hostilities in Ukraine, by which I mean their economic and financial sanctions [against Russia]. I would like to state clearly and unequivocally that Georgia is not going to join the financial and economic sanctions, taking into account our national interests and the interests of the population. This will only harm our country and our population. I, as the one responsible for the people of our country and as the head of the government, who is responsible for both domestic and foreign policy, will be guided only by national interests,”

 

 

Quote

This is how the Ukrainian Rada MP Alexei Goncharenko responded to the statement of the Prime Minister of Georgia that the imposition of sanctions will harm Georgia more - “Georgia has not backed Western sanctions against Russia. Do you have Stockholm Syndrome?”

 

Izvor:https://georgiatoday.ge

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Beonegro said:

Nikad neviđene sankcije EU koje je sinoć najavljivala Ursula von der Leyen su zamrzavanje Putinove i Lavrovljeve lične imovine van Rusije :ajme:

Pa jbt, stvarno bi bilo bolje da su ćutali.

Da jebote, da ne ginu ljudi ovo je stvarno smešno i jadno.

Da li oni sami shvataju  kakav im je ovo tužan potez ili su toliko smušeni i nemoćni, nije mi jasno. 

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Clash said:

Nas ovde neko mora jebati kako god, da li Rusi da li Ameri i EU.

Imam utisak da će Vučko mudrom državotvornom politikom napraviti tako da nas jebu i jedni i drugi.

A da je naravno njemu najteže.

 

Od muke si me nasmejao. 

 

25 minutes ago, Clash said:

Brate Devile daj bar za nas tvoje sugradjane broj dilera, što samo tebi da bude dobro.

Ja sam na Detelinari, ponuda je bogata i raznovrsna ali ovako nešto dobro nema.

 

23 minutes ago, dulematic said:

 

Može i jedan paketić na Salajku, neće da se baci 😄

 

Pakuj i jedan na Neimar. 😄

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Constantin said:
4 hours ago, K.Dot said:
Još jedna oblast u kojoj je Devil postao ekspert preko noći, specijalni izveštač sa lica mesta a la Lazanski. Valjda će se ovo ludilo završiti uskoro pregovorima Ukrajine i Rusije bez mešanja zapada i USA.

...i Lazanski naš'o kad će dumre..

Lazanski umro? :classic_blink:

2 hours ago, brusli said:

Sto Rusi urade za nedelju/dve to je to, nece sigurno operacija trajati mesecima.

Onda nateraju Ukrajince da potpisu vojnu neutralnost i da se zauvek odreknu Nato.

Krim ostaje u Rusiji, jer je bukvalno otet od ludih/pijanih komunista, to je kao kad bi sad Rusi postavili vladu u Kijev, i oni potpisu da daju pola Ukrajine Rusiji.

Donbas i Luganjsk dobijaju samostalnost, ostatak Ukrajine se demilitarizuje, Rusi se povlace.

To je najrealniji scenario.

 

Ukrajina vec menja misljenje:

https://rs.n1info.com/svet/savetnik-zelenskog-spremni-smo-za-dijalog-s-rusijom-i-o-neutralnom-nato-statusu/

 

Zato sto sporazumi sa Rusijom su u kamen upisani....

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Clash said:

Da jebote, da ne ginu ljudi ovo je stvarno smešno i jadno.

Da li oni sami shvataju  kakav im je ovo tužan potez ili su toliko smušeni i nemoćni, nije mi jasno. 

 

Meni sve miriše na dogovor sa Putinom, odugovlače i nadaju se da će brzo da završi.

 

Oćeš jednog Zaječarca?

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ukrajinski vojnici i zvanicni kanali Ukrajnske vojske, postavio sam pa obrisao nke brutalne scene koje su zadesile velike kolone ruske armije. Sigurno i Ukrajna ima gubitke,mozda i vece...ali Rusi su dosli u pakao.

 

Prave im sacekuse na odredjenim mestima, upotrebljvaju PVO, avione i helikoptere. Ima Putin svakako jos vojsk i svega ali samo kazem kakvo je trenutno stanje na terenu...zato i salje Kadirova, snima one scene da se Ukrajinci uplase. Koliko sam citao izmedju redova, za Kdirov tamo nece biti pomilovanja pa i ako ga zivog uhvate.

 

Sv je jasno sta se desava kad CNN ide uz Rusku vojsku...al danas su ih razbili,blago receno..

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Zakharova drzi press konferenciju, doslo je pitanje iz Srbije kako ocenjuju kritike da Rusija napadom na Ukrajinu krsi medjunarodno pravo na isti nacin kao NATO 1999. 

 

Zakharova kaze da ne moze da se povice paralela, da je NATO 1999. bombardovao civilne i vojne mete, naglasila kinesku ambasadu, dok Rusija ne vrsi invaziju vec specijalnu vojnu operaciju na poziv naroda Ukrajine (free style prevodim, ne zamerite na greskama)

 

Disclaimer: Stavovi ruske vlade nisu stavovi ovog forumasa

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard changed the title to Rat u Ukrajini
  • Eddard pinned this topic
  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...