Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

5 minutes ago, McLeod said:

Jbt ovo je stvarno Hitler 38e... je zi vo.

 

Niko ko mrvicu drzi do sebe i zna 5% istorije 20. veka posle ovoga ne bi sme da ga podrzava.

 

Zapad ovo vise ne smije pasivno posmatrati i samo prijetiti. Zlo iz Moskve mora biti zaustavljeno, svakom ko ima bar malo mozga je nakon vecerasnjeg govora jasno da je Putin poremecen covjek sa slicnim ambicijama kao Hitler 30ih. Svaki vid popustanja idiotu ce dovest do ogromne katastrofe. 

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, JohnnyDragon said:

Ne podržavam ovo što Rusija radi i onako očajnoj Ukrajini, ali mi je zanimljivo kako Rusija uvek bira pogrešan tajming...

Nikada ne vrše aneksije recimo u jesen kada mogu da pripreme zavrtanjem energenata.

 

Jes' pa da ostane bez love i naljuti Evropu. Ovako ce da samo glume da su ljuti. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, mmajstor said:

Vucicu je ovo kec na 11..."jebiga hteo bih da vas podrzim ali ne mogu da bi bili principijelni sa statusom Kosova". 

 

Samo za sankcije ne znam sta ce da smisli. 

 

 

Ne mora nista da smisli, zbog izbora ovo je sad sve tehnicka vlast, a kasnije ce nesto ponuditi zapadu da Rusima ne uvodi sankcije, problem je ako mu Putko bude trazio da se izjasni citaj da ga podrzi.

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, JohnnyDragon said:

Ne podržavam ovo što Rusija radi i onako očajnoj Ukrajini, ali mi je zanimljivo kako Rusija uvek bira pogrešan tajming...

Nikada ne vrše aneksije recimo u jesen kada mogu da pripreme zavrtanjem energenata.

 

Kad smo kod energenata, iz današnjeg pregleda ruske štampe.

 

Quote

Russia has lowered its gas deliveries to Europe by more than 35% since the beginning of the year. More specifically, Europeans have curtailed their imports of Russian gas, according to Nezavisimaya Gazeta. This refusal of Russian supplies was made feasible by a rise in liquefied natural gas imports (LNG). In the near future, Europe will open new terminals, reducing the need for Russian gas even further. Under such conditions, the volume of Russian gas exports to the EU is likely to be cut in half.

https://tass.com/pressreview/1406823

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

 

Zapad ovo vise ne smije pasivno posmatrati i samo prijetiti. Zlo iz Moskve mora biti zaustavljeno, svakom ko ima bar malo mozga je nakon vecerasnjeg govora jasno da je Putin poremecen covjek sa slicnim ambicijama kao Hitler 30ih. Svaki vid popustanja idiotu ce dovest do ogromne katastrofe. 

 

Ne znam da li blefira i sta dobija time. A ne znam ni sta dobija akcijom. Cak i ako bi se recimo desilo da udje u Ukrajinu, okupira je, instalira marionetski rezim, niko ne mrdne prstom, slede mu sankcije, izolacija, sve okolne drzave ce se naoruzavati i pristupiti NATO, Ukrajinci ce sigurno pruzati otpor, tako da bi i vrhunski vojni uspeh bio preskup za njega, sigurno bi i u Rusiji bilo problema (kog nivoa - ne znam) jer mislim da bi mnogima doslo iz dupeta u glavu.

Stvarno ne znam sta dobija.

 

A mozda je i stvarno lud, mada je on meni uvek ma koliko gadan, korumpiran i narcisoidan bio u ovakvim situacijama izgledao pragmaticno. Ostario i posenilio mozda.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, erwin said:

Evo hajlajta:

Quote

The Russian President pointed out that since the fall of the USSR, Kiev has turned its back on its role in the Soviet Union, toppling statues of leading Marxists. “If you want de–communization, we are happy with that. But don’t stop halfway – we are ready to show what de–communization really looks like,” he went on.

 

https://www.rt.com/russia/550170-putin-donbass-ukraine-speech/?utm_source=browser&utm_medium=push_notifications&utm_campaign=push_notifications

 

 

:classic_laugh::classic_laugh::classic_laugh:

 

Sjajno! :thumbup:

Edited by Atreid
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Atreid said:

Sjajno! :thumbup:

  

Odlično je to, sad će Ukrajinci, pošto im je dvaput oteta teritorija od sile koja im je dala garanciju teritorijalnog integriteta nakon što su obećali da se odriču nuklearnog arsenala, izvući savršeno logičan zaključak da treba što hitnije da nabave rakete dugog dometa i probaju da naprave atomsko oružje ili će, ako Putin ne želi da do toga dođe, dugi niz godina morati da drži celu 40-milionsku državu sa većinom neprijateljski nastrojenog stanovništva okupiranom iscrpljujući sopstvenu zemlju.

 

1 pobednik, takoreći.

Edited by erwin
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, erwin said:

 

Kad smo kod energenata, iz današnjeg pregleda ruske štampe.

 

https://tass.com/pressreview/1406823

 

 

Pa jel ovo tacno? Tacno je to bilo moje pitanje na ekononskoj temi... zasto pada cena gasa, kad ono ispade da Evropljani odbijaju da kupuju na prisilu USA. 

 

Onda nema sta da se cudimo zasto se ovo sve desava.

Link to comment
Share on other sites

Prebacuje loptu Amerima. 
Ovo je njegov dostojanstven izlazak za domacu publiku.

Priznaje ove dve teritorije u postojecim granicama i ne salje vojsku ako Ukrajina ne napadne.

Na Amerima je da odluce da li ce narediti Ukrajincima da napadnu ili ce se zadovoljiti nekim manjim obimom sankcija.

Uglavnom, smanjuje rizik velikig rata na lokalni sukob a ne na rat i invaziju cele Ukrajine sto je preveliki zalogaj za Rusiju.

US je na dobitku kako god, sve zavisi sta ce da izaberu.

Edited by Clash
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jel ovo realno?

 

"Napravio sam grešku što nisam slušao Kineze, što sam se nadao boljem nego što je bilo realno. Trebalo je da znam da su Kinezi pametniji od nas. Kad sam dobio izveštaje da kupuju sve po svetu, trebalo je da znam da i mi treba to da radimo"

🤣🤣

Ovo je predsednik neke države lebtejebo 😱

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, erwin said:

Odlično je to, sad će Ukrajinci, pošto im je dvaput oteta teritorija od sile koja je trebalo da je garantuje nakon što su obećali da se odriču nuklearnog arsenala, izvući logičan zaključak da treba što hitnije da nabave rakete dugog dometa i probaju da naprave atomsko oružje ili će, ako to ne želi, on morati da drži celu 40-milionsku državu okupiranom iscrpljujući sopstvenu zemlju.

 

Kako ce napraviti atomsku bombu zemlja koja je medju najkorumpiranijim i najsiromasnijim u Evropi. Proslo je 30 godina od demontaze SSSR-a i oni nisu uradili skoro nista da se poboljsa zivot njihovih gradjana. EU i SAD je za to vrijeme bolio dzonson sta se tu radi, kao i sto ih sada boli taj isti dzonson za njih, nego preko njih se obracunavaju sa Rusijom.

 

17 minutes ago, JohnnyDragon said:

Ne podržavam ovo što Rusija radi i onako očajnoj Ukrajini, ali mi je zanimljivo kako Rusija uvek bira pogrešan tajming...

Nikada ne vrše aneksije recimo u jesen kada mogu da pripreme zavrtanjem energenata.

 

Ma doci ce opet i jesen i zima, cijene LNG ce da odu do neba do sledece zime. Bice tu jako mnogo problema bas za Evropu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

 

Zapad ovo vise ne smije pasivno posmatrati i samo prijetiti. Zlo iz Moskve mora biti zaustavljeno, svakom ko ima bar malo mozga je nakon vecerasnjeg govora jasno da je Putin poremecen covjek sa slicnim ambicijama kao Hitler 30ih. Svaki vid popustanja idiotu ce dovest do ogromne katastrofe. 

Brate moj, ne fercera ovako visoka politika. Nikad u istoriji i nije.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Clash said:

Prebacuje loptu Amerima. 
Ovo je njegov dostojanstven izlazak za domacu publiku.

Priznaje ove dve teritorije u postojecim granicama i ne salje vojsku ako Ukrajina ne napadne.

Na Amerima je da odluce da li ce narediti Ukrajincima da napadnu ili ce se zadovoljiti nekim manjim obimom sankcija.

Uglavnom, smanjuje rizik velikig rata na lokalni sukob a ne na rat i invaziju cele Ukrajine sto je preveliki zalogaj za Rusiju.

US je na dobitku kako god, sve zavisi sta ce da izaberu.

 

US je na dobitku od samog starta, svi ostali na gubitku.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Zapadne drzave mogu samo da sibnu sankcije, to je sve sto mogu da odrade, inace niko nije lud da salje svoje vojnike protiv Rusa, jer je Rusija TOP3 sila sveta. Putin ce ostvariti ono sto je naumio u vezi Ukrajine, samo mi je zao tih ljudi tamo sto zive...

Edited by Dracarys
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Amigo said:

 

Kako ce napraviti atomsku bombu zemlja koja je medju najkorumpiranijim i najsiromasnijim u Evropi. Proslo je 30 godina od demontaze SSSR-a i oni nisu uradili skoro nista da se poboljsa zivot njihovih gradjana. EU i SAD je za to vrijeme bolio dzonson sta se tu radi, kao i sto ih sada boli taj isti dzonson za njih, nego preko njih se obracunavaju sa Rusijom.

 

Kako nisu unapredili život građana, evo kako izgleda palata Janukoviča bivšeg predsednika Ukranije. Zanimljivo ove novopriznate "nezavisne" države su mahom bile jaka uporišta Janukoviča
palatial-mezhyhirya-estate.JPG

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Clash said:

Brate moj, ne fercera ovako visoka politika. Nikad u istoriji i nije.

 

Znam da ne funkcioniše tako. Zapad će pojest veliko govno ako ne uvedu sto je moguće brutalnije sankcije Putinovom režimu čim prije. Valjda su naučili iz 30ih i 40ih šta se desi kad se luđak ne zaustavi na vrijeme. 

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard changed the title to Rat u Ukrajini
  • Eddard pinned this topic
  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...