Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

6 hours ago, Dragan said:

Ovo isto ima uticaj na nastavak rata u Ukrajini.

 

Cena nafte danas manja nego na pocetku agresije.

Crude oil

 

Cena gasa danas ista kao na pocetku agresije.

EU Natural Gas

 

Popunjenost skladista gasa u EU - Gas storage

 

EU - 92 % (1026 TWh)

 

Belgija - 100 %

Danska - 99.8 %

Francuska - 98.7 % (131 TWh)

Poljska - 98.3 %

Hrvatska - 96.2 % (4.6 TWh)

Nemacka - 95.6 % (235 TWh)

Italija - 93.9 % (182 TWh)

Holandija - 92.9 % (129 TWh)

Spanija - 92.5 %

Rumunija 91.3 %
Slovacka - 89.5 %
Ceska - 89.3 %
Portugal - 87.6 %
Austrija - 86.2 %
Madjarska - 78.7 %

 

 

Cena dizela u USA konstantno iznad $5 po galonu.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Valensija said:

Rat iz ljudi izvlaci ono najgore.

Nazalost, ni ovo mjesto nije postedjeno od toga.

Mislis na Buchu, Izjum, Mariupolj i stotine drugih gradova i sela sirom Ukrajine ?

Ili na civile koji sada trpe teror od strane ruskog agresora ?

Ili na ove sto navijaju za bracu Ruse, koji ce Srbima pomoci da budu glavni na Balkanu ?

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Dragan said:

Ili na ove sto navijaju za bracu Ruse, koji ce Srbima pomoci da budu glavni na Balkanu ?

To je pravi razlog rajcanja na putlera u Srbiji.

 

Nadaju se da ce im doticni omoguciti ne samo lebac bez motike, vec i to da naprave Veliku Srbiju i usput istrebljuju Hrvate, Bosnjake, Albance, ''Milogorce'', LGBT i sve koji im smetaju. 

Edited by FrediB
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Brian Setzer said:

 

Cena dizela u USA konstantno iznad $5 po galonu.

 

Gorivo ce da ide samo gore, evo u Ontariju dizel 2.35 po litru, to je katastrofa za uopste i za ostale cijene, pogotovu hrane.

Prirodni gas za grijanje je otisao 100% u odnosu na januar, ova zima ce da bude ogroman udar na budzet gradjana, preskupa hrana i grijanje, cekam da poskupi i struja.

Link to comment
Share on other sites

Vracaj se ili jos bolje pravac Rusija. Tamo ima da vozis za dzabe i da ukljucis grejanje ako hoces u sred leta.

 

Putler je ispao toliko smesan i slab. Ne sto ne moze pobediti UA vec sto ne sme da prdne od NATO. Da nema te strane, UA bi u Aprilu cela bila Rusija.

 

Samo mi negde zao sto NATO  ne udje u sukob jos dok je ta ideologija slaba i uglavnom kod ogranicenog i nesposobnog stanovnistva, ali moze se to promeniti a rizik je ogroman.

 

npr da ceo svet funkcionise u najboljem slucaju kao sns...ili ta jedinstvena rusija.

 

Meni su ove sankcije i sama pomoc preslabe za sad. Mora deo rata da se prebaci i u Rusiju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Amigo said:

 

Gorivo ce da ide samo gore, evo u Ontariju dizel 2.35 po litru, to je katastrofa za uopste i za ostale cijene, pogotovu hrane.

Prirodni gas za grijanje je otisao 100% u odnosu na januar, ova zima ce da bude ogroman udar na budzet gradjana, preskupa hrana i grijanje, cekam da poskupi i struja.

edit: sad vidim da se odnosilo na dizel. To ne znam kako se kreće.

 

edit 2: izgleda ni dizel nije 2.35

Edited by Maharaja
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Devil In My Pants said:

A ima veze sa Dobro jutro margarinom. U danima kad gadjaju civilne zgrade, puteve i gde gine stotine civila i to jbga rat jer je u UA, ali kad se sami zabiju u zgradu onda treba dan zalosti u Ukrajini jer su poginula cetiri civila, stvarno licemerno. Jos su ih sami ubili..

 

Ne seri, čemu relativizacija? Valjda znaš šta mislim o ruskoj invaziji i Putinu. Niko ne zahteva dan žalosti i ostale gluposti koje mi učitavaš. Znači ako nekome smeta likovanje nad mrtvim ruskim civilima, on je licemeran i ne smetaju mu Ukrajinske žrtve. Svaka ti čast, logika ti je na nivou petogodišnjaka. 

  • Like 5
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Pa najlakse biti diktator u nekoj vukojebini.
Narod demoralisan,
cak i kada se stidljivo osili i izadje na ulice,
optuzis strane zapadne sluzbe

i ugusis batinama.

 

49 minutes ago, Brian Setzer said:

 

Cena dizela u USA konstantno iznad $5 po galonu.

 

Rekordno visoke cene energenata <=> Rekordni profiti za korporacije u sektoru energetske industrije 🤣

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Darko said:

Ne seri, čemu relativizacija? Valjda znaš šta mislim o ruskoj invaziji i Putinu. Niko ne zahteva dan žalosti i ostale gluposti koje mi učitavaš. Znači ako nekome smeta likovanje nad mrtvim ruskim civilima, on je licemeran i ne smetaju mu Ukrajinske žrtve. Svaka ti čast, logika ti je na nivou petogodišnjaka. 

Ne likuju oni na mrtvim civilima, vec na nesposobnosti ruske vojske. Pre ovoga su im pogodili i zgradu. Broj mrtvih je sigurno veci od cetiri nazalost. Taj grad sem sto gadja UA, veci im je problem gadjanje vojnika RF. Pogresno si ih razumeo.

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, RatzenStadt said:

Pa najlakse biti diktator u nekoj vukojebini.
Narod demoralisan,
cak i kada se stidljivo osili i izadje na ulice,
optuzis strane zapadne sluzbe

i ugusis batinama.

Upravo to uvek i najvise pali, narocito u postkomunijama tipa Srbije, Belorusije, Rusije, onih centralnoazijskih satrapija itd. 

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Devil In My Pants said:

Ne likuju oni na mrtvim civilima, vec na nesposobnosti ruske vojske. Pre ovoga su im pogodili i zgradu. Broj mrtvih je sigurno veci od cetiri nazalost. Taj grad sem sto gadja UA, veci im je problem gadjanje vojnika RF. Pogresno si ih razumeo.

 

 

 

 

Koliko sam ja razumeo, avion je pao u zgradu i nevini ljudi su poginuli zbog toga. Mislim da ima boljih načina da se zajebava ruska vojska ili su se mogli bar bolje izraziti. Postoji razlika između crnog humora čiji je smisao da te nasmeje (Jimmy Carr mi je jedan od omiljenih komičara) i humora gde je poenta likovanje. 

Link to comment
Share on other sites

Danas

 

Od 4. oktobra, stranica pod nazivom „Hoču žit“ (u prevodu sa ruskog: Želim da živim) zabeležila je više od 2.000 zahteva pripadnika ruske vojske da napuste svoja mesta i dobrovoljno se predaju ukrajinskim snagama, preneo je Kijev Indipendent, a prenosi Jutarnji.hr Business Insider.

Ovaj ukrajinski državni sajt obećava pripadnicima ruskih snaga da će se Kijev pridržavati Ženevskih konvencija o postupanju sa ratnim zarobljenicima i nudi pripadnicima ruske vojske koji se predaju tri obroka dnevno, pravnu podršku i medicinsku negu ako podnesu zahtev za predaju putem sajta ili na naveden broj telefona.

Dežurnu liniju je prvi put objavilo 19. septembra Ministarstvo odbrane Ukrajine, samo dva dana pre nego što je ruski predsednik Vladimir Putin najavio mobilizaciju 300.000 vojnih rezervista, od kojih su mnogi već regrutovani, na ratište.

U nedelju, Projekt Roskomsvoboda, ruska nevladina organizacija protiv cenzure, izvestila je da je pristup sajtu blokiran po ovlašćenju ruskog generalnog tužioca.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Problem Putlera je naisao vec prvog dana rata kada nisu dobili crveni tepih. Tu je bilo jasno da smene vlasti ne moze biti i da rat moze da se svede na ono sto su manje vise imali pre ove nove agresije. Sad im je i to veoma upitno. Na sve to su dodali i sramotan referendum gde niko ko je normalan ne moze dati podrsku.

 

Mislim da ni oni ne znaju sta hoce vise i kako da zadrze to sto je ostalo a da vecno ne vode rat.

 

Da ne pisem o povratku u realnost i vracanju Rusije u normalne svetske tokove.

 

Ono sto je lose za ceo svet, pa sad ce se dosta njih naoruzati do zuba i svaka iskra na kraju moze postati plamen.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Putin preko svojih kerova u provinciji ponizava rusku sirotinju ciju djecu je nasilno mobilisao nudeci im vrecu kupusa, krompira i luka, ili kilo masti, par kila smrzute ribe. Nevjerovatno je koliko je zla Putin nanio i Ukrajini i Rusiji. 

 

 

https://www.themoscowtimes.com/2022/10/07/frozen-fish-and-limitless-cabbage-how-russia-is-motivating-draftees-a79019

 

  • Like 3
  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Devil In My Pants said:

 

 

Meni su ove sankcije i sama pomoc preslabe za sad. Mora deo rata da se prebaci i u Rusiju.

Super sto prizivas nuklearni rat.

Hmmm, sta mi je bitnije, da Ukrajina dobije rat ili da moja djeca budu ziva? Hmmm, biram Ukrajinu. Seems legit. 

 

😶😶😶😶 Ne vjerujem sta pises.

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Kosta said:

Super sto prizivas nuklearni rat.

Hmmm, sta mi je bitnije, da Ukrajina dobije rat ili da moja djeca budu ziva? Hmmm, biram Ukrajinu. Seems legit. 

 

😶😶😶😶 Ne vjerujem sta pises.

 

Znači ako Rusija izgubi rat na terenu, ulazimo u nuklearni rat. Jer Putler ne može da podnese poraz, pa će umesto da samo on propadne odlučiti da sjebe ceo svet? Zato bolje nek on pobedi, da se ne bi naljutio i da bi nam deca bila živa... 

 

A u slučaju da Ukrajina izgubi rat, a posle toga Putler krene u nove osvajačke poduhvate (jer eto može mu se, uspelo je sa Ukrajinom) i Ameri otpočnu nuklerani rat... onda bi bilo zli Ameri, snajka CIA, upropastili su ne pola sveta, nego ceo svet... 

 

Jbt čime su sve ljudi spremni da opravdaju svoju rusofiliju...

Edited by Issey
  • Like 9
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Issey said:

 

Znači ako Rusija izgubi rat na terenu, ulazimo u nuklearni rat. Jer Putler ne može da podnese poraz, pa će umesto da samo on propadne odlučiti da sjebe ceo svet? Zato bolje nek on pobedi, da se ne bi naljutio i da bi nam deca bila živa... 

 

A u slučaju da Ukrajina izgubi rat, a posle toga Putler krene u nove osvajačke poduhvate (jer eto može mu se, uspelo je sa Ukrajinom) i Ameri otpočnu nuklerani rat... onda bi bilo zli Ameri, snajka CIA, upropastili su ne pola sveta, nego ceo svet... 

 

Jbt čime su sve ljudi spremni da opravdaju svoju rusofiliju...

Nisam rusofil, ni priblizno. Otkud ti to?

Ja govorim o otvorenom pozivanju na otvaranje fronta u Rusiji, a svi vrlo dobro znamo sta to znaci. Nuklearni rat.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Nadam se da nece previse u offtopic, samo ovo zapazanje.

Interesantno je kako mnogo Srba usporedjuju ovo sto Rusi rade u Ukrajini,

sa onim sto je NATO radio u Srbiji (zanemarujuci i broj zrtava i obim razaranja)

i onda izvlace zakljucak - i treba Rusi da ih uniste, jer ih NATO podrzava, a on

je nas napao.

Ili, jadni Rusi i rusofili u Ukrajini, a Albancima na Kosovu nije nista falilo.

10 minutes ago, Kosta said:

Nisam rusofil, ni priblizno. Otkud ti to?

Ja govorim o otvorenom pozivanju na otvaranje fronta u Rusiji, a svi vrlo dobro znamo sta to znaci. Nuklearni rat.

Zar iko zaista veruje da bi neko pre, ili sada, ili ubuduce napao Rusiju ?

Jedini "napad" koji je za zlog gnoma mogao biti opasan i verovatno,

pored ukrajinskih sirovina i ideoloske megalomanije,

najvazniji razlog za ovu idiotsku agresiju je mogucnost da narod slican Rusima,

na samoj granici pocne bolje da zivi i da razvija demokratski sistem,

sa smenjivom vlasti, jer bi se pre ili kasnije postavilo pitanje -

kako oni to mogu, a mi ne ?

Edited by Dragan
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@Dragan

Pa o tome i pricam. Napad na Rusiju je u danasnjem svijetu moguc isto kao da neko napadne Ameriku. Posljedice bi bile zastrasujuce po sve nas.

I to nema nikakve veze sa tim da li ja 'navijam' za Ukrajinu ili Rusiju. Svaki iole pametan covjek ne bi trebao navijati za prosirivanje sukoba na nacin da neko napadne Rusiju. To je kraj svijeta kakvim ga znamo.

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Kosta said:

Super sto prizivas nuklearni rat.

Hmmm, sta mi je bitnije, da Ukrajina dobije rat ili da moja djeca budu ziva? Hmmm, biram Ukrajinu. Seems legit. 

 

😶😶😶😶 Ne vjerujem sta pises.

Rusija samo prica, koji crni nuklearni rat oni mogu poceti. Mogu biti samo poravnati kao fudbalski teren. Samo sa druge strane niko nije lud da ubije desetine miliona ljudi zbog zvalavka to je bukvalno poslednja opcija. 

 

UA tuce ruske delove odavno za jaci pritisak im trebaju dalekometne rakete. Ti ne razumes da su Rusi osvojili to sto su hteli i ako im ostane to sto im je ostalo za sad da to otvara vrata pakla po celom svetu i presedani ce se uvek naci.

 

Dobro je sto se ne pitam nusta, tukao bi ih bez grize savesti. Ne samo zbog UA vec i zbog nas. Satrali su nas 50g unazad.

 

I za same Ruse je bolje da gledaju Jurija i Vladimira kako se ljuba na crvenom trgu nego poglavara crkve kako salje ljude u rat a jedan je od najbogatijih ljudi Rusije.

 

Mora se isterati Djavo iz Rusije. Savez Kine, Rusije, Irana i ostalih totalitarnih rezima ako se desi...preseci ce se jednom ekonomski interesi.

 

Zapamti da su danima pre prvog svetskog rata govorili da je to nemoguce kao tj slicno kad je Hitler sa SSSR razarao Poljsku a svi gledali sa strane. 

 

Tako da je opsti rat jako blizu kad se igras rata na ovom nivou i posebno ovom podruciju. Vreme ce reci, ali korov se sece u korenu.

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Issey said:

 

Znači ako Rusija izgubi rat na terenu, ulazimo u nuklearni rat. Jer Putler ne može da podnese poraz, pa će umesto da samo on propadne odlučiti da sjebe ceo svet? Zato bolje nek on pobedi, da se ne bi naljutio i da bi nam deca bila živa... 

 

A u slučaju da Ukrajina izgubi rat, a posle toga Putler krene u nove osvajačke poduhvate (jer eto može mu se, uspelo je sa Ukrajinom) i Ameri otpočnu nuklerani rat... onda bi bilo zli Ameri, snajka CIA, upropastili su ne pola sveta, nego ceo svet... 

 

Jbt čime su sve ljudi spremni da opravdaju svoju rusofiliju...

 

Drugi pasus je meni oduvek bio problematičan: u koje će nove ratove Rusi da krenu, s čim i s kim?

 

Prvi pasus: pa mora se razmatrati opcija da Rusi posegnu za nuklearnim oružjem. Valjda se generali i političari bave time, za to su i (debelo) plaćeni.

Edited by Brian Setzer
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Brian Setzer said:

Drugi pasus je meni oduvek bio problematičan: u koje će nove ratove Rusi da krenu, s čim i s kim?

Pitanje bi bilo na mestu da nije bilo Gruzije, Sirije I Krima.

Jasna je imperijalisticka politika RF I mislim da je sledeca Moldavija, pa balticke republike I Finska Ili ostatak UA. Zatim Bugarska, Poljska itd, mozda neka bivsa sssr republika, mada je jasno da pre svega ciljaju na zapadu civilizacije.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...