Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

Jedna trivija za ovo francuske samohodne haubice Caesar koje su isporučene Ukrajini: ne radi se o polovnim topovima francuske vojske, već o novim topovima pravljenim u okviru marokanske porudžbine, Maroko je pristao na odlaganje isporuke da bi Ukrajina mogla da dobije oružje.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Beonegro said:

Jedna trivija za ovo francuske samohodne haubice Caesar koje su isporučene Ukrajini: ne radi se o polovnim topovima francuske vojske, već o novim topovima pravljenim u okviru marokanske porudžbine, Maroko je pristao na odlaganje isporuke da bi Ukrajina mogla da dobije oružje.

Denacifikovacemo i Maroko i Kasablanku.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Amigo said:

 

Samo da dodam da najvise ljudi idu u rat pod nasilnom mobilizacijom, sto be rekli :twak:rado ide Srbin u vojnike, dva ga tuku, a trojicu vuku :twak:, mislim to vazi generalno za sve ljude na planeti. Ovi sto idu dobrovoljno, jedan mali dio su idealisti, a vecina su debili i psihopate koji tako imaju sansu da nekoga ubiju i da ne moraju da odgovaraju.

Sjecam se i onih huskatora na rat u Bosni, vecina ih je sa prvim pucnjem pobjegla, jal u Srbiju, jal na neku drugu stranu.

Najgore je opet kada se pojavi neko kolektivno ludilo, sto se desilo kod nas, kada su ljudi govorili, e sad cemo im y.... mater. Poslije je bilo otreznjenje, ali je vec bilo kasno.

Zbog toga cijenim svakog lidera koji cuva prije svega mir u svojoj zemlji, jer bez mira, nema ni zivota.

 

Uglavnom tacno, mada nemas jednu kategoriju ratnika - i to onu koja se njazesce bori: niti su debili, niti idealisti, niti psihopate, niti mobilisani, nego ljudi koji brane svoje dvoriste jer nemaju gdje. Imam poznanika koji je zivio na Kobiljoj Glavi, niko ga nije mobilisao, niti je idealista, niti je psihopata - jednostavno mu raspalilo po kuci od pocetka rata, a nije bilo sansi da organizuje izvlacenje nepokretnog oca - pa cak ni u vrijeme primirja... Citav rat on i komsije mu bili u rovu 50 metara od svoje kuce, ne znam da li ih je ikada ijedna jedinica stavila na bilo kakav spisak (jesu im dali automatske puske u neka doba, umjesto lovackih koje su imali)...

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Ma zajebi gas. Putin priznao Kosovo
https://rs.n1info.com/posts/putin-i-dalje-ocekujemo-diplomatsko-resenje-nastavak-pregovora-onlajn
 
Ili ce priznati Donbas a nece Kosovo iako kaze da je ista matrica?
Tako da ce nam i dalje pomagati u UN oko Kosova nista kao i do sada.
Ili ce priznati Kosovo u UN a nece u Informeru i Srbiji?
A mozda ce i Donbas priznati Kosovo a mi Donbas? 
Matija Beckovic najskuplji srpski pesnik kadar nevera.
 
Dakle, putler se povlači iz dnrlnr jer ne želi da ugrozi srpske interese na kosovu.
Na muci se poznaju junaci. Hvala mu.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ko god je bar jednom gledao vojnu paradu u Moskvi na Dan pobede, taj se danas krsti i levom i desnom: onolika sila oruzja, oni silni esaloni vojnika, rekao bi covek da mogu za 24h da osvoje planetu - i? Vec 2 meseca gledamo mrcvarenja nenaoruzane Ukrajine koja pisti "dajte nam oruzje"? 

Ako je ista isplivalo na videlo tokom ovih 2 meseca ratovanja onda je to sav besmisao i politike i diplomatije i trke u naoruzavanju pa i naseg nacina zivota. Nazdravlje nam 21 vek! 

Kao potpuni autsajder po pitanju ratovanja, imam samo jedno da izjavim: i ti Evropo, i ti Ameriko i ti Kino i ti Rusijo, pokoljite se sto pre, razvalite se od ubijanja i unistavanja pa da ostatak sveta nastavi da zivi mirno bez vas, alavih podguznih muva!

I jos nesto: sva ta trabunjanja o tehnoloskoj superiornosti naseg doba, sve to pada kao kula od karata pred cinjenicom da je jedan vremesni KGB ovac resio da ne ode sam sa ovog sveta, JEDAN covek, jedan, po svoj prilici - poremeceni um dovodi ceo svet na ivicu opstanka i to je ta moc, to je to dostignuce svih prethodnih vekova? 

Umesto u oruzje, da se ulagalo u obrazovanje, vaspitavanje, drustvene nauke, fizicko i mentalno zdravlje, da je bilo empatije za slabe, bolesne - gde bi nam bio kraj? Sigurn ne u krhotinama jedne civilizacije. 

Jasno k o dan.

 

 

  • Like 6
  • Love 1
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Constantin said:

Od jutros, navodno, ni Poljacima, ni Bugarima nije zavrnuta slavina gasovoda, dok je austrijski kancelar, opet navodno, pristao na ruske uslove isporuke gasa ..

 

.

 

Saopstenje Gazproma od danas..google translate..

 

 

Do kraja radnog dana 26. aprila, Gasprom eksport nije primio uplate za isporuku gasa u aprilu od Bulgargaza (Bugarska) i PGNiG (Poljska) u rubljama, u skladu sa Ukazom predsednika Ruske Federacije br. 172. od 31. marta 2022. Plaćanja gasa isporučenog od 1. aprila moraju se izvršiti u rubljama uz korišćenje novih podataka, o čemu su ugovorne strane blagovremeno obaveštene.

S tim u vezi, Gasprom eksport je obavestio Bulgargaz i PGNiG o obustavi isporuke gasa od 27. aprila do izvršenja plaćanja u skladu sa procedurom utvrđenom Uredbom.

Bugarska i Poljska su tranzitne države. U slučaju neovlašćenog povlačenja ruskog gasa iz tranzitnih količina u treće zemlje, isporuke za tranzit će biti smanjene za ovaj obim.

 

.

Link to comment
Share on other sites

 
.
 
Saopstenje Gazproma od danas..google translate..
 
 
Do kraja radnog dana 26. aprila, Gasprom eksport nije primio uplate za isporuku gasa u aprilu od Bulgargaza (Bugarska) i PGNiG (Poljska) u rubljama, u skladu sa Ukazom predsednika Ruske Federacije br. 172. od 31. marta 2022. Plaćanja gasa isporučenog od 1. aprila moraju se izvršiti u rubljama uz korišćenje novih podataka, o čemu su ugovorne strane blagovremeno obaveštene.
S tim u vezi, Gasprom eksport je obavestio Bulgargaz i PGNiG o obustavi isporuke gasa od 27. aprila do izvršenja plaćanja u skladu sa procedurom utvrđenom Uredbom.
Bugarska i Poljska su tranzitne države. U slučaju neovlašćenog povlačenja ruskog gasa iz tranzitnih količina u treće zemlje, isporuke za tranzit će biti smanjene za ovaj obim.
 
.
Jbg...ako ja dobro kapiram...ako Bugari maznu nama gas, za toliko manje će pustiti isporuku....ukratko, jebavajte se sami...što nije fer, i nadam se da sam loše ukapirao ili još bolje da prevod nije najprecizniji [emoji16]
Bice zanimljivo videti ko ce podviti rep i platiti po novim uslovima. 
Kako čitam od jutros Osterajh...za sada...
Link to comment
Share on other sites

Just now, Constantin said:

Jbg...ako ja dobro kapiram...ako Bugari maznu nama gas, za toliko manje će pustiti isporuku....ukratko, jebavajte se sami...što nije fer, i nadam se da sam loše ukapirao ili još bolje da prevod nije najprecizniji emoji16.png

 

.

 

Mislim da si dobro razumeo😉...Tesko da ce rusi sami finansirati sankcije protiv njih...Madjari su takodje u problemu, u stvari svi koji ne mogu da se odreknu ruskog gasa iz raznih razloga..

 

Licno ne mislim da bi tebalo biti problema, i ne mislim da ce ove drzave krasti gas koji su drugi platili...Cev kroz Ukrajinu uredno radi i pored ratnih dejstava. Inace Poljska i Bugarska cine nekih 8%  izvoza gasa, od juce gas je poskupeo dodatnih 17%...

Poljaci ce verovatno produziti da kupuju ruski gas, samo pravno to ce biti nemacki gas kupljen od nemackih treidera...

 

.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Constantin said:

ako Bugari maznu nama gas, za toliko manje će pustiti isporuku

Ne bi trebalo, postoje mjerne stanice, mjerači pritiska, krajnji kupac ima ugovorenu količinu i platio je gas plus je platio trošak tranzita (to je ono gdje nas brat Orban dere već godinama), ako ne dobija ugovorenu količinu pita onoga kuda mu gas tranzitira šta se dešava, ovaj ili može da mu dokumentuje da postoji problem konstatovan na ulazu na njegovu teritoriju (dakle proizvođač ne šalje dovoljno gasa da se ispuni obaveza prema krajnjem kupcu), ili eventualno postoji havarija (samim tim i viša sila) na njegovoj teritoriji, ili tranzitna zemlja krade gas, nema četvrto. 

 

Sve u svemu, d'udarimo mi na Bugare 'nako preemptivno. Sad ću ja da vidim sa Makronom da ubrza slanje tih Rafala, pa da zapjevamo niEmaaalaaa, niEmaaalaaa i Jeremija pali topa

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Ne bi trebalo, postoje mjerne stanice, mjerači pritiska, krajnji kupac ima ugovorenu količinu i platio je gas plus je platio trošak tranzita (to je ono gdje nas brat Orban dere već godinama), ako ne dobija ugovorenu količinu pita onoga kuda mu gas tranzitira šta se dešava, ovaj ili može da mu dokumentuje da postoji problem konstatovan na ulazu na njegovu teritoriju (dakle proizvođač ne šalje dovoljno gasa da se ispuni obaveza prema krajnjem kupcu), ili eventualno postoji havarija (samim tim i viša sila) na njegovoj teritoriji, ili tranzitna zemlja krade gas, nema četvrto. 
 
Sve u svemu, d'udarimo mi na Bugare 'nako preemptivno. Sad ću ja da vidim sa Makronom da ubrza slanje tih Rafala, pa da zapjevamo niEmaaalaaa, niEmaaalaaa i Jeremija pali topa
Ma da...videli smo kako to funkcinioše kad su Ukrajinci krali gas. Znam i ja da ne šalju gas "od oka" i fa postoje nekakvi merni instrumenti, ali i znam da kad prodaš gas, ova druga strana-kuoac, kaže, platili smo, ali su ti sredstva "zamrznuta" do daljeg kod nas...tako da sve je moguće...
Link to comment
Share on other sites

Što se tiče ozbiljnijih stvari, Rusi su poslednjih dana imali uspjeha na sjeveru, ozbiljno su se primakli Barvinkovu i proširuju taj klin južno od Izjuma, plus što su uzeli Zarične i došli do Jampila. Kod Jampila su prije nekoliko dana Ukrajinci već preventivno minirali željeznički most na pruzi koja je bila glavna linija snabdijevanja ka Lisičansku i Popasni, tako da će obrana tog ukrajinskog klina, naročito južnog dijela Rubižnjea (koji Ukrajinci i dalje drže, uprkos svakodnevnim napadima) i Sjeverodonjecka sada imati i logističke probleme.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dragan said:

Jos malo o ciljevima rata, ovoga puta od predstavnika Isusa Hrista na Zemlji.

 

 

.

 

Ovo je naravno feik, kao i mnogo toga s ovog akaunta...Nekad si imao u Hyde Parku Speakers Corner, gde je svaka budala mogla da stane na gajbicu i prica sta hoce...Danas svaki idiot, preko modernih tehnologija ima direktan pristup do mozga milijardi idiota koji ce poverovati da je zemlja ravna ploca, da su vakcine zlo, i da su rusi orki...

 

 

Secam pre nekoliko godina clanka u USA TODAY, o staljinizaciji u Rusiji, gde se navodi izgradnja spomenika Stalinu svuda po Rusiji, samo ne kazu da iza toga stoji KPRF, i da te spomenike dize na privatnim teritorijama svojih clanova, jer je inace zabranjeno, i gradske administracije ne bi dale dozvolu...

USA TODAY zato ponudi fotku restauracije nekog spomenika Stalinu u Sofiji, Bugarska...valjda amerikanci ne znaju gde je to...

 

Fotku brzo preuzmu na tviteru, samo sad bez potpisa o mestu na kome se nalazi spomenik...i prica se zavtri, nezaustavljivo...i takvih primera zilion,...od feikova do mordora i orkov koje treba izolovati u najboljem slucaju...

 

 

I sve to malo posle toga, kako je  ruska drzava, u centru Moskve, podigla ogroman spomenik posvecen zrtvama represija komunistickog rezima, visok sest i dugacak trideset sest metara...A muzej Gulaga dobio prestiznu nagradu Saveta Evrope kao jedan od najboljih muzeja...jebi ga, twiter je mocniji...

 

Demantovati svaku glupost je nemoguce...

 

 

"Izjavljujemo da vojno odeljenje Brjanske eparhije nema nikakve veze sa izradom ovog lažnog letka. Takođe skrećemo pažnju na činjenicu da logo, memorandum i pečat na kojima je letak napravljen ne odgovaraju logotipu, memorandumu i pečatu vojnog odeljenja Brjanske eparhije i stoga su lažni, pored toga, letak ne sadrži lični potpis načelnika odeljenja. Širioci ovakvih informacija doprinose destabilizaciji međunarodne situacije i raskolu među pravoslavnim crkvama."

 

DRAGI GRAĐANI! MOLIM VAS BUDITE PAŽLJIVI I PROVERITE POUZDANOST INFORMACIJA.

Pres služba Brjanske eparhije

 

.

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

Bugarski Atlantski savet poziva da se obustavi tranzit gasa u Srbiju

Bugarski Atlantski savet pozvao je vlasti u Sofiji, u svetlu informacija o tome da je Bugarskoj obustavljena isporuka gasa iz Rusije, da prekinu tranzit gasa za Srbiju.

„Potrebno je odmah obustaviti tranzit ruskog gasa u Srbiju. To je naš gasovod i mi odlučujemo kako ćemo ga koristiti“, navodi se u saopštenju ove nevladine organizacije na Fejsbuku.

Ekspert u oblasti energetike Ivan Hinovski smatra da su takvi predlozi nerazumni.

„To bi onda poprimilo odlike regionalnog konflikta. Srbija i Mađarska vode sopstvenu politiku (po pitanju isporuka gasa), takav predlog je nerazuman“, rekao je on, izražavajući istovremeno zabrinutost zbog situacije u kojoj se našla Sofija.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Priznajem da nisam proverio link i stranicu, no sigurno me vi bolje obavesteni mozete bolje uputiti, na pr. o stavu patriarha Kirila u vezi ovog rata.

Ne znam kako da proverim to sto neki tvrde da je nekada bio KGB agent. Istina, ili ne ?

PS

Samo za Constantina - nadam se da ce zli gnom uskoro otegnuti papke, ovako ili onako.

To bi bilo najsrecnije resenje za sve.

Edited by Dragan
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Constantin said:

Bugarski Atlantski savet poziva da se obustavi tranzit gasa u Srbiju

Bugarski Atlantski savet pozvao je vlasti u Sofiji, u svetlu informacija o tome da je Bugarskoj obustavljena isporuka gasa iz Rusije, da prekinu tranzit gasa za Srbiju.

„Potrebno je odmah obustaviti tranzit ruskog gasa u Srbiju. To je naš gasovod i mi odlučujemo kako ćemo ga koristiti“, navodi se u saopštenju ove nevladine organizacije na Fejsbuku.

Ekspert u oblasti energetike Ivan Hinovski smatra da su takvi predlozi nerazumni.

„To bi onda poprimilo odlike regionalnog konflikta. Srbija i Mađarska vode sopstvenu politiku (po pitanju isporuka gasa), takav predlog je nerazuman“, rekao je on, izražavajući istovremeno zabrinutost zbog situacije u kojoj se našla Sofija.

 

.

 

Sta bi Atlantski savet mogao drugo da predlozi...ne bih se previse obazirao na to, sasvim je drugo sta ce bugarska drzava da uradi...Mogli bi da ostanu veoma usamljeni u tome, po pisanju Bloomberga vec su cetiri kupca platili gas, a po svojim izvorima u Gazpromu, otvoreno je desetak racuna...

 

https://www.bloomberg.com/news/articles/2022-04-27/four-european-gas-buyers-made-ruble-payments-to-russia

 

.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

 

 

Samo za Constantina - nadam se da ce zli gnom uskoro otegnuti papke, ovako ili onako.

To bi bilo najsrecnije resenje za sve.

 

 

Ko zna kakva mu je sudbina...moja pokojna baba kaže za nekog, uopšte, ako ima vek će ima i lek...

 

O tome da nekom želim kraj života, ma ko to bio, nisam taj tip čoveka...divljaka. Civilizovano društvo ne bi ukidalo smrtnu kaznu ... [emoji848]

 

  .

 

Sta bi Atlantski savet mogao drugo da predlozi...ne bih se previse obazirao na to, sasvim je drugo sta ce bugarska drzava da uradi...Mogli bi da ostanu veoma usamljeni u tome, po pisanju Bloomberga vec su cetiri kupca platili gas, a po svojim izvorima u Gazpromu, otvoreno je desetak racuna...

 

https://www.bloomberg.com/news/articles/2022-04-27/four-european-gas-buyers-made-ruble-payments-to-russia

 

.

 

Zaboravili su Bugari kako su išli u Z. Evropu preko Rumunije...naši su bolje prolazili. do "ladje francuske".... 

 

 

Čekaj...Nexta to nije izbacio na twitteru...nije se desilo...[emoji848]

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Dragan said:

 

Ne znam kako da proverim to sto neki tvrde da je nekada bio KGB agent. Istina, ili ne ?

 

.

 

Nemam pojma...licni utisak je da je govnar...

 

Kad bi me zanimalo, uzeo bih problem, razlozio ga na delove kojima mogu upravljati, i identifikovao logicne cinjenicne ishode na osnovu podataka i informacija...a ti mozes da pitas tviter...

 

Verovatno bi dosao do zakljucka da ziveci  u SSSR, drzavi koja je bila opsednuta kontrolom apsolutno svih sfera socijalnog  zivota, nije bilo sanse da on i njegove kolege ne budu na neki nacin u kontaktu s KGB...bez obzira na to sto je  njegov otac proveo na Kolimi tri godine...

 

.

Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...